Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2007., 10:41   #201
joj evo da se i ja javim ovdje... već godinama imam probleme s jako gadnim ogromnim aftama al ih nisam imala sad par mjeseci i nadala sam se da sam ih se riješila... i onda su se opet vratile

ja ih liječim betadinom jer mi ne pomažu ni hexoral ni ono plavilo ni propolis...
povremeno su mi znale biti tako grozne (cijele rupetine) da sam morala ić kod zubara da mi ih spaljuje jer nikako drukčije nisu htjele proć...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 15:33   #202
Awia, pokusaj skuziti da li ih dobijas nakon sto jedes nesto odredjeno. Mom muzu se pogorsa ako jede pomodore cesto.
Takodje, stres utjece vise nego mozes i da zamislis.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 16:50   #203
ma nije zbog toga što nešto jedem... samo mi se povremeno pojave... neovisno o stresu i ičemu... čak nije ni vezano uz to imam li ranicu u ustima ili ne...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2007., 17:53   #204
Pa tako je to sa autoimunim bolestima. Nema ti druge onda, nego da patis. I nadji nesto cim to mozes pozuriti i olaksati bol!
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 14:53   #205
a mažem ih i grgljam sve i svašta... znam da se one pojavljuju uz moju bolest tako da tome nema lijeka...
al sad ih nije bilo par mjeseci i ponadala sam se da sam bolje al to valjda onda znači da mi se i bolest ponovo "rasplamsala"... ma joj...
__________________
When you lose small mind you free your life
awia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 23:05   #206
apibaby od medexa - slovensko
(to su bez alkohola jer su za djecu) ali pomažu
mene ubijaju afte, prije sam s čajem od kamilice, sada s ovim i stvarno pomaže
__________________
Taz d devl
darkNess(ie) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 08:36   #207
super..
nisam mogla jutrof ni krafnu pojest..nemogu raširit usta kako me boli..
ugl..ja sam to sebi sama dijagnosticirala...prek interneta..
nikad u životu to nisam imala.
čula sam tu negdje ta je povreda u ustima plodnoo tlo za afte...i stres..
e pa ja sam imala sreću da sam kombinirala to dvoje pa sad imam 3 komada na zubnom mesu prednjih donjih zubi...sva tri su mala ali duuboka...

e ja sam baksuz dok sam učila za ispite!!!žvakala kemijsku (naravno) i kliktala je od zube...sve dok se jedan klik nije poskliznuo i drito u zubno meso zaletio.. ..u tom trenutku ništa...nego par dana poslije.. taman dok sam ispite prošla..sad imam lijepu uspomenu...
ništa, kažete propolis?..dooobro...idemo danas..
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2007., 14:14   #208
ne propolis!!!!
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2007., 23:57   #209
šta ne propolis.?..pred dva dana kupila..pošpricala 1. put ODMAH me prestalo boliti, i mogla sam papat krafnu
a danas ih već nema..zacjeljuju....a fakat su bile duboke...
e da..neznam jel mi i to pomoglo al pila sam i b-complex..
kad sam ih imala cijela me glava bolila od toga..
a sad..nictaaa....
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:14   #210
propolis je preagresivan za takvo stanje....

tako da nemoj misliti da ti je od njega bolje...on moze malo olaksati bolove,ali ne lijeci afte...
afte inace traju oko 7-10 dana pa su ti zato pocele prolazit jer im je vrijeme da prolaze..
ribica0603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2007., 11:29   #211
evo iz mog iskustva- B kompleks, plibex ili centravit, svejedno, bitno da ima sve od "B" unutra i gel za mazanje usne supljine Mundisal - kupila u Austriji, ne znam dal se moze i tu nabaviti. Predobra stvar, nestale su za dva dana
Miss Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 17:25   #212
Quote:
ribica0603 kaže: Pogledaj post
propolis je preagresivan za takvo stanje....

tako da nemoj misliti da ti je od njega bolje...on moze malo olaksati bolove,ali ne lijeci afte...
afte inace traju oko 7-10 dana pa su ti zato pocele prolazit jer im je vrijeme da prolaze..
a da..odjedamput su počele prolazit..?
i odmah me prestalo bolit...
mislim da je zbog propolisa.., uostalom nisam uzimala čisti propolis nego 10%
insomnia is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2007., 19:02   #213
Quote:
insomnia kaže: Pogledaj post
a da..odjedamput su počele prolazit..?
i odmah me prestalo bolit...
mislim da je zbog propolisa.., uostalom nisam uzimala čisti propolis nego 10%
Od propolisa ti je sigurno puno bolje i prolazi. Ja jednom godisnje sigurno dobijem aftu i nista osim propolisa ( 30%, domaći ) ne pomaze. I znam dosta ljudi koje je propolis spasio
ladalina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 00:02   #214
Bok Ljudi,

Imam jedno pitanje: jel se te nemani, te afte mogu pojaviti i u grlu?
Naime zadnjih tjedan dana osim kaj me miči alergijski kašalj, turbo me boli i grlo i onak čudno mi izgleda, onak bubuljičasto a jezik me boli s ljeve strane do nesvjesti da nemrem pričat i to najviše navečer, uspjela sam vidjet da imam s gornje ljeve strane jezika prema kraju jezika jedno 2-3 nekakve bijele bubuljice koje me bole, pa pretpostavljam da su to te nemani koje do sad nikad nisam imala. No zanima me jel one mogu biti i u grlu…boli me i grlo i jezik (korijen jezika s ljeve strane) i sveg mi je već dosta…..

Nisam imala pojma da je to to, jer do sad nisam imala tu gamad u ustima…probat ću s tim svim kremama, propolisom, ispiranjima i koječemu…..ne znam jel alergija, jel su afte ili koji je vrag…..

Thx
Mia007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 12:25   #215
Ja imam jednu aftu vec mjesec dana..i vise ne znam sta da radim,izludit cu...ogromna je,na donjoj strani usne se nalazi i pojavljuje mi se svakih 2-3 dana...malo kao splasne ,pa opet bukne...uglavnom uzas...imam tu neku plavu tintu s kojom se maze,al to ni nemos uvjek mazat jer farba zube...pocela sam uzimat vise vitamina i to sve ,al opet isto...uglavnom uzas..e da,i ovo mi je prvi put u zivotu da to imam...bed..ak nadjem neko dugotrajno rjesenje javim...

e da,a za to tvoje Mia 007 ,nikad cula da se moze u grlu pojavit,mislim da je to vec nest drugo,pa bi bilo mozda najpametnije da pitas neku doktorku a??
__________________
... voli me iz inata,voli me bez ostatka,voli me bilo gdje sam,bas takvu kakva jesam...
Cherry-13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:08   #216
ja sam imala afte par puta i ispirala s Betadine otopinom i brzo prođe.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:29   #217
Uzmite si B kompleks ili Plibex tablete, meni ih moj doktor preporučio zbog afti i stvarno mi pomažu! Betadine je isto dobar.

Da,nažalost, afte mogu izbiti i po cijelom ždrijelu, ajme kako to negdje boli..... Dokazano je da postoji i obiteljska sklonost aftama, to je neki poremećaj imunološke reakcije u ustima, genetski se prenosi.
GiRL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 14:49   #218
od jedne kolegice sam čuo da koristi Gengigel i da dosta pomogne
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2008., 07:44   #219
Pozdrav!
Evo još jednoga u klubu "Afta" :-)
Već godinama muku mučim s aftama na jeziku i zubnom mesu. Pojavljuju se kao što je već hrpu puta napisano kod pada imuniteta, prehlade, a najčešće kad pojedem svježu rajčicu. Neki dan sam pojeo nekoliko onih malih rajčica i evo sad već peti dan muku mučim s jednom na jeziku. Kapam propolis, ispirem s betadinom ali jednostavno se neda otjerati. Nema druge nego strpiti se par dana uz ovu terapiju. Zanimljivo mi je kako jednoga dana jednostavno nestanu kako da ih nikada nije ni bilo.
Eht is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 11:11   #220
Pozdrav.

Evo ja prvi put dobio afte sa 27 godina, ljubio se s nekim tko ima herpes (neman pojma jel to šta znači). Inače doktorica kaže da se može uzimati i med ujutro i navečer (sadrži propolis i povečaje imunitet). Odoh kupit propolis kapi poslje da prikoljen ove nemani, izluđuju me već 3 dana. A da ne govorin da su mi natekli limfni čvorovi na vratu...
Vind is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.