Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2011., 18:12   #21
Quote:
*Arnica* kaže: Pogledaj post
Molim, nema na čemu. Trebala bi piti terapiju kako ti je propisana, dok se u ponedjeljak ne čuješ sa svojom dr., osim ako imaš neke teže nuspojave, u tom slučaju jedino prekini prije.

Inače, na Rebru postoji Referalni centar za lijekove, telefonski se može svatko obratiti sa svim pitanjima koja ga zanimaju za bilo koji lijek.
Ok budem pila i dalje tablete,pa ću u pon ići kod doktorice da vidim što će reći,hehe baš ću joj na svoj rođendan doći nikakve nuspojave nemam osim tog. Ipak nije pametno da prestanem piti na svoju ruku. Još jednom hvala
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 12:46   #22
Klimicin neuspojava

Malo da dignem temu iz mrtvih, taj klimicin sam i ja dobio za piti. Nakon 3-će tablete u 22h sam otišao spavati i u 2 sata sam se probudio sa takvim bolovima u prsima da sam mislio da bu mi zgorelo sve unutra... Drugi dan sam preskočio tabletu ujutro da bi ponovno popio popodne i opet se unutar pola sata sve ponovno ponovilo . Grozno, nikad više, još mjesec dana kasnije me sve živo boli koliku sam reakciju imao na to
pklicov is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 14:28   #23
Ako imate nuspojave lijekova, bilo kojih, nije pametno nastaviti piti lijek.
Ako od početka pijenja antibiotika imate problrm to nema veze sa crijevnim bakterijama.
Mislim da te nuspojave imaju veze sa histaminima i alergijom, kod klavocina se takva nuspojava može javiti.

http://www.valetudo-drroso.com/site/...-oksidaza.html

Lijekovi/sastojci koji mogu blokirati crijevnu DAO:

Analgetici – acetilsalicilat
Lokalni anestetici – prilokain
Antihipertenzivi – verapamil, alprenolol, dihidrazin
Antiaritmici – propafenon
Antibiotici – klavulonska kiselina, cefuroksim, izonijazid, klorokin
Mukolitici - acetilcistein
Bronhiolitici – aminofilin
Alkohol


http://www.daosin.com/hrana-bogata-histaminom.html
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 17:30   #24
Da pitam i ovdje - može li se klimicin "posvađati" s Colonirom, lijekom za sindrom iritabilnog kolona?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 20:03   #25
Quote:
pklicov kaže: Pogledaj post
Malo da dignem temu iz mrtvih, taj klimicin sam i ja dobio za piti. Nakon 3-će tablete u 22h sam otišao spavati i u 2 sata sam se probudio sa takvim bolovima u prsima da sam mislio da bu mi zgorelo sve unutra... Drugi dan sam preskočio tabletu ujutro da bi ponovno popio popodne i opet se unutar pola sata sve ponovno ponovilo . Grozno, nikad više, još mjesec dana kasnije me sve živo boli koliku sam reakciju imao na to
Klindamicin(Klimicin) je izvrstan antibiotik za pomno odabrane indikacije.
Često je klimicin "zločest" prema sluznici želuca, katkad se daje i gastroprotekcija (npr.kakav IPP,pantoprazol i sl.), a NIKAKO nije preporučljivo uzimati lijek neposredno pred spavanje
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2013., 20:28   #26
Može onda prijedlog kako ga rasporediti u danu? Ako ga moram piti svakih 8 sati, jedna svakako mora biti pred spavanje. Ili da se malo "odsjedi" nako pijenja, pola sata-sat, pa onda u ležeći položaj?
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 08:02   #27
Naime probiotici jesu način kako riješiti štetu nastalu uzimanjem antibiotika, ali treba znati i nekoliko dodatnih stvari oko toga.

Prvo, uzimanje probiotika zajedno s antibiotikom, u isto vrijeme je loše. Antibiotik već u probavnom sustavu potamani bakterije koje ste uzeli s probiotikom i to je mućak.

Ima varijanta u kojoj se probiotik uzima između dvije kapsule antibiotika. Uzme se kapsula antibiotika, a 3 ili 4 sata nakon toga kapsula probiotika.

Najbolje je ne uzimati probiotik paralelno s antibioticima, nego kad se završi kura antibiotika, pa onda dan ili dva nakon zadnje kapsule.

A Colonir...s obzirom da ima u sebi razne druge stvari osim bakterijica, možda je dobro probati ovo uzimanje između dvije kapsule antibiotika, da se dobije barem nešto....


Živio Predrag Raos!
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2013., 10:14   #28
A miša mu, ne mogu to nikak iskoordinirati. Colonir pijem pola sata prije ručka a antibiotik u 14 sati, što je razmak od možda sat vremena. Na netu na nekoliko mjesta piše da se probiotik uzima do dva sata nakon antiobiotika, tak da stvarno nisam pametna. Uništit će me ovi glupi antibiotici. Ne znam, nastavit ću piti kako pijem i usput nabaviti i neki jogurt/kefir, možda se izvučem bez nuspojava.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:35.