Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2016., 00:53   #3581
zar nije hitni prijem po mjestu stanovanja? dok smo jos kupovali novine znam da je postojala neka tabelica i po njoj sam spadala na rebro za sve osim za psihijatriju gdje sam spadala u jankomir. to se promijenilo sad?
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 01:25   #3582
Ide po mjestu stanovanja. Ako imaš zagrebačku adresu
Ali ovisi i koliko su fleksibilni, a i u kakvom si stanju. Primjer, nije psihijatrija, nego oftalmologija - kad mi je relativno nedavno trebalo zašiti razrezanu arkadu išla sam tamo gdje mi je bilo u tom trenu najbliže da ne krvarim preko pola grada samo zato da zadovoljim administrativnu podjelu. I nitko nije radio probleme.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...

Zadnje uređivanje Pringles : 17.10.2016. at 01:43.
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 07:39   #3583
Nisam iz Zagreba i nemam pojma di onda da odem niti di to mogu provjerit. Hitna psihijatrija u mom gradu ne postoji, a nemam pojma di je najbliza osim Zagreba.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2016., 08:43   #3584
Mozes bilo.gdje s obzirom da nisi.iz.zgba
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:28   #3585
Netko zna nekog dobrog psihića/psihijatrića u Istri?
Puna mi je kapa više, tek sam dva prošla ali već mi je dosta praznog razgovora koji vodi nikuda.
Nisuiu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2016., 12:10   #3586
Besplatna psihoterapija

Dragi ljudi, je li tko od vas odlazio besplatno kod psihijatra, psihologa? Imam toliko problema sama sa sobom a nemam novaca plaćati psihijatra. Nemam nikoga tko mi može pomoći, a sama sebi očito ne uspijevam... Konkretno me zanima Rijeka, ili možda nekakvo online savjetovanje...bilo što, ako takvo nešto postoji...
Neznaaam is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 09:25   #3587
Quote:
Neznaaam kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, je li tko od vas odlazio besplatno kod psihijatra, psihologa? Imam toliko problema sama sa sobom a nemam novaca plaćati psihijatra. Nemam nikoga tko mi može pomoći, a sama sebi očito ne uspijevam... Konkretno me zanima Rijeka, ili možda nekakvo online savjetovanje...bilo što, ako takvo nešto postoji...
Nemam pojma kakvo je stanje u KBC- u Rijeci, no možeš uvijek potražiti edukante psihoterapije.
Znam da u Zagrebu neki od njih rade besplatno, neki uzimaju 50/100/150kn, kako tko.

Ne moraš se brinuti jer su svi oni pod supervizijom, odnosno, ti imaš normalno susrete s njima 1:1, no oni imaju nekog starijeg psihoterapeuta s kojim se sastaju na tjednoj/mjesečnoj bazi (ovisno o edukaciji) i koji im pomaže, kontrolira što i kako rade, usmjerava ih za dalje itd.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 22:04   #3588
Quote:
Neznaaam kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, je li tko od vas odlazio besplatno kod psihijatra, psihologa? Imam toliko problema sama sa sobom a nemam novaca plaćati psihijatra. Nemam nikoga tko mi može pomoći, a sama sebi očito ne uspijevam... Konkretno me zanima Rijeka, ili možda nekakvo online savjetovanje...bilo što, ako takvo nešto postoji...
Ja krenula kod psihologice preko Caritasa. Besplatno je. Problem je što je jedan termin od sat vremena svaka dva tjedna. Sve zajedno 6 puta. Ja do sada bila dva puta i ženska mrak. Jako mi pomaže. Doduše u Zagrebu, ali valjda ima i Caritas u Rijeci...
__________________
The best is yet to come
Mach neu is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2016., 07:26   #3589
Psiholog/Psihijatar u Osijeku

Pozdrav svima

Zanima me da li ima netko tko je imao iskustva ili zna preporučiti nekog dobrog psihologa/psihijatra u Osijeku,znam da ima razlike između psihologa i psihijatra ja bih trebao nekoga kome bih ispričao svoje probleme umjesto rješavao one testove i sl.
bloodynestle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 15:25   #3590
Preporuka za privatnog psihijatra u Zagrebu?

Ne mogu se natjerat otić kod doktorice kod koje sam bila. Žena mi je toliko pomoglo i toliko se trudila oko mene, a ja sam to vratila tak da sam se ponesla ko šupak i ne javila godinu dana. Naprosto me sram otić tamo i ponovno ju molit za pomoć. Fakat to ne mogu.
Razmišljam da joj se odem zahvalit, to bi stvarno htjela. Doktorica je prvi psihijatar kod koje se nisam osjećala kao totalni luđak koji izmišlja.

Bitno je jedino da taj privatni radi popodne. I to je to.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 15:31   #3591
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
....
Ja bi otišao do nje. Pregrizi ego bar jednom. Teško je naći doktora s kojim imaš "kemiju" i s kojim se kužiš u nekim stvarima. Ja to ne bi puštao samo tako.
KillerQuilt is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 15:48   #3592
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Preporuka za privatnog psihijatra u Zagrebu?

Ne mogu se natjerat otić kod doktorice kod koje sam bila. Žena mi je toliko pomoglo i toliko se trudila oko mene, a ja sam to vratila tak da sam se ponesla ko šupak i ne javila godinu dana. Naprosto me sram otić tamo i ponovno ju molit za pomoć. Fakat to ne mogu.
Razmišljam da joj se odem zahvalit, to bi stvarno htjela. Doktorica je prvi psihijatar kod koje se nisam osjećala kao totalni luđak koji izmišlja.

Bitno je jedino da taj privatni radi popodne. I to je to.
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Ja bi otišao do nje. Pregrizi ego bar jednom. Teško je naći doktora s kojim imaš "kemiju" i s kojim se kužiš u nekim stvarima. Ja to ne bi puštao samo tako.
Stvarno...
Nemoj da te to toliko muči, nije to ništa strašno, misliš da joj se to ne događa sa svakim drugim pacijentom, svi smo to napravili bar jednom (ili nas barem ima dosta).
Nije ti ona dijete ili nisi ti njoj dijete ili najbolja prijateljica ili neznamtko da bi se trebala toliko loše osjećati što joj se nisi javila. To ti je doktor. I shvatit će. I sve će biti u redu.
Ne moraš se toliko osjećati loše oko toga. Razmisli, što je najgore što se može desiti ako odeš do nje?
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 15:50   #3593
Može li mi netko preporučiti dobrog psihijatra/cu psihoterapeuta na Rebru?
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:01   #3594
Quote:
KillerQuilt kaže: Pogledaj post
Ja bi otišao do nje. Pregrizi ego bar jednom. Teško je naći doktora s kojim imaš "kemiju" i s kojim se kužiš u nekim stvarima. Ja to ne bi puštao samo tako.
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Stvarno...
Nemoj da te to toliko muči, nije to ništa strašno, misliš da joj se to ne događa sa svakim drugim pacijentom, svi smo to napravili bar jednom (ili nas barem ima dosta).
Nije ti ona dijete ili nisi ti njoj dijete ili najbolja prijateljica ili neznamtko da bi se trebala toliko loše osjećati što joj se nisi javila. To ti je doktor. I shvatit će. I sve će biti u redu.
Ne moraš se toliko osjećati loše oko toga. Razmisli, što je najgore što se može desiti ako odeš do nje?

Nisam iz Zagreba i doktorica mi je veoma izlazila u susret što se tiče dolazaka. Također mi je trebala samo vodit farmakoterapiju, ali zadnjih par puta sam bila kod nje skoro sat vremena unutra i to je puštala da ja "odredim" kad je gotovo, odnosno ni u jednom trenutku me nije požurivala.

Nakon toga, naprosto se osjećam nezahvalno da opet to isto očekujem od nje, ako sam postupila tako kako jesam.

Budem probala otić kod nje, ali me neopisivo sram.

Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Može li mi netko preporučiti dobrog psihijatra/cu psihoterapeuta na Rebru?
Ova doktorica nije na Rebru, ali moje iskrene preporuke!
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 16:22   #3595
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Budem probala otić kod nje, ali me neopisivo sram.
Shvaćam, reci joj tako tim riječima kao i nama, sigurno neće biti problema. Sretno
I javi kako je prošlo.

Ja tražim baš na Rebru jer nemam za privatnika...
__________________
i ne želim niti jedan suvišan podatak...
Mmps is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 19:38   #3596
Quote:
Mmps kaže: Pogledaj post
Shvaćam, reci joj tako tim riječima kao i nama, sigurno neće biti problema. Sretno
I javi kako je prošlo.

Ja tražim baš na Rebru jer nemam za privatnika...
Ona nije privatnik. Radi na Jankomiru
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2016., 23:01   #3597
Ja sam bila na 2 pregleda kod svoje psihijatrice na Rebru, ne mogu reći, nalazimo se jednom tjedno po 45 minuta, dobivam psihoterapiju i sve me to ugodno iznenadilo s obzirom na vaše priče. Ali ne osjećam se baš ugodno kod nje, kao da pričam s robotom, sad zadnji put je cijelo vrijeme lupala po svojoj teoriji bez obzira na to što joj kažem, donosi zaključke unaprijed bez da me saslušala do kraja. Čak je u jednom trenutku ponovila pitanje koje sam nekom postavila onako s podsmijehom kao da osuđuje ili ismijava moje postupke, bilo mi je strašno neugodno. Ne znam pokušava li na taj način izvući još nešto iz mene, izazvati me da se naživciram pa da dobije iskreniji odgovor ili što točno. Ima li tko kakav savjet kako da joj to kažem? I zna li ipak netko nekog drugog psihijatra ili psihijatricu u Zagrebu kod koje mogu ovako besplatno ići, a da je čak ugodna osoba?
SleeplessArna is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 00:47   #3598
Quote:
SleeplessArna kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na 2 pregleda kod svoje psihijatrice na Rebru, ne mogu reći, nalazimo se jednom tjedno po 45 minuta, dobivam psihoterapiju i sve me to ugodno iznenadilo s obzirom na vaše priče. Ali ne osjećam se baš ugodno kod nje, kao da pričam s robotom, sad zadnji put je cijelo vrijeme lupala po svojoj teoriji bez obzira na to što joj kažem, donosi zaključke unaprijed bez da me saslušala do kraja. Čak je u jednom trenutku ponovila pitanje koje sam nekom postavila onako s podsmijehom kao da osuđuje ili ismijava moje postupke, bilo mi je strašno neugodno. Ne znam pokušava li na taj način izvući još nešto iz mene, izazvati me da se naživciram pa da dobije iskreniji odgovor ili što točno. Ima li tko kakav savjet kako da joj to kažem? I zna li ipak netko nekog drugog psihijatra ili psihijatricu u Zagrebu kod koje mogu ovako besplatno ići, a da je čak ugodna osoba?
da bi psihoterapija imala izgleda da bude uspješna, sve svoje sumnje, pitanja, kako se osjećaš ili si se osjećala trebaš uputiti dr, a ne zadržavati u sebi i tu postavljati pitanja.
psihoterapija nije jednosmjerni već dvosmjerni proces. smogni hrabrosti i sve joj ispričaj, tad ćeš znati je li tvoj doživljaj bio realan ili ne. onda ćeš i lakše odlučiti da li ostati ili tražiti nekog drugog.
ray of light is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 06:48   #3599
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
da bi psihoterapija imala izgleda da bude uspješna, sve svoje sumnje, pitanja, kako se osjećaš ili si se osjećala trebaš uputiti dr, a ne zadržavati u sebi i tu postavljati pitanja.
psihoterapija nije jednosmjerni već dvosmjerni proces. smogni hrabrosti i sve joj ispričaj, tad ćeš znati je li tvoj doživljaj bio realan ili ne. onda ćeš i lakše odlučiti da li ostati ili tražiti nekog drugog.
upravo to. to je psihoterapija, da naučiš reči i neugodne stvari, koje iz naučene pristojnosti, neugode, se bojiš, sramiš reči. Ovo trebaš reči terapeutkinji.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:07   #3600
Ma znam, upravo je to problem što ja inače nikad nikome ne govorim što mi smeta jer mi se ne čini u redu, a ne znam ni kako će ona reagirati pa sam mislila ako možda itko ima iskustva s tim pa da kaže jel to normalno i neki njihov "trik" ili šta. No reći ću joj u ponedjeljak.
SleeplessArna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:10.