Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2004., 10:21   #1
Kontaktne leće [OBVEZNO PROČITAJTE PRVI POST!]

Drage forumašice i forumaši, molimo vašu pozornost!

S obzirom da je nedavno zaživio ppdf Kupovanje na internetu, svoje postove koji se odnose na proces naručivanja kontaktnih leća preko interneta, carinjenje istih, plaćanje PDV-a i carine, njihovu dostavu putem pošte ili kurirskih službi itd. molimo da od sada pa nadalje postavljate na odgovarajućoj temi Kupovina kontaktnih leća na internetu. Tema se, dakle, nalazi na pdf-u Internet, ppdf Kupovanje na internetu.

Također, skrećemo vam pozornost da oglase vezane za prodaju kontaktnih leća koje niste koristili stavljate na pdf Mali oglasi jer je na pdf-u Zdravlje zabranjena bilo kakva prodaja i razmjena.

Zahvaljujemo na razumijevanju.

Moderatori pdf-a Zdravlje

____________________________________________

Malo sam razocarana cijenama kontaktnih leca u HR.
Naime, nosim mekane kontaktne lece i kupujem mjesecne CHOICE A.B.
Fora je u tome sto one kod nas kostaju 300,00 kn (pakiranje od 6 kom), a malo sam pogledala cijene vani i takve iste u Italiji i Njemačkoj koštaju 120 kn!!!

OK, shvaćam da onaj tko uvozi mora staviti svoju maržu, troškove prijevoza, uvoza, carine bla-bla, ali više od 100% razlika u cijeni?

Nije li jednostavnije zaletiti se do, recimo, Italije i kupit tamo zalihe za godinu dana?

Ima li tko iskustva?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 04.02.2012. at 22:38. Reason: dodavanje uvodne napomene
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 10:38   #2
Ja svoje (1 day Acuvue, J&J) takodjer kupujem u Italiji. U Rijeci ih uopce nemaju osim preko jedne poliklinike koja ih naplacuje kao suho zlato. U Zagrebu ih ima, ali rijetko se potrefi da na lageru imaju moju dioptriju Pa se onda tu i tamo zaletim do Trsta, uvijek imaju i nesto su jeftinije (nije bas neka drasticna razlika, ali bar znam da ne trosim benzin uzalud i da ce ih imati na lageru).
Lei is offline  
Old 09.04.2004., 10:41   #3
Ja tromjesečne kupujem u OKUC-u, za 120,00 Kn.
Nudili su mi i nekakvo pakovanje sa puno leća za malo love, ali neću.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 09.04.2004., 10:59   #4
Quote:
maristella69 kaže:
Ja tromjesečne kupujem u OKUC-u, za 120,00 Kn.
OKUC - okulisticki centar u Maksimirskoj?

Koje tromjesecne kupujes?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 11:24   #5
Quote:
Annie1 kaže:
OKUC - okulisticki centar u Maksimirskoj?

Koje tromjesecne kupujes?
Da, Maksimirska.
Sauflon.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 09.04.2004., 11:25   #6
Ja sam kod njih prije kupovala mjesecne Sauflon lece i sve je bilo OK. I onda mi jedan dan dodu sa spikom da su CHOICE AB ustvari te iste lece, ali u drugom pakiranju. Yeah, how yes no

Drugi proizvodac, drugi tip lece, vece i malo tvrde, ali su super. Al najveca brija je da oni njih prodaju pod mjesecne, a na internetu, gdje god se spominju rok trajanja im je 1 - 2 tjedna!!!!

A oni briju svoju pricu o raznim trzistima i uvjeravaju me da one traju mjesec dana, a mozda i duze

Katastrofa! Uglavnom, razocarali su me totalno i sad ne znam koje lece kupiti, gdje ici??
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 11:27   #7
Quote:
maristella69 kaže:
Da, Maksimirska.
Sauflon.
Cekaj, koje Sauflon tocno? I kolko ih ima u pakiranju? Daj mi tocno objasni. Meni su rekli da Sauflon 55 (mjesecne koje sam ja koristila vise nemaju - tj kao, imaj drugo pakiranje, da mi smo svi glupi )
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 11:35   #8
Jedno pakiranje - jedna leća.
Uzmem dva jerbo imam dva oka.
Dioptrija mi uvijek ista (-1) a za DIA me nikada ne pitaju, postali su i oni pravi plac, ko da krumpire prodaju.

Kako misliš KOJE Sauflon, vjeruj da mi takve finese ne objašnjavaju...!?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 09.04.2004., 11:42   #9
Da, bas su postali koma, ko plac, imas pravo. Prije su oni meni bili super, ali...
Pa nemres mi prodat spiku da je to ista leca samo drugo pakiranje, a prodajes mi sasvim drugi proizvod, hellooooouuu?!

Daj, pogledaj ak imas negdje kutijicu koji broj pise iza Sauflon (55,65 itd). Te su ti OK? Ja sam prije imala godisnje, ali sad ih ne bi stavia u oko ni da mi netko plati. Mjesecne su mrak.
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 12:13   #10
Angry

Ja nosim polutvrde jer imam asigmatizam. Tek sam nedavno doznala da ih mogu zbog toga dobiti besplatno.
anya is offline  
Old 09.04.2004., 12:15   #11
Quote:
anya kaže:
Ja nosim polutvrde jer imam asigmatizam. Tek sam nedavno doznala da ih mogu zbog toga dobiti besplatno.
Mozhesh li mi to malo pojasniti?

Moj sin ima astigmatizam i zheli preci na lece.
magic is offline  
Old 09.04.2004., 12:20   #12
Annie, nisam baš zadovoljna, istroše mi se za čas.
Osim toga, svaki put dobim drugi DIA, ma koma...
Možda bih mogla prijeći makar na mjesečne...?!

Koliko koštaju, jesi li zadovoljna?
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Old 09.04.2004., 12:21   #13
Quote:
magic kaže:
Mozhesh li mi to malo pojasniti?

Moj sin ima astigmatizam i zheli preci na lece.
HZZO učestvuje u cijeni leća (oko 80%), ako se radi o dioptriji (kod kratkovidnosti) -5 i većoj. Za dalekovidnost ne znam koja je donja granica. Oftamolog napiše recept, ovjeriš ga u Zavodu i odeš optičaru, te platiš samo taj nepokriveni dio.
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Old 09.04.2004., 12:23   #14
Quote:
crtica kaže:
HZZO učestvuje u cijeni leća (oko 80%), ako se radi o dioptriji (kod kratkovidnosti) -5 i većoj. Za dalekovidnost ne znam koja je donja granica. Oftamolog napiše recept, ovjeriš ga u Zavodu i odeš optičaru, te platiš samo taj nepokriveni dio.
Onda nish .....srecom nema takovu dioptriju.
magic is offline  
Old 09.04.2004., 12:57   #15
Quote:
anya kaže:
Ja nosim polutvrde jer imam asigmatizam. Tek sam nedavno doznala da ih mogu zbog toga dobiti besplatno.
Ja imam astigmatizam (na jednom oku jace, na drugom nesto sitno, al nemam korekciju s lecom na tom oku.. ) i nosim meke.. Acuvue i Acuvue toric. Jedne imaju po 6, jedne 12 komada u pakiranju. Traju 2 tjedna, a kostaju, kao sto je netko vec rekao, ko suho zlato..
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 09.04.2004., 13:00   #16
Quote:
crtica kaže:
HZZO učestvuje u cijeni leća (oko 80%), ako se radi o dioptriji (kod kratkovidnosti) -5 i većoj.
Ja imam na jednom oku -3,25, a cini mi se da cu dobiti vecu dioptriju kad odem na kontrolu (idem dvaput godisnje). Kolko vi cesto idete na kontrole?
__________________
The written word is the only way to present yourself on the forum. So if you type like an idiot, people will assume you are one.
Desiree is offline  
Old 09.04.2004., 13:32   #17
pregled: je'anput godišnje.
malo me sram reć - ne znam koje leće imam u oku.
Doktoresa je obiteljska frendica, brine o tome, a ja joj se prepuštam
inače, preporuča mi stalno te mjesečne, još je prigodno da imam istu dioptriju na oba oka, pa ono ne moram odma pljunit 600kn.
meni se nekako ne da bavit sa mekanima, pare mi puno osjetljivije od ovih mojih silikonskih. Jel bi me neko razuvjerio?
tnx...
beatrice is offline  
Old 09.04.2004., 14:21   #18
Koristim meke Bausch & Lomb tromjesečne. Dođu me cca 500 kn za godinu dana. Pregled jednom godišnje cca 150 kn. (cijena varira zavisno od optike). Prezadovoljna sam sa njima.
Herogljifica is offline  
Old 09.04.2004., 17:22   #19
Quote:
maristella69 kaže:
Annie, nisam baš zadovoljna, istroše mi se za čas.
Osim toga, svaki put dobim drugi DIA, ma koma...
Možda bih mogla prijeći makar na mjesečne...?!

Koliko koštaju, jesi li zadovoljna?

Moje su CHOICE AB, mjesecne, koštaju 300 kn 6 kom (znači za mene 3 mj. jer imam istu dioptriju na oba oka). Znači godišnje ispada 1.200 kn. Možeš kupit i po komadu, ali onda te dvije koštaju 120,00 kn - znači kad kupiš paket uštediš kojih 60 kn

Ove su meni jako dobre, imaju neku foru da se formiraju po oku i nekakva zakrivljenost bla-bla, pa s njima stvarno puno bolje i ostrije vidim nego sa svima koje sam do sad probala.
Jedino kaj me muci je to što ih ja nosim 1 mj, u principu su mi ok u oku, ne smetaju i niš, a vidim na internetu da se nose 1- 2 tjedna. To me full zbunilo i tražila sam od dobavljača objašnjenje a on mi je došao sa spikom da je 1-2 tj za američko tržište, ali su njihovi zdravstveni uvjeti drugačiji, p je zato tak.

Mislim, to ne kužim, oko je oko, u Americi i tu. Ne znam...
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Old 09.04.2004., 17:24   #20
Quote:
crtica kaže:
HZZO učestvuje u cijeni leća (oko 80%), ako se radi o dioptriji (kod kratkovidnosti) -5 i većoj. Za dalekovidnost ne znam koja je donja granica. Oftamolog napiše recept, ovjeriš ga u Zavodu i odeš optičaru, te platiš samo taj nepokriveni dio.
Ovo prvi put čujem. S obzirom kak moja dioptrija raste (sad imam -4) i ja ću uskoro join the club. Ali čekaj, kakve veze ima astigmatizam. Misliš astigmatizam + dioprija = pokrivanje troškova ili je samo dioptrija dovoljna?
__________________
Možeš mi ubiti ljeto - al živjet će proljeće...
Annie1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:44.