Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2006., 13:18   #61
Quote:
No123 kaže:
Moj prijatelj je isprobao svakakve tablete za spavanje i ništa mu nije pomoglo dok nije dobio one dormicum, kaže da te ruše i volove
kaje to?
mislim,kakav je to lijek i za šta se uzima?
andreina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 13:33   #62
Quote:
dreamy3 kaže:
očekivala sam odgovor nekog psihologa, psihijatra... il barem nekog ko ima razumijevanja... krivi forum jelda?
ja se godinama lječim od depresije (više manje neuspješno)
pa kak bih znala za seroxate, prozace, luxete isl govna?
ali mi se ne čini baš ozbiljno tvoje pitanje (s obzirom na sranja koja te jebu) da li da popijem normabel
normabel ja uzmem kad sam gladna a nemam krua doma
ili lexaurin
ili praxiten

to su prehrambeni proizvodi ženo
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 13:51   #63
Quote:
andreina kaže:
kaje to?
mislim,kakav je to lijek i za šta se uzima?
Dormicum je sredstvo koje inducira san. Osobitost mu je da djelovanje nastupa brzo po primjeni, kratko se zadržava u organizmu, konstantno je djelotvoran i jednostavno se dozira. Dormicum skraćuje vrijeme potrebno za nastup sna i produžuje njegovo trajanje bez kvalitativnog pogoršanja REM sna. Faze budnosti su skraćene, a kvaliteta sna je poboljšana.

San nastupi za manje od 20 minuta nakon uzimanja Dormicuma i obično traje koliko bi normalno trajao u određenoj dobi bolesnika.

Poslije buđenja bolesnici se osjećaju svježe i odmoreno. Nakon odgovarajućeg doziranja i trajanja sna nije primjećena smanjena mogućnost obavljanja svakodnevnih poslova ili brzina reakcija bolesnika. Dormicum također djeluje antikonvulzivno i anksiolitički te miorelaksantno.
No22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2006., 14:10   #64
Quote:
KCN kaže:
normabel ja uzmem kad sam gladna a nemam krua doma
ili lexaurin
ili praxiten

to su prehrambeni proizvodi ženo
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 17:14   #65
Quote:
dreamy3 kaže:
...
ps da li netko zna kaj znači F 50, to mi je uputna dijagnoza...?

inače se psihijatrijske bolesti označavaju slovom F tako dg. F50 znači Poremećaji ponašanja, no F50 ima i podjele tako npr. F50.1 je atipična anoreksična nervoza itd....
sonnenschein is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2006., 17:19   #66
F50 su poremećaji hranjenja, F51 poremećaji spavanja itd ...
Ovdje je popis svih F-ova
http://psyweb.com/ICD/ICD10/icd10.jsp
__________________
Life consists not in holding good cards but in playing those you hold well.
Popis psihologijskih tema Pravila podforuma psihologija Psychokiller blog
Mad Scientist is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:20   #67
Quote:
dreamy3 kaže:
zaboravila sam joj napomenuti da sam suicidalna a na uputama piše da takvi ljudi nebi trebali uzimati normabel...
To piše zbog toga da ih ne popiješ sve odjednom
Nećeš od njih postati suicidalnija
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:16   #68
Quote:
dreamy3 kaže:
bok ljudi trebam pomoć iskusnih i/ili obrazovanih: u depresiji sam, imam poremećaj prehrane.... psihijatrica mi je propisala normabel da se malo opustim (imam i problema sa nesanicom).... zaboravila sam joj napomenuti da sam suicidalna i sklona samoozlijeđivanju (ups) a na uputama piše da takvi ljudi nebi trebali uzimati normabel... popila sam 1 i baš mi se ne sviđa... najradije bih bez lijekova... petak je i mogu ju nazvati tek u ponedjeljak.... što vi mislite, da ga pijem preko vikenda (ujutro 1, popodne 1, 2 prije spavanja, prema njenim uputama) ili da pričekam do ponedjeljka? hvala
Ja mislim da rjesenje nije u kljukanju s tabletama vec da si sama trebas skontati u glavi zasto se tako osjecas, svi smo mi s vremena na vrijeme depresivni, nezadovoljni, drugim rijecima razmazena derista jer pizdimo kad nam nije nista umjesto da se okrenemo oko sebe i vidimo koliko ljudi je bolesno, jadno, siromasno..........i da si opalimo samarcinu sto smo toliko objesni i razmazeni i nadasve sebicni jer gledamo samo sebe, sebe i samo sebe pri cemu samo trazimo raloge da budemo nesretni i u bedu.

I istaina je da nitko od nas nece u paketu biti najljepsi na svijetu, najpametniji, najzgodniji, najsmjesniji...........i sta bismo pri tome svi trebali plakati i pizditi.

Razumijem te da si nezadovoljna jer i ja imam takve epizode da pizdim bezveze, ali kada cujem price o Ani Rukavini i inim bolesnim osobama postidim se sama sebe jer ne cijenim svaki dan i ne uzivam u svakom danu, krmaca!

Preporucujem ti da procitas knjigu "Veronika je odlucila umrijeti" - ja sam ju procitala prije par godina kada sam kao i glavni lik u knjizi bila u depri jer sam bila nezadovoljna kako mi je svaki dan isti i razmisljala sam kako nista nema smisla...........procitala sam knjigu i onda su mi se neke kockice poslozile u glavi.

Nikada nisam pomisljala na samoubojstvo, nedaj Boze jer se ionako previse bojim smrti, ali poanta svega je da glavni lik u knjizi pokusa samoubojstvo.........a sto se tada dogadja procitat ces sama!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 21:31   #69
Quote:
sbg kaže:
Preporucujem ti da procitas knjigu "Veronika je odlucila umrijeti" - ja sam ju procitala
Ajd ne seri s tom jeftinom petparačkom psihologijom.
Veronika je bila u kurcu, tila se samoubit pa joj rekli da bu vmrla ubrzo i onda svatila da neće ipak umrit. Daj molim te.
Bolje da čita Alan Ford
KCN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 03:04   #70
bok ljudi, evo pijem normabele redovito, i zaspim u roku 20 min (za razliku od prije- 2, 3 sata ležanja u krevetu bez obzira dal legnem rano ili kasno).

i nije mi namjera kljukati se tabletama... želim ozdravit u glavi... no sudeći po današnjim događajima.... to neće bit lako.. glavni razlog što sam ja sjebana je moj ludi i zli otac.. i dok se on ne promijeni.. ili ne ode... bit će mi teško radit na sebi.. kad su u pitanju život i smrt... ah well...
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 03:05   #71
ps, ako se slučajno razumijete u pravo... otvorila sam temu "ludi otac" na pravu....
dreamy3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 10:26   #72
Quote:
KCN kaže:
Ajd ne seri s tom jeftinom petparačkom psihologijom.
Veronika je bila u kurcu, tila se samoubit pa joj rekli da bu vmrla ubrzo i onda svatila da neće ipak umrit. Daj molim te.
Bolje da čita Alan Ford

????????????Ne kuzim u kakvom si ti stanju kada tako bezobrazno pricas s ljudima, mislim stvarno.........ono ko da sam tebi osobno ne znam sto rekla.

A ja imam pravo napisati svoje osobno misljenje, a ono sto je najvaznije za tu knjigu je da ta knjiga nije depresivna i da covjeka ne deprimira kada ju na kraju procita sto je na kraju i bila moja poanta i moj cilj!
sbg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2006., 13:27   #73
Quote:
sbg kaže:

a ono sto je najvaznije za tu knjigu je da ta knjiga nije depresivna i da covjeka ne deprimira kada ju na kraju procita sto je na kraju i bila moja poanta i moj cilj!
Dobra je knjiga
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2006., 00:51   #74
2 mg diazepama je nista. Meni je psihijatar prepisao one od 5 mg, al ne osjecam apsolutno nikakvu promjenu dok ne popijem bar 25-30 mg tog sranja, tj. punu saku pilula + jos i antidepresiv. Prije sam pio lexaurine od 12-15 mg sto je konjska doza. Al dobro ja sam malo zajebaniji slucaj.
Giko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:49   #75
Normabel

imam jedno pitanje uvezi nabave normabela...

dosta o njemu sam citao na internetu, prosao masu stranica, ali jedno me zanima....na jednoj stranici piše da se moze uzeti bez recepta i bez ikakvih problema, na drugoj da treba povjest bolesti, na trecoj potvrda od psihića, sad mene zanima sto je na kraju istina od svega tog jer bi mi hitno trebali....i ako netko zna neku ljekarnu u gradu gdje se izdaju bez recepta jer nemam zdravstveno a i neda mi se muljati okolo....i bez odgovora tipa sta ce ti to jer imam svoje razloge i nisam nikom duzan objasnjavati privatne stvari...
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:53   #76
ja imam jednu kutiju koja mi ne treba, ali bogme ti je ne bi dao bez da znam šta će ti..
potvrda od psihića ti sigurno ne treba, a možda ni recept jer meni ga je mama nabavila isto jutro kad mi je zatrebao, možda je ona samo poznala nekog u ljekarni pa zato.. nisam niš pomogao, ali eto..
stewie_griffin is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 22:58   #77
odi u neku privatnu apoteku i pitaj.znam da ti za lexaurin triba recept,ali neznan za nornabel.
samo nemoj popiti cilu kutiju..
__________________
run away with me....
dagmar00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:01   #78
cijena??
franco_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:14   #79
treba recept. a ovo da imaš svoje razloge ida nemoraš nikom ništa objašnjavat objesi mačku za rep.
a uvijek ga možeš nabavit na crno
__________________
1❤
desetipedeset is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2007., 23:16   #80
kupi si persene
__________________
run away with me....
dagmar00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:32.