Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2006., 08:58   #1
Bezreceptni lijekovi za smirenje - Persen, Valeral, Belmiran, itd.

Ne znam je li ova tema za psihologiju ili zdravlje pa nek moderatori premjeste ako sam fulala.
U posljednje vrijeme sve mi se 'skupilo'. Neka nervoza i napetost me drže cijeli dan, i pokušavala sam se smiriti i sama sebe uvjeriti da će sve biti u redu, međutim ne ide Trebala bih intezivno učiti ali zbog te nervoze i napetosti ne mogu se uopće koncentrirati, sjedim za knjigom a u želucu cijelo vrijeme neki grč ( nije zbog učenja ) i cupkam nogom, misli mi odlutaju i naravno ta nemogućnost da se koncentriram na nešto što mi je važno samo povećava frustraciju i nervozu.
Jedna mi je osoba preporučila persen za smirenje, kaže da je njoj pomoglo u istoj situaciji. Ja nikada do sada nisam uzimala takve lijekove pa me zanima mišljenje drugih, s obzirom na moje stanje je li mi pametno to uzimati?
Moram li imati recept za to? Kako brzo djeluje? Stvara li neku ovisnost? I da, ako to uzimam mogu li voziti?
Hvala
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:18   #2
Persen sadrži sušeni ekstrakt biljke valerijane i provjereno smiruje.

Rađen je na prirodnoj bazi, nema nuspojava (osim možda žgaravice ako imaš osjetljiviji želudac) i ne stvara ovisnost.

Slobodno ga možeš uzeti ako želiš. Sigurno će ti pomoći.
thumbelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:29   #3
Quote:
Natch kaže:
onda se pocni baviti nekim sportom.
to ce rijesiti probleme s koncentracijom i viskom energije.
Hm, da...očito mi nema pomoći, idem na fitnes dva puta tjedno
Nisam neka dokona studentica s viškom energije. Radim, učim, vježbam ali se nalazim u situaciji u kojoj se osjećam stjerano u kut i bez izlaza, a znam da nije tako. Zato mi treba nešto da me smiri kako bi se mogla koncentrirati na učenje i korake koje moram poduzetu za izvlačenje iz te situacije. Ali hvala na savjetima
Thumbelina, hvala na informaciji. Probat ću i vidjeti kako djeluje
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:31   #4
Quote:
sleeping satellite kaže:
ali se nalazim u situaciji u kojoj se osjećam stjerano u kut i bez izlaza
a kakva je to situacija?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:47   #5
Pa ne bih sad u detalje
Ali u kratko, posao - jako loše stanje, svaki dan idem raditi misleći da ću taj dan dobiti slom živaca
Fax - i opet loše, pokušavam ga završiti kako bi se izvukla s gore navedenog posla.
Zdravlje - loše.
Privatni život - i opet neka čudna situacija.

Vjerojatno se svi u nekom trenutku tako osjećaju, ne mislim da je meni najteže. Ali eto, malo mi ponestaje snage pa mi treba pomoć da se izvučem.

Hvala svima na čitanju ali sada moram ići
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:49   #6
ako je tako, uzmi si persen
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 09:52   #7
Quote:
sleeping satellite kaže:
Radim, učim, vježbam ali se nalazim u situaciji u kojoj se osjećam stjerano u kut i bez izlaza, a znam da nije tako. Zato mi treba nešto da me smiri kako bi se mogla koncentrirati na učenje i korake koje moram poduzetu za izvlačenje iz te situacije.
Razumijem kako se osjećaš, nešto slično se meni dogodilo prije par godina!
Užasno me je pogodilo ponašanje muževe obitelji, a pošto se to događalo neko vrijeme, itd., ja sam posegnula za persenom! Progutala sam pola kutije, bilo mi je dobro, uspjela sam ih izbaciti iz glave i normalno funkcionirati!

Mislim da su mi te tablete pomogle tada, više ih nikada nisam koristila!

Što se tiče drage obitelji, iskustvo me naučilo, da kako oni meni, tako ja njima! I to funkcionira! Ne razmišljam više o njima, već svaku situaciju riješim u hodu!

Nuspojave ti pišu u uputstvima, pojačavaju apetit, pa na to pripazi!

Želim ti puno sreće i da se što prije izvučeš iz nezavidne situacije!
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:08   #8
Quote:
sleeping satellite kaže:
Pa ne bih sad u detalje
Ali u kratko, posao - jako loše stanje, svaki dan idem raditi misleći da ću taj dan dobiti slom živaca
Fax - i opet loše, pokušavam ga završiti kako bi se izvukla s gore navedenog posla.
Zdravlje - loše.
Privatni život - i opet neka čudna situacija.

Vjerojatno se svi u nekom trenutku tako osjećaju, ne mislim da je meni najteže. Ali eto, malo mi ponestaje snage pa mi treba pomoć da se izvučem.

Hvala svima na čitanju ali sada moram ići

isti slučaj posao stresan do bola (managerski poslovi),sedam dana sve pet onda sedam dana na apaurinima.neznam ni sam kaj bi rekao .počinjem zaviditi kad vidim pastira da čuva ovce.mislim da ću zadnjih deset godina nekom dati mito da me zaposli kao portira ili da brojim ovce samo se bojim da ako nastavim ovim tempom nebum to doživil.e kak nam je ljepo prije bilo malo smo imali a svi sretni i zadovoljni.hebež surovi kapitalizam niš nam pametnoga nije donio.
laser is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:10   #9
persen su biljcice... ako stvarno imas problema tesko da ce ti samo to pomoci
__________________

Now you dont need money
With a face like that, do ya honey
joujou is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:21   #10
Meni je ful pomogo kod te panike prilikom učenja. Od onog " NIŠTA NE ZNAM, PAST ĆU, GLUPA SAM, POJEST ĆE ME ISPITIVAČ! " sam se skulirala na "Dat ću sve od sebe da prođem ispit. Profesor je čovjek a ne gorgona."
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:42   #11
Quote:
sleeping satellite kaže:
Pa ne bih sad u detalje
Ali u kratko, posao - jako loše stanje, svaki dan idem raditi misleći da ću taj dan dobiti slom živaca
Fax - i opet loše, pokušavam ga završiti kako bi se izvukla s gore navedenog posla.
Zdravlje - loše.
Privatni život - i opet neka čudna situacija.

Vjerojatno se svi u nekom trenutku tako osjećaju, ne mislim da je meni najteže. Ali eto, malo mi ponestaje snage pa mi treba pomoć da se izvučem.

Hvala svima na čitanju ali sada moram ići
mislim da je vazno da si nekako olabavis taj pritisak, na bilo koji nacin.
jel pricas s nekim o tome?
meni isto pomaze okrenuti stvar na zajebanciju i ne shvacati preozbiljno stvari na poslu.
u svakom slucaju, morat ces naci i neke lijepe stvari u zivotu.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:45   #12
Hm, pa evo...drmnula sam danas taj persen I sad, ne znam je li to možda placebo efekt ali čini mi se da je djelovalo Ne znam je li potrebno duže uzimati da se postigne željeni efekt a ja sam si ovo umislila Uglavnom, najbolje kako mogu opisati njegovo djelovanje u mom slučaju je da sam mirna Držalo me popodne a uspjela sam predvečer i učiti bez nervoze, razdražljivosti, grča
Znam da su to biljčice i nadam se da mi neće trebati nešto jače.
Inače nerado uzimam bilo kakve tablete ali sad sam osjećala potrebu da me nešto 'centrira' a onda ja preuzimam.
Što se tiče stresa, znam da tablete nisu najbolje dugoročno rješenje već pomoćna štaka i počinjem raditi na tome da si mijenjam prioritete i pogled na neke stvari koliko je u ovom trenutku moguće.
Hvala svima na komentarima
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 19:55   #13
Quote:
Natch kaže:
mislim da je vazno da si nekako olabavis taj pritisak, na bilo koji nacin.

u svakom slucaju, morat ces naci i neke lijepe stvari u zivotu.
Pokušavam

Racionalno ja to sve znam, ali eto u ovom periodu nekako ne uspijevam.
Koliko god mi bilo teško uvijek mi je negdje u pozadini monolog 'pa dobro sleeping satellite, sad je situacija sranje. Ako ništa ne učiniš i odustaneš, možeš li podnijeti da sljedećih godina trpiš isto sranje. Onda zaključim da ne mogu to podnijeti i da nemam razloga zašto sada nešto ne promijeniti, nemam šta izgubit.'
Ali naravno, imam uspone i padove ( kao sada ).
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 20:13   #14
Quote:
sleeping satellite kaže:
Pokušavam

Racionalno ja to sve znam, ali eto u ovom periodu nekako ne uspijevam.
Koliko god mi bilo teško uvijek mi je negdje u pozadini monolog 'pa dobro sleeping satellite, sad je situacija sranje. Ako ništa ne učiniš i odustaneš, možeš li podnijeti da sljedećih godina trpiš isto sranje. Onda zaključim da ne mogu to podnijeti i da nemam razloga zašto sada nešto ne promijeniti, nemam šta izgubit.'
Ali naravno, imam uspone i padove ( kao sada ).
a koje su alternative?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:22   #15
Pa nema ih

Vjerojatno je problem što neki ne poduzimaju ništa jer je lakše ne suočavati se s problemima, neki jer nemaju snage, neki ne znaju od kuda krenuti, nekima je najlakše govoriti kako je život takav i ništa se tu ne možu, neki čekaju pogodan trenutak pa će napraviti nešto...i čekaju,čekaju...i sto drugih razloga.

Ja sam odgovorila ali ne znam jesam li dobro shvatila tvoje pitanje
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2006., 21:28   #16
Quote:
sleeping satellite kaže:
Pa nema ih

Vjerojatno je problem što neki ne poduzimaju ništa jer je lakše ne suočavati se s problemima, neki jer nemaju snage, neki ne znaju od kuda krenuti, nekima je najlakše govoriti kako je život takav i ništa se tu ne možu, neki čekaju pogodan trenutak pa će napraviti nešto...i čekaju,čekaju...i sto drugih razloga.

Ja sam odgovorila ali ne znam jesam li dobro shvatila tvoje pitanje
ma mislila sam da pricas o tome da moras sto prije zavrsiti fax kako bi rijesila probleme na poslu.

mislim da dio nervoze dolazi i od odgadjanja bitnih odluka
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 18:24   #17
Quote:
sleeping satellite kaže:
Hm, pa evo...drmnula sam danas taj persen I sad, ne znam je li to možda placebo efekt ali čini mi se da je djelovalo Ne znam je li potrebno duže uzimati da se postigne željeni efekt a ja sam si ovo umislila Uglavnom, najbolje kako mogu opisati njegovo djelovanje u mom slučaju je da sam mirna Držalo me popodne a uspjela sam predvečer i učiti bez nervoze, razdražljivosti, grča
Znam da su to biljčice i nadam se da mi neće trebati nešto jače.
Inače nerado uzimam bilo kakve tablete ali sad sam osjećala potrebu da me nešto 'centrira' a onda ja preuzimam.
Što se tiče stresa, znam da tablete nisu najbolje dugoročno rješenje već pomoćna štaka i počinjem raditi na tome da si mijenjam prioritete i pogled na neke stvari koliko je u ovom trenutku moguće.
Hvala svima na komentarima
A da promjenis posao ako je ikako moguce? Mislim, i promjena stava je korisna stvar, al postoje situacije u kojima to jednostavno ne pomaze. Nekad je bolje sprijeciti nego lijeciti. Ja sam nedavno imala slicnu situaciju s poslom, pa zato znam - nije bilo te promjene stava koja bi mi pomogla s takvom kolicinom stresa
Lali is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:11   #18
Quote:
Lali kaže:
A da promjenis posao ako je ikako moguce?
To mi i je cilj Zato i želim što prije završiti fax, pa onda bez repova tražiti dalje i bolje naravno
Kad sam rekla da radim na promjeni stava više sam mislila na sve općenito u životu, ne samo vezano za posao...jer ako je situacija na poslu sranje onda je sranje...iako ako bacim pogleda iz drugog kuta i promjenim stav onda se ne čini kao sranje nego drek
Mada, počinjem razmišljati o tome da zapravo dam otkaz
Štedjela sam dugo za neke druge stvari ali možda to može pričekati a ja bih imala za pregrmiti 4-5 mjeseci..ah ne znam
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2006., 23:14   #19
Quote:
Goleo kaže:

Želim ti puno sreće i da se što prije izvučeš iz nezavidne situacije!
Hvala
__________________
Under construction.
sleeping satellite is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 22:08   #20
Evo...dizem temu da se malo raspitam o ovome Naime uuuuuzasno se bojim tableta, izbjegavam ih u sirokom luku.. najdalje sto idem je b-vitamin (jer mi stara stoji s kutijicom iznad glave svaki dan i tjera me da uzimam), sumeci multi tu i tamo, i pilule (koje sam odbijala mjesecima jer mi se gadilo, al sam na kraju uzela jer moram.. ). Ugl - mrzim tablete. Medutim, moje sadasnje stanje je tolko neizdrzivo trenutno da mi trebaju ti persenceki samo prije spavanja i tako to, da se malo primirim ili pak da mogu bar jednom procitati skriptu za fax.
Znam da nisu cudotvorne, ali jacu tabletu od toga nema sanse da uzmem pa makar mi ju prepisao najpoznatiji psihic na svijetu.
E moje je pitanje za one koji ga uzimaju - kako i da li djeluje, eventualne nuspojave, utjecaj na druge lijekove, dal izaziva umor... znam da sve pise u uputstvima - al prije nego sto kupim, malo da cujem vase misljenje
hvala.

i da, cijena?
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:19.