Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.06.2007., 22:23   #21
+ kolika je razlika persena obicnog i persen forte? i koji da si upiknem? :zubo
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 22:47   #22
ovisi o proizvođaču,od LEKa je draž 50mg a forte 125 mg
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:17   #23
razlika obicnog i forte je iznad napisana...oko 30 kn kostaju
takoder imas Valerian..od kojeg se kao spava i Aktivin H koji je kao biljni ad vise, dize raspolozenje ali bi ga se trebalo piti svaki dan.
Perseni djeluju na nervozu i olaksavaju uspavljivanje sto bi te ako si osjetljivija moglo dosta uspavati, takoder smanjuju gastrointestinalne poremecaje, ali ako si slabijeg zeluca mozes ocekivati slabinu, proljev, nadutost, a ako cesto konzumiras moze dovesti do nesanice ali opet i pospanosti, glavobolje, alergiju...
Ja ne osjecam nist od toga, ali ja sam kemijski kronicar tako da ako stvarno ne konzumiras nista od jacih lijekova niti nemas tezih nervoza ili drugih smetnji moglo bi ti pomoci. Mojoj mami recimo izvrsno pomaze kad ima stresan dan na poslu jer ju smiri a ne zatupi kao praxiten, lexaurin, normabel, helex, xanax..itd. itd.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2007., 23:22   #24
hvala na odgovoru..
nervoze i stresovi su sve jaci.. pa idem za pocetak probati s persenima. ako se stanje ne umiri, onda mi ne preostaje drugo nego pravac doktorici...
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 00:03   #25
gle doktoru uvijek mozes otici bez straha od lijekova samo na razgovor bez ikakvih tableta, psihoterapije ti mogu isto pomoci ili razgovor s psihologom, meni je cak vise pomagao razgovor s doktorom opce praxe te psihologom jer te oni ne rjesavaju odma receptom za razliku od psihijatara. Iako sam ja slucaj da sam se vise voljela sredivati tabletama jer mi je bilo zlo od same pomisli da razgovaram s nekime posebice nepoznatim zbog cega sam nervozna ili pod stresom..sam razgovor me znao rasplakati, a tek sam nakon duljeg vremena shvatila da je bolje izbaciti pa makar i grcanjem u suzama neke stvari van nego se kljukati tabletama i biti ravan, bez osjecaja i razmisljanja.
I ovi biljni preparati iako ne izazivaju ovisnost su samo privremeno rjesenje, mozda ti daju neki osjecaj placebo sigurnosti ako ih imas uz sebe no opet nazalost to nije to.
__________________
Remember my name because you'll be screaming it later...
vision6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 00:51   #26
Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
Iako sam ja slucaj da sam se vise voljela sredivati tabletama jer mi je bilo zlo od same pomisli da razgovaram s nekime posebice nepoznatim zbog cega sam nervozna ili pod stresom..sam razgovor me znao rasplakati.
e ista stvar i kod mene...
i znam, jesu privremeno rijesenje su - al trebaju mi da sad izguram ove tu rokove (jer mi je ucenje trenutno zadnje na pameti) i tek tolko da dodem k sebi..
eto - hvala ti na svim savjetima
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2007., 13:40   #27
evo..kupila sam.. za pocetak cu uzimati ovako negdje oko ujutro/podneva 2 komada, a druga 2 komada predvecer prije spavanja. To je minimalna doza koliko vidim..
pa budemo vidli
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:22   #28
Ma Persen je super. Kao što je netko rekao- obične biljčice, moš vozit avion kad uzmeš (ok, vjerojatno ne smiješ, al moglo bi se brijem ).
Evo ja zadnja 3 dana po 2 Persena forte ujutro jer sam išla na jedan ispit 3 dana za redom. Tko ne bi bio lud od toga. Naravno da mi treba Persen. Iako doduše moja psihijatrica tvrdi da je to meni više placebo (al ona ne vjeruje pretjerano u biljke pa nije relevantna). Ali, meni djeluje, malo se smirim, ne lupa mi srce luđački i mogu bolje odgovarat.

A najtužnije mi je kad čujem kolege koji kažu "mene strah to uzet da ne zaboravim gradivo". Od valerijane!!! Da, inače, dotični kolege će bit magistri farmacije jedan dan.
Ad.Miss.G is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:54   #29
kao sto rekoh...smiri me nervozu u zelucu i to je sve.. misli i razmisljanja naravno ne odlaze.
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 20:55   #30
u tvojim godinama mani se lekova,pij cajeve,trniraj neki sport ili cini kao i svi mladi ljudi ali nepreteruj
pecinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2007., 12:50   #31
persen su tablete na biljnoj bazi, djeluju umirujuce, smanjuju napetost, nervozu, anksioznost te su vrlo vrlo blage. znala sam ih popiti u trudnoci....i dan danas kada ne mogu zaspati ili me uhvati nervoza ili sl...

uzasno sam protiv tableta no za persen sam apsolutno.
nema nikakve kemije, a djelovanje je vrlo blago, naprosto te smiri a nisi omamljen ili usporen.a pomaze.

mislim da kostaju oko 50ak kuna.

persen forte su nesto jace.
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 15:16   #32
persen obicni sam platila 36/37 kuna..uzmem kga po potrebi, dakle kad kroz dan osjetim nervozu i prije spavanja (odlicno je, vise se ne budim po noci, nego spavam dobirh 6/7 sati u komadu). Kao sto rekoh, ne otklanja depresiju ali mi je svaki put do sad maknuo osjecaj nervoze (prvenstveno u predjelu zeluca) i uznemirenosti.. i to odmah kroz pol sata do sat - kad lijek pocne djelovati...
ma otkrice
mousse od čokolade is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2007., 17:57   #33
Pridružujem se pohvalama, meni je Persen mnogo puta pomogao u trenucima nervoze, anksioznosti, pogotovo nesanice... a ne izaziva mi tupost kao jace tablete za smirenje. Medjutim, sada kupujem Valerianu, sastav je skoro isti (iako se meni cine malo jace), a nesto su jeftinije (odnosno, cijena im je za par kuna veca od Persena, ali ih u kutiji ima 30, a Persena 20). I jos jedna zanimljivost, moja macka skroz poludi kad osjeti miris tih tableta, hoce mi provaliti u torbu, pokusava mi lizati ruku u kojoj sam drzala tabletu nakon sto je popijem, a jednom mi se tableta prosipala i odmah je na to jurnula i pocela lizati. Ne znam sto joj se u tome toliko svidja, ali pretpostavljam da ne bi tako reagirala da se radi o nekoj opasnoj kemiji. Zivotinje cesto bolje od nas prepoznaju stetne tvari.
lorenas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:48   #34
kaoliko se često treba piti? dovoljno je popiti samo jedan u trenutku nervoze i sl. ili treba popit taj dan opet?
kanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 13:53   #35
moze se piti terapijski, tipa 2 ili 3 dnevno po 15ak dana ili po potrebi, ovisno zasto ga uzimas?
-lavica- is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:57   #36
evo kupila sam persene i popila i ne znam umišljam li ili ne, ali stvarno djeluju
kanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 16:34   #37
Meni taj Persen nije baš nešto kad me šizica uhvati...ima i nešto slično - Valeriana od Specchiasola...Zna li netko jel to jače od Persena Forte, recimo, ili je isto, ili slabije?

Može li se možda apaurin od 3 mg (ako to uopće još uvijek postoji) nabaviti bez recepta? Čini mi se da mi je prije par godina netko rekao da za 5-miligramski apaurin treba recept, ali kao da ti 3-miligramski (bio je u žutoj kutiji) daju bez recepta.

Zna li netko nešto o tome? Šta jače od Persena postoji, a da se može dobiti bez recepta?


Vita jela, zelen bor,
molim brzi odgovor,

jer sam trenutačno LUDA...
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:26   #38
smire živac,a ne dižu želudac.. definitivno ne pomažu kod depresije.
Bar ne meni.
Aberzeiah is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:48   #39
Quote:
tiare kaže: Pogledaj post
Meni taj Persen nije baš nešto kad me šizica uhvati...ima i nešto slično - Valeriana od Specchiasola...Zna li netko jel to jače od Persena Forte, recimo, ili je isto, ili slabije?

Može li se možda apaurin od 3 mg (ako to uopće još uvijek postoji) nabaviti bez recepta? Čini mi se da mi je prije par godina netko rekao da za 5-miligramski apaurin treba recept, ali kao da ti 3-miligramski (bio je u žutoj kutiji) daju bez recepta.

Zna li netko nešto o tome? Šta jače od Persena postoji, a da se može dobiti bez recepta?


Vita jela, zelen bor,
molim brzi odgovor,

jer sam trenutačno LUDA...
ja sam htjela kupiti Normabel od 2 mg, pa mi ga niko nije htio prodati. ali meni često nežele prodati lijekove,pa možda tebi i bi
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2007., 17:54   #40
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
ja sam htjela kupiti Normabel od 2 mg, pa mi ga niko nije htio prodati. ali meni često nežele prodati lijekove,pa možda tebi i bi
Ma zapravo, da - imaš pravo, to je valjda apaurin iliti normabel od 2 mg, a ne od 3...ja sam vjerojatno krivo napisala, jer nisam znala točno od koliko je taj slabiji.
Ma ne bi ga onda prodali ni meni...buuuuuu

Još ako netko zna za tu Valerianu od Specchiasola, je li jača od Persena Forte? Zna li još itko za apaurin/normabel od 2 mg, jel se smiluju negdje pa ti daju bez recepta?
__________________
faraway paradise
Tiare Flower is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.