Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2012., 01:16   #21
Popila konjsku dozu u 25. godini kao antimalaričnu profilaksu. 6 tjedana 2x100 mg. Nikakvih posebnih nuspojava i problema, tu i tamo malo mučnine ako bi pojela nešto masno ili popila. Pokušavala sam ga uvijek uzeti na pun želudac. Kad sam ga uzimala bila sam mlada i blesava, nisam pazila ni na hranu, ni na alkohol - nikakvi problemi. Malariju dobila nisam Jedino sam bila osjetljiva na sunce, zgorila ko Čehinja...
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 20:53   #22
može li mi tko odgovoriti na pitanje vezano uz ovaj lijek...!??? pijem ga zbog ureaplazme (terapija 12 dana po 1 tableta svakih 12h) ! e sad...meni je jos ostalo 3 dana terapije i ja ne osjecam nikakvo poboljsanje (( da li je tko imao slicnih iskustava? hvala..
Fragile1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2012., 23:11   #23
Quote:
Fragile1008 kaže: Pogledaj post
može li mi tko odgovoriti na pitanje vezano uz ovaj lijek...!??? pijem ga zbog ureaplazme (terapija 12 dana po 1 tableta svakih 12h) ! e sad...meni je jos ostalo 3 dana terapije i ja ne osjecam nikakvo poboljsanje (( da li je tko imao slicnih iskustava? hvala..
vjerovatno ti ne djeluje , javi se dr...
ms3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2012., 13:46   #24
Quote:
Fragile1008 kaže: Pogledaj post
može li mi tko odgovoriti na pitanje vezano uz ovaj lijek...!??? pijem ga zbog ureaplazme (terapija 12 dana po 1 tableta svakih 12h) ! e sad...meni je jos ostalo 3 dana terapije i ja ne osjecam nikakvo poboljsanje (( da li je tko imao slicnih iskustava? hvala..
Simptomi? Pretrage?
Nije to tako jednostavno.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 10:55   #25
Dijagnoza: Upala pasjemenika
Terapija: Doksiciklin 100mg 2x1. Najmanje 10 dana.


E sad, pitanje, budući da sam vidio za što služi isti, jel to odgovarajuća terapija Pretežito za liječenje spolno prenosivih bolesti, sifilisa, a usto ugrizi krpelja, malarija... A ništa od toga nemam



Sve to mi ne bi palo na pamet pogledati da ne osjetim blagu vrtoglavicu, al to pripisujem i nekim drugim mogućim uzrocima(slabo sam spavao, tabletu popio na prazan želudac, i općenito iscrpljenost od "bolesti" )
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:05   #26
Ako si dobro pročitao upute, onda bi vidio da na njima piše da se ne piju na prazan želudac već na puni jer to je jak antibiotik. Ja sam ih pila negdje 2 tjedna i to je najgori lijek koji sam pila. Piše da kao nuspojava se može javiti vrtoglavica, i da općenito ti zna bit dosta loše, i ja sam to imala. Dobro se najedi, pa onda popij antibiotik i bit će sve ok!
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:09   #27
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza: Upala pasjemenika
Terapija: Doksiciklin 100mg 2x1. Najmanje 10 dana.


E sad, pitanje, budući da sam vidio za što služi isti, jel to odgovarajuća terapija Pretežito za liječenje spolno prenosivih bolesti, sifilisa, a usto ugrizi krpelja, malarija... A ništa od toga nemam



Sve to mi ne bi palo na pamet pogledati da ne osjetim blagu vrtoglavicu, al to pripisujem i nekim drugim mogućim uzrocima(slabo sam spavao, tabletu popio na prazan želudac, i općenito iscrpljenost od "bolesti" )
Poštovani,

niste naveli je li dijagnozu utvrdio urolog kao niti to jeste li učinili kakve pretrage.

Dakako, i anamneza, osobito sekusualna anamneza, bila bi vrlo važna ali mislim da bi takva pitanja bila previše intimna za forum.

Što se samog doksiciklina i epididimitisa tiče, njegovo se propisivanje temelji na činjenici da je u muškaraca mlađih od 35 godina, koji su spolno aktivni, jedan od najčešćih uzročnika istog Chlamydia trachomatis (N. gonorrhoeae je puno rjeđa) a na koju spomenuti antibiotik dobro djeluje.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:28   #28
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Dijagnoza: Upala pasjemenika
Terapija: Doksiciklin 100mg 2x1. Najmanje 10 dana.


E sad, pitanje, budući da sam vidio za što služi isti, jel to odgovarajuća terapija Pretežito za liječenje spolno prenosivih bolesti, sifilisa, a usto ugrizi krpelja, malarija... A ništa od toga nemam



Sve to mi ne bi palo na pamet pogledati da ne osjetim blagu vrtoglavicu, al to pripisujem i nekim drugim mogućim uzrocima(slabo sam spavao, tabletu popio na prazan želudac, i općenito iscrpljenost od "bolesti" )
Na temelju kakvih nalaza je postavljena dijagnoza?
Pretpostavljam da liječnih sumnja na infekciju uzrokovanu uzročnikom kao što je npr.Mycoplasma,Ureaplasma ili navedena Chlamydia i ako je tako terapija je odgovarajuća.
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 11:50   #29
U noći sam išao na hitnu zbog otečenog pasjemenika i zbog bolova uzrokovanih njime. Pregled je obavio doktor na hitnoj, rekao da mirujem, nosim široku odjeću dolje i prepisao mi navedeni antibiotik 2 puta dnevno, kroz deset dana

Rekao je u slučaju potrebe da se javim svom liječniku, ako stanje potraje.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...

Zadnje uređivanje rocket86 : 11.01.2014. at 12:02.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:16   #30
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
U noći sam išao na hitnu zbog otečenog pasjemenika i zbog bolova uzrokovanih njime. Pregled je obavio doktor na hitnoj, rekao da mirujem, nosim široku odjeću dolje i prepisao mi navedeni antibiotik 2 puta dnevno, kroz deset dana

Rekao je u slučaju potrebe da se javim svom liječniku, ako stanje potraje.
Poštovani,

terapija epididimitisa ne bi trebala biti empirijska (terapija "na pamet"), već ciljana, a što podrazumijeva uzimanje nalaza za mikrobiološku obradu (ejakulat, mokraća/urinokultura, obrisak uretre) te korekcija terapije prema nalazu.

Načelno, dvije su velike skupine uzročnika a za koje su primjereni različiti antibiotici.

S jedne strane tu je već spomenuta klamidija (ona daleko češće uzrokuje epididimitis od mikoplazmi ili ureaplazmi) na koju doksiciklin dobro djeluje. Međutim, može se raditi i o eneterobakterijama (npr. E. coli) odnosno o inače čestim uzročnicima infekcija mokraćnog sustava. Tada se koriste drugi antibiotici.

Jesu li Vam barem testirali urin-sediment i trakica u hitnoj službi?
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 12:52   #31
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
U noći sam išao na hitnu zbog otečenog pasjemenika i zbog bolova uzrokovanih njime. Pregled je obavio doktor na hitnoj, rekao da mirujem, nosim široku odjeću dolje i prepisao mi navedeni antibiotik 2 puta dnevno, kroz deset dana

Rekao je u slučaju potrebe da se javim svom liječniku, ako stanje potraje.
Hah...ako niste imali problema s time i prije tog akutnog napadaja boli i ako vas nisu uputili dalje na lab.pretrage onda ne znam zašt vam je propisan baš ovaj antibiotik.Moguće da se ni ne radi o bakterijskoj infekciji.
Najbolje se javite svom liječniku opće prakse koji će vas uputiti kod specijaliste urologa da se vidi kaj je.
Kako je sada...se otok smanjuje?
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 17:14   #32
Otok se smanjio praktički dok sam se vratio kući. Blago zadebljano je ostalo i primjetim, hmm, sada više nelagodu, nego bol. Dakle, osjetim više kao neku napetost, nego baš bol u tom dijelu.



Ponavljam, nikakve pretrage nisu rađene. Kad sam vidio spolno prenosive bolesti u uputstvima, pomislio sam da mi je definitivno fulao lijek Doduše, detaljno me je ispitao što me sve boli, i na koji način.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 20:09   #33
Quote:
rocket86 kaže: Pogledaj post
Otok se smanjio praktički dok sam se vratio kući. Blago zadebljano je ostalo i primjetim, hmm, sada više nelagodu, nego bol. Dakle, osjetim više kao neku napetost, nego baš bol u tom dijelu.



Ponavljam, nikakve pretrage nisu rađene. Kad sam vidio spolno prenosive bolesti u uputstvima, pomislio sam da mi je definitivno fulao lijek Doduše, detaljno me je ispitao što me sve boli, i na koji način.

Aha..jasnije.Ok,onda je terapija išla preventivno,a tetraciklini imaju široki spektar djelovanja pa je liječnik zato išao na tu soluciju.
Da je sama infekcija uzrok upale vjerujem da bi tu bili i popratni simptomi poput povišene tjelesne temperature,popratni uroinfekt eventualno i sl.,no do infekcije može doći naknadno i nakon neke opstrukcije unutar samog pasjemenika,a u slučaju infekcije uzročnik ne mora biti samo iz grupe spolno prenosivih
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2014., 23:25   #34
Ok, dakle ima smisla nastaviti ih piti? Zbunilo me što nigdje nisam vidio naveden razlog zbog kojeg ih pijem.


Vrtoglavica od jutros se povukla i nije se ponavljala, vrlo vjerovatno da je prazan želudac imao utjecaja
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 10:40   #35
A preporučila bih ti to da,što zbog moguće infekcije što zbog toga što se antibiotska terapija mora uzeti cijela do kraja.
Konkretan razlog nije naveden jer nije bilo dijagnostike na temelju koje bi se donijela prava dg.,samo općenita uputna dg.(a to je upala pasjemenika) za koju je indiciran antibiotik koji piješ.
Super,tetraciklini su poprilično teški za metaboliziranje i znaju izazvati dosta nuspojava,pogotovo ako organizam nije kako treba inače.Pazi samo na to da ih ne uzimaš baš sa mliječnim proizvodima i vjerujem da bu sve ok.
A možda bi bilo dobro otići kod urologa da malo vidiš zašt ti se to dogodilo uopće,pogotovo ako se situacija ponovi.Brzo ozdravljenje želim i sretno!
jaks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 11:06   #36
U principu, složio bih se s kolegicom, s time da smatram kako biste, zbog nedostatne dijagnostičke obrade, trebali otići kod urologa.

Pitanje je, međutim, s obzirom na liste čekanja itd. kada ćete uopće dobiti termin za urologa i neće li tada bolest već biti izliječena.

Nadalje, neobično je da su se smetnje počele povlačiti čak i prije antibiotika.

Upala pasjemenika je u odraslih najčešće bakterijska infekcija (nenifektivni epididimitis ili pak virusni su u odraslih vrlo rijetka pojava), a u odraslih, inače zdravih, muškaraca mlađih od 35 godina najčešći je uzročnik klamidija, ali ne mora biti. Zato odabir antibiotika ima smisla, ali samo ako je dijagnoza potvrđena.

Nadalje, otvara se i pitanje potrebe za obradom u partnerice (ginekološki pregled, brisevi) i njezinim liječenjem.

Antibiotik bi trebalo popiti do kraja, a učinak liječenja provjeriti mikrobiološkim pretragama.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:55.