Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2009., 14:43   #21
Nidi, izbaci alkohol, cigarete, nemoj se droksat, jedi zdravu spizu, i budi svakodnevno fizički aktivan barem sat vremena. Nema boljeg recepta. Frend mi je bio u banani i vratio se u formu nakon samo 2 mj. takvog zdravog života. Odmah su žena i on ostali trudni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:47   #22
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Nidi, izbaci alkohol, cigarete, nemoj se droksat, jedi zdravu spizu, i budi svakodnevno fizički aktivan barem sat vremena. Nema boljeg recepta. Frend mi je bio u banani i vratio se u formu nakon samo 2 mj. takvog zdravog života. Odmah su žena i on ostali trudni.
...nekome ovo pomogne, nekome ne.
I jos mozes ubacit kao suplemente C, E i B vitamin, selen, cink, astanxantin, omega3, L-carnitine, L-arginine, piskavicu, maca, itd itd. Moze ti pomoci, a uopce i ne mora...
maricmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2009., 15:58   #23
Quote:
maricmar kaže: Pogledaj post
...nekome ovo pomogne, nekome ne.
I jos mozes ubacit kao suplemente C, E i B vitamin, selen, cink, astanxantin, omega3, L-carnitine, L-arginine, piskavicu, maca, itd itd. Moze ti pomoci, a uopce i ne mora...
Točno, ali je isto tako točna činjenica da si dečki neurednim i ne zdravim životom sami naprave situaciju, ko npr. moj frend.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2009., 20:42   #24
Evo da se i ja ubacim sa jedim pitanjem,

Kojim se metodama može poboljšati kvaliteta sperme. Kad kažem metode mislim na nekakve suplemente, prehranu i nekakvu fizičku aktivnost ako ima utjecaja.
 
Odgovori s citatom
Old 29.08.2009., 14:55   #25
kazu da pomazu vitamini B,C,E, minerali selen i cink, razni preparati kao bioastin, proxeed, cajevi od ljekovitog bilja, apstinencija od alkohola, cigareta, toplih kupki, sauna, voznje bicikla, nosenja uskih gaca i hlaca (jer zagrijavaju testise i sprecavaju proizvodnju spermija)...
dobri muž is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2009., 16:29   #26
Ne pijem
Ne pušim
Sve ok, osim što sam alergičan na milijon stvari.

Počeo sam piti BioAstin , 4 tablete dnevno , i jednu pastilu matične mliječi.
Prestao piti gazirano i malo se baviti sportom.

Za dva mjeseca opet na testiranje pa ćemo vidjeti.

Neznam dali će ovo gore pomoći. Nadamo se da hoće, škoditi nemože.
nidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 09:32   #27
masiraj jaja svaki dan, barem pet minuta. to ti može jako puno pomoći!
Francek01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 13:41   #28
Quote:
nidi kaže: Pogledaj post
Ne pijem
Ne pušim
Sve ok, osim što sam alergičan na milijon stvari.

Počeo sam piti BioAstin , 4 tablete dnevno , i jednu pastilu matične mliječi.
Prestao piti gazirano i malo se baviti sportom.

Za dva mjeseca opet na testiranje pa ćemo vidjeti.

Neznam dali će ovo gore pomoći. Nadamo se da hoće, škoditi nemože.
Kak se hraniš, kakva ti je krvna slika? Kolesterol?

A šta se tiče gaziranog, dobar potez.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 22:28   #29
Može molim vas objašnjene za ovaj nalaz, ide vikend a znatiželjna sam baba!
Ovo je mužev prvi spermiogram.

volumen (apstinencija 4dana) 2,6ml
pH 8,0
koncentracija spermija 39
broj spermija u sjemenu 101
Likvefakcija 1
vitalnost 70 L %
motilitet 65%
-brzi 50%
-spori 10%
-stacionirani 5%
-nepokretni 35%
leukociti 1-2
morfologija
-normalni 38%
-patol. oblik glave 48%
-patol. oblik srednjeg tijela 14%
-patol. oblik repa 0%
cink 2,1
kisela fosfataza 6441 H kU/l (normalno je 250-1300)
fruktoza 13,0
citrati 26,5
nešto stanica spermatogeneze

??????
Lubenic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 00:13   #30
Ubuduće molim da se za ovakve stvari koristi top tema za laboratorijske nalaze...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:37   #31
Quote:
dobri muž kaže: Pogledaj post
kazu da pomazu vitamini B,C,E, minerali selen i cink, razni preparati kao bioastin, proxeed, cajevi od ljekovitog bilja, apstinencija od alkohola, cigareta, toplih kupki, sauna, voznje bicikla, nosenja uskih gaca i hlaca (jer zagrijavaju testise i sprecavaju proizvodnju spermija)...
ne razumijem kak smanjena proizvodnja spermija može utjecati na kvalitetu sperme... pa nemože to samo pogoršat stanje???
medis232 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2010., 19:52   #32
da li znate od kad do kad se u petrovoj može donijeti uzorak za spermiogram? da li je netko nedavno tamo radio i kolika je bila cijena participacije?imamo uputnicu ali pretpostavljam da se ipak nešto plaća.

hvala unaprijed
ivy11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 06:31   #33
Thumbs down spermiogram u splitu

Pozdrav svima!
Novi sam na ovom forumu i imam jedno negativno iskustvo sta se tiče spermiograma u KBC Split.
Imam pet nalaza i svi ukazuju na to da imam oligoastenozoospermiju...
nakon toga sta su mi ti nalazi bili sumnjivi, odlučim napravit nalaz kod dva različita privatnika i nalaz je normozoospermija, a razlika je izmedju nalaza KBC i privatnika je bila 4 dana...
Ne zelim nikog optuživat, ali želim upozorit druge da njihovi(KBCSplit) nalazi nisu vjerodostojni, barem je tako bilo u mom slučaju...
.
milinović is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 08:27   #34
Upitni nalazi spermiograma u KBC Split

Quote:
milinović kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Novi sam na ovom forumu i imam jedno negativno iskustvo sta se tiče spermiograma u KBC Split.
Imam pet nalaza i svi ukazuju na to da imam oligoastenozoospermiju...
nakon toga sta su mi ti nalazi bili sumnjivi, odlučim napravit nalaz kod dva različita privatnika i nalaz je normozoospermija, a razlika je izmedju nalaza KBC i privatnika je bila 4 dana...
Ne zelim nikog optuživat, ali želim upozorit druge da njihovi(KBCSplit) nalazi nisu vjerodostojni, barem je tako bilo u mom slučaju...
.
POzdrav. Suprug mi ima isto iskustvo. Dva puta je radio spermiogram u KBC SPlit, i oba puta su nalazi bili jako loši i ukazivali na isto kao kod tebe oligoastenozospermiju. I sad je nekidan radio nalaz u CITO (10 dana nakon zadnjeg KBC) i nalaz je totalno drugačiji i ukazuje samo na smanjenu pokretljivost, ali ima dovoljan broj, u granicama normale. Pitam se kako je to moguće? Netko je tu morao napravit grešku a pretpostavljam oni u KBC. A već su nas uputili na potpomognutu oplodnju s takvim nalazom i već sam se spremala na dogovor. A sad smo totalno zbunjeni.

Da li ima još netko s takvim totalno različitim nalazima spermiograma KBC-a SPlit i privatnika?
greta2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2010., 09:20   #35
Upitni nalazi spermiograma u KBC Split

Pozdrav

I ja sam u 10 dana razlike radio spermiogram u splitskom rodilištu i u CITO-u i nalazi su totalno različiti
lignjun77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2010., 23:44   #36
Quote:
lignjun77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav

I ja sam u 10 dana razlike radio spermiogram u splitskom rodilištu i u CITO-u i nalazi su totalno različiti
zanima me; da li ste, spermiogram radili u novom rodilištu, gdje navodno, dr. urolog Tandara, odmah nakon sat vremena pogleda nalaz....ili na 1.kat na Firule u centralni lab...nas uputili na novo rodilište, jer su tamo detaljniji.....teta na šalteru na centralnom nas poslala....e pa sad, nemojte mi reć da ni te pretrage nisu relevantne, jer ćete me totalno ubit u pojam.... ....ja cila sritna načitala se o tom urologu...pa nalazi odma gotovi,plaplapla i sad...hm....ne znam šta da mislim....amo informacije šta prije tnx
nicky st is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 20:50   #37
Ja sam spermiogram radio u novom rodilištu, kod dr. kojeg ste naveli, ja mu ne želim ni navodit ime, jer mi se doslovno gadi, a pretpostavite zašto...
Mislim da dotični nije urolog, kako si ti rekla, a nakon ovog šta sam doživija ne smatram ga ni doktorom, ni sociologom, niti diplomiraninim ing. biokemije, dapače ne smatram ga niti vračem, jer nakon svega šta sam doživija u životu zbog njegove dijagnoze, shvatio sam da su vračevi makar ljudi i ljudski se ponašaju prema pacijentima, za razliku od njegove Visosti.
I da malo skratim, kod mene je bila totalno kriva dijagnoza, ne želim ulazit u druge slučajeve, niti vam davat lažne nade, ali žalosno je to šta ljudi moraju provjeravat i doživljavat stresove i da im se život raspada zbog nekog "dipl. ing." koji doslovce glumi Boga.
ne želim reklamirat ni privatnike jer i tamo ima svakakvih ljudi i interesa i na vama je da odlučite oćete li provjerit svoje nalaze kod više "doktora", ali kad doživite takve stvari zbog nečije aljkavosti bilo namjerne bilo nenamjerne
postavlja se pitanje: "di mi živimo"? Ne bi želio vrijeđat nikog, ali Pakistan je mila majka!
Pozdrav svima i puno sriće!!
milinović is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2010., 15:02   #38
Quote:
milinović kaže: Pogledaj post
Ja sam spermiogram radio u novom rodilištu, kod dr. kojeg ste naveli, ja mu ne želim ni navodit ime, jer mi se doslovno gadi, a pretpostavite zašto...
slušaj zbog raznih iskustava i jesam na forumu i zanimaju me i hvalospjevi i kritike...zanima me svee jer ne znam ništa prvi put nam je i idemo vidit kakav je nalaz...fala ti na svim informacijama,puno mi znače,jer neću na nalaz gledat zdravo za gotovo,upravo zahvaljujući vama sa foruma.....kad vidim da vam nalazi variraju u dva dana razlike, zavisno o labu di davate uzorak....pa to je kriminal!!!!!!!!! u svakom slučaju prenit ću i ja svoje iskustvo možda nekom pomogne....makar ka moralna potpora.....
nicky st is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2010., 16:51   #39
Quote:
milinović kaže: Pogledaj post
J
Ne bi želio vrijeđat nikog, ali Pakistan je mila majka!
Pozdrav svima i puno sriće!!
Nažalost bio si u pravu i da Pakistan je mila majka
....malo je reć da smo razočarani...dijagnoza oligoasthenozoospermija
nicky st is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2010., 18:53   #40
Quote:
nicky st kaže: Pogledaj post
Nažalost bio si u pravu i da Pakistan je mila majka
....malo je reć da smo razočarani...dijagnoza oligoasthenozoospermija
Ispada da je svima koji rade spermiogram u novom rodilištu dijagnoza ista!?
Prije mjesec dana također sam radio spermiogram u novom rodilištu, i dijagnoza mi je ista kao i kod vas. U međuvremenu sam otišao na sve preglede i rečeno mi je da imam varikokelu (varikocelu), tako da moja dijagnoza ima smisla. Sad kad sam napravio sve nalaze, idem na spermiogram kod privatnika, ali također planiram otići ponovo i na Firule. Ne trebate se čuditi šta vam se nalazi ne podudaraju, jer kad mi je jedna osoba koja radi u zdravstvu detaljno objasnila o ćemu sve ovisi nalaz spermiograma(ne vidim nikakav razlog zašto bi mi lagala), nisam mogao vjerovati! :-) Između ostalog, kaže da rezultat može biti različit nakon pola sata, a ne nekoliko dana.

Idemo dalje....
spalatost is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:31.