Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2011., 13:23   #21
Hvala na odgovorima.

Ne mogu slikati tu kvrzicu jer je potkozna i nista se ne primjeti na nozi. Samo se osjeti na dodir. Takodjer, pitanje je hocu li imati pristup internetu u drugim lukama. Ovo je slucajnost jer terminalu treba za komunikaciju, a relativno smo blizu obale.

Inace, jedan mi je kolega na brodu spomenuo da bi to mogao biti lipom. Kaze da je citao nesto o tome jednom prilikom no, niti on niti ja ne znamo o tome nista...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:01   #22
A gle, ne želim te plašiti ali to može biti svašta (od benignih stvari do nekih ne tako bezazlenih stvari), mi ovdje možemo samo nagađati.

Moj savjet ti je da se što prije dočepaš doktora.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 14:23   #23
Ma je, jasno mi je. Naravno da se moze samo nagadjati iako sam se ponadao da se iz navedenih simptoma mozda vec moglo nesto zakljuciti (ili iskljuciti).

Nadam se da cu se dohvatiti nekog doktora cim prije. Ima nekih naznaka da bi za 2 tjedna mogli u "civilizaciju". Sad, samo treba smiriti paranoju u tom vremenu ...

Hvala jos jednom. Mozda se javi netko tko je imao slican problem u medjuvremenu ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 15:44   #24
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
Imam jedno kratko pitanje, pa se nadam nekom savjetu stucnih ljudi ovdje...

Naime, trenutno sam na brodu, u juznoj americi, usred prasume i nemam pristupa lijecniku. Selo gdje se nalazim jedva da ima signal od mobitela i trebalo mi dobrih sat vremena za spojiti se i ovaj post napisati.
Uglavnom, napipao sam jos krajem prosle godine kvrzicu na nozi (na pola puta izmedju koljena i stopala, uz kost). Velicine je kukurznog zrna, pravilinih linija, glatka (obla ali i blago izduljena), tvrda, kao guma, rekao bih. Ne boli, potkozna (ne vidi se), pomice se uokolo kad na nju vrsim pritisak prstom. Jednom prilikom, kad sam bio kod lijecnika iz drugih razloga mi je samo na brzinu to opipao i rekao da sam sad u godinama kad se takve stvari dogadaju (imam 31. godinu).
Nakon toga sam "zaboravio" na nju no, unazad desetak dana, kao da ju "osjecam", odnosno kao da osjetim da je dolje "nesto" - ne uvijek, zapravo mozda u par navrata dnevno, dok mi je u ostatku vremena sve u redu. Danas mi je i blago zacrvenila koza iznad kvrzice ali pretpostavljam zato jer sam ju trljao i stiskao dok sam opipavao.
Ne boli, vec jednostavno kao da osjecam da je tamo, kao da me dolje "napinje". Na dodir ne bih rekao da je narasla, a ako jest, onda za milimetar-dva. Takodjer ta me noga neko vrijeme vec boli no, imam problema sa hrskavicom na tom koljenu (jako se trosi), i spustena stopala, pa mi je receno da je to razlog tih bolova (bio sam na RTG koljena).

Sad, kako sam imao zlocudnih bolesti u obitelji dosta sam "paranoican" i zadnje vrijeme me izluduje pomisao sto bi to moglo biti. Nazalost, zbog prirode posla, necu jos par mjeseci imati pristupa nekom lijecniku (ako ne brojim lokalne "shamane"). Znam da je testo i nezahvalno davati diagnoze preko poruka ali volio bih da mi netko kaze o cemu bi se moglo raditi.


Pretpostavljam da sam pitao glupost, ali eto, nadam se da ce mi netko moci i dati neki koristan odgovor, pa da barem psihu umirim.

Hvala ...
Od kad si prvi put primjetio, u tih 7 mj. dali je mjenjalo oblik?, veličinu?, imaš li još negdje? (podlaktice npr.) Po opisu odgovara lipomu. Naravno ne 100%. Zloćudni tm rastu brže i destruiraju okollna tkiva.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 19:06   #25
xKoliko mi se cini, nije rastao, niti je mjenjao oblik. I dalje je pravilnog oblika, odnosno linija, nije neravan, odnosno nepravilnih linija.
Nemam ih ispod podlaktica ali sad, kad sam jos malo pipao, imam na toj nozi uz gornji rub kosti jednu kvrzicu, ali puno manju (istih karakteristika - ne mobili, pravilni oblik, mice se u svim smjerovima kako pritiscem prstom), i cini mise kao da je blizu ove "glavne" jos jedna, ali nesto dublje. Barem mi se tako cini ...
Sad, koliko sam pipao i trljao, koza okolo tih kvrzica se blago zacrvenila ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:03   #26
Quote:
Pelorus kaže: Pogledaj post
xKoliko mi se cini, nije rastao, niti je mjenjao oblik. I dalje je pravilnog oblika, odnosno linija, nije neravan, odnosno nepravilnih linija.
Nemam ih ispod podlaktica ali sad, kad sam jos malo pipao, imam na toj nozi uz gornji rub kosti jednu kvrzicu, ali puno manju (istih karakteristika - ne mobili, pravilni oblik, mice se u svim smjerovima kako pritiscem prstom), i cini mise kao da je blizu ove "glavne" jos jedna, ali nesto dublje. Barem mi se tako cini ...
Sad, koliko sam pipao i trljao, koza okolo tih kvrzica se blago zacrvenila ...
Ma ne vjerujem da je nešto opasno. Pogotovo jer nije raslo i jer nije fiksirano za podlogu tako čvrsto. Najvjerojatnije lipom, možda pipaš proširene vene... Misilm da nije alarmantno, ako si mogao čekat 7 mj. onda možeš i obaviti pregleda kad budeš u blizini nekog liječnika. Najbolje nekog kirurga. Nemoj je stiskati jer ćeš tako samo iziritirati i "osjećat" ćeš je više što će te samo nervirat.
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:41   #27
Hvala na odgovoru. A po mojoj procjeni nije narastao i ne djeluje uopce cvrsto vezan za podlogu (kao ni druga krvzica iznad kosti). Na lagani stisak prsta klizi u suprotnom smjeru. Mozda nesto sto sam opipao i jest prosirena vena ali ova kvrzica sigurno nije jer bas se osjeti opipom kruzni, spoljestni oblik, pravilnih linija, kao sto sam spomenuo.

Inace, nekako sam kao "zaboravio" na nju u proteklo vrijeme, posto me nije smetala ali kako sam ju poceo osjecati u zadnje vrijeme opet me uhvatila paranoja. Kako budem u blizicni nekog lijecnika, otici cu obavezno na pregled. Ne znam hoce li bas biti kirurg doduse.
Necu stiskati ali kako opipavam, tako mi se i koza okolo sve zacrveni i onda, bas kao sto velis, jos vise nervira.

Mozda stisce na neki zivac, tetivu ili nesto slicno pa ga zato kao "osjecam" da steze odnosno da je prisutna...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 20:48   #28
Pošto ti je hrskavica koljena u banani, moguće je da ti se komadić odlomio i odlutao te je sad pipaš kao tu kvržicu. Isto tako moguće je da je i lipom.
Pošto se radi o nečemu što ti već neko vrijeme stoji u nozi, da je nešto maligno, vjeruj mi, odavno bi to već znao.
Kad se iskrcaš, odi kod kirurga da ti to pogleda i riješi se dileme.
Dobro ti i mirno more!
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 21:01   #29
Hvala na odgovoru!
Hrskavica mi se jako trosi, i dosta je fali na tome koljenu no, nisam mislio da bi i tako nesto moglo biti u pitanju.

Inace, izgubio sam majku od teske bolesti prije tri godine pa pretpostavljam da od tuda moje pojacane paranoje prema svemu vezano za tijelo ...

Da, opipao sam pred nekih 7 mjeseci, ali mislio sam da je to jos kratko razdbolje za neke maligne promjene, odnosno da se ne moze primjetiti, osim u rastu. No, nisam lijecnik i pojma nemam o tome zapravo ...
Pelorus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2011., 23:52   #30
poli.. ne brini, ja sam prije nekoliko mjeseci opipala kvrzicu, skoro identicnu tvooj koju si opisao, iznad desng kuka. isla sam na ulrasound i nije nista bilo, kaze doktorica da se odlomila hrskavica ili nesto tako, uglavnom, nista ozbiljno.
jos imam, ali nista ne boli, i jako je mobilna, a ima oblic i 'texture' kao malo zrno kukuruza....

zelim ti mirno more i ne brini se, sigurna sam da ce sve biti u redu, ali idid svakako kod doktora sto prije


bleki
Black Milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 12:34   #31
Kvržica na preponi

Imam pitanje. Majka mi ima 50 godina. Unazad jedno tri četiri godine primjetila je malenu kvržicu na stražnjoj strani noge iznad koljena. Tvrda, veličine graška, bezbolna, s nekom točkicom na sredini. Pomislili smo da je možda furunkul, ali dr je to odbacio.Bila je kod dr-a s time, preporučeno joj je da ode kod kirurga, koji je pak rekao da to nema veze s njim,da je nešto potkožno... nakon toga više nije nikud išla. U međuvremenu su joj se pojavile dvije manje kvržice, jedna na vrhu čela i jedna na prstu ruke.
Prije par dana primjetila je da se kvržica na nozi znatno povečala, dosegnula veličinu manjeg jajeta, sa gnojnom točkicom na vrhu.
Inače redovito kontrolira krvnu sliku i tlak i obavlja sistematske i svi su nalazi u granicama normale. Jedino ginekološki- imala je dva veća mioma koji su jedno vrijeme uzrokovali jaka krvarenja, no ulaskom u menopauzu stanje se stabiliziralo. Menstruaciju nema već godinu dana i pije biljni lijek za nuspojave menopauze, uz lijekove za tlak.
Nju je jako strah dirati u to jer je zdravstveni djelatnik, boji se da ako bi dala da se to otvori za biopsiju ili nešto da bi time mogla potaknuti bujanje.
Zanima me ima li netko sa sličnim tegobama da nam makar savjetuje što bi to moglo biti, ili odakle da krenemo, ako naravno majku uspijemo nagovoriti na liječnički pregled.
Hvala
__________________
Budućnost je sadašnjost moje prošlosti.
Fleurdefeu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2011., 15:56   #32
Quote:
Fleurdefeu kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Majka mi ima 50 godina. Unazad jedno tri četiri godine primjetila je malenu kvržicu na stražnjoj strani noge iznad koljena. Tvrda, veličine graška, bezbolna, s nekom točkicom na sredini. Pomislili smo da je možda furunkul, ali dr je to odbacio.Bila je kod dr-a s time, preporučeno joj je da ode kod kirurga, koji je pak rekao da to nema veze s njim,da je nešto potkožno... nakon toga više nije nikud išla. U međuvremenu su joj se pojavile dvije manje kvržice, jedna na vrhu čela i jedna na prstu ruke.
Prije par dana primjetila je da se kvržica na nozi znatno povečala, dosegnula veličinu manjeg jajeta, sa gnojnom točkicom na vrhu.
Inače redovito kontrolira krvnu sliku i tlak i obavlja sistematske i svi su nalazi u granicama normale. Jedino ginekološki- imala je dva veća mioma koji su jedno vrijeme uzrokovali jaka krvarenja, no ulaskom u menopauzu stanje se stabiliziralo. Menstruaciju nema već godinu dana i pije biljni lijek za nuspojave menopauze, uz lijekove za tlak.
Nju je jako strah dirati u to jer je zdravstveni djelatnik, boji se da ako bi dala da se to otvori za biopsiju ili nešto da bi time mogla potaknuti bujanje.
Zanima me ima li netko sa sličnim tegobama da nam makar savjetuje što bi to moglo biti, ili odakle da krenemo, ako naravno majku uspijemo nagovoriti na liječnički pregled.
Hvala
Treba joj pregled. Nakon pregleda, ako liječnik misli da je potrebno može indicirat biopsiju. Što se tiče kvržica na čelu i na prstu, stvarno može biti bilo što, od bradavica do ksantoma...Što se tiče biopsije i bujanja, ako liječnik misli da je biopsija potrebna (to može ustanovit tek nakon pregleda) onda ju treba i napravit, nikakvo bujanje nema veze sa biopsijama, po tome se nikad nebi nikom biopsija ni radila. Odite kod svog liječnika da ju pogleda i neka po potrebi uputi kirurgu ili ortopedu za koljeno. Što se čela i prsta tiče, ne mogu komentirat jer ne vidim i može biti bilo što, nepovezano s koljenom. Svakako neka vidi opća med. i uputi vas dalje. Pozz
BlueWhale is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2011., 12:08   #33
Kvržica na pregibu koljena

Čitam malo postove,ali nisam primijetio(možda zato što sam letimično pregledao),da je netko napisao nešto slično.Da, i ja imam kvržicu s unutrašnje strane koljena,malo iznad pregiba,ali ispočetka je bila PLAVA MASNICA,kao da sam se udario na neki tvrdi oštri predmet,no nisam.Masnica je kroz četiri tjedna,nakon što se sa cca3 cm u širini proširila na skoro 10 cm,i izblijedila,sada posve NESTALA,ali kržica je ostala i na dodir malo boli,te kod hodanja i drugih aktivnosti nema nikakvih problema,pa bih molio ako neko može pomoći savjetom,jer mrzim ić doktorici,no,naravno ako ću trebati da ću se primorat.Unaprijed hvala,kvrgoznanci.
masterbizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2013., 23:46   #34
Kvržica, lipom

Bok,

već valjda nekoliko godina imam tu neku kvržicu na lijevoj nozi koja se vidi tek kada ćućnem i dovedem nogu u neki određeni položaj. Dodirom izgleda kao da imam rupicu u mišiću (tibialis anterior, koliko mi gugl govori). Izgleda kao da je identična kvržica prisutna i na desnoj nozi ali je puno manje izražena i taj rascjep u mišiću je manji dosta.
Izgleda otprilike ovako ( http://tinypic.com/r/9stcvm/5)
Idem ovih dana u doktora to provjeriti, al čisto dok ne odem da vidim ako se netko s tim susreo da znam što mi je očekivati.

hvala
GilmanPunk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 21:10   #35
Prema ovoj slici, i meni izgleda kao lipom. Imala ja jedan na bedru, maknula sam ga pred par mjeseci, u lokalnoj anesteziji.
Nour Bin Laden is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 20:28   #36
Imam i ja te kvrzice kada cucnem, na obe noge. Javi kako je proslo kod doktora, pa da vidim da li trebam imati razloga za brigu, ali nadam se da ne.
nowhere is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.