Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2013., 11:40   #1
Otečeno lice nakon buđenja

kao što naslov kaže, budim se natečenog lica i to svako jutro . tokom dana natečnost nekad splasne,a nekad ne. pored toga imam izražene vrećice ispod očiju. do sad mi to nije smetalo, ali u zadnje vrijeme mi smeta sve više. i ne znam šta da radim.
prije ljeta sam bila na sistematskom pregledu. kks, urin, štitnjača, bubrezi itd sve je bilo potpuno u redu. nikad nisam od ničega ozbiljnijeg bolovala. nemam oscilacija u kilaži.
da li netko ima iskustva s navedenim? savjete?
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:50   #2
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 19:56   #3
Jel jedeš puno slanoga? Probaj maksimalno sol izbaciti i počni piti nekakve čajeve tipa kopriva, brusnica, peršin i sl. Oni su diuretici pa možda pomogne u izbacivanju viška vode iz organizma.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 21:02   #4
Ja nemam rješenje ali imam isti problem, ujutro se često budim otečena sa ogromnim podočnjacima i nadočnjacima ako se to tako zove. Strašno mi ide na živce... Pijem čaj od koprive svaki dan i to ne pomaže, za ostalo ne znam... Išla sam na sistematski i osim anemije sam navodno zdrava al ovo me baš živcira, osjećam se staro s tim podbulim licem, ujutro pa to potraje satima
Lelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2013., 22:02   #5
ako je funkcija bubrega provjereno ok, može to biti i alergijska reakcija, bilo na nešto konzumirano prethodnog dana, bilo na nešto iz okoline u spavaćoj sobi.

znači, uz smanjivanje soli u prehrani, probajte isključiti jednu po jednu grupaciju namirnica (mliječne proizvode, orašaste, suhomesnate itd.) dok ne vidite promjenu u reakciji; te provjeriti posteljinu, jastuke, madrace, sobu na drugačije detergente, omekšivače, prašinu, perje itd itd. više o tome ima na temi o alergijama.

(heh. sjetila sam se da sam ja znala reagirati i na krivi skidač šminke. i kozmetika, okoločne kremice mogu uzrokovati takve reakcije... )
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 09:47   #6
zahvaljujem na savjetima i komentarima
slanu hranu stvarno ne konzumiram, jedva mrvicu stavim u nešto kuhano, salate ne solim. čajeve pijem razne.. stavljala sam i razne obloge koji baš nisu bili djelotvorni. na testovima za alergiju sam bila nekoliko puta, svakih nekoliko godina (zadnji test je bio prije 2 godine) i svi su bili negativni. ali pokušat prema savjetima tanveer. ne znam što bih još mogla...
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 10:13   #7
rekla si da si obavila sistematski i da je sve bilo u redu - to je uključivalo i kardiološki pregled?

ako nije nikakvo stanje bolesti, onda ugljikohidrati uvečer, a naročito alkohol, isto znaju uzrokovati podbuhlost... i spavanje u pretoploj sobi. probaj malo uzdignuti uzglavlje.

zašto si bila toliko puta na alergološkim testovima? imaš li neke druge simptome?

ovo je onak malo, detektivski posao. moraš pronaći što je različito onih dana kad nisi otečena.
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:38   #8
da, i kardiološki pregled... sve je ok. inače se sam fizički dosta aktivna (fitness).
nemam druge simptome. na alergološke testove sam išla zbog te natečenosti. nikad nisu ništa pokazali. ne konzumiram alkohol, a ne večeram baš, jer ručam kasnije, rijetko kad pojedem neki sendvič, i spavam u sasvim hladnoj sobi. jedino imam nisko jastuk, pa ću to onda promijeniti.
općenito, nema jutra kad nisam natečena, samo je to nekad manje izraženo
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 11:41   #9
Jel ti se povuće i nakon koliko od buđenja?

Ja sam oticala, tj. kapci su mi užasno oticali ujutro nakon buđenja ali ja imam problema sa štitnjačom pa je bilo od toga. Sad kak sam na terapiji da kucnem u drvo ne događa mi se više.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 14:37   #10
natečenost se povuče u prosjeku do 12h (budim se u 7h). ako sam loše ili malo spavala onda traje i duže. uglavnom, popodne sam ok. zbog toga se u jutro ne šminkam, jer mi je grozno staviti nešto na lice, bilo rumenilo bilo maskaru...jer mi se čini da tako još više ističem natečenost. štitnjaču sam isto provjeravala i uzv i hormone i sve je ok. u nečemu očito postoji problem, ali ga ne mogu dokučiti
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 15:00   #11
s obzirom da opisuješ dosta zdrav način života, pretpostavljam da je suvišno pitati paziš li na dovoljan unos vode? (baš obične čiste vode, ne sokova i čajeva)

nisi spomenula uzimaš li redovno bilo kakve lijekove ili preparate?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 17:59   #12
pijem dovoljno vode, mislila sam da sam čak i previše pila obične vode pa sam malo smanjila, na večer umjesto večere popijem neki čaj. sokove pijem samo u rijetkim prilikama na nekim proslavama. nikakve lijekove ni preparate ne koristim
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:24   #13
Otekline nastaju zbog lose cirkulacije limfe a ona je usko povezana za cirkulaciju krvi.Ako su ti noge i ruke hladne vjerojatno imas problema s tim i to je moguci uzrok.
Probaj si jednom mjesecno priustiti dobru limfnu drenazu lica i tijela pa bas vidi hoce li biti pomaka na bolje.
Osim toga provjerila bi kompletni status hormona, od hipofize i nadbubrega do stitnjace i jajnika.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 18:41   #14
Ja sam imala probleme oticanja i zadržavanja vode. Tlak mi se povećao na preko 140 sa nešto.
Lijekove za tlak nisam dobro podnosila i jedino rješenje je bio Moduretik za izmokravanje.

Sve je nestalo kad mi je otkrivena glutenska preosjetljvost, kao da nisam ni imala problema. Uvjek ima neki razlog, treba ga pronaći.
Kod mene alergo test je pokazvao alergene na pljesan, perje, grahorice...ali ne na žitarice koje imaju gluten. Tako da alergo test ne može to pokazati. Niti getika ni antitjela nisu bili pozitivni, tek biopsija crijeva je upućivala na preosjetljivost na gluten.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 19:19   #15
što se tiče cirkulacije, ona mi jest slabija, tj. često su mi hladne ruke i noge. na limfnu drenažu tijela sam išla u par navrata po 10 tretmana, i to na ručnu drenažu i pomoću različitih aparata, a naravno da mi je bilo bolje. kao i nakon masaže vrata i leđa. međutim, ne mogu si to priušititi baš često. a po 1-2 tretmana nije dovoljno. ionako to samo rješava posljedice, a ja bih voljela pronaći uzroke. hormone sam vadila, čini mi se čak i sve navedene (nisam sigurna za nadbubrežne, provjerit ću), i svi su bili u redu. tlak mi je niži 100-110/90.
do sad nisam pazila na gluten, mogla bih to... znam da uvijek ima razlog, sama ga, a ni uz "pomoć" liječnice, nisam uspjela pronaći, pa sam zato i postavila temu
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2013., 20:06   #16
pitaj da li mozes piti Aspirin protect. On razrijedjuje krv pa je time i cirkulacija bolja.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 12:17   #17
razmišljajući o svemu, čini mi se da bi ipak cirkulacija mogla biti uzrok prije nego alergeni (koje ne isključujem, i na njima mogu poraditi). a kako poboljšati cirkulaciju prirodnim putem, dakle bez lijekova? subanov čaj za cirkulaciju sam koristila. malo je bilo bolje, ali čim sam prestala, ruke i noge su opet bile hladne
karlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 12:44   #18
Quote:
karlina kaže: Pogledaj post
razmišljajući o svemu, čini mi se da bi ipak cirkulacija mogla biti uzrok prije nego alergeni (koje ne isključujem, i na njima mogu poraditi). a kako poboljšati cirkulaciju prirodnim putem, dakle bez lijekova? subanov čaj za cirkulaciju sam koristila. malo je bilo bolje, ali čim sam prestala, ruke i noge su opet bile hladne
Što više kretanja i adekvatna prehrana, no čini se da ti to sve radiš. Ponekad je genetika takva kakva je i nema tu pomoći.
Možda da se probaš prije svakog spavanja dobro otuširati hidromasažnim tušem, pa opet u jutro.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:57.