Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.10.2016., 19:07   #41
upozoravam forumaše da ne ismijavaju ostale sugovornike, da koriste prikladan vokabular i da ne trollaju. molim da poštujete pravila ovog pdf-a i foruma, jer eventualna neupućenost u iste vam od sada neće biti olakotna okolnost pri sankcioniranju.

hvala na razumijevanju i ugodno druženje.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.

Zadnje uređivanje Azz : 23.10.2016. at 19:51.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2016., 22:17   #42
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
izbrisan odgovor na post koji je brisan

Odmah sam znala da mogu racunati na "nemoj se usporedjivati", "nitko nije bolji od ikoga", "ti si ti, ona je ona" seme... sto je ok, u nacelu. Slazem se s tim. I sama bi to savjetovala nekom tko bi mi dosao s istim problemom.

Bit cu sad maksimalno iskrena i otvoriti se i molim vas nemojte me odmah napasti i popljuvati nego mr nastojte razumjeti i staviti se u moje cipele.
Dakle, svi ti savjeti "nemoj se usporedjivati" su tek malo vise od prazne fraze.
Da nas se sve koji smo sudjelovati na ovoj temi stavi u jednu prostoriju, sve vas, dakle, mene i gospodjicu o kojoj opsesiram, ZNAM, sigurna sam, 100% sam sigurna da biste svi do jednoga, i muski i zene, gravitirali njoj. Na nacin da biste nju htjela upoznati, s njom razgovarati, (muskarci) s njom mozda flertati, biti u njezinom magnetnom polju. To znam.jer je tako i bilo na tom sastanku, a da me se stavi na sve sastanke svijeta i sve prostirije svijeta u svako moguce drustvo i okruzenje- ona bi bila ta kojoj bi ljudi gravitirali, koja bi ih zanimala, ja bi bila odd man out. Eto.

Ovo najiskrenije moguce mislim, vjerujem i tipkam. I zato mi je slaba utjeha to da se ne usporedjujem s njom. Ne usporedjujem se jer se ni ne mogu usporedjivati. Neusporedive smo. Ona je toliko daleko od toga sto ja jesam.

Znam da ovo zvuci pateticno. Ali jbg, tako je.
Nekim ljudima je urođena komunikativnost, ekstrovertiranost i to da su u centru pažnje. Ti očito nemaš te osobine, no sigurno imaš hrpu drugih kvaliteta. Nemoj se živcirati oko toga, jednostavno to prihvati, sigurno imaš vrline na nekim drugim poljima koje možeš iskoristiti.
ForrestCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 12:59   #43
Hvala svima na odgovorima. Skulirali ste me i prizemljili.
Doticna je deaktivirala fb cini mi se tak da ju vise necu moc stalkat.
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 06:54   #44
Dumb blond, sa zakasnjenjem upadam na temu, ali suosjecam...meni je isto tako samo sto imam 3-4 cure ma meti preko fejsa (vecinom su to bivse od trenutnog decka) i svaka me fascinira po nekom dijelu: jedna ima super tijelo, druga super lice, treca bas izgleda onak milo i simpaticno i zraci necim. No nemam potrebu nalikovat njima,ali poguralo me to malo da se potrudim biti boljom verzijom sebe.
Ono sto me najvise smeta sto nema dana koji ne prode sa barem jednim stalkanjem i gledanjem public slika. Nikako prestat. Ponekad ih blokiram tako da mi ih ne izbaci fejs kada ih utipkam :ludackakosulja:
Ponukali su me komentari o komunikativnosti da se ukljucim na temu; kako nauciti biti komunikativniji? Narocito kako da nauci neki introvert koji komotno moze sutit vecinu vremena bez problema
evica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2016., 12:48   #45
Quote:
intercepts kaže: Pogledaj post
Nema u tome ništa čudno niti loše;dapače osoba koja je izazvala reakciju ovoga tipa pokretačici teme je u blagu ruku karizmatična zašto se ova i zalijepila za nju.
Nema ništa lošega u izjavi ovoga tipa.
Naravno da je loše:

Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Od onda non stop razmisljam o njoj. Pratim je na internetu vise puta dnevno. Zelim iskopirati njen modni stil. Zelim kosu kao ona. Zelim izgledati kao ona.
Osjecam se psycho i zelim prestati. Ni oko jednog decka nisam toliko opsesirala kao oko nje.
Gadi mi se taj osjecaj koji mi je stvorila taj prvi dan i svaki dan nakon- da nikad necu biti tako lijepa kao ona, nikad necu imati taj x faktor, nikad ljudi nece cim me vide osjecati prema meni ono sto sam ja (a vjerujem i dosta drugih) osjetila na prvi pogled. Mogu biti samo njena blijeda kopija.
Nije tipicno za mene da ovo mislim i da o ovom razmisljam. Koji mi je vrag?!
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 21:49   #46
Obzirom da postoje jako dobre kopije, nisam sigurna da je krajnji domet biti blijeda kopija. S druge strane, sigurna sam da je jako teško biti nečija kopija na duge staze. Teško da se može toliko infiltrirati nečija osobnost.

Obzirom na to kako se osjećam dok mi to rade, nadam se da neće profitirati
Notfunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:39   #47
Quote:
evica kaže: Pogledaj post
Dumb blond, sa zakasnjenjem upadam na temu, ali suosjecam...meni je isto tako samo sto imam 3-4 cure ma meti preko fejsa (vecinom su to bivse od trenutnog decka) i svaka me fascinira po nekom dijelu: jedna ima super tijelo, druga super lice, treca bas izgleda onak milo i simpaticno i zraci necim. No nemam potrebu nalikovat njima,ali poguralo me to malo da se potrudim biti boljom verzijom sebe.
Ono sto me najvise smeta sto nema dana koji ne prode sa barem jednim stalkanjem i gledanjem public slika. Nikako prestat. Ponekad ih blokiram tako da mi ih ne izbaci fejs kada ih utipkam :ludackakosulja:
Ponukali su me komentari o komunikativnosti da se ukljucim na temu; kako nauciti biti komunikativniji? Narocito kako da nauci neki introvert koji komotno moze sutit vecinu vremena bez problema
Možda ne trebaš naučiti, pokušaj se ostvariti u nekim poljima koja uključuju rad sa stvarima, ne toliko sa ljudima, ili nešto slično... Mnogi umjetnici i glazbenici su bili povučeniji, pa ih to nije spriječilo da se ostvare...
Ili se uključiš u neku aktivnost koja te zanima i tamo sretneš ljude slične sebi, i kumunikacija će krenuti sama od sebe
Zlatorepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2016., 11:36   #48
Sad ju i sanjam.
Bila je centralni negativac moje nocne more iz koje mi je bila drago da sam se probudila.
Sve me to prca i na podsvjesnoj razini.
Mislim da je ona samo podsjetnik i highlighter mojih nesigurnosti i strahova (kojih sam, ruku na srce,puna).
angelic blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 00:25   #49
Pogledaj seriju Stalker.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:37   #50
skeri-skeri staf..
__________________
Amnesia may well be the highest sacrament in the great gray ritual of existence.
descender is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 10:10   #51
Quote:
dumb blond kaže: Pogledaj post
Sad ju i sanjam.
Bila je centralni negativac moje nocne more iz koje mi je bila drago da sam se probudila.
Sve me to prca i na podsvjesnoj razini.
Mislim da je ona samo podsjetnik i highlighter mojih nesigurnosti i strahova (kojih sam, ruku na srce,puna).
Jebote ti imaš pravog svog neprijatelja kao neki superheroji!
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.