Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2024., 21:48   #2041
Jos nitko nije dosao i yini rekao da ce nakon 6 mjeseci kod novog poslodavca imat pravo na puni godisnji?
absoluta is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 08:08   #2042
Korištenje G.O ili isplata G.O?

Pozdrav svima,

trenutno pokušavam sporazumno završiti radni odnos koji je počeo 02.11.2023, te dogovoriti s poslodavcem da iskorstim tih 10 dana razmjernog dana g.o.

On mi u sporazumu predlaže isplatu "razmjernog djela g.o", što mi nikako ne odgovara.
Što zakon kaže? Ima li korištenje g.o. prednost pred isplazom?
Ako da znate li neki članak na koji se mogu pozvati? Hvala svima
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 08:22   #2043
Nema jedno prednost pred drugim.
Poslodavac je taj koji odlučuje možeš li koristiti godišnji. Ono što ostane neiskorišteno dužan je isplatiti ali on je taj koji odobrava ili ne korištenje godišnjeg.
Jupi Ju is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 08:27   #2044
Hvala na odgovoru.
Kako da onda napravim da iskoristim g.o., s obzirom da mi je potrebno biti prijavljena što duže(zbog neprekida radnog odnosa), a ne želim da mi isplaćuje g.o., jer je takav da stalno zakida na novce i gleda di zakinut radnika.
Inače na b.o. sam već neko vrijeme zbog mobbinga.
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 08:34   #2045
Ne možeš ga "prisiliti" na ništa. Možeš ne potpisati što stavi pred tebe.

Možeš predložiti da se u sporazumnom navede da ćeš koristiti razmjerni dio godišnjeg u periodu tom i tom i možeš mu reći da će ga to koštati kao i isplata neiskorištenog godišnjeg. Možeš zamoliti i reći tako kako je, ne želiš prekid između 2 radna odnosa. Pa ako pristane...
Ali ne mora pristati, i nisam sigurna da će pristati s obzirom da spominješ bolovanje i mobbing pa pretpostavljam da niste u "dobrim" odnosima za izaći jedno drugom u susret.
Možeš probati.
Jupi Ju is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 08:43   #2046
Svakako probam.
Tnx na pomoći. E a jeli mogu tražiti da se napiše točno određeni iznos koji je za isplatu g.o.?
Znate li možda kako da to izračunam?
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 10:30   #2047
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Svakako probam.
Tnx na pomoći. E a jeli mogu tražiti da se napiše točno određeni iznos koji je za isplatu g.o.?
Znate li možda kako da to izračunam?
Ne piše se to u sporazumni raskid. Napiše se da neiskorišteni godišnji odmor iznosi xy dana će se naknada za neiskorišteni odmor isplatiti radniku zajedno s plaćom za npr ožujak.
Jupi Ju is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 12:14   #2048
dan godisnjeg se racuna kao jedan radni dan, gleda se prema prosjeku zadnja tri mjeseca.
Cvrcak i Mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 13:35   #2049
Quote:
Cvrcak i Mrav kaže: Pogledaj post
dan godisnjeg se racuna kao jedan radni dan, gleda se prema prosjeku zadnja tri mjeseca.
Aaaa zato ne želi da koristim G.O. jer ga financijski manje dođem ako mi ga isplati, s obzirom da sam na b.o. neko vrijeme.
Naravno da nije pristao na moj prijedlog.Hvala svima na pomoći!!
Idem pokušat na forumu pronaći dobru dušu da mi provjeri platne liste/b.o. jer mi se čini da me baš zakinuo ovaj mjesec.
Znate li nekog forumaša koji ima volje/znanje samo checknuti papire?
__________________
Never enough, never too much !!!
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 13:43   #2050
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Aaaa zato ne želi da koristim G.O. jer ga financijski manje dođem ako mi ga isplati, s obzirom da sam na b.o. neko vrijeme.
Naravno da nije pristao na moj prijedlog.Hvala svima na pomoći!!
Idem pokušat na forumu pronaći dobru dušu da mi provjeri platne liste/b.o. jer mi se čini da me baš zakinuo ovaj mjesec.
Znate li nekog forumaša koji ima volje/znanje samo checknuti papire?
Jednako ga koštaš. Uzima se proosjek plaće bez bolovanja.
A ako si na bolovanju duže od 43 dana ideš na teret HZZO-a pa ti je i naknada za bolovanje manja.
Jupi Ju is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 14:01   #2051
Quote:
Jupi Ju kaže: Pogledaj post
Jednako ga koštaš. Uzima se proosjek plaće bez bolovanja.
A ako si na bolovanju duže od 43 dana ideš na teret HZZO-a pa ti je i naknada za bolovanje manja.
Da,da upoznata sam s time da je onda manje.Već je neko vrijeme tako, no ovaj mjesec nije isplaćena naknada preko HZZO, iako sam duže od toga.Malo je kompleksnije..::Jupi Ju razumiješ li ti te računovodstvene detalje? Mogu li ti privatno pisati?
Technogirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2024., 14:08   #2052
Quote:
Technogirl kaže: Pogledaj post
Da,da upoznata sam s time da je onda manje.Već je neko vrijeme tako, no ovaj mjesec nije isplaćena naknada preko HZZO, iako sam duže od toga.Malo je kompleksnije..::Jupi Ju razumiješ li ti te računovodstvene detalje? Mogu li ti privatno pisati?
Možeš pisati ali nisam sigurna da ću 100 % znati. Nisam računovođa ali mogu pogledati
Jupi Ju is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:05.