Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2011., 16:44   #5161
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Moji su povratci u hotel znali biti oko 1h sa razgledavanja nije to niti ulazak niti izlazak.
Mene zanima nesto drugo, sto si imala na nogama, koji lijek popila i koliko prije tog puta isla u teretanu?
jane1987 is offline  
Old 17.11.2011., 18:06   #5162
Quote:
bjonda35 kaže: Pogledaj post
danas kupili karte za pariz...al tek u 3.mjesecu......pa ko dozivi...
ima li tko iskustva sa hostelima u centru.....cijene...sigurnost...ono...sve uglavnom

btw..karte su bilo heeeebeno jeftine.....nadam se da se nece sta promjenit do 3.mjeseca
Ja sam bar mjesec dana provela proucavajuci sto bi se nama najvise isplatilo, a da je niskobudzetno. Hosteli se apsolutno ne isplate, ako zelite da vam kudikamo bude cisto, a to je meni bilo osnovni parametar koji mora biti zadovoljen. Bolji hosteli (npr. st.christopher) su prilicno skupi, a ovi jeftini su prljave rupe ispod svakog standarda, bar sam ja takav dojam dobila.

Ovisno o tome koliko dugo ostajete u parizu, preporucam ili unajmljivanje stana (sto smo decko i ja odabrali) ili neki hotel s 2 zvjezdice, jer s obzirom da trazite hostel, pretpostavljam da ne planirate puno potrositi na smjestaj...
jane1987 is offline  
Old 17.11.2011., 20:02   #5163
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Ja sam ti samo objasnila da koja je bila moja varijanta dok se nisam tu javila. Zahvalila sam ti na sugestijama i prihvatit ću ih, ne znam po čemu si zaključila da odbacujem tvoje prijedloge, pa i sama sam rekla da ne znam kako mi je najbolje.
Iskopala sam ju veoma jednostavno, na stranici od CDG-a gdje sam gledala gdje imam uz što manje (ili bez) presjedanja put do Austerlitza odnosno kasnije hotela.
Moze link koji te odveo na tu vrstu logike?
i uvid u matematicke operacije kojom si dosla do te brojke?

Uostalom, sto da kazem nakon stoti ponovim 1-2 puta i ti opet o busu i 27€ koji nisu nikad bili u kombinaciji i ne moze mi pasti napamet kako da dodjem do te brojke.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.11.2011., 20:08   #5164
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Mene zanima nesto drugo, sto si imala na nogama, koji lijek popila i koliko prije tog puta isla u teretanu?
Dobro ishodane tenisice unatoc kojima sam se vracala krvavih (ne doslovce ali sam si tako zamisljala artroskopski pogled na tijela u mojim koljenskim zglobovima).
Plivadon obavezno prije strapaca i kadu sa toplom kupkom na povratku.
I to bas kadu da namocim noge. Spavala sam i sa jastukom pod njima - samo da sutra mogu opet u - istrazivanje ovog carobnog grada.

Ne mogu reci da je to rijesilo sve boli i probleme, ali ono sto mi je Pariz dao zauzvrat - vrlo rado sam trazeno ulozila.

Sto se teretane tice - nula bodova, tada sam k tomu radila uredski posao pa mos misliti kakva mi je konda bila i unatoc tome izjurila pjeske Eiffela.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.11.2011., 20:43   #5165
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Dobro ishodane tenisice unatoc kojima sam se vracala krvavih (ne doslovce ali sam si tako zamisljala artroskopski pogled na tijela u mojim koljenskim zglobovima).
Plivadon obavezno prije strapaca i kadu sa toplom kupkom na povratku.
I to bas kadu da namocim noge. Spavala sam i sa jastukom pod njima - samo da sutra mogu opet u - istrazivanje ovog carobnog grada.

Ne mogu reci da je to rijesilo sve boli i probleme, ali ono sto mi je Pariz dao zauzvrat - vrlo rado sam trazeno ulozila.

Sto se teretane tice - nula bodova, tada sam k tomu radila uredski posao pa mos misliti kakva mi je konda bila i unatoc tome izjurila pjeske Eiffela.
Ehhh, ja si ni sad ne mogu zamislit cjelodnevno hodanje u tenisicama, a kamoli 12.12 brrrr, valjda ce moje cizme bit dovoljno tople i udobne za taj sport...
sto se tice, opet niente, imamo tus u stanu, dovraga

Mislim da je tvom uredskom poslu itekako pravi ekvivalent moje cjelodnevno sjedenje/ucenje za ispite, tako da cu barem neke setnje morati uvesti ili trcanje da bar u tom pogledu budem u maloj prednosti
jane1987 is offline  
Old 17.11.2011., 21:15   #5166
recept koji smo mi provjerili i potvrdili hodajući kilometre i kilometre po Madridu - kad te noge toliko bole da već jedva stojiš, sjedneš u neki kafić i popiješ deci-dva crnog vina opusti i proradi cirkulacija, valjda razbije svu nakupljenu mliječnu kiselinu u mišićima.

mislim da u Parizu to stvarno nebi smio biti problem.
vivax is offline  
Old 17.11.2011., 21:21   #5167
Vratili se i mi jucer pa evo nasa iskustva:

let: Minhen-Pariz CDG sa Lufthansom 103€ uklj. ticket service charge. Standardna cijena za LH iz Minhena. Nije da ce vecini ovdje korsititi ali eto...za info.

smjestaj: Citadines Les Halles, u Rue des Innocents. Kao sto naziv otkriva, kod Les Halles-a; ma da je metro stanica Chatalet ispred nosa. Mi smo uspjeli svaki put izaci na drugoj strani pa traziti di smo tako da taj Les Halles nismo bas uspjeli prozvakati, sto se snalazenja tice. Smjesten je nedaleko od Rue de Rivoli i Louvre-a. Dvokrevetna bez dorucka 103 € / noc. Hotel nov, wi-fi for free, sobe ciste i za francuski pojam velike. Svaki dan novi rucnici, sobe su sa kuhinjom jer se koristi i kao apartment hotel i bez buke. Evo link: http://www.citadines.com/france/paris/les_halles.html
Ako nekoga zanimaju slike, mogu staviti.

prijevoz: Sa CDG-a do hotela smo isli RER-om i M-om. Tu smo se dobro navozali jer bas taj dan (13.11.) RER nije isao sa terminala 2, nego samo sa terminala 3, pa dalje jedna stanica busom do prve sljedece stanice RER-a :S
Kako smo mi isli 'na sigurno', a sigurni smo bili u 'nas' RER i terminal 2, prosli smo cijeli djir sa CDGVAL do T2; kad tamo kupili karte, a RER ne vozi. Neznam zasto smo taj terminal 3 ignorirali?! Uopste nam to nije ostalo u glavi. Uglavnom, pitali neku tetu tamo, ona nam objasnila da se moramo vratit do T3, tamo uzeti taj shuttle bus, pa dalje sa RER-om.
Skuzili smo da je to bilo par dana, da taj RER nije vozio sa terminala. Nepojmljivo nam je bilo da se sve iskljucivo na francuskom najavljuje (stanice/promjene), a toliko turista svakodnevno u tom gradu. Tako su npr. mogli reci na engl., da RER ne vozi, te tko zeli dalje, mora na T3 izaci pa dalje busom. A ne da se svi smotaju na T2, pa se vracaj ko' nomadi. Isto tako smo jednu vecer isli metro-om, kad neka najava na francuskom...na drugoj stanici svi izasli van, pa tako i mi. Docekali drugi metro, opet najava, nitko ne ulazi-a oko nas sami turisti ili neki starcici koji nisu znali engleski. Nekako smo onda skuzili da sljedeci metro nece tako ubrzo stici, pa su se svi uputili pjesice dalje ili na neku drugu liniju.
Uglavnom, tako smo se prvi dan vratili do T3 pa na taj shuttle koji nas se vozio dobrih 20 minuta do sljedece RER stanice. Tamo vuci kufere naokolo jer pokretnih stepenica nema. Napokon se docepali RER-a, u njemu odmah rom raspalio po harmonici. Tko nije dao sitnisa, njemu se casica pod nos stavljala ili cak za rukav vuklo. Hvala bogu, brzo je nestao.
Na Les Halles smo izasli i isli jos jednu stanicu sa M do hotela.

Za 3 dana u Parizu smo kupili karnet i taj ticket sa CDG do grada, koji je nekih 9,30 € cini mi se. Karnet od 10 T+ karata dodje 12,50 €. To nam je bilo dosta. Automati za kupiti kartice uzimaju samo sitnis ili kartice, ne novcanice. Opet deficit po meni. Ako zelim uzet dva billets-a do grada, placam vise od 18 €...a ako ne zelim karticom, sve u sitnisu. Tko to ima kod sebe?! Ako sam slijepa i nisam vidjela taj utor za novcanice se ispricavam i please prosvijetlite me!

Info za cinnamon: u RER nismo usli a da nije stajao izmedju dvije stanice, tj. u tunelu. Metro nikada.

Sigurnost u podzemnom svijetu je ok. Nedjeljom je manje ljudi pa frikovi vise dolaze do izrazaja. Vracali smo se jednom i poslje pola noci doma, sve ok. Jedino kao sto sam vec navela u jednom postu prije, me ta zmazanost a la the Bronx smeta samo je jedan metro bio nov i koliko-toliko cist. Cini mi se na liniji 1. Minhenska mreza je za parisku ljekarna.

sightseeing: Odmah prvi dan smo isli na eiffelov toranj. Kupili karte online, za 16.30 h. Nikoga nije bilo u tom redu, drugi red je bio nekih 15 m dug. Zato se cekalo za lift do vrha. Mozda nekih 40 minuta. Uspjeli smo biti gore po danu, te smo vidjeli pariz u nocnom izdanju.
Nakon toga smo se odvezli do Marais-a, prosli tamo dio pjesice pa do hotela.

Drugi dan smo isli na car rouges http://www.carsrouges.com/ , koji smo koristili i kao prijevoz kad nam se nije zurilo. Karta za 2 dana je 26,00 €, ruta ova: http://www.carsrouges.com/content/circuit/index.php . Online karte su 10% jeftinije, bus je u principu hop on-off. Na stanicama dodje svakih 10 minuta novi, tako da se ne ceka.
Nakon jednog djira, koji traje cca. dva i pol sata, smo se odvezli do Anvers (ili Barbes Rochecouart?!) pa pjehe do Sacre Coeur. Taj izlaz iz metro-a nam je bio kao u filmu ptice A. Hitchcock-a. Ogroman broj svakavih ljudi na jednom mjestu, svi nesto vicu, naguravaju se, smjestili se po onim ogradama...a mi bjezi glavom bez obzira, pa i u krivi smjer-samo da se maknemo s mjesta
Obisli Sacre Coeur i groblje Montmartre, pjescie do Galleries La Fayette, pa podzemnim do latinske cetrvt. Tamo smo vecerali u restorancicu Le Saint Severin, meni od 10-17 €. Cisto ok za tu cijenu.

Treci dan opet dio sa car rouges, pa na Champs-Elysee. Mislili smo jos do Pere Lachaise ili La Defense ali nam se nije dalo, pa smo tako dangubili setajuci po ulicicama Pariza.

Svako jutro smo si uzimali dorucak u slatkoj privatnoj pekarnici blizu Palais Royale, nazalost sam zaboravila zapisati tocnu lokaciju ili ime.

f&b: Cijene hrane i pica variraju. Kao sto se vec pisalo, dosta toga ovisi o lokaciji. Tako smo u kaficu nedaleko Louvre-a splacinu od cappuchina platili 7€, kuhano vino isto. Inace je po 2-5 €. Vecerali smo uglavnom u latinsoj cetrvti. Cijene menija sam gore navela. Dorucak u pekari: croissant 0,85 €, brioche i slicno oko 1,30 €, quiche od 2,30 €.

Isto tako smo kupovali u Paul i Laduree, da i to probamo. Cijene u Paul su nesto skuplje nego ove gore, a macarons u Laduree po 1,35 € komad.

E da, ako uzimate car rouges imate 10% popusta u Galleries La Fayette, plus njihov shopping bag na poklon ukoliko potrosite vise od 40€ tamo (sto naravno nije tesko). Samo na ulazu na info pointu pokazete car rouges ticket, pa vam teta da sto vam treba.

Crazy Horse: I'm in love a nisam sa druge strane obale Show jaaako sexy i sa stilom, cure prekrasne bez kojekakvih OP-pomagala. Cijena je paprena, ali ja sam uzivala u svakom euru Sjedili smo u diamond kategoriji, 100€ dodje karta po osobi. Ali gdje god sjedili, super se vidi jer je prvi red direktno kod stage-a, koji je dosta mali. Sve u svemu je vise neka dnevni-boravak-atmosfera jer prostor nije velik. Mi smo bili u trecem redu. Show traje dobrih sat i pol. Za muski dio: cure su na kraju uglavnom 'obucene' u naljepljenu traku na front side-u

Prvo smo mislili u Lido, rezervirali karte ali smo se ipak odlucili za Crazy Horse jer nam se Lido cinio ipak malo too much Rio de Janeiro stil, a mi smo htjeli nesto malo drugacije Tako da smo otkazali Lido, kupili karte online za CH (tu nema rezervacije, karte se odmah placaju kreditnom karticom) i nismo pozalili.

koji post, a mislim da jos nisam gotova...ako se sjetim jos necega, drobim.
__________________
JustDefected
tima is offline  
Old 17.11.2011., 21:23   #5168
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
recept koji smo mi provjerili i potvrdili hodajući kilometre i kilometre po Madridu - kad te noge toliko bole da već jedva stojiš, sjedneš u neki kafić i popiješ deci-dva crnog vina opusti i proradi cirkulacija, valjda razbije svu nakupljenu mliječnu kiselinu u mišićima.

mislim da u Parizu to stvarno nebi smio biti problem.
uuu, svida mi se ideja, sto sirovog, sto kuhanog, sto oboje, jer ce biti sigurno na vise lokacija onih bozicnih sajmova... Iako mi je finije moje kuhano jer ne stedim na alkoholu, dobro ce doci i parisko vino
jane1987 is offline  
Old 17.11.2011., 21:41   #5169
baš kad čitam ovo o montmartreu mljudi će pomislit da ni u ludilu ne idu tamo..
pa u 2,3 po noći svugdi možeš naletit na sumnjive tipove..
ja sam se 'usra' u 12:00 na Porte de Clignancourt..cura išla razgledat neki sajam antikviteta..je ima tu svega i svačega lipoga za vidit i sve..al brate među onim arapima i ljudima crne rase nije mi bilo svejdno, jer je tu i ogromna tržnica svega i svačega...a btw bija taman dan kad su roknili osamu bin ladena..
reka sam joj sad i nikad više preko brežuljka na montmartreu..može samo gledat na taj dio parigija sa sacre coeur
nips is offline  
Old 17.11.2011., 22:25   #5170
Quote:
nips kaže: Pogledaj post
baš kad čitam ovo o montmartreu mljudi će pomislit da ni u ludilu ne idu tamo..
pa u 2,3 po noći svugdi možeš naletit na sumnjive tipove..
ja sam se 'usra' u 12:00 na Porte de Clignancourt..cura išla razgledat neki sajam antikviteta..je ima tu svega i svačega lipoga za vidit i sve..al brate među onim arapima i ljudima crne rase nije mi bilo svejdno, jer je tu i ogromna tržnica svega i svačega...a btw bija taman dan kad su roknili osamu bin ladena..
reka sam joj sad i nikad više preko brežuljka na montmartreu..može samo gledat na taj dio parigija sa sacre coeur
Ah... Sad se razvukla ta prica o Montmartreu bezrazlozno. Ne kazem da to ne treba vidjeti - dapace, ali u odredjeno vrijeme dana i zato sam spomenula da se tim dijelom nocu nije preporucljivo setati.
Ali opet - ja sam se u kasne sate prosetala 100% crnackim kvartom pa mi nista nije bilo dok su me s druge strane, prosle godine u Marseilleu opljackali kraj 3 vrste policije.
Naravno - nikad ne znas istoga samo i iskljucivo propagiram oprez! u odredjenim dijelovima grada gdje je to doista potrebno.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 17.11.2011., 22:34   #5171
Thumbs down

Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Ehhh, ja si ni sad ne mogu zamislit cjelodnevno hodanje u tenisicama, a kamoli 12.12 brrrr, valjda ce moje cizme bit dovoljno tople i udobne za taj sport...
sto se tice, opet niente, imamo tus u stanu, dovraga

Mislim da je tvom uredskom poslu itekako pravi ekvivalent moje cjelodnevno sjedenje/ucenje za ispite, tako da cu barem neke setnje morati uvesti ili trcanje da bar u tom pogledu budem u maloj prednosti
Eh sad - ja u Pariz preferiram ici u jesen ili proljece. Bas zimu i ne kao niti npr. u Bec.
Ipak, prvi put mi je bilo pocetkom 11.tog mjeseca i nije bilo sunca, stalno neka kisica i vjetar. Unatoc tome, Pariz po mraku je zarobio moje srce - tu nikad me ne iznevjeri dok dani znaju biti ovakvi ili onakvi.
Sto se kade tice, pariski hoteli cesto znaju imati kade te ih cak tako i selekcioniram jer nije takav problem naci trazeno cak i u low-budget smjestaju.

Ne radim vise uredski posao vec sad stojim po cijele dane u op. sali ali nije da to nesto previse kondicionira vec nakupljam vene.
No poanta je da se moze, samo te treba zaintrigirati otkrivanje grada. Toplo i slojevito se obucite - ja sam pred sadasnji odlazak kupila Converse kozne tenisice i - svaki cent su vrijedile: nije mi bilo niti za sekundu hladno za noge niti su se stopala umorila. A nisu mi odavale takav komfor.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.11.2011., 00:00   #5172
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Moze link koji te odveo na tu vrstu logike?
i uvid u matematicke operacije kojom si dosla do te brojke?

Uostalom, sto da kazem nakon stoti ponovim 1-2 puta i ti opet o busu i 27€ koji nisu nikad bili u kombinaciji i ne moze mi pasti napamet kako da dodjem do te brojke.
Valjda ovo.
Coco_Nut is offline  
Old 18.11.2011., 00:02   #5173
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Moze link koji te odveo na tu vrstu logike?
i uvid u matematicke operacije kojom si dosla do te brojke?

Uostalom, sto da kazem nakon stoti ponovim 1-2 puta i ti opet o busu i 27€ koji nisu nikad bili u kombinaciji i ne moze mi pasti napamet kako da dodjem do te brojke.
Meni je to bilo u kombinaciji kada sam na prvu bacila pogled na opcije dok nisam išla razrađivati ništa i dok se nisam javila tu.
Ja nisam ništa ustrajala u toj varijanti, nego nakon tvog čuđenja sam ti išla objasniti da zašto sam uopće na to i pomislila.
Evo izvoli link na kojem se vidi da linija broj 4 vozi do Gare de Lyon otkud imam cirka kilometar hoda do Austerlitza, a kao što vidiš, ispod piše da je povratna karta - 27 € ili ako ti je bolje pojedinačno - 16,5 €. U prvi mah nisam razmatrala RER jer mi je ovaj bus prvi upao u oči u nadi da možda ne moram presjedati, no sada kada vidim da s RER-a imam direkt metro do tamo do kud mi treba, a da je RER ispod 10 € + 1 metro karta ispod 2 €, vidim da mi je ipak isplativiji.
Ne kužim što je toliko nejasno u tome, no nema veze, nemam se namjeru natezati.
Mikalica is offline  
Old 18.11.2011., 09:31   #5174
[QUOTE=Mikalica;36764514]Meni je to bilo u kombinaciji kada sam na prvu bacila pogled na opcije dok nisam išla razrađivati ništa i dok se nisam javila tu.
Ja nisam ništa ustrajala u toj varijanti, nego nakon tvog čuđenja sam ti išla objasniti da zašto sam uopće na to i pomislila.
Evo izvoli [URL=na kojem se vidi da linija broj 4 vozi do Gare de Lyon otkud imam cirka kilometar hoda do Austerlitza, a kao što vidiš, ispod piše da je povratna karta - 27 € ili ako ti je bolje pojedinačno - 16,5 €. U prvi mah nisam razmatrala RER jer mi je ovaj bus prvi upao u oči...
Ne kužim što je toliko nejasno u tome, no nema veze, nemam se namjeru natezati.[/QUOTE]

Ne znam cemu frustracije - da izbjegnem to tzv. natezanje zamolila sam da stavis link o kakvom busu si govorila jer mi to iz tvog pisanja nije bilo jasno.
Sad gledajuci, vidim da to uopce ne spada u regularni prijevoz vec shuttle bus dok se ovdje govorilo iskljucivo o prijevozu RATP-om.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 18.11.2011., 09:57   #5175
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Mene zanima nesto drugo, sto si imala na nogama, koji lijek popila i koliko prije tog puta isla u teretanu?
Ajde, ne brini..
ja hodam uvijek u cipelama po gradovima (ne volim tenisice), i to neke ne martensice, nego obicno cipele sa 2 cm potpetice (takve su anatomski najzdravije)..i hodam od 7/8h ujutro do 2/3h u noci, skoro da i ne sjedim po danu..tu i tamo kratka kava i kratki obrok. odmorim noge samo dok spavam
nikakva sportska kondicija, teretana i sl.
samo adrenalin i sreca sto razgledavam neki grad mi daju kondiciju
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 18.11.2011., 10:28   #5176
Quote:
tima kaže: Pogledaj post
prijevoz: Sa CDG-a do hotela smo isli RER-om i M-om. Tu smo se dobro navozali jer bas taj dan (13.11.) RER nije isao sa terminala 2, nego samo sa terminala 3, pa dalje jedna stanica busom do prve sljedece stanice RER-a :S
Kako smo mi isli 'na sigurno', a sigurni smo bili u 'nas' RER i terminal 2, prosli smo cijeli djir sa CDGVAL do T2; kad tamo kupili karte, a RER ne vozi. Neznam zasto smo taj terminal 3 ignorirali?! Uopste nam to nije ostalo u glavi. Uglavnom, pitali neku tetu tamo, ona nam objasnila da se moramo vratit do T3, tamo uzeti taj shuttle bus, pa dalje sa RER-om.
Skuzili smo da je to bilo par dana, da taj RER nije vozio sa terminala. Nepojmljivo nam je bilo da se sve iskljucivo na francuskom najavljuje (stanice/promjene), a toliko turista svakodnevno u tom gradu. Tako su npr. mogli reci na engl., da RER ne vozi, te tko zeli dalje, mora na T3 izaci pa dalje busom. A ne da se svi smotaju na T2, pa se vracaj ko' nomadi. Isto tako smo jednu vecer isli metro-om, kad neka najava na francuskom...na drugoj stanici svi izasli van, pa tako i mi. Docekali drugi metro, opet najava, nitko ne ulazi-a oko nas sami turisti ili neki starcici koji nisu znali engleski. Nekako smo onda skuzili da sljedeci metro nece tako ubrzo stici, pa su se svi uputili pjesice dalje ili na neku drugu liniju.
Uglavnom, tako smo se prvi dan vratili do T3 pa na taj shuttle koji nas se vozio dobrih 20 minuta do sljedece RER stanice. Tamo vuci kufere naokolo jer pokretnih stepenica nema. Napokon se docepali RER-a, u njemu odmah rom raspalio po harmonici. Tko nije dao sitnisa, njemu se casica pod nos stavljala ili cak za rukav vuklo. Hvala bogu, brzo je nestao.
Na Les Halles smo izasli i isli jos jednu stanicu sa M do hotela.
Eh, da je barem to bilo samo 13.11.
dogodilo se isto meni krajem listopada i tada sam vidjela da ti radovi ili sto vec, traju do 2 i nekogg studenoga, ali nisam mislila da cu ici vec nazad krajem 11mj pa se ne sjecam ni dok traju tocno radovi.
A kako ste onda isli nazad ? jel sve vozilo okej ? ili isto presjedanje
idem u nedjelju
replayme is offline  
Old 18.11.2011., 10:44   #5177
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ne znam cemu frustracije - da izbjegnem to tzv. natezanje zamolila sam da stavis link o kakvom busu si govorila jer mi to iz tvog pisanja nije bilo jasno.
Sad gledajuci, vidim da to uopce ne spada u regularni prijevoz vec shuttle bus dok se ovdje govorilo iskljucivo o prijevozu RATP-om.
Frustracije? Ne, nego si ti zapela da x puta ponavljaš, da otkud izvlačim bus, otkud ta cijena kao da sam to sanjala, a ne možda vidjela negdje i po tome došla do neke ideje o tome što i kako i zašto baš tako, a usput sam napomenula da mi je to bila samo prvotna ideja.
Ovdje se govorilo... Možda si ti govorila. Ja uopće nisam nigdje pisala da se ja isključivo oslanjam na RATP itd.
Kako god, nije bitno
Mikalica is offline  
Old 18.11.2011., 10:56   #5178
Quote:
replayme kaže: Pogledaj post
Eh, da je barem to bilo samo 13.11.
dogodilo se isto meni krajem listopada i tada sam vidjela da ti radovi ili sto vec, traju do 2 i nekogg studenoga, ali nisam mislila da cu ici vec nazad krajem 11mj pa se ne sjecam ni dok traju tocno radovi.
A kako ste onda isli nazad ? jel sve vozilo okej ? ili isto presjedanje
idem u nedjelju
evo iskopala sam letak koji su nam dali na T2. Pise da su radovi 29.+30.10., te 11.-13.11. Znaci po njima je to to

Sa T3 se islo shuttle busom do Mitry-Claye, pola sata voznje.

Nazad smo isli taksijem, hvala bogu.
__________________
JustDefected
tima is offline  
Old 18.11.2011., 12:21   #5179
Quote:
Mikalica kaže: Pogledaj post
Frustracije? Ne, nego si ti zapela da x puta ponavljaš, da otkud izvlačim bus, otkud ta cijena kao da sam to sanjala, a ne možda vidjela negdje i po tome došla do neke ideje o tome što i kako i zašto baš tako, a usput sam napomenula da mi je to bila samo prvotna ideja.
Ovdje se govorilo... Možda si ti govorila. Ja uopće nisam nigdje pisala da se ja isključivo oslanjam na RATP itd.
Kako god, nije bitno

ukj ima dobre info, ali i mene ponekad zivcira, kao u ovoj situejšn


Quote:
tima kaže: Pogledaj post
evo iskopala sam letak koji su nam dali na T2. Pise da su radovi 29.+30.10., te 11.-13.11. Znaci po njima je to to

Sa T3 se islo shuttle busom do Mitry-Claye, pola sata voznje.

Nazad smo isli taksijem, hvala bogu.
uhh, bas ti hvala, onda sam ja ocito vidjela 29.11. , umjesto 29.10 svojim ocima pa sam zabrijala. thx !

Ja sam eto putovala taj vkend u 10 mj kad je bilo, ali srecom, nisam imala kupljenu kartu, ja se svercam
na kraju sam bila morala kupiti u mitry za 5eura hehe jer su tamo dvoje njih osobno propustali putnike, a red je bio nemilosrdan, ugl, ne ponovilo se !
replayme is offline  
Old 18.11.2011., 12:28   #5180
replayme, tako je i kod nas bilo. Dvoje je stajalo na ulazu Mitry-Claye. A guzva grozna, svi sa onim kuferima u onom kaosu, stepenice gore, dolje. Ma maltretejsn!
__________________
JustDefected
tima is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:58.