Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2011., 15:28   #5201
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
ok, ja sam morao tamo provesti cijelu noc, pa je iskustvo bilo kompletno. poslije 10 nema vise ni mekdonaldsa, nista za jest, nista za pit, gomila klosara u cjelovecernjoj svadji na cetvrtom katu, strasno. mozda je to moje iskustvo podebljano tim faktom da sam tamo morao provesti noc...

takodjer, nije bas ni jeftino doci do grada, cak je, ako se koristi RER, skuplje nego do CDG-a. cini mi se da sam platio Shuttle do Antonya te RER do grada, 12.50 ojrica... Air Franceov bus kosta, 12 cini mi se...
To sve skupa: shuttle+rer ili samo shuttle?
Predmnijevam da se radi o ukupnom jer toliko dodje shuttle iz Parisa do 50km udaljenog Beauvaisa.

A cuj, sto se tice nepostojanja sadrzaja - cini mi se da to nije rijetka pojava po francuskim kolodvorima. Ti si dobro prosao - mene su u Marseilleu i opljackali kad je sve utihnulo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.11.2011., 15:36   #5202
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Jos nesto, znaaam da sam to ovdje procitala, al pretrazivacem ne mogu vise naci medu tim silnim stranicama. Vi koji ste se pjeske penjali na 2.razinu Eiffela, koliko vam je trebalo vremenski?
Kupit cu karte na netu, zalazak sunca je tada nesto sitno prije 17h, pa gledam za kad da uzmem kartu 16 ili 16:30?
Ja bi tamo kupila kartu da ne moram cekat u redu, jer ovak placam lift za sve etaze, koji zapravo necu koristiti, osim od 2.do 3. razine...
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
kad kupujes kartu na netu, moras odabrati i sat i u tu uru se pojaviti na ulazu. no, kad udjes, mozes stat tamo koliko hoces, nece te nitko izbacit

i da, na licu mjesta se mogu kupiti sve karte, samo za lift bude red, a za stepenice nikoga. ako kartu za stepenice ne mozes kupiti online, nije ti to bitno, jer ionako ne bude red.
Ovo potvrdjujem - kad sam projurila pored reda za stepke opce nije bilo. Sad, ako se mislis ista penjat stepkama ne kuzim zasto kombiniras sa liftom. Od toga nemas koristi.
Ne sjecam se vise koliko sam se penjala ali to opcenito ovisi o tvojoj osobnoj zadivljenosti i sto te zanima gledati. Osim toga, ja sam odradila sve sto se moglo sa stepkama i kad sam bila prisiljena - lift inace bi i to. I nije mi bilo traumaticno iskustvo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.11.2011., 15:42   #5203
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Jos nesto, znaaam da sam to ovdje procitala, al pretrazivacem ne mogu vise naci medu tim silnim stranicama. Vi koji ste se pjeske penjali na 2.razinu Eiffela, koliko vam je trebalo vremenski?
Kupit cu karte na netu, zalazak sunca je tada nesto sitno prije 17h, pa gledam za kad da uzmem kartu 16 ili 16:30?
Ja bi tamo kupila kartu da ne moram cekat u redu, jer ovak placam lift za sve etaze, koji zapravo necu koristiti, osim od 2.do 3. razine...
Quote:
Electra8472 kaže: Pogledaj post
kad kupujes kartu na netu, moras odabrati i sat i u tu uru se pojaviti na ulazu. no, kad udjes, mozes stat tamo koliko hoces, nece te nitko izbacit

i da, na licu mjesta se mogu kupiti sve karte, samo za lift bude red, a za stepenice nikoga. ako kartu za stepenice ne mozes kupiti online, nije ti to bitno, jer ionako ne bude red.
Ovo potvrdjujem - kad sam projurila pored reda za stepke opce nije bilo. Sad, ako se mislis ista penjat stepkama ne kuzim zasto kombiniras sa liftom. Od toga nemas koristi.
Ne sjecam se vise koliko sam se penjala ali to opcenito ovisi o tvojoj osobnoj zadivljenosti i sto te zanima gledati. Osim toga, ja sam odradila sve sto se moglo sa stepkama i kad sam bila prisiljena - lift inace bi i to. I nije mi bilo traumaticno iskustvo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.11.2011., 15:46   #5204
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Prilicno sam sigurna da prtljaga koju sam navela (placena, dakle ona koja ne ide s tobom gore) ne smije prelaziti 20 kg i nije ogranicena dimenzijama, a rucna prtljaga pak nije ogranicena kilazom, vec samo dimenzijama (i pravilima ostrine predmeta, tekucine itd, na sto se vjerojatno nista ne placa, samo ti to oduzmu)...

Je, sorry - uopce nisam razmisljala da govoris o bunker prtljazi.
Te skoro da i nemam pa se njome niti ne zamaram...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.11.2011., 16:22   #5205
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ovo potvrdjujem - kad sam projurila pored reda za stepke opce nije bilo. Sad, ako se mislis ista penjat stepkama ne kuzim zasto kombiniras sa liftom. Od toga nemas koristi.
Ne sjecam se vise koliko sam se penjala ali to opcenito ovisi o tvojoj osobnoj zadivljenosti i sto te zanima gledati. Osim toga, ja sam odradila sve sto se moglo sa stepkama i kad sam bila prisiljena - lift inace bi i to. I nije mi bilo traumaticno iskustvo.
Ma kad malo bolje razmislim, necu komplicirat, uzet cu si karte online i bok... Uostalom, kad razmislim i o tome da cu tih 6 i sitno dana stalno bit na nogama, bas ce nam se dat penjat stepkama na Eiffel.
Sto se kombinacije stepenice-lift tice, to sam navela, jer ne postoje stepenice do vrha, nego samo lift od 2.razine na vise.
No nema veze, sad jos samo moram odlucit uzet kartu u 4 ili pol 5
jane1987 is offline  
Old 20.11.2011., 16:38   #5206
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Ma kad malo bolje razmislim, necu komplicirat, uzet cu si karte online i bok... Uostalom, kad razmislim i o tome da cu tih 6 i sitno dana stalno bit na nogama, bas ce nam se dat penjat stepkama na Eiffel.
Sto se kombinacije stepenice-lift tice, to sam navela, jer ne postoje stepenice do vrha, nego samo lift od 2.razine na vise.
No nema veze, sad jos samo moram odlucit uzet kartu u 4 ili pol 5

To da - sve ima smisla ali kombinacije da bi zadovoljila sve nema smisla. Razmisljaj prakticno kako ti pase.

Ja sam zapravo taj dan slucajno zavrsila na Eiffelu - s obziromda je vec bilo ia 21h mislim da se liftom vise nije niti moglo ili sam naletjela na ulaz sa stepkama a lift nisam niti trazila. Nesto od toga. Uopce nisam razmisljala posebno o tome. Stepkama je tada kumovala moja pocetna opsesija dSLR aparatom kojeg sam bas nabavila a bas fotkanje iz lifta i nije najidealnija stvar. Osobito sto, kao i svi, misle da su prvi zadnji put tamo.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 20.11.2011., 17:36   #5207
Quote:
jane1987 kaže: Pogledaj post
Ma kad malo bolje razmislim, necu komplicirat, uzet cu si karte online i bok... Uostalom, kad razmislim i o tome da cu tih 6 i sitno dana stalno bit na nogama, bas ce nam se dat penjat stepkama na Eiffel.
Sto se kombinacije stepenice-lift tice, to sam navela, jer ne postoje stepenice do vrha, nego samo lift od 2.razine na vise.
No nema veze, sad jos samo moram odlucit uzet kartu u 4 ili pol 5
Uzmi radije u 16 jer iako nećeš gubiti vrijeme na čekanje za kupnju karte nešto vremena ćeš izgubiti za čekanje lifta, sigurno oko pola sata.
sandra555 is online now  
Old 20.11.2011., 19:39   #5208
Quote:
sandra555 kaže: Pogledaj post
Uzmi radije u 16 jer iako nećeš gubiti vrijeme na čekanje za kupnju karte nešto vremena ćeš izgubiti za čekanje lifta, sigurno oko pola sata.
Bolje uzet u 16, imas pravo
jane1987 is offline  
Old 20.11.2011., 19:47   #5209
Ja sutra letim za Pariz Vjerovatno ću noćas još ovaj topik od prve do zadnje stranice pročitat, da vidim na što se mora obratit pažnja
__________________
"I run around with scissors... It makes me feel dangerous"
Jabuka_Ja is offline  
Old 20.11.2011., 20:06   #5210
Quote:
Jabuka_Ja kaže: Pogledaj post
Ja sutra letim za Pariz Vjerovatno ću noćas još ovaj topik od prve do zadnje stranice pročitat, da vidim na što se mora obratit pažnja
Evo odma' 5 iz zalaganja...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 21.11.2011., 00:04   #5211
Quote:
tima kaže: Pogledaj post
Vratili se i mi jucer pa evo nasa iskustva:

let: Minhen-Pariz CDG sa Lufthansom 103€ uklj. ticket service charge. Standardna cijena za LH iz Minhena. Nije da ce vecini ovdje korsititi ali eto...za info.

smjestaj: Citadines Les Halles, u Rue des Innocents. Kao sto naziv otkriva, kod Les Halles-a; ma da je metro stanica Chatalet ispred nosa. Mi smo uspjeli svaki put izaci na drugoj strani pa traziti di smo tako da taj Les Halles nismo bas uspjeli prozvakati, sto se snalazenja tice. Smjesten je nedaleko od Rue de Rivoli i Louvre-a. Dvokrevetna bez dorucka 103 € / noc. Hotel nov, wi-fi for free, sobe ciste i za francuski pojam velike. Svaki dan novi rucnici, sobe su sa kuhinjom jer se koristi i kao apartment hotel i bez buke. Evo link: http://www.citadines.com/france/paris/les_halles.html
Ako nekoga zanimaju slike, mogu staviti.
Molim te, možeš li napisati, otkud ta cijena, kako ste rezervirali i sl.?

Moj muž i ja sad gledamo njihovu stranicu i cijena dvokrevetne sobe je cca 150, 170 eura na gore, do oko 200 €. Nigdje ne vidim ovu cijenu koju si napisala. Otkud 103 €, mislim bilo bi lijepo, ali... da se nisi nešto zabunila?
Windsy is offline  
Old 21.11.2011., 07:22   #5212
Evo i ovdje jos jednom za javnost

Mi smo imali neki popust, zaboravila sam to napomenuti. Sorry!
__________________
JustDefected

Zadnje uređivanje tima : 21.11.2011. at 07:30.
tima is offline  
Old 21.11.2011., 09:59   #5213
Quote:
Windflower kaže: Pogledaj post
Molim te, možeš li napisati, otkud ta cijena, kako ste rezervirali i sl.?

Moj muž i ja sad gledamo njihovu stranicu i cijena dvokrevetne sobe je cca 150, 170 eura na gore, do oko 200 €. Nigdje ne vidim ovu cijenu koju si napisala. Otkud 103 €, mislim bilo bi lijepo, ali... da se nisi nešto zabunila?

Ako vas zanimaju aparthoteli ima raznih lanaca: Citea, Mercure, Armaut (Boulogne Billancourt ali ok povezano sa gradom).
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 21.11.2011., 12:06   #5214
Quote:
tima kaže: Pogledaj post
Evo i ovdje jos jednom za javnost

Mi smo imali neki popust, zaboravila sam to napomenuti. Sorry!
Hvala! A može se možda znati koji popust?

Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Ako vas zanimaju aparthoteli ima raznih lanaca: Citea, Mercure, Armaut (Boulogne Billancourt ali ok povezano sa gradom).
Hvala. Razmotrit ćemo malo.

Puno korisnih savjeta ovdje. . Hvala svima.
Windsy is offline  
Old 21.11.2011., 12:38   #5215
Quote:
Windflower kaže: Pogledaj post
Hvala! A može se možda znati koji popust?
Suradjujemo nekada, pa su iz minhenskog ureda za nas poslali upit kolegama u Parizu.
__________________
JustDefected
tima is offline  
Old 21.11.2011., 12:42   #5216
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
To sve skupa: shuttle+rer ili samo shuttle?
Predmnijevam da se radi o ukupnom jer toliko dodje shuttle iz Parisa do 50km udaljenog Beauvaisa.
onaj vlakic Orly Sud - Antony, pa RER je bilo 10.75 i jos sam kupio Carne od 10 karata 12.50 znaci sve skupa 23.25 eura...

ima jos nacina naravno da se dodje od Orlya do grada, ali meni je u datom trenutku ovo bilo najbolje.

bus 183 je najjeftinije rjesenje, s tim da je zadnji bus s orlya u 21.40...

inace, moram preporuciti obilazak Pariza biciklom.

ja sam u subotu uzeo jedan placeni tour s vodicem i odusevio se:



http://www.parisvelosympa.com/en/tou..._nocturne.html

jest mozda malo skuplje, ali vrijedi svake pare, s tim da ako ste na budgetu sve ovo mozete i sami. uzmete Velib i pici... stanice su skoro na svakom vecem krizanju...

vrijeme je bilo prekrasno, a kako vidim i danas i sljedecih nekoliko dana je tako, stoga je steta ne iskoristiti ovo.

Velib za jedan dan 1.70, sedam dana 8 eura.
goldietrickz is offline  
Old 21.11.2011., 12:53   #5217
Quote:
tima kaže: Pogledaj post
Suradjujemo nekada, pa su iz minhenskog ureda za nas poslali upit kolegama u Parizu.
A tako, dobro, hvala ti.

Bili smo u Parizu puno puta i ugl. odsjedali u hotelima s 3 zvjezdice ili ako smo bili na duže (2-3 tjedna) uzeli stan. Hotelski standardi su im ugl. koma (mali sobičci, prilično jadne kupaone i sve dosta šlampavo itd.), a slike ovog aparthotela u Les Hallesu gdje ste vi bili su mi se baš svidjele - sve djeluje novije, bolje i urednije nego što smo navikli. I kvart bi nam idealno pasao. Više nego idealno.

Ha, ne znam, vidjet ćemo. Ja sam se jako zagrijala za njega.
Windsy is offline  
Old 21.11.2011., 20:33   #5218
Decko i ja planiramo u Pariz, 6 noci, zanima me da li je bolje da nadjemo neki stan il ipak da se odlucimo za hotel? Ne trazimo luksuz, samo da je cisto i blize centra
memeggle is offline  
Old 21.11.2011., 21:51   #5219
Quote:
memeggle kaže: Pogledaj post
Decko i ja planiramo u Pariz, 6 noci, zanima me da li je bolje da nadjemo neki stan il ipak da se odlucimo za hotel? Ne trazimo luksuz, samo da je cisto i blize centra
stan naravno. samo to u parizu znaci ne vise od 30 kvadrata. ja sam sad bio u poprilicno skupom Rochester hotelu blizu centra, cak i tamo sobe su minijaturne.

inace, capuccino u hotelskom baru bio je astronomskih 9 eura. nikad nisam bio u skupljem gradu od Pariza.
goldietrickz is offline  
Old 22.11.2011., 00:01   #5220
Quote:
memeggle kaže: Pogledaj post
Decko i ja planiramo u Pariz, 6 noci, zanima me da li je bolje da nadjemo neki stan il ipak da se odlucimo za hotel? Ne trazimo luksuz, samo da je cisto i blize centra
Ovisi o osobnim preferencijama - netko voli stan netko hotel. U stanu mozes skuhati i imas ipak vise komocije od sobe.
A i nenadmasan je osjecaj imati kljuc unajmljenog stana u rukama - ja sam sad boravila preko airBnb-a u necijem stanu i u Parizu to preferiram. Hoteli su mali, skupi a jos gore je sa hoStelima.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:48.