Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2017., 14:00   #1
Litij-ionske AA baterije

ima li tko iskustva sa litij-ionskim aa baterijama u blicu ili/i u fotoaparatu,npr. sa.http://www.ebay.com/itm/4pcs-lot-Eti...oAAOSwB-1Yx00A
lijepa miliamperaža a i voltaža
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 20:50   #2
to ti je obicna litijeva AA bateria i nema nikve veze s Li-ion tehnologijom, u naslovu je greska.

Ukratko li-ion celija je 3,7V, cuo sam za neke pokusaje da se ugradjenim regulatorima napon smanji na 1,5V ali mislim da to nije vridno truda i novaca. Sanyo eneloop i miran si.

ali da, bilo bi lipo da vise opreme prelazi s AA baterija na Li-ion, recimo 18650 ili sl.
Johnny Kukumar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2017., 23:17   #3
možeš mislit kako je to li-ion baterija, a pogotovo možeš mislit kako ima 2900mAh.

sve baterije koje sam kupovao na ebayu su bile bacanje novaca (a probao sam i s skupljima i jeftinijima, različitih prodavača, različitih modela). Ono u oglas napišu neki nebulozni broj mAh (kao ovdje 2900mAh) a u stvarnosti dobiješ bateriju koja u najboljem slučaju ima 400mAh prvih par punjenja dok ne crkne skroz.

Dobro Kukumar kaže, uzmi Eneloop, tj. bilo koje Ready to use baterije od provjerenih proizvođača (Panasonic ili Jupio ili sl) jer ćeš nakon bilo kakvog eksperimentiranja s trećim opcijama ionako i sam doć do zaključka da nema boljeg od toga.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2017., 16:11   #4
dečki baš vam fala, kad mi treba bezvremenska autonomija koristim eneloopice bijele 1900mAh kao i eneloopice crne xxx 2400mAh a kad imam i znam ograničenu autonomiju koristim tronic energy 2500mAh kao i tronic energy eco2400mAh ,koristim godinama te nimh aa baterije koje punim strujom od 1000mAh po kanalu na pametnom punjaču i znam što je kvaliteta u punjivim baterijama,koristim i namjenske zamjenske litiionske baterije i opet nemam zamjerke,rade ko grom/ko original osim što vremenom dobiju manje vrijeme autonomije-brže se samoprazne,ali kad ih skinem sa punjača unutar mjesec dana nema nikakve razlike od originala,dečki kupujte pametno sa jebaja od provjerenog selera,još nisam imao prilike vidjeti liionske aa baterije nego mi frend poslao mms slikicu da ima nešto novo za mene pa ja odma prosljedio pitanje ovdje
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 10:34   #5
već kad si spomenuo zamjenske......koji brend bi preporučio?
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 11:07   #6
Eneloop, ako želiš stvarno odlične baterije.
Ak nisi spreman iskeširati baš tolko love, Lidlove Tronic ne zaostaju baš jako puno, a obično budu po 30 kn za set od 4. Ikeine Ladda isto navodno nisu loše.

Lidlove baterije koristim već godinama u blicevima, nemam baš nikakvih prigovora - da, možda jesu lošije od Eneloopica, al za tu lovu nema baš puno mjesta za žaljenje, kupim set kadgod naletim, eto, tek tako, nek se nađe. Ikeine nisam koristio.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 13:02   #7
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Eneloop, ako želiš stvarno odlične baterije.
Ak nisi spreman iskeširati baš tolko love, Lidlove Tronic ne zaostaju baš jako puno, a obično budu po 30 kn za set od 4. Ikeine Ladda isto navodno nisu loše.

Lidlove baterije koristim već godinama u blicevima, nemam baš nikakvih prigovora - da, možda jesu lošije od Eneloopica, al za tu lovu nema baš puno mjesta za žaljenje, kupim set kadgod naletim, eto, tek tako, nek se nađe. Ikeine nisam koristio.
Sorry, krivo si me skužio....
Eneloop-ice imam. Mislio sam na zamjenske za fotić. Ili da ne radim kompromise.
Za g80 oriđiđi baterija košta 430kn, doduše za te novce se jebaja dobiš čudo toga
__________________
nezaposlen um je vražje igralište
e@forum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 14:36   #8
Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Sorry, krivo si me skužio....
Očito.

Quote:
e@forum kaže: Pogledaj post
Mislio sam na zamjenske za fotić. Ili da ne radim kompromise.
Za g80 oriđiđi baterija košta 430kn, doduše za te novce se jebaja dobiš čudo toga
Huh, tolko puno?
Ja kupio originalnu Panasonicovu bateriju za GX7 za 20€, s eBaya, ofkors.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2017., 19:37   #9
spomenul sam eneloopice bijele i crne kao skuplju varijantu, kao jeftiniju spomenuo sam aa punjive lidlove tronic energy i energy eco, čitam da me elkarrde ponavlja, to tumačim kao potvrda moje izjave, zamjenske "original" liionske koristim isto jeftinije za cca.10 dolara po komadu dste 7,4v/1400mAh/10,4Wh i dste7,4v/2100mAh/15,5Wh ,one večih kapaciteta sam preskočio jer im ne vjerujem da mogu spremiti toliko mAh za tako malo novaca, sa kupljenim po deklaraciji zadovoljan sam, punim ih ili na original pentax punjaču ili na njihovom zamjenskom ,kako kad i koliko se istovremeno baterija puni (imam 3 punjača), ne vidim razliku zamjenskih od originala ako ih koristim unutar 2 tjedna sa punjača-duže nisam skladištio baterije jer ih nakon tog vremena ako mi treba foto oprema jednostavno stavim puniti ma koliko su napunjene, kupljeno od selera sa jako jako puno transakcija i pozitivnih povratnih reakcija
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 03:56   #10
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
Očito.


Huh, tolko puno?
Ja kupio originalnu Panasonicovu bateriju za GX7 za 20€, s eBaya, ofkors.
Za 20 € si kupio kopiju originalne, a ne originalnu Panasonic bateriju

Bez obzira što kinez za kopiju u ebay oglas napiše da je to "Genuine, Original, 100% OEM" i sl., to je ipak i dalje kopija. A takve kopije su uglavnom lošije kvalitete nego neke kvalitetne zamjenske baterije.
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 04:03   #11
Quote:
mbukal kaže: Pogledaj post
spomenul sam eneloopice bijele i crne kao skuplju varijantu, kao jeftiniju spomenuo sam aa punjive lidlove tronic energy i energy eco, čitam da me elkarrde ponavlja, to tumačim kao potvrda moje izjave, zamjenske "original" liionske koristim isto jeftinije za cca.10 dolara po komadu dste 7,4v/1400mAh/10,4Wh i dste7,4v/2100mAh/15,5Wh ,one večih kapaciteta sam preskočio jer im ne vjerujem da mogu spremiti toliko mAh za tako malo novaca, sa kupljenim po deklaraciji zadovoljan sam, punim ih ili na original pentax punjaču ili na njihovom zamjenskom ,kako kad i koliko se istovremeno baterija puni (imam 3 punjača), ne vidim razliku zamjenskih od originala ako ih koristim unutar 2 tjedna sa punjača-duže nisam skladištio baterije jer ih nakon tog vremena ako mi treba foto oprema jednostavno stavim puniti ma koliko su napunjene, kupljeno od selera sa jako jako puno transakcija i pozitivnih povratnih reakcija
ove DSTE sam ja imao 3x i bile su dobre na početku, a kasnije nakon nekog vremena su gubile kapacitet i na kraju bi napunjene trajale pola sata max.
Zadnje koristim Jupio i njih sam već punio masu puta a svaki put traju jednako dugo. Imaju 3 godine garanciju a nakon 3 godine promijeniš i aparat pa si s time praktički siguran dok god ih koristiš
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 11:01   #12
Ako tražite zamjenske baterije, onda gledajte Weiss

http://www.weiss-technologies.com/products.html

Imate i rezultate usporedbi s originalnima. Imam ih za oba aparata, nemam nikakvih zamjerki.
1v@n is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 20:17   #13
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Za 20 € si kupio kopiju originalne, a ne originalnu Panasonic bateriju
Nope, original Panasonic, došla iz Leica shopa iz kojeg sam i fotić kupio.
Ofkors, kupio sam samo jednu, i baš gledam, nema više ni kineza za tu lovu.

Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Bez obzira što kinez za kopiju u ebay oglas napiše da je to "Genuine, Original, 100% OEM" i sl., to je ipak i dalje kopija. A takve kopije su uglavnom lošije kvalitete nego neke kvalitetne zamjenske baterije.
Iskreno, jel uopće bitno? Koristim već 6+ godina originalnu Pentaxovu bateriju i tri različite kineske kopije, i nema baš nikakve razlike između tih baterija, od prvog dana do danas, sve 4 se ponašaju identično.
Isto i ova Panasonicova - čak da je i kopija, ponaša se identično ko originalna.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.