Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2017., 09:42   #61
iznenađen sam što nitko ništa ne piše,niti komentira,niti odgovara...wtf?
netko?
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2017., 10:27   #62
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
kaj nitko sa odgovorom??? onda barem neki prijedlog za "engine online" da igram sa kompom...NETKO?
Nema ti smisla igrat s kompjuterom, samo analizirati s kompjuterom.

Od programa mozda Chess Mentor. 1700-1800 granicu je objektivno teško za probiti...mozda mozes doći do 2000 mozda i postati majstorski kandidat, ali ako si rekreativac nema previše smisla.

Bolje ćeš rezultat postići s malo opuštenijim pristupom.

Najvaznije za rekreativca je izbjegavati blundere i prepoznavati osnovne taktike. Ako si tu ok prouči malo pozicijski šah.

Govorim ti kao netko tko nije prošao 1800 i mislim da i neću. U međuvremenu sam naučio igrati Go i sad daleko manje igram šah
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 07:09   #63
ok,hvala na infu...
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 10:08   #64
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
aha,ok,ima mi tu dosta logike u ovom tvojem postu,hvala na objašnjenju...
glupo pitanje,ali moram pitati; kako napredovati,igram na tisuće partija na chess.com (točnije već 2443 partija u 6 mjeseci i nikako napredovati,variram od 1700 bodova do 1800 bodova...),neki šahovski program downloadati ili bilo kakav savjet,analiziranje partija,ili šta već,neki kažu da su najbitnija otvaranja,drugi se kunu da je važnije znati završnice,da su bitnije od otvaranja,treći da je glavna i prelomna kombinatorika u središnjici,četvrti da su najbitnije za znati topovske završnice plus samo 2,3 otvaranja,ali profesorski "prostudirana",peti kažu da se trebaju igrati i 5,6 različitih vrsta otvaranja,a ne samo 2,3 forsirati,pak neki kažu da otvaranja nisu toliko bitna kao završnice,jer nešto možeš zeznuti u otvaranju i puno su veće šanse da se to ispravi nego kad zezneš u zavšnici,neki pričaju i zove se REMI igrači,imaju tehniku i taktiku da igraju striktno na remi,tzv.majstori remija i kažu da se ta igra "NE" poraza forsira,cijele studije su o tome,ima čak i knjiga "KAKO IGRATI NA REMI"...ITD.ITD. Neki savjet molim,za što bolju igru...HVAAAALA unaprijed
Ja bih ti savjetovao odlazak u šahovski klub. Ipak igra sljudima nosi onu jednu čar.

Partija se sastoji od otvaranja, središnjice i konačnice.
Otvaranja se danas u nekim varijantama automatizmom vuku čak i do 15og-20og poteza ukoliko se želi ostvariti maximu, dosta su dobro istražena i nema više onih romantičarskih iznenađenja od prije 50ak i više godina.

Repertoar otvaranja ovisi o stilu koji preferiraš, da li su to otvorene ili zatvorene pozicije. Ja sam igrao aktivno do 20godine za šk Poštar u Splitu. Došao do 1 kategorije. I dan danas svratim, a na internetu igram na chesscube.

Za početnika preporučam teoriju otvaranja od Vukovića, postaviš ploču i učiš. Iako su neke varijante zastarjele to je u ovom slučaju manje bitno.
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:09   #65
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Ja bih ti savjetovao odlazak u šahovski klub. Ipak igra sljudima nosi onu jednu čar.

Partija se sastoji od otvaranja, središnjice i konačnice.
Otvaranja se danas u nekim varijantama automatizmom vuku čak i do 15og-20og poteza ukoliko se želi ostvariti maximu, dosta su dobro istražena i nema više onih romantičarskih iznenađenja od prije 50ak i više godina.

Repertoar otvaranja ovisi o stilu koji preferiraš, da li su to otvorene ili zatvorene pozicije. Ja sam igrao aktivno do 20godine za šk Poštar u Splitu. Došao do 1 kategorije. I dan danas svratim, a na internetu igram na chesscube.

Za početnika preporučam teoriju otvaranja od Vukovića, postaviš ploču i učiš. Iako su neke varijante zastarjele to je u ovom slučaju manje bitno.
Da, različito je igrati na internetu i na ploči.

Slazem se da treba proučavati otvaranja, i još više završnice ali za rekreativca je jedino bitno da minimizira blundere i prepoznaje osnovne taktike..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:21   #66
Quote:
wand_1 kaže: Pogledaj post
Da, različito je igrati na internetu i na ploči.

Slazem se da treba proučavati otvaranja, i još više završnice ali za rekreativca je jedino bitno da minimizira blundere i prepoznaje osnovne taktike..
slažem se,završnice su bitnije od otvaranja za usavršiti,pogotovo topovske.
blunderi? kako ih skroz izjeći,kako to sasijeći u korijenu?
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 12:23   #67
što se tiče preporuke da se učlanim u klub,hmhmh,pa ne znam baš koliko ću tamo napredovati,
jer tamo ti nitko neće ništa objasniti,samo igraš i to je to.
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 14:23   #68
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
slažem se,završnice su bitnije od otvaranja za usavršiti,pogotovo topovske.
blunderi? kako ih skroz izjeći,kako to sasijeći u korijenu?
Što se blundera tiče jedini lijek je disciplinirani um, sustav razmišljanja i sporo razmišljanje. Blundere sigurno nećeš naučiti eliminirati kroz blitz i bullet, nego kroz standard i dopisni..

Drugim riječima, treba kopati duboko..to nije toliko stvar inteligencije i prepoznavanja uzoraka koliko dubokog sporog i sustavnog chekiranja koji nakon dugog vremena prelazi u intuiciju

Mi rekreativci smo lijeni razmišljati sporo sustavno i duboko. Nemamo tu naviku, nismo je stekli u djetinjstvu da bi nam do sad već prešla u intuiciju.

Nije čudno da su upravo brute force algoritmi dominirali među šahovskim programima nad onima koji su birali poteze slične našem načinu..
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:00   #69
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
slažem se,završnice su bitnije od otvaranja za usavršiti,pogotovo topovske.
blunderi? kako ih skroz izjeći,kako to sasijeći u korijenu?
Ma ne možeš biti tako selektivan. Loše otvaranje partiju može okončati već u središnjici, a ako dođe do konačnice ona će biti materijalno ili poziciono inferiorna.

Što se tiče učenja, najbolje se uči u praksi. Susrest ćeš se sa raznim motivima pogotovo u središnjici koje ćeš zapaziti, a kasnije kroz literaturu i usavršiti. Npr... baterija, otvoreni šah, udvojeni pješaci... itd
Templarski red is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:50   #70
aha. ok...znači samo klub i igrati partije?
hmhmh...a minijature,a druge vježbe? u klubu samo igram i to je to.
pa igraš sa drugim itd itd...bez napretka,mislio sam da ako želim
napredovati da budem bolji,kako onda,savjeti od boljih igrača,učenje,knjige,ne znam,nisam pametan,igram već 2 godine svakodnevno,i nikako prebaciti 1620 bodova,vrtim se u krug
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:22   #71
Spore partije i učenje teorije, samo to.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 06:37   #72
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Spore partije i učenje teorije, samo to.
tnx...kako to jednostavno zvuči...
nisam jedini i NE otkrivam toplu vodu,ali imam osjećaj da čovjek dostigne neki limit i nikako ne može napredovati,ne znam,hmhmhm,konkretno mislim na sebe,odigrao sam na tisuće partija doslovno na chess.com,igrao oko 500 partija sa prvokategornikom,ali nema napretka,nikako dalje od 1620 bodova,makar bodovi malo znače kao rekreativcu bez natjecateljskog iskustva,ali nekako ne osjećam napredak,dobivam općenite savjete i hvala Vam na tome,ali se ne pomičem sa mjesta
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 18:20   #73
Quote:
be real kaže: Pogledaj post
tnx...kako to jednostavno zvuči...
nisam jedini i NE otkrivam toplu vodu,ali imam osjećaj da čovjek dostigne neki limit i nikako ne može napredovati,ne znam,hmhmhm,konkretno mislim na sebe,odigrao sam na tisuće partija doslovno na chess.com,igrao oko 500 partija sa prvokategornikom,ali nema napretka,nikako dalje od 1620 bodova,makar bodovi malo znače kao rekreativcu bez natjecateljskog iskustva,ali nekako ne osjećam napredak,dobivam općenite savjete i hvala Vam na tome,ali se ne pomičem sa mjesta
Jebiga stari uvijek postoji neki limit kojem se asimptotski priblizavaš i ne mozes ga probit..1600 ili 1800 ili 2000...Sigurno nećeš biti 2500 ili 2800.

Meni osobno više odgovara biti 1600 u šahu i 12 k u Go-u nego samo 1800 u šahu..

Mislim, nema značaj...Ulazeš puno dobiješ malo.

Radije naučiš usput igrati Go ili Shogi da proširiš vidike..

Ili zaigraš malo Chess960 samo da nije monotono
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 18:32   #74
kad bih ja dostigao 1600 u šahu,bio bih presretan,kako to ide uživo,nekad davno imao sam 4-tu kategoriju,1984 g,i kako sad to da se "oživi",ili počinjem otpočetka? prijava u klub,pa turniri početnički,recimo neka 4-ta liga,koliko ima liga,kakva je gradacija igrača,sparivanje,4 ploče,ja bih kao početnik (van kategorije) htio malo igrati,volim šah,hobi,pa dobiti neki bod,trebam informacije,neke smjernice molim,postoji "cuger" u Masarikovoj,svaki utorak,
može se svatko prijaviti,ima obično po 20 igrača ,većinom isti,par velemajstora,majstrori i MK,koji prvo kategornik,tu bi me pojeli,švicarski sistem uzeo bih 0 bodova,hehehe. dajte savjet. ajde,hvala unaprijed
__________________
believe...always believe...and keep the faith ... !
be real is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:43   #75
uclanis se u klub u svojem gradu najjednostavnije
tamo sigurno ima nekih trenera pa pitas za savjet..

nego hrvatska muška rep. danas postala prvak mitropa cup-a 2017
sto je ogroman uspjeh!!

a zene uzele broncu
lijep dan za hrvatski šah u svakom slucaju!
ernest hali is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 14:52   #76
@be real: jesi napredovao?

@all: Gleda netko kandidatski turnir?
C. F. Gauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 13:14   #77
Lightbulb Racunalo vs covjek, ali i racunalo+covjek

Pricao sam s jednim prijateljem koji je odlican sahist, bio je svojedobno viceprvak Hrvatske i izborio nastup na Europskom prvenstvu.
Kao sto znaju vecina koji prate sah IBMov Deep Blue prvo je izgubio od Kasparova, a zatim u poboljsanoj verziji ga je pobijedio. Najbolje racunalo je podjednako dobro u sahu, kao i najbolji sahist svih vremena.
Ali caka je u tome sto racunalo I covjek totalno razlicito 'razmisljaju'. Racunalo racuna i povlaci potez koji je najpovoljniji iz svoje goleme baze podataka, a covjek koristi iskustvo, intuiciju i proucavanje u realnom vremenu. Zato buducnost razvoja saha ce vjerojatno biti uporaba racunala koje ce biti u suradnji sa sahistom protiv drugog sahista I njegovog racunala. Tko bude znao bolje koristiti racunalo vjerojatno ce pobijediti protiv mozda boljeg sahista u tradicionalnoj partiji.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 13:31   #78
Racunalo ne vuce poteze iz baze podataka. U otvaranju da ali kasnije ne. Racunalo racuna poteze. Zapravo su racunala najjaca u zavrsnicama.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 13:54   #79
Quote:
Diego Rivera kaže: Pogledaj post
Pricao sam s jednim prijateljem koji je odlican sahist, bio je svojedobno viceprvak Hrvatske i izborio nastup na Europskom prvenstvu
Ako ti je on ovo rekao, onda je loš u poznavanju šahovskih programa onoliko koliko je dobar u šahu.


Quote:
Kao sto znaju vecina koji prate sah IBMov Deep Blue prvo je izgubio od Kasparova, a zatim u poboljsanoj verziji ga je pobijedio.
To je bilo 1997

Quote:
Najbolje racunalo je podjednako dobro u sahu, kao i najbolji sahist svih vremena.
To je bilo tako možda 1997. Od tada i nije baš. Danas nijedan čovjek nema nikakve šanse protiv računala, to nije natjecanje, nego streljana.

Quote:
Ali caka je u tome sto racunalo I covjek totalno razlicito 'razmisljaju'. Racunalo racuna i povlaci potez koji je najpovoljniji iz svoje goleme baze podataka,
Ništa osim knjige otvaranja nema u bazi podataka. I to kod klasičnih šahovskih programa. Ima i onih koji nemaju nikakve determinirane poteze niti uopće funkciju vrijednosti figura.

Quote:
a covjek koristi iskustvo, intuiciju i proucavanje u realnom vremenu.
Kao i recimo program AlphaZero.

Quote:
Zato buducnost razvoja saha ce vjerojatno biti uporaba racunala koje ce biti u suradnji sa sahistom protiv drugog sahista I njegovog racunala.
To je tzv hibridni šah koji nikada nije zaživio.

Quote:
Tko bude znao bolje koristiti racunalo vjerojatno ce pobijediti protiv mozda boljeg sahista u tradicionalnoj partiji.
Top igrači koriste računala za trening i pripremu tamo negdje od kasnije 80-tih godina prošlog stoljeća.
__________________
408 Request Time-out 503 service unavailable
wand_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 13:58   #80
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
Racunalo ne vuce poteze iz baze podataka. U otvaranju da ali kasnije ne. Racunalo racuna poteze. Zapravo su racunala najjaca u zavrsnicama.
Ok, prihvacam ispravak. Ali i dalje stoji cinjenica da totalno razlicito racuna ('razmislja') od covjeka a rezultat je prilicno izjednacen.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:12.