Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.10.2017., 10:57   #701
Quote:
Guns of Brixton kaže: Pogledaj post
... vidim tamo u Opinion sekciji textove Ivana Kesića, kome se da čitat, to je ovaj lik. Psihoza teška, long read. S Arhitektonskog fakulteta u ZG je slao svoju karikaturu na natječaj u Teheran, tema Holokaust. Vidim, još je aktivan.
Da nije mozda i od Vedrane Rudan:

"Zašto je (4-godišnji) dim iznad Auschwitza - vječni dim ... a (70-godišnji) dim iznad Gaze - pizdin dim?"


... njegovo 'maslo'?
dielektrik is offline  
Received Infraction
Old 01.10.2017., 11:39   #702
Quote:
dielektrik kaže: Pogledaj post
Da nije mozda i od Vedrane Rudan:

"Zašto je (4-godišnji) dim iznad Auschwitza - vječni dim ... a (70-godišnji) dim iznad Gaze - pizdin dim?"


... njegovo 'maslo'?
Besmisleno pitanje, kako bi izjava Vedrane Rudan bila ičije "maslo"? A ako samo želiš citirat V.Rudan, onda to i napravi, bez ovog nespretnog uvlačenja Kesića u cijelu priču i quotanja mog posta. Žena je podkapacitirana, ali ako te inspirira i potiče na razmišljanje, ne treba ti izgovor.
__________________
Let not weakness live in your veins. Cherished workers, drown it inside you. Rise up from your deathbed and sally forth, more perfect for the struggle.
Guns of Brixton is offline  
Old 01.10.2017., 17:45   #703
Izgleda da manje mene inspirira Vedrana Rudan nego tebe ovaj Ivan Kesić.
U svakom slučaju, evo, u njeno ime - 'zacrvenio sam se'.
dielektrik is offline  
Old 02.10.2017., 01:28   #704
Quote:
sorin kaže: Pogledaj post
A kakav bi ti bio da "živiš" cijeli svoj"život" pod vojnom okupacijom, ili da si rođen u izbjegličkom logoru negdje u Libanonu, Siriji ili Jordanu? Uostalom, većina Palestinaca je ostala vjerna sirijskoj Vladi - kakvi su to onda vjerski fanatici?

A što to na židovski fundamentalizam natjera nekog Židova koji je bijeliji od Prosinečkog (Semiti? Yeah right!) iz npr. New Yorka, pa se naseli na tuđoj, okupiranoj zemlji na Zapadnoj obali ili Golanu? Što je to njemu teško u životu bilo pa da postane ekstremist?
Nije valjda da su po defaultu takvi?
Muslimani kao i ostali ne-Židovi u zemlji Izrael imaju ista prava.
Ne znam otkud ta ideja da su Židovi okupirali nečiju tuđu zemlju. Muslimani nikad tamo nisu imali neku državu pod nazivom Palestina.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 02.10.2017. at 01:29. Reason: d
shaganappi is offline  
Old 17.10.2017., 22:22   #705
Nema pregovora: Nema mirovnih pregovora sa palestinskom vladom koja se oslanja na Hamas
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 13:35   #706
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Muslimani kao i ostali ne-Židovi u zemlji Izrael imaju ista prava.
Ne znam otkud ta ideja da su Židovi okupirali nečiju tuđu zemlju. Muslimani nikad tamo nisu imali neku državu pod nazivom Palestina.
Kako nisu okupirali? To je isto k'o kad bi se mi Hrvati vratili na Karpate ili gdjeveć u Ukrajini među Bijele Hrvate, napravili si tamo državu i počeli te Bijele Hrvate zlostavljati i tvrditi da kako mi možemo biti okupatori tamo, kad Bjeli Hrvati nikad nisu imali državu pod nazivom Bijela Horvatia.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 18.10.2017., 13:42   #707
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Kako nisu okupirali? To je isto k'o kad bi se mi Hrvati vratili na Karpate ili gdjeveć u Ukrajini među Bijele Hrvate, napravili si tamo državu i počeli te Bijele Hrvate zlostavljati i tvrditi da kako mi možemo biti okupatori tamo, kad Bjeli Hrvati nikad nisu imali državu pod nazivom Bijela Horvatia.
Nikada nije postojala drzava pod nazivom Palestina. To je prvo bio dio Otomanskog carstva ( u sklopu tog carstva nije postojala pokrajina pod nazivom Palestina ), a kasnije Britanske imperije. Izraz Palestinac u smislu nacije ne spominje se prije 1920 god. ( bili su Arapi ).
Za razliku od toga Izrael se spominje i prije postanka Otomanskog carstva. Zidovi na teritoriju danasnjeg Izraela zive u kontinuitetu ( i pod tim nazivom) stoljecima. Iako zbog progona nekada ih je bilo tek nekoliko desetaka tisuca.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 16:02   #708
Ja bi uradio obratno: nema vise pregovora sa vladom, od sada pregovaramo sa hamasaom.
tihobl is offline  
Old 18.10.2017., 16:41   #709
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nikada nije postojala drzava pod nazivom Palestina. To je prvo bio dio Otomanskog carstva ( u sklopu tog carstva nije postojala pokrajina pod nazivom Palestina ), a kasnije Britanske imperije. Izraz Palestinac u smislu nacije ne spominje se prije 1920 god. ( bili su Arapi ).
Za razliku od toga Izrael se spominje i prije postanka Otomanskog carstva. Zidovi na teritoriju danasnjeg Izraela zive u kontinuitetu ( i pod tim nazivom) stoljecima. Iako zbog progona nekada ih je bilo tek nekoliko desetaka tisuca.
postojala je provincija Palestina u Rimsko doba. kao i provincija Judeja.
Izrael se glede svog teritorija ugl. poziva isključivo na to što piše u Bibliji, usljed čega su protiv cionizma i Hasidi, koji to drukčije tumače, a i neki židovski povjesničari i arheolozi.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 18.10.2017., 18:05   #710
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
postojala je provincija Palestina u Rimsko doba. kao i provincija Judeja.
Izrael se glede svog teritorija ugl. poziva isključivo na to što piše u Bibliji, usljed čega su protiv cionizma i Hasidi, koji to drukčije tumače, a i neki židovski povjesničari i arheolozi.
Ali ne i Palestinci kao narod. Danasnji Palestinci su Arapi.
Zidovi kontinuirano zive na tom podrucju u manjim ili vecim brojkama, a razlog zasto se taj broj u nekim periodima sveo na nekoliko desetaka tisuca je progon, ali oni nikada nisu potpuno iscezli sa tog podrucja. Nikada nisu dopustili da im se unisti trag postojanja na njihovoj povijesnoj zemlji i to je trn u oku.
Arapi su dobili nekoliko drzava, Zidovi imaju samo tu jednu.
Zidovi ne smatraju Bibliju svetom knjigom i opcenito ju rijetko citiraju. Ako se netko poziva na Bibliju onda su to prije krscani koji podrzavaju Izrael iz vjerskih razloga, a takvih ima kao i Zidova koji iz istih razloga ne priznaju Izrael.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 18:55   #711
Pa nitko tamo nije iščezavao jer su to uglavnom razno-razna plemena. Države su dobivali brojniji narodi.
Ovo za Bibliju je istina, provjeri. Bilo je i drugih raznih prijedloga gdje da se osnuje Židovska država, (Kongo, Madagaskar, Krim) što dodatno potvrđuje da povijesne veze nisu sasvim jasne. Uostalom, Hasidi su ti živi svjedoci da priča baš i ne drži vodu. Plus, u vrijeme prije i tijekom osnivanja, Židovi koji nisu bili ljevičari &cionisti su ideju smatrali skroz glupom. Navodno je Ben Gurionu otac pisao tipo: 'sine prestani se baviti glupostima i dođi doma'.
Bottom line je da nikako ne možeš ignorirati Palestince, kako god postavio priču.
Prigodna ilustracija:
https://www.myjewishlearning.com/wp-...nst_Israel.jpg
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 18.10.2017. at 19:27.
TheQuill is offline  
Old 18.10.2017., 20:00   #712
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Pa nitko tamo nije iščezavao jer su to uglavnom razno-razna plemena. Države su dobivali brojniji narodi.
Ovo za Bibliju je istina, provjeri. Bilo je i drugih raznih prijedloga gdje da se osnuje Židovska država, (Kongo, Madagaskar, Krim) što dodatno potvrđuje da povijesne veze nisu sasvim jasne. Uostalom, Hasidi su ti živi svjedoci da priča baš i ne drži vodu. Plus, u vrijeme prije i tijekom osnivanja, Židovi koji nisu bili ljevičari &cionisti su ideju smatrali skroz glupom. Navodno je Ben Gurionu otac pisao tipo: 'sine prestani se baviti glupostima i dođi doma'.
Bottom line je da nikako ne možeš ignorirati Palestince, kako god postavio priču.
Prigodna ilustracija:
https://www.myjewishlearning.com/wp-...nst_Israel.jpg
Moguce je rijec o starom zavjetu, a on je prepisan iz Tore. Ultra ortodoksni Zidovi ne priznaju drzavu Izrael ne zbog teritorija na kojem se nalazi,nego iz cisto vjerskih razloga. Naime boziji Izrael moze osnovati samo Mesija, kojeg se jos ceka, a nikako ne ljudi. Izrael koji su osnovali ljudi, oni ne priznaju. Puno toga oni ne priznaju, pa ni sekularizam kao takav, a ni reformski judaizam. To su vjerski fanatici.
Palestince se ne moze zanemariti... naravno. Samo ne mogu oni ici pod predpostavkom da su Zidovi " pali s Marsa " na njihovu Zemlju i da su u potpunosti okupatori. Zidovi na tim prostorima zive oduvijek.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 18.10.2017., 23:04   #713
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Moguce je rijec o starom zavjetu, a on je prepisan iz Tore. Ultra ortodoksni Zidovi ne priznaju drzavu Izrael ne zbog teritorija na kojem se nalazi,nego iz cisto vjerskih razloga. Naime boziji Izrael moze osnovati samo Mesija, kojeg se jos ceka, a nikako ne ljudi. Izrael koji su osnovali ljudi, oni ne priznaju. Puno toga oni ne priznaju, pa ni sekularizam kao takav, a ni reformski judaizam. To su vjerski fanatici.
Palestince se ne moze zanemariti... naravno. Samo ne mogu oni ici pod predpostavkom da su Zidovi " pali s Marsa " na njihovu Zemlju i da su u potpunosti okupatori. Zidovi na tim prostorima zive oduvijek.
Istina je da su ordodoksni sekta, ali to samo potvrđuje činjenicu da je riječ o simboličnom teritoriju, čije postojanje možeš tumačiti isključivo teološki, a ne geografski.
S druge strane malo je paradoksalno da sekularni, ljevičarski cionisti inzistiraju na domovini koja postoji isključivo kao teološki koncept.
Jer ništa osim Biblije i Tore ne ukazuje da Židovima de jure pripada taj konkretan teritorij.

Po logici toga da su oni nekada bili tamo, Hrvati bi analogno mogli tražiti Zakarpatje ili dio Irana ili gdje smo već bili prije seobe naroda. Možda bi genetika mogla otkriti kolko se pripadnika hrvatskog plemena nije odlučilo seliti na jug.

Druga stvar je što je međunarodnoj zajednici i određenim interesnim skupinama bilo ok da se Izrael osnuje na području ex britanske kolonije, pa su to iz raznih razloga podržavali, financirali i poticali.
Ja osobno nemam problema s tim, ali me itekako smetaju dvostruka mjerila kad su u pitanju Palestinci. Ili američki Indijanci, ako baš hoćeš. Znamo kako je to išlo.
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 19.10.2017., 09:48   #714
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Istina je da su ordodoksni sekta, ali to samo potvrđuje činjenicu da je riječ o simboličnom teritoriju, čije postojanje možeš tumačiti isključivo teološki, a ne geografski.
S druge strane malo je paradoksalno da sekularni, ljevičarski cionisti inzistiraju na domovini koja postoji isključivo kao teološki koncept.
Jer ništa osim Biblije i Tore ne ukazuje da Židovima de jure pripada taj konkretan teritorij.

Po logici toga da su oni nekada bili tamo, Hrvati bi analogno mogli tražiti Zakarpatje ili dio Irana ili gdje smo već bili prije seobe naroda. Možda bi genetika mogla otkriti kolko se pripadnika hrvatskog plemena nije odlučilo seliti na jug.

Druga stvar je što je međunarodnoj zajednici i određenim interesnim skupinama bilo ok da se Izrael osnuje na području ex britanske kolonije, pa su to iz raznih razloga podržavali, financirali i poticali.
Ja osobno nemam problema s tim, ali me itekako smetaju dvostruka mjerila kad su u pitanju Palestinci. Ili američki Indijanci, ako baš hoćeš. Znamo kako je to išlo.
Bilo bi idealno kada bi na ovo odgovorio zidovski vjernik. Njihov odnos vjere i nacije je dosta specifican i mislim da je judaizam jedina vjera na svijetu koja je jednostavno vjera jednog naroda. Konverzijom na judaizam ti automatski postajes Zidov. Dugo se nije moglo biti Zidov, a da nisi vjernik to je jednostavno bilo nerazdvojivo. Teoloski koncept je za njih vazan, to je istina. Svima. Bas postojanje drzave Izrael omogucava da se to malo razdavaja koliko-toliko.
Predanja su za njih vazna i sjecanje naroda na pradomovinu. Znam da postoje tvrdnje kako je njima svejedno gdje je ta domovina, ali to nije istina. Nikada nisam sreo Zidova koji bi tako nesto ustvrdio. Po onome sto mi je receno, oni su sve druge prijedloge odbili jer su se zeljeli vratiti u pradomovinu.
Izrael ( odnosno njihova nacionalna drzava ) je jedino sto tom narodu jamci da novog holokausta nece biti i iz nase perspektive je to mozda smijesno, ali iz perspektive naroda koji je prezivio i prozivio nekoliko pogrona... nije.
U samim pocecima ucinjene su pogreske. Arapi su smatrali da ce pomesti tu "saku jada". Danas Izrael smatra Palestince " sakom jada ". Previse je zle krvi, a kao i mi ovdje oni ce uvijek biti jedni pored drugih. Stvarno ne znam kako to tamo odmrsiti.
Mozda je malo zbrckan post, nisam Zidov, ali sam emotivno vezan za taj narod i jako me smeta kada ih se sotonizira u odnosu na Palestince koji uopce nisu cvjetici kakvim ih se prikazuje. Pobacali bi te ljude u more prvom prilikom.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 19.10.2017., 12:54   #715
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Bilo bi idealno kada bi na ovo odgovorio zidovski vjernik. Njihov odnos vjere i nacije je dosta specifican i mislim da je judaizam jedina vjera na svijetu koja je jednostavno vjera jednog naroda. Konverzijom na judaizam ti automatski postajes Zidov. Dugo se nije moglo biti Zidov, a da nisi vjernik to je jednostavno bilo nerazdvojivo. Teoloski koncept je za njih vazan, to je istina. Svima. Bas postojanje drzave Izrael omogucava da se to malo razdavaja koliko-toliko.
Predanja su za njih vazna i sjecanje naroda na pradomovinu. Znam da postoje tvrdnje kako je njima svejedno gdje je ta domovina, ali to nije istina. Nikada nisam sreo Zidova koji bi tako nesto ustvrdio. Po onome sto mi je receno, oni su sve druge prijedloge odbili jer su se zeljeli vratiti u pradomovinu.
Izrael ( odnosno njihova nacionalna drzava ) je jedino sto tom narodu jamci da novog holokausta nece biti i iz nase perspektive je to mozda smijesno, ali iz perspektive naroda koji je prezivio i prozivio nekoliko pogrona... nije.
U samim pocecima ucinjene su pogreske. Arapi su smatrali da ce pomesti tu "saku jada". Danas Izrael smatra Palestince " sakom jada ". Previse je zle krvi, a kao i mi ovdje oni ce uvijek biti jedni pored drugih. Stvarno ne znam kako to tamo odmrsiti.
Mozda je malo zbrckan post, nisam Zidov, ali sam emotivno vezan za taj narod i jako me smeta kada ih se sotonizira u odnosu na Palestince koji uopce nisu cvjetici kakvim ih se prikazuje. Pobacali bi te ljude u more prvom prilikom.
nikome nije svejedno gdje mu je domovina, to je valjda samo po sebi razumljivo, ali brojke pokazuju ovo o čemu ti ja pričam. U vrijeme formiranja Izraela, puno ih je više radije otišlo u Ameriku. Ili Argeninu. Tko je ostao u Evropi, nakon rata, također nije loše prošao. Razumljivo, kome se dalo u pustinju, u kibuce, a ono - priča nema ni glavu ni rep.
A drugo i najvažnije. Ratovi i velika prekrajanja/osnivanja država se nikad, ama baš nikada ne događaju ako iza toga ne stoji krupni interes. Ogromne pare.
Ratovi, sukobi i prekrajanja država su u svojoj goloj suštini biznis. Goli biznis u kojem je presudna dominacija nad resursima, prometnim pravcima, teritorijem i radnom snagom, a koji se ostvaruju vojno i nikako drugačije. Nacionalni interesi, radnička prava, težnje naroda isl. su samo dimna zavjesa, tj goli k. sa smokvinim listom.
Kad se makneš malo iz dnevnopolitičkih pamfleta i palamuđenja, počneš čitati ozbiljnije knjige, analizirati stvari iz drugog kuta, onda ti je jasno da spomenuti mega biznis djeluje po mafijaškom principu. I to je oduvijek tako. Kad su takvi mega interesi u pitanju koga je briga za žitelje Konga, Armence, Indijance, Hugenote, Židove, Kurde, delfine, lgbtjce? Nitko na planeti nije imun od mogućeg holokausta u slučaju javljanja nekog takvog mega interesa! Likovi će da ne trepnu okom potamaniti milijune ljudi na način da ne bude sasvim jasno tko je zapravo kriv i tko je izazvao krvoproliće. Sve izgleda prirodno, kao dešava se spontano. A naročito će svoje donedavne štićenike i izvođače radova rado bacit pod vlak kad im postanu beskorisni.
Elem, da ne duljim, Izrael iz navedenih razloga nije mogao nastati na bazi nekakvog zajedničkog htijenja židovskog naroda. Prvo zato što imaš x razno raznih židovskih frakcija koje su ko rogovi u vreći i ne mogu se složiti ni oko gradnje poljskog zahoda, a kamoli države, drugo zato što se velika većina zdravorazumskih pojedinaca rukovodi isključivo svojim vlaitim interesima i interesima svoje obitelji pa ih većinom boli kuki za pamflete, transparente i ideološka palamuđenja, goluba na grani, ratovanja isl. Da bi tu smjesu različitih interesa okupio u zajednički cilj, potrebno je strahovito puno para i jako puno rada. Tj, morali su postojati daleko veći interesi osim brige za tzv. vjekovne težnje naroda.
U ovom konkretnom slučaju, najvažniji interes je bio da se Arapima ne dopusti kontrola nad naftom. Stvaranje zle krvi i frakcioniranje populacije je dio vjekovima poznate tehnologije.
__________________
Ivan 8,44

Zadnje uređivanje TheQuill : 19.10.2017. at 13:15.
TheQuill is offline  
Old 19.10.2017., 14:34   #716
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ali ne i Palestinci kao narod. Danasnji Palestinci su Arapi.
Zidovi kontinuirano zive na tom podrucju u manjim ili vecim brojkama, a razlog zasto se taj broj u nekim periodima sveo na nekoliko desetaka tisuca je progon, ali oni nikada nisu potpuno iscezli sa tog podrucja. Nikada nisu dopustili da im se unisti trag postojanja na njihovoj povijesnoj zemlji i to je trn u oku.
Arapi su dobili nekoliko drzava, Zidovi imaju samo tu jednu.
Zidovi ne smatraju Bibliju svetom knjigom i opcenito ju rijetko citiraju. Ako se netko poziva na Bibliju onda su to prije krscani koji podrzavaju Izrael iz vjerskih razloga, a takvih ima kao i Zidova koji iz istih razloga ne priznaju Izrael.
Pa svi današnji Arapi su jedno kao narod manje više na BI, minus Egipat. U moderne nacije su krenuli nakon ww1 i kad su stvarane moderne države. Ništa drugačiji proces da bi bio validan argument nikad nije postojala država Palestina. Kog boli neka stvar. Nije bilo mase država na svijetu u tom smislu.

Ljudi kod nas uopće ne razumiju razliku između naroda kao takvog, a onda i nacije, te napokon kako se stvara moderna država i na čemu može počivati. Da ne pričam onda kompelksnije odnose između modernih država na BI, pa se lupa sve i svašta.

Tipa većinski i Arapi ne priznaju Palestince kao zasebnu naciju, a kamoli narod. Egipat bi sutra očerupao da može sve do Gaze. Jordan Zapadnu obalu, a prema jugu bi se spustila preko Golana i Sirija. Onda imamo paradoks da će Sirijci kazati kako nikad nije bilo Libanona i da je Irak izmišljen. To će se nametati i Jordanu kao državi koje nikad nije bilo i kad su Englezi i Francuzi mjerkali zemlju i gledali koga će od "plemenskih" vođa instalirati u koju državu.

Onda treba shvatiti ideje poput arapske nacije kao jedne u kontradikciji sa islamom kao temeljem kojeg forisiraju zaljevske zemlje na čelu sa Saudijom. Pa tipa zašto je Husein krenuo džonom na PLO i zašto je stvoren na jugu Libanona Hezbollah. Što je direktan sukob odnosa Šije-Suniti.

Mislim to je kupus svega i svačega, da bi se oni davno dohvatili i da nema nikakvog Izraela i Amerike. Vidljivo i kod Hutija u Jemenu.

Izrael je u svemu tome dobio državu kako je dobio. Uopće su mi glupi moralni argumenti jesu trebali ili nisu. Sve države su na sličan način stvarane. Jako su naporno ljudi koji tlače sa moralom i etikom kod toga. Nije bolji ni Izrael koji višestruko koristi situaciju još od Jon Kipurskog i Sedmodnevnog rata kako bi se napio krvi u svakoj prilici kome stigne. Idu toliko daleko da misle drugima po njihovim državama šefovati. Pa nemreš tuđoj državi uzeti teritorij ako te ne priznaje.

Hoću samo kazati da navijački arugmenti su tu umobolni jer su sve strane tamo davno kazale mozgu laku noć
__________________
“Oprošteno jest griešnima: Zulumčaru, ubojici,
Oprošteno svima, svima – Samo nije izdajici”.
feenian is offline  
Old 10.11.2017., 03:34   #717
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
postojala je provincija Palestina u Rimsko doba. kao i provincija Judeja.
Izrael se glede svog teritorija ugl. poziva isključivo na to što piše u Bibliji, usljed čega su protiv cionizma i Hasidi, koji to drukčije tumače, a i neki židovski povjesničari i arheolozi.
Provincija Sirija- Palestina je nastala tek nakon rimskog gušenja židovskog ustanka 160 i neke. Prije toga je bila Sirrija i južno Judeja.
Rimljani su htjeli izbrisati trag Židova na tom području preko takvog naziva Palestina i zabrane ulaska Židova u Jeruzalem koji je preimenovan u Aelia Capitolina. Pokrali su zalto iz hrama kojeg su spalili i od tog blaga je pravljen Koloseum u Rimu.
Kao i Sirija prije tako je i Judeja pripojena rimskom carstvu. Herodijanci su vladali tamo kao rimski vazali.
Nije istina da se Izrael poziva isključivo na Bibliju nego više na arheologiju koja jasno pokazuje židovsku ostavštinu iz prijerimskih vremena i tako potvrđuje zapise u Bibliji.
Što se tiče Hasida oni su protiv svih, u stvari, oni su potpuno odvojeni od sekularnog svijeta i žive strogo po svojim zakonima. Ima svega nekoliko povjesničara i arheologa koji obezvređuju izraelsku povijest tako da su njihovi glasovi slabi i li nikakvi.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 10.11.2017. at 03:44. Reason: e
shaganappi is offline  
Old 10.11.2017., 04:33   #718
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Pa nitko tamo nije iščezavao jer su to uglavnom razno-razna plemena. Države su dobivali brojniji narodi.
Iščezli su po tomu što se više ne spominju kao narod.
Quote:
Ovo za Bibliju je istina, provjeri. Bilo je i drugih raznih prijedloga gdje da se osnuje Židovska država, (Kongo, Madagaskar, Krim) što dodatno potvrđuje da povijesne veze nisu sasvim jasne.
Da, samo ti prijedlozi nisu bili od Žiodva nego Britanaca, Rusa isl. i svi su redom odbijeni jer su bili više menje besmisleni. Pradomovina je uvijek bila tamo gdje je sada Izrael i to je tako i ostat će kako god se nekima ne sviđalo.
Quote:
Uostalom, Hasidi su ti živi svjedoci da priča baš i ne drži vodu.
Hasidski prosvjedi su čisto religiozne naravi. Oni misle da tek Mesija treba donjeti izrael i onda će oni otići tamo. Ne sviđa im se što je Izrael sekularna a ne religijska država. Ovdje više:
http://r.search.yahoo.com/_ylt=AwrT6...FPFzdjLeHdShY-
A imalo bi se io njima puno reći. Ne pozitivno. Ima dokumentarac na Netflixu "One of us" o onima koji su se izvukli iz tog pakla.
__________________
U potražnji za mirom kroz pravdu i oprost.

Zadnje uređivanje shaganappi : 10.11.2017. at 04:38. Reason: a
shaganappi is offline  
Old 10.11.2017., 14:21   #719
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
... Hasidski prosvjedi su čisto religiozne naravi. Oni misle da tek Mesija treba donjeti izrael i onda će oni otići tamo. ...
Tako misle i Mizrahi, i Sefardi, itd... ukratko, 'svi oni' koji nisu 1948. zamjenili Toru s kabaliziranim "Talmudom" ali ne dižu (javno) oko toga veliku prašinu poput ortodoksnih Hasida.

Zadnje uređivanje modekom : 10.11.2017. at 14:37.
modekom is offline  
Old 11.11.2017., 15:36   #720
Izrael raketom "Patriot"skršio dron nepoznatog porijekla koji je pokušavao izviđati nad izraelskim teritorijem.
Quote:
Moon of Alabama‏ @MoonofA

More Moon of Alabama Retweeted IDF

$3,000,000 of U.S. taxpayer money wasted to "protect" Israel occupied Syrian land against a $300 toy. #notwinning
Quote:
https://twitter.com/IDFSpokesperson/...75221810479104
IDF‏Verified account
@IDFSpokesperson
Follow Follow @IDFSpokesperson
More
Moments ago, the IDF used a Patriot Missile to intercept a UAV that attempted to infiltrate Israeli airspace in the Golan Heights
1:10 AM - 11 Nov 2017
Cijene:
- dron: 300 USD
- Patriot: 3.000.000 USD

Hehe....sad kad krene jato dronova svaki dan....
ruka-slave is online now  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:21.