Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 22:36   #41
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Nisi me shvatio.

Račun u Hrvatskoj povežeš sa paypalom, koji je povezan sa računom u UK ili otvoriš 2 paypala, jedan povezan s jednim, drugi s drugim računom i prebacivanje s jednog na drugi paypal ti je ionako free.

Šta će ti firma u UK ako ti je račun u Hrvatskoj? Ne vidim nekog smisla, znači, potrošiš pare za firmu vani, a Hrvatske te snage mogu jebat u mozak i dalje. Kakvo je to jebeno rješenje?
Ovo mi zvuči dobro, nadam se da je izvedivo i legalno.

Interesira me to sa agencijama i otvaranjem firme(dropshipping) u UK jer kad god krenem istraživati i planirati zakucam se na jopd obrazcima i cijelom ovom hrvatistanskom kaosu, odustanem i nastavim biti ovca. Trenutno sam up for it, samo mi je huslanje na pameti ali teško probavljam hrvatske zakone...

https://www.porezna-uprava.hr/HR_pub....aspx?id=19247
Farba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 13:46   #42
Quote:
wes craven kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li firma osnovana u Velikoj Britaniji može zapošljavati ljude u Hrvatskoj na način da plaće i doprinose plaća u Hrvatskoj? Naravno sve to bez da se osnuje podružnica u Hrvatskoj.

Konkretno znam da:
1) mogu osnovati firmu u UK za dva sata.
2) ta firma može raditi preko bankovnog računa u Hrvatskoj
3) Računovodstvo se radi u Hrvatskoj, a u UK se plaća eventualno samo razlika poreza na dobit i Corporate tax.

Iz određenog razloga moram biti zaposlen u Hrvatskoj (tj jer ne želim prolaziti proceduru odjavljivanja na Poreznoj upravi - em je komplicirano em ću raditi iz Hrvatske pa bi odjava bila nelegalna).
Moraš uzeti UK knjigovođu. S njim možeš dogovoriti da obavljaš dio posla, tipa da on radi accounting, a ti radiš book keeping ili sl. Ali nema što hrvatski knjigovodstveni servis tu raditi. Ali koji će ti penis hrvatski knjigovođa kad su ovdje cijene knjigovodstva puno veće nego u UK?

Porez na dobit ćeš platiti gore, a ovdje bi platio samo razliku ukoliko je HR stopa veća nego tamo.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 13:50   #43
Quote:
miranma kaže: Pogledaj post
Pozdraz ekipa, imam u planu otvoriti web shop koji bi bio na principu drop shippinga . Znaci surađivao bi sa par firmi koje imaju proizvode, na mojoj stranici kupac naruči, dobavljač direkto salje proizvod na adresu, a meni kupac plati putem PAYPAL ili kreditnom karticom.
E sad mislim da je idealno za ovaj posao imati firmu u UK, jer kod nas bi bio pod milijun kontrola inspekcije, pa kao sto je netko gore naveo prekršaj kod fiskalizacije itd itd.
Dali je legalno da imam račun u RH sa firmom UK za ovaj tip posla

LP!
Ovo može ići. Samo ne znam kako ćeš povezati PayPal račun od UK firme sa HR računom. Teoretski je moguće jer HR račun će biti u vlasništvu tvoje UK firme pa možda PayPal to i odobri. Naime, račun u UK ćeš teško otvoriti jer kao što je netko rekao, sve u UK ide lagano dok ne dođeš do otvaranja računa u banci. Tada počinje seks.

Ako ćeš umjesto PayPal-a koristiti Stripe ili neki drugi gateway, onda može ići naravno. Raditi dropshipping preko HR firme može biti klizavo zbog nedorečenosti zakona. Zakon RH ništa ne govori o dropshippingu. Ima samo jedno očitovanje porezna koje je dosta zakrabuljeno i može se štošta tumačiti dvojbeno.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 11:53   #44
Hoce li Brexit promijenit situaciju za ekipu koja ima UK based business na bolje ili na gore?
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 18:02   #45
Quote:
Surround kaže: Pogledaj post
Hoce li Brexit promijenit situaciju za ekipu koja ima UK based business na bolje ili na gore?
Vjerojatno na bolje. Nece biti carine jer ce uk ostati u europskoj ekonomskoj uniji, ali ce biti manje regulacija i jednostavnije poslovanje.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2020., 23:28   #46
Pardon na floodingu.

Imam priliku prodavati svoj dizajn i jos neke IT usluge kroz vlastiti webshop.
Otvorio bi tvrtku u VB a radio od kuce iz Hrvatske.

Kakve poreze sam u tom slucaju duzan Hrvatskoj? Vidim da Hrvatska i VB imaju ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja ali ne znam sto bi to u praksi znacilo.
Je li placam Hrvatskoj porez samo na dobit koju sebi isplacujem (kad isplacujem) ili moram placati i porez na dobit tvrtke posto je "stvarna uprava" tvrtke ipak u Hrvatskoj? Ovaj dio mi je prilicno nejasan (a i mnogim drugima po onome sto citam).
__________________
Ucite dico.
Surround is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2021., 12:56   #47
Quote:
Surround kaže: Pogledaj post
Pardon na floodingu.

Imam priliku prodavati svoj dizajn i jos neke IT usluge kroz vlastiti webshop.
Otvorio bi tvrtku u VB a radio od kuce iz Hrvatske.

Kakve poreze sam u tom slucaju duzan Hrvatskoj? Vidim da Hrvatska i VB imaju ugovor o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja ali ne znam sto bi to u praksi znacilo.
Je li placam Hrvatskoj porez samo na dobit koju sebi isplacujem (kad isplacujem) ili moram placati i porez na dobit tvrtke posto je "stvarna uprava" tvrtke ipak u Hrvatskoj? Ovaj dio mi je prilicno nejasan (a i mnogim drugima po onome sto citam).
Bilo bi dobro ako bi netko odgovorio na pitanje jer dosta je ljudi počelo otvarati LTD u da si olakšaju poslovanje.
Bloger-GKT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:02.