Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.12.2017., 18:11   #4941
Quote:
fotoguru kaže: Pogledaj post
Da je tvoj objektiv, rješenje bi bilo da ga odneseš skupa s tijelom u servis na podešavanje. Ali podešavanje za tvojeg Nikona bilo bi razdešavanje za prijatelja koji ti ga je posudio. Ostaje ti live view i manualno.
Hvala, to sam i pretpostavljao. Koji servis preporucujes i koliko bi to kostalo?
Mario S is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 23:06   #4942
Ne mogu preporučit jer sam na Canonu. To neka odgovori neki nikonaš ili jednostavno odnesi u ovlašteni servis.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 14:04   #4943
Quote:
Mario S kaže: Pogledaj post
Hvala, to sam i pretpostavljao. Koji servis preporucujes i koliko bi to kostalo?
A gle ja sam svoje objektive na ciscenje nosio u fototeh ovlasteni nikon servis, za drugi iskreno niti neznam. Ali ako ides kod njih prvo ih pitaj koliko bi te kostalo jer su skupi u pm
Nekros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 12:47   #4944
sasvim slučajno naletio na ovo, fx-dx/ff-apsc, milimetraža je milimetraža ali evo očitog dokaza da postoji itekakva razlika,fotoguru i neki padobranci kojima se pridružio sa tvrdnjom da ta razlike ne postoji pokušavajući pobiti moju tvrdnju da razlike i to očito ima, zbog te razlike sam i prešao sa apsc na ff, pa eto nek si pogledaju i ponove/učvrste znanje:

https://www.flickr.com/photos/karlkn...n/photostream/
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 23:00   #4945
Pokušaj barem reći o čemu govoriš

Pogledaj si moje odgovore na prošloj stranici pa ako ti nešto još uvjek nije jasno, pitaj.
__________________
instagram

Press any key to exit or any other key to continue.
fotoguru is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 17:08   #4946
Kakve su razlike između brzih i sporih objektiva ? Razmišljam da kupim neki "normalac" za nikon d3300, recimo Nikkor 35 mm 1,8 (piše da je to brzi objektiv ?) Cijena mi je prihvatljiva 200€ ali me smeta što nema stabilizaciju. U stvari ne vidim niti jedan prime Nikon objektiv sa optičkom stabilizacijom slike.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 18:41   #4947
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Kakve su razlike između brzih i sporih objektiva ?
U blendi.
Brzina je u tom kontekstu mjera otvora blende. Manji otvor blende (dakle, veći broj) je "spori" objektiv, veći otvor blende (dakle, manji broj) je "brzi" objektiv. Npr. prajmovi s ƒ/2.8 maksimalnom blendom su na granici da budu smatrani "sporima", ƒ/4 zoomovi su na istoj toj granici, itd, itb…

Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Razmišljam da kupim neki "normalac" za nikon d3300, recimo Nikkor 35 mm 1,8 (piše da je to brzi objektiv ?) Cijena mi je prihvatljiva 200€
AF-S 35/1.8 DX se da rabljeni nabaviti i za manje, al da, tih 200€ je okej cijena.

Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
ali me smeta što nema stabilizaciju. U stvari ne vidim niti jedan prime Nikon objektiv sa optičkom stabilizacijom slike.
Sorry, u pogrešnom si sustavu ako to želiš/trebaš - zapanjujuće, ali jedini Nikkor širi od 200mm koji ima stabilizaciju je AF-S 85/3.5 Micro-Nikkor DX.

Ajde de, barem im zoomovi često imaju stabilizaciju, čak i 10-20 DX ultra-širac.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 19:41   #4948
@elkarrde, hvala.
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
AF-S 35/1.8 DX se da rabljeni nabaviti i za manje, al da, tih 200€ je okej cijena.
Gledam ga na njuškalu (rabljeni) cijena sa poštarinom 180 € !?
Novi kod amazona 152 Ł (174 €)
Novi kod edigital.si 201 €,
Canosa je skuplja.

Često fotkam u relativno svijetlom ali zatvorenom prostoru kit 18 – 55 f 3,5 – 5,6, malo je objektiv preslab, pa mislim da bi AF-S 35/1.8 bio optimalan samo me smeta što nema stabilizaciju slike, jbg nikad zadovoljan.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 21:11   #4949
Quote:
crasus kaže: Pogledaj post
Često fotkam u relativno svijetlom ali zatvorenom prostoru kit 18 – 55 f 3,5 – 5,6, malo je objektiv preslab, pa mislim da bi AF-S 35/1.8 bio optimalan samo me smeta što nema stabilizaciju slike, jbg nikad zadovoljan.
Otvor blende 1,8/3,5 ne znači da će ti ući duplo više svjetla, već 4 puta više, tako da time kompenziraš ne imanje stabilizacije. Još malo podigneš ISO i nećeš ni primijetit da nemaš stabilizaciju, posebno ako ne fotkaš u ekstremno tamnim uvjetima.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:38   #4950
Pozz ekipa vlasnik sam nikon d5200.....kako sam u zadnje 2 god poceo malo vise bavit fotografijom ali kao amater,volio bih malo investirati u objektiv i
Za sad imam 18-55mm kojeg sam dobio uz aparat te sam negudo nakon toga uzeo za svakodnevnicu/portretne 35mm 1.8g s kojim sam strasno zadovoljan

Uzeo bih si jedan tele zoom te jedan macro pa da vidim s vama dal dobro planiram uzet i jel mi vi mozete nesto preporucit

Eh kako sam poceo sve vise odlazit u prirodu volio bih si uzet macro za zivotinje/biljke NIKKOR 40 mm 1:2,8G

Te sam jos neodlucan dal uzet jedan sirokokutni ili telezoom, pa dal mi mozete savjetovat sta bi mi za pocetak bio bolji odabir?
CROgore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 09:52   #4951
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Otvor blende 1,8/3,5 ne znači da će ti ući duplo više svjetla, već 4 puta više, tako da time kompenziraš ne imanje stabilizacije. Još malo podigneš ISO i nećeš ni primijetit da nemaš stabilizaciju, posebno ako ne fotkaš u ekstremno tamnim uvjetima.
I ak hoče pliči dof i ak fali svjetla opet mu treba ta nazivna blenda (za to blenda i služi), tak da stabilizacija baš i nije nadoknadljiva sa večom blendom,stabolizacija služi za jedno a blenda za drugo,možeš i blendu koristiti al gubiš druge dvije bitne stvari-dof i svjetlo,kad imaš stabilizaciju sa njom ne gubiš niš ni kad ju isključiš kod jako male brzine okidača kad je fotič za tu priliku na stalku
stabilizacija je neophodna mogučnost tko si je može priuštiti, i auto bez abeesa koči i neki vozači kažu da im ne treba ali večini je neophodan i rijetko tko danas kupi auto bez te pogodnosti-ako uopče i postoji auto bez toga
mbukal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 10:12   #4952
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Otvor blende 1,8/3,5 ne znači da će ti ući duplo više svjetla, već 4 puta više, tako da time kompenziraš ne imanje stabilizacije. ....
Hvala @pobosutljanin, znači to je to. 4 x više svjetla u odnosu na kit objektiv, super. zato je "brz" , . Kupujem, he he.
crasus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 12:43   #4953

Imam Canon EOS 600D s kit objektivom (EFS 18-55). Apsolutna sam početnica i fotkam većinom za gušt, ali pojavila mi se potreba za mrvicu boljim zoomom jer tu i tamo honorarno odradim fotkanje nekih grupnih događaja, evenata na otvorenom i sl. (nije sport u pitanju) a ne volim se unositi ljudima u face (što, uostalom, nije uvijek ni moguće).
Razmišljam o kupnji objektiva koji bi mi pružio barem malo više mogućnosti od ovoga što sada imam. Može neka preporuka? Kupovala bih polovni jer mi je cijena bitna stavka pa može i savjet na što trebam paziti pri kupnji.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:08   #4954
Što ti znači "mrvicu bolji"? Kvalitetniji objektiv istog zoom raspona ili objektiv većeg zooma?
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:25   #4955
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Što ti znači "mrvicu bolji"? Kvalitetniji objektiv istog zoom raspona ili objektiv većeg zooma?
Potonje.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 15:20   #4956
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
Potonje.
Neki svestrani da ne moraš mijenjati objektive; canon 18-135 ili 18-200. Samo kod ovoga 18-135 ima tri verzije. Ili neki takvog ili sličnog raspona nekog drugog proizvođača.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 16:07   #4957
A Tamron objektiv na Canon tijelo?
Po internetu srećem preporuke za njihove objektive. Isplati li se to?
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:00   #4958
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
A Tamron objektiv na Canon tijelo?
Po internetu srećem preporuke za njihove objektive. Isplati li se to?
Ja imam Sigmu 70-300 I ok mi je, služi za što treba. Za Tamron ne znam al čak je i nešto malo bolji kako sam čuo... Bit će ti dobar ako ti ne treba extra brzina AF-a za sport i sl...
__________________
Potpis
gold bullet is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 17:31   #4959
Quote:
AnyOtherName kaže: Pogledaj post
A Tamron objektiv na Canon tijelo?
Po internetu srećem preporuke za njihove objektive. Isplati li se to?
Možeš, samo moraš pazit da uzmeš canon mount. Da se ne zezneš i uzmeš onog koji je za, npr. nikon.
Ti vidi što bi možda htjela, pa će te ovdašnje "pametne" glave uputiti na "pravi" put.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 18:02   #4960
Quote:
gold bullet kaže: Pogledaj post
Ja imam Sigmu 70-300 I ok mi je, služi za što treba. Za Tamron ne znam al čak je i nešto malo bolji kako sam čuo... Bit će ti dobar ako ti ne treba extra brzina AF-a za sport i sl...
Da, mislim da ovako nešto tražim, s obzirom na potrebe i cijenu, novi su oko 1000kn, rabljeni oko 600. Gledala sam Canonove u tom rasponu (70-200) pa mi se malo zavrtjelo...
Nije mi bitna brzina, ne planiram fotkati sport ni koncerte.
Glupo pitanje - koliko to teži? I kad bih ga koristila umjesto sadašnjeg, što bih, laički rečeno, izgubila?

Pobosutljanin, da da, skužila sam da ih ima za razne proizvođače. Čini mi se da ga na oglasnicima ponajmanje i ima za Canon.
__________________
Forbidden in Heaven and useless in Hell.
AnyOtherName is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:28.