Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2018., 09:09   #361
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
Pa ako Vam ne treba informacija i nemate je zašto me svrstavate u uhljebe?
...jer normalan čovjek ne može ovo braniti!!!!

SUSN
K-pax is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 12.01.2018., 09:11   #362
Quote:
Zlikavac kaže: Pogledaj post
zašto me svrstavate u uhljebe?
Za to šta ih branite, meni dovoljno.
Ugodan dan.

EDIT. Vidim u međuvremenu post a počeo sam pisati isto pa sam brisao, jer nema smisla objašnjavati
__________________
NE porezu na nekretnine!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 09:20   #363
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Za to šta ih branite, meni dovoljno.
Ugodan dan.

EDIT. Vidim u međuvremenu post a počeo sam pisati isto pa sam brisao, jer nema smisla objašnjavati
Poštovani,
ne pada mi na pamet braniti te osobe. Ja sam samo konstatirao činjenice.
I ispravio krive navode.


p.s Pozdrav od "uhljeba koji brine o još četiri neuhljebljene osobe.
Zlikavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 17:14   #364
APSURD: MINISTARSTVO IMOVINE NE ŽELI VODITI REGISTAR DRŽAVNE IMOVINE! Posao uz neobično objašnjenje prebacili na Ured za razvoj digitalnog društva
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 16:54   #365
skromni-njemacki-par-deloziran-iz-kuce-zbog-duga-prijasnjeg-vlasnika

"Angažirali su odvjetnika radi upisa u zemljišne knjige jer oni ne govore hrvatski jezik, a potom im godinama nije bilo jasno koje se to prepreke stalno pojavljuju, zbog kojih nikako da se domognu vlasničkog lista za kupljenu i plaćenu nekretninu.
Formalno su ostali neupisani u zemljišne knjige i dogodila se najapsurdnija pravosudna priča u Hrvatskoj: prodavatelj kuće Josip Gržeta zapao je u dugove, on je formalno još bio upisan kao vlasnik kuće, pa je kuća otišla na dražbu. Prodana je za deset tisuća eura, a kupac je izvjesni Branimir Petravić iz Kutine, piše Slobodna Dalmacija."

Znaci... strasno.
Praznih Ruku is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 01:23   #366
Superstrašno, stidim se ove lopovske državice.
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2018., 13:57   #367
Quote:
Praznih Ruku kaže: Pogledaj post
skromni-njemacki-par-deloziran-iz-kuce-zbog-duga-prijasnjeg-vlasnika

"Angažirali su odvjetnika radi upisa u zemljišne knjige jer oni ne govore hrvatski jezik, a potom im godinama nije bilo jasno koje se to prepreke stalno pojavljuju, zbog kojih nikako da se domognu vlasničkog lista za kupljenu i plaćenu nekretninu.
Formalno su ostali neupisani u zemljišne knjige i dogodila se najapsurdnija pravosudna priča u Hrvatskoj: prodavatelj kuće Josip Gržeta zapao je u dugove, on je formalno još bio upisan kao vlasnik kuće, pa je kuća otišla na dražbu. Prodana je za deset tisuća eura, a kupac je izvjesni Branimir Petravić iz Kutine, piše Slobodna Dalmacija."

Znaci... strasno.
Nije apsurdno sto je ovrsena nekretnina na koju nisu bili upisani, to tako radi svudgdje (nacelo povjerenja u zemljisne knjige). Apsurdno je da se nisu 11 godina upisali, ali novinar nije nasao shodno da objasni razloge toga (inace upis traje par dana ako je sve cisto).
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 16:24   #368
"A je to" u Babinoj Gredi: Otkopaj, pa zakopaj, otkopaj...

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/a-je-to-u...otkopaj-557627 - 24sata.hr

Quote:
Od početka gradnje školske dvorane prošle su četiri godine. Za to vrijeme uspjeli su samo iskopati golemu rupu, a nju će sad zakopati. Za gradnju je uzet i kredit, kamate se plaćaju, a radovi stoje
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 14:17   #369
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
"A je to" u Babinoj Gredi: Otkopaj, pa zakopaj, otkopaj...

Pročitajte više na: https://www.24sata.hr/news/a-je-to-u...otkopaj-557627 - 24sata.hr
A zašto su uopće, u mjestu u kojem je broj učenika pao s 400 na 300 u 5 godina, iskopali jamu? Nema mjesta za jeftiniju gradnju iznad zemlje?
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 19:26   #370
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
A zašto su uopće, u mjestu u kojem je broj učenika pao s 400 na 300 u 5 godina, iskopali jamu? Nema mjesta za jeftiniju gradnju iznad zemlje?
Ha, ha, ha - pa stvar je u naplati.

da su radili na zemlji bilo bi gotovo..OK,

Ali ovako:
plati studiju za iskop
plati sanaciju zida škole
plati održavanje rupe
plati zatrpavanje rupe
Slijedi:
Plati ponovno nacrte , dozvole i studiju
plati iskop
plati 4 x skuplje po m2
plati najskuplju hidroizolaciju
...
- je li vidiš koliko tu posla ima ( za uspješne) - a ti bi sve to otkantao i napravio dvoranu - prizemlje - a lova ? kuda bi s njom?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 21:20   #371
U ovoj državi krade se nemilice, krade se na djeci, vojnicima i studentima. Ljudi koji to rade ne mogu biti doli pravi šljam. Šljam koji je navikao da rade to oni prije njega
Quote:
Na vojnom poligonu u Slavoniji je policija otkrila da je ekipa u nabavi u suradnji s vanjskom tvrtkom plaćala tri obroka za vojnike. A oni su isporučivali jedan. Na papiru su jeli vojnici bogovski, a u stvarnosti su morali kupovati sve osim ručka. Šteta, barem utvrđena, minimalno 300.000 kuna.

U Studentskom centru u Zagrebu je otkriveno da plaćene namirnice knjižene pod “Pojeli studenti“ uopće nisu završile na tanjurima menzi. Šteta samo na kolačima, skoro 350.000 kuna.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 06:02   #372
Jadni vojnici.
MOrali su si kupovati sve osim ručka.
Čisto mi dođe da osnujem jedan fond da nahranim sirotinju.

Op.a: ovo nije branjenje krađe. Nimalo.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 09:07   #373
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Jadni vojnici.
MOrali su si kupovati sve osim ručka.
Čisto mi dođe da osnujem jedan fond da nahranim sirotinju.

Op.a: ovo nije branjenje krađe. Nimalo.
Ovo me je podsjetilo na priče mog prastrica od pre 50. godina.Bio je kao upravnik nekog latifundija u Turopolju. Došli mu sekači, da naplate svoj rad zimi. Fino oko stola, vino, jelo, a onda: sad čemo da razdelimo pravedno novac od drva: jedno tebi, jedno meni, jedno tebi, jedno meni i tako okrug. Imao sam tada 9-10 godina i pitao sam, pa oni su dobili zajedno toliko koliko ti sam!? E, vidiš, zašto moraš učiti računstvo! Nikad to nisam zaboravio!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:45   #374
Apsurd hrvatske zbiljnosti je izjava hrvatske predsjednice da je Hanžeković "čovjek koji je iskreno živio vrednote humanizma".
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 05:08   #375
To je, na žalost, realnost zbiljnosti.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 11:56   #376
Apsurdi USA zbiljnosti!

Da ne bi samo pljuckali po RH evo jednog primjera apsurda iz USA!

https://www.youtube.com/watch?v=_jnwhJ3X1Qg&t=648s

Čovjek je osuđen na zatvor jer je instalirao vjetroturbinu na svojem zemljištu.

Ako pažljivo pogledate prilog do kraja onda će te vidjet da po zakonu ne smijete skupljati kišnicu jer je ona državno vlasništvo.

Slijedom te logike američke kompanije koje su otkupile vodovode u latinskoj i južnoj americi pokrenule su krivične postupke protiv ljudi u tim državama koji su skupljli kišnicu.

Dakle ako nam dođu ameri svi oni koji na otocima skupljau kišnicu idu u zatvor. A i ovi sa vjetroturbinama neće se bolje provesti.

No pitam se koja je razlika između vjetroturbine i korištenja vjetra u jedrima jedrilice?

Dakle nije kod nas baš tako ni loše dok možete skupljat kišnicu i koristit vjetar za vlastite potrebe.

I za kraj jedno teorijsko pitanje, ako je država vlasnik sve vode pa i kišnice, dali je država odgovorna ako njezino vlasništvo tj. voda prouzroči štetu mojem valsništvu? Mislim to pitanje vrijedi za USA, pa onda mogu li tužiti državu za naknadu štete koje je njezino vlasništvo pouzročilo mojem vlasništvu?
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 12:23   #377
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Da ne bi samo pljuckali po RH evo jednog primjera apsurda iz USA!

https://www.youtube.com/watch?v=_jnwhJ3X1Qg&t=648s

Čovjek je osuđen na zatvor jer je instalirao vjetroturbinu na svojem zemljištu.

Ako pažljivo pogledate prilog do kraja onda će te vidjet da po zakonu ne smijete skupljati kišnicu jer je ona državno vlasništvo.
jay nylund Minnesota Man Arrested, Sentenced to 6-Months in Jail for Having a Windmill On His Property ?? man arrested jailed windmill - MOSTLY FALSE
Quote:
Slijedom te logike američke kompanije koje su otkupile vodovode u latinskoj i južnoj americi pokrenule su krivične postupke protiv ljudi u tim državama koji su skupljli kišnicu.
U Boliviji.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 16:50   #378
Po ovome na što je osuđen i zatvoren svi ilegalni graditelji u RH bi dobili doživotnu.

A također je zanimljivo donošenje moratorija u gradu na male vjetroturbine.

Da ne pričamo o zabrani imanja vrta (povrće), jer je jedino dozvoljeni ukrasni vrt. Znači cvijeće može, ali salata je zabranjena.

A skupljanje kišnice je ilegalno, jer je i kiša vlasništvo države.
Kada ti tuča uništi imovinu, tuži državu jer je njezina imovina nanijela štetu tvojoj!

Srećom živimo u apsurdistanu zvanom RH i možemo biti sretni da je tako kako je!
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 22:55   #379
U Novom Zelandu nije dozvoljeno bilo sto saditi u vrtu. Postoje strogi propisi.

U Sloveniji je jedan zavrsio na sudu jer je sebi na krov instalirao solarne ploče.

Ima tu jos puno gadosti, uzrok svemu ovom (zabrana skupljanja lisnice, izgradnja vjetroturbine itd) je samo pohlepa. Najgori nagon.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 23:04   #380
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
Da ne bi samo pljuckali po RH evo jednog primjera apsurda iz USA!

https://www.youtube.com/watch?v=_jnwhJ3X1Qg&t=648s

Čovjek je osuđen na zatvor jer je instalirao vjetroturbinu na svojem zemljištu.

Ako pažljivo pogledate prilog do kraja onda će te vidjet da po zakonu ne smijete skupljati kišnicu jer je ona državno vlasništvo.

Slijedom te logike američke kompanije koje su otkupile vodovode u latinskoj i južnoj americi pokrenule su krivične postupke protiv ljudi u tim državama koji su skupljli kišnicu.

Dakle ako nam dođu ameri svi oni koji na otocima skupljau kišnicu idu u zatvor. A i ovi sa vjetroturbinama neće se bolje provesti.

No pitam se koja je razlika između vjetroturbine i korištenja vjetra u jedrima jedrilice?

Dakle nije kod nas baš tako ni loše dok možete skupljat kišnicu i koristit vjetar za vlastite potrebe.

I za kraj jedno teorijsko pitanje, ako je država vlasnik sve vode pa i kišnice, dali je država odgovorna ako njezino vlasništvo tj. voda prouzroči štetu mojem valsništvu? Mislim to pitanje vrijedi za USA, pa onda mogu li tužiti državu za naknadu štete koje je njezino vlasništvo pouzročilo mojem vlasništvu?
Još malo pa više nećeš smjeti točiti vodu sa izvora u kanister za osobne potrebe jer će se to smatrati krađom i zatvorskom kaznom.

Mene zanima kada će se zabraniti pušenje na ulici i otvorenim i zatvorenim javnim mjestima jer pušači stvarno smrde i zagađuju zrak i moje zdravlje, ne vjerujem da se nikotin ne može unositi intravenozno na legalan način.
PREDSJEDNIK is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.