Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2017., 12:21   #2881
Je, je. I ukrajinu i Siriju su zapravo Rusi zakuhali, a kad nam se već film vraća bit će da su krivi i za Irak i Libiju i da ne nabrajamo dalje... Eto, zbog jednog gafa kakvi se drugoj strani događaju već godinama, pade poznata ruska maskirovka i otkriva se zlo lice Rusa koji već desetljećima svojim djelovanjem van vlastitih granica izazivaju tektonske poremećaje na svjetskoj geopolitičkoj sceni. A lijepo su nam holivudski filmovi govorili tko je glavni negativac... cccc....
branko973 is offline  
Old 15.11.2017., 12:24   #2882
Quote:
branko973 kaže: Pogledaj post
Je, je. I ukrajinu i Siriju su zapravo Rusi zakuhali, a kad nam se već film vraća bit će da su krivi i za Irak i Libiju i da ne nabrajamo dalje... Eto, zbog jednog gafa kakvi se drugoj strani događaju već godinama, pade poznata ruska maskirovka i otkriva se zlo lice Rusa koji već desetljećima svojim djelovanjem van vlastitih granica izazivaju tektonske poremećaje na svjetskoj geopolitičkoj sceni. A lijepo su nam holivudski filmovi govorili tko je glavni negativac... cccc....
Ne znam kako si to uspio iscitati iz mog posta, ali ponovit cu...
Rusi, Amerikanci, Turci, Vanzemaljci bore se za svoje interese ili je mozda Putin poslao ruske vojnike u Siriju jer je dobar covjek, a Asad mu je kao brat rodeni.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 12:50   #2883
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Ne znam kako si to uspio iscitati iz mog posta, ali ponovit cu...
Rusi, Amerikanci, Turci, Vanzemaljci bore se za svoje interese ili je mozda Putin poslao ruske vojnike u Siriju jer je dobar covjek, a Asad mu je kao brat rodeni.
Nisam se referirao na tvoj post već na one poviše tako da se ne trebaš osjećati "prozvanim". A inače, kad već spominješ interese, pa nisu ni rusi izuzetak, svakako, ali samo se njima odriče nekakvo pravo da brane svoje interese. A onda da se vratimo na početak. Da li bi Rusi intervenirali u Siriji da netko drugi nije zakuhao stvari? Da li bi Rusi ušli u Ukrajinu da im netko drugi nije zakuhao stvari na granicama? Itd, itd...

A kako god da okreneš i pogledaš način ruskog djelovanja u Siriji, još uvijek je to daleko daleko od kaubojštine koju druga strana provodi u svojim intervencijama. Ja još nisam čuo za neki centar za pomirenje, kako god to apsurdno zvučalo u ovom ratu, koji je pokrenula zapadna koalicija i zahvaljujući kojem se desetke mjesta vratilo pod legalnu vlast u Siriji izbjegnuvši žrtve. Doduše, nešto su slično napravili i Ameri u Raki, ispod radara, onako mučki ali sigurno ne iz altruističkih razloga dok s druge strane svaki se takav potez rusa s pomirenjem smatra brutalnim sramoćenjem i njihovom slabošću.. Zato ne volim kada ljudi rade ovakve nasilne simetrije između obje strane i sve ih pokušavaju staviti u isti koš zbog jednog glupog gafa nekog lijenog majmuna koji bi sada trebao brojati pahulje u Sibiru. Jer svi samo čekaju neku sličnu grešku pa da mogu početi vikati "svi su isti!". Slični možda jesu, ali isti ne.
branko973 is offline  
Old 15.11.2017., 13:00   #2884
Da, isti su. Svi... i Hrvatska bi bila da ima te mogucnosti i Burkina Faso takoder.
To sto u Kanadi nije kaos je zato sto ga nitko ne moze zakuhati, a ne zato sto ne bi htio.
Rusija je u poziciji da brani svoje interese i da se ti interesi poklapaju sa emocijama dijela svijeta. Kada/ ako bude u poziciji da napada na tude interese uciniti ce to bez obzira na emocije istog tog dijela svijeta.... isti su jer stvari tako funkcioniraju, a sve ostalo je PR.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 13:28   #2885
Ne, nisu. To što svi imamo interese ne čini nas istima. I lopov i kućevlasnik imaju interese, jedan da otme tuđe, drugi da zaštiti svoje na kućnom pragu. Kada ti ovaj prvi nepozvan uđe u kuću, što radiš? Čini li ih to istima? Ne.


A i te priče tipa "kakvi bi mi bili prema drugima da smo ovo ili ono...", nisu ništa drugo nego opravdanje za sebe same i onu stranu koja je u ovom sukobu a i u sukobima prijašnjih godina pokazala puno veću količinu agresivnosti, podlosti i licemjerja.
branko973 is offline  
Old 15.11.2017., 13:58   #2886
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Vec sam rekao cemu im sluzi: leteci radar. I to leteci radar koji se ne boji nicega, svuda moze stici i uteci. Svi ga zaobilaze u sirokom luku. Vidis i sam da se svi prave da ga nema, niko ga ne pominje, ni povrede vazdusnog prostora.

Rusi izgleda da kubure sa brojem radara, ni RF nisu cijelu pokrili, a ni Siriju. MiG-31 im zato sluzi kao radar, a ne kao lovac.
Ko prvo MIG 31 nije leteći radar već totalno zavisi od GCI-a. Ne toliko ko Mig 25 ali opet dosta. Zamišljen je kao presretač dugog dometa koji će preko datalinka dobivati podatke o metama od GCI te se kretati prema njima i djelovati sa maksimalne udaljenosti. Preskup je za let po načelu "search,detect & destroy" a mjesta gdje djeluje(istočna RF) su tolika da je njegov radarski domet totalno beznačajan tamo.

Za leteće radare imaju druge stvari koje već lete po Siriji.

Još jedna stvar je da je to zastario avion po sovjetskom hladnoratovskom konceptu kojeg nitko više ne koristi. Doba ultrabrzih presretača je povjest.

A to šta ga zaobilaze svi su priče za idiote. Još taj treba vidjeti borbe. Njegov prethodnik mu se nije iskazao u istima. A kada smo kod prethodnika i borbi....

.....Tomcata se bojalo i njega su zaobilazili,a o tome postoje dokumenti iz Iračko Iranskog rata.

Zadnje uređivanje Havoc123 : 15.11.2017. at 14:17.
Havoc123 is offline  
Old 15.11.2017., 14:14   #2887
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Da, isti su. Svi... i Hrvatska bi bila da ima te mogucnosti i Burkina Faso takoder.
To sto u Kanadi nije kaos je zato sto ga nitko ne moze zakuhati, a ne zato sto ne bi htio.
Rusija je u poziciji da brani svoje interese i da se ti interesi poklapaju sa emocijama dijela svijeta. Kada/ ako bude u poziciji da napada na tude interese uciniti ce to bez obzira na emocije istog tog dijela svijeta.... isti su jer stvari tako funkcioniraju, a sve ostalo je PR.
To baš i nije usporedba. kanada je već oko 150 god. službeno neovisna, ali se nekako ipak nalazi u zajednici sa VB koja je mama i SAD-u. Tako da SAD nema razloga biti agresivan prema kanadi, niti je ikad bio u ratu s njom.


S druge strrane šta je sa Meksikom? Kako no ide ona poslovica, sretan što je velik i nesretan što mu je susjed SAD. Evo ja prvi mislim da SAD-u nije u interesu Meksiko normalan kao država. Više se isplati sirotinja koja će raditi po poljima i karteli koji će surađivati sa CIA-om.
__________________
.....žensko.....
ajduk a šimić is offline  
Old 15.11.2017., 14:21   #2888
Quote:
Havoc123 kaže: Pogledaj post
Ko prvo MIG 31 nije leteći radar već totalno zavisi od GCI-a. Ne toliko ko Mig 25 ali opet dosta. Zamišljen je kao presretač dugog dometa koji će preko datalinka dobivati podatke o metama od GCI te se kretati prema njima i djelovati sa maksimalne udaljenosti. Preskup je za let po načelu "search,detect & destroy" a mjesta gdje djeluje(istočna RF) su tolika da je njegov radarski domet totalno beznačajan tamo.

Za leteće radare imaju druge stvari koje već lete po Siriji.

A to šta ga zaobilaze svi su priče za idiote. Još taj treba vidjeti borbe. Njegov prethodnik mu se nije iskazao u istima. A kada smo kod prethodnika i borbi....

.....Tomcata se bojalo i njega su zaobilazili,a o tome postoje dokumenti iz Iračko Iranskog rata.
Ali, njegov prethodnik se može pohvaliti da ima recku F/A-18 na svom pištolju a moramo priznati da se rijetko koji sovjetski zrakoplov može pohvaliti s tim dostignućem.
Quote:
January 17 – An F/A-18C Hornet (Bureau Number : 163484) was shot down by an Iraqi Mikoyan-Gurevich MiG-25 in an air-to-air engagement. The pilot (Lieutenant Commander Michael Scott Speicher) of VFA-81 was killed but his body was not found until July 2009.
Quote:
The U.S. Navy maintained in a 1997 document that Speicher was downed by a surface-to-air missile.[9] However, an unclassified summary of a 2001 CIA report suggests that Speicher's aircraft was shot down by a missile fired from an Iraqi aircraft,[8][10] most likely a MiG-25,[2] flown by Lieutenant Zuhair Dawood, 84th squadron of the Iraqi Air Force.[11] Speicher was at 28,000 feet and travelling at 0.92 Mach (540 Knots) when the front of the aircraft suffered a catastrophic event. The impact from the R-40 missile threw the aircraft laterally off its flight path between fifty and sixty degrees with a resulting 6 g minimum load.[8] A pilot on the same mission stated: "I'm telling you right now, don't believe what you're being told. It was that MiG that shot Spike down"[12]
__________________
"Jedno je percepcija, drugo su činjenice." - AAP
žerac76 is offline  
Old 15.11.2017., 14:24   #2889
Quote:
žerac76 kaže: Pogledaj post
Pa nismo francuske sobarice da ne znamo zašto su Rusi u Siriji. Iz istog razloga kao i Ameri. Da zaštite svoje interese. Razlika je jedino što Rusi za saveznike imaju legitimnu vlast u Siriji i SAA a Ameri Kurde i raznobojni teroristički šljam pa to lipše izgleda za neutralnog promatrača kakav se i sam smatram.
Recimo u Ukrajini je obrnuta situacije jer su Rusima saveznici raznorazni kriminalni šljam i lokalni šerifi.
Glavna razlika između Rusa i Amera je u tome što Ameri izazivaju sranja, a Rusi reagiraju. Velika većina ratnih sukoba nakon drugog svjetskog rata se nebi desila da ih Ameri nisu zakuhali i započeli.

Čak je i sa Ukrajinom ista situacija, gdje je napravljen nasilni puč od strane ekstremista i krupnih kriminalaca podržanih od NATOa, EU i SADa, a Rusija je reagirala prilično stidljivo zaštitom svojih sunarodnjaka na istoku kad su busevi Saška Kalašnjikova i ostalih krenuli ka istoku, a pučisti smjenili sve legitimne vlasti u istočnim pokrajinama. Ali nećemo sad o Ukrajini.

Nakon što je jedan od najpoznatijih SDFovaca glasnogovornik Tallal Silo prebjegao u Tursku i izjavio da je SDF projekt koji će se raspasti za nekoliko mjeseci:
https://twitter.com/op_shield/status/930730979496521728
https://muraselon.com/en/2017/11/us-...efects-turkey/
https://twitter.com/hanisallal/statu...25458626441216
Jedinica SDFa je prebjegla na stranu Tigrova odnosno sirijsku stranu:
https://www.facebook.com/Alhskaaa/po...83835401652756

Za očekivati je da će se u raznim drugim prilikama mnogi Arapi prisilno ili situacijski mobilizirani u redove SDFa pridružiti sirijskoj vojsci.
__________________
"Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe!"
Za europskim stolom
Angel_of_Death is offline  
Old 15.11.2017., 14:41   #2890
Quote:
branko973 kaže: Pogledaj post
Ne, nisu. To što svi imamo interese ne čini nas istima. I lopov i kućevlasnik imaju interese, jedan da otme tuđe, drugi da zaštiti svoje na kućnom pragu. Kada ti ovaj prvi nepozvan uđe u kuću, što radiš? Čini li ih to istima? Ne.


A i te priče tipa "kakvi bi mi bili prema drugima da smo ovo ili ono...", nisu ništa drugo nego opravdanje za sebe same i onu stranu koja je u ovom sukobu a i u sukobima prijašnjih godina pokazala puno veću količinu agresivnosti, podlosti i licemjerja.
Sirija bas i nije Rusima kucni prag.

Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
To baš i nije usporedba. kanada je već oko 150 god. službeno neovisna, ali se nekako ipak nalazi u zajednici sa VB koja je mama i SAD-u. Tako da SAD nema razloga biti agresivan prema kanadi, niti je ikad bio u ratu s njom.


S druge strrane šta je sa Meksikom? Kako no ide ona poslovica, sretan što je velik i nesretan što mu je susjed SAD. Evo ja prvi mislim da SAD-u nije u interesu Meksiko normalan kao država. Više se isplati sirotinja koja će raditi po poljima i karteli koji će surađivati sa CIA-om.
Uopce nisam mislio na USA.
Mislio sam na ove pravedne i postene i npr Quebec.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 15.11.2017., 14:44   #2891
Quote:
branko973 kaže: Pogledaj post
Je, je. I ukrajinu i Siriju su zapravo Rusi zakuhali, a kad nam se već film vraća bit će da su krivi i za Irak i Libiju i da ne nabrajamo dalje... Eto, zbog jednog gafa kakvi se drugoj strani događaju već godinama, pade poznata ruska maskirovka i otkriva se zlo lice Rusa koji već desetljećima svojim djelovanjem van vlastitih granica izazivaju tektonske poremećaje na svjetskoj geopolitičkoj sceni. A lijepo su nam holivudski filmovi govorili tko je glavni negativac... cccc....
Možda si se referirao na moj post. E pa nisam ništa slično rekao. Ameri su napravili više sranja, ali zato što su objektivno dosta moćniji od Rusa. Kao da ovi nebi bili takvi. Kao da nebi manipulirali geopolitikom i prirodnim resursima da su u stanju. A i ovako mogu samo manje naravno. Nisu izazvali Siriju, Libiju, Irak, ali Ukrajinu po meni jesu. Zbog svoji interesa neće završiti posao u Siriji. Živi bili pa vidjeli.
Stipe Nula Dva is offline  
Old 15.11.2017., 14:46   #2892
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Sirija bas i nije Rusima kucni prag.



Uopce nisam mislio na USA.
Mislio sam na ove pravedne i postene i npr Quebec.
Ulaz u dvorište, najmanje...
branko973 is offline  
Old 15.11.2017., 15:08   #2893
Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
Možda si se referirao na moj post. E pa nisam ništa slično rekao. Ameri su napravili više sranja, ali zato što su objektivno dosta moćniji od Rusa. Kao da ovi nebi bili takvi. Kao da nebi manipulirali geopolitikom i prirodnim resursima da su u stanju. A i ovako mogu samo manje naravno. Nisu izazvali Siriju, Libiju, Irak, ali Ukrajinu po meni jesu. Zbog svoji interesa neće završiti posao u Siriji. Živi bili pa vidjeli.
Između ostalog i na tvoj Stipe. I ne bi htio da dalje idemo u off i da zvučim kao ruski advokat i bavim se whataboutismom... Ja jednostavno držim da nisu svi isti i da ne bi svi na isti način reagirali u istim situacijama. Što se bezbroj puta i pokazalo. Nije isto izazivati i biti izazvan. Ne volim kada se čovjeka kojeg se stalno pika, lažno optužuje, izaziva i provocira, u trenutku kada on odluči konačno uzvratiti, trpa u isti koš s nasilnikom, s pričom kako su svi isti. Uzmi samo primjer jednog razreda kao mikro sredine, jednog razamaženog nasilnika koji maltretira sve oko sebe i jednog povučenog dječaka koji s vremenom naraste, ojača i odluči mu uzvratiti štiteći sebe ili nekog drugog. Jel to znači da će taj dječak postati novi nasilnik samo zato što je ojačao? Ne. To može tvrditi samo lijeni, bezvoljni učitelj kojem će lakše biti riješiti stvar rečenicom svi su oni isti nego realno sagledati stvari. A tko je sada tu nasilnik, tko dječak koji je ojačao a tko učitelj, nek svatko odluči sam za sebe.

A što se tiče Rusa u Siriji i dovršavanja posla, živi bili pa vidjeli. Ono što su do sada napravili već je dovoljno. Za ostalo će se morati pobrinuti Sirijci sami. Jer svi znamo da Sirija nakon ovog rata neće izgledati isto kao i prije. Rusija, koliko će gledati svoj interes, toliko će morati gledati da zadovolje i tuđe. I to je činjenica. Na njima ostaje da odluče kako će to izvesti. A ostaviti nedovršeni posao u Siriji je za Ruse najnepovoljnija opcija.
branko973 is offline  
Old 15.11.2017., 16:53   #2894
Quote:
ajduk a šimić kaže: Pogledaj post
To baš i nije usporedba. kanada je već oko 150 god. službeno neovisna, ali se nekako ipak nalazi u zajednici sa VB koja je mama i SAD-u. Tako da SAD nema razloga biti agresivan prema kanadi, niti je ikad bio u ratu s njom.


S druge strrane šta je sa Meksikom? Kako no ide ona poslovica, sretan što je velik i nesretan što mu je susjed SAD. Evo ja prvi mislim da SAD-u nije u interesu Meksiko normalan kao država. Više se isplati sirotinja koja će raditi po poljima i karteli koji će surađivati sa CIA-om.
Neznam jesu bili u ratu al su kanadjani jednom zapalili Washington
kuhinja is offline  
Old 15.11.2017., 17:30   #2895
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Glavna razlika između Rusa i Amera je u tome što Ameri izazivaju sranja, a Rusi reagiraju. Velika većina ratnih sukoba nakon drugog svjetskog rata se nebi desila da ih Ameri nisu zakuhali i započeli.



I to Rusi mnogo blago reaguju, jer je njima zadnja opcija oruzani sukob, a realno receno prije nisu mogli ni reagovati jer nisu bili dovoljno jaki, sto im masa forumasa i danas osporava, ali ljudi rade posao ...

Mislim postalo je smjesno da ovdje neki nickovi koji godinama prate rat, jos uvijek u bijelim rukavicama pokusavaju objasniti kako su i jedni i drugi isti, samo jedni eto su "slucajno" na ispravnoj strani .


Quote:
Nisu izazvali Siriju, Libiju, Irak, ali Ukrajinu po meni jesu.
Sramota je ovo napisati , kada su i demokrate objelodanile svoje djelovanje. ili moras biti teski neznalica ili bas neupucen
kontrasvijeta is offline  
Old 15.11.2017., 18:39   #2896
Quote:
branko973 kaže: Pogledaj post
Između ostalog i na tvoj Stipe. I ne bi htio da dalje idemo u off i da zvučim kao ruski advokat i bavim se whataboutismom... Ja jednostavno držim da nisu svi isti i da ne bi svi na isti način reagirali u istim situacijama. Što se bezbroj puta i pokazalo. Nije isto izazivati i biti izazvan. Ne volim kada se čovjeka kojeg se stalno pika, lažno optužuje, izaziva i provocira, u trenutku kada on odluči konačno uzvratiti, trpa u isti koš s nasilnikom, s pričom kako su svi isti. Uzmi samo primjer jednog razreda kao mikro sredine, jednog razamaženog nasilnika koji maltretira sve oko sebe i jednog povučenog dječaka koji s vremenom naraste, ojača i odluči mu uzvratiti štiteći sebe ili nekog drugog. Jel to znači da će taj dječak postati novi nasilnik samo zato što je ojačao? Ne. To može tvrditi samo lijeni, bezvoljni učitelj kojem će lakše biti riješiti stvar rečenicom svi su oni isti nego realno sagledati stvari. A tko je sada tu nasilnik, tko dječak koji je ojačao a tko učitelj, nek svatko odluči sam za sebe.

A što se tiče Rusa u Siriji i dovršavanja posla, živi bili pa vidjeli. Ono što su do sada napravili već je dovoljno. Za ostalo će se morati pobrinuti Sirijci sami. Jer svi znamo da Sirija nakon ovog rata neće izgledati isto kao i prije. Rusija, koliko će gledati svoj interes, toliko će morati gledati da zadovolje i tuđe. I to je činjenica. Na njima ostaje da odluče kako će to izvesti. A ostaviti nedovršeni posao u Siriji je za Ruse najnepovoljnija opcija.
Ni ja ne volim izjednačavanje nasilnika i njegove žrtve. Podsjeća me na ogavne Vučića i Vulina i priču o građanskom ratu u Jugoslaviji koja više nepostoji, mislim fuj. Ali problem je što Rusija nije žrtva. Nikad nije ni bila. Moja verzija tvoje priče je da su oba bili nasilnici koji su 50 god prošlog stoljeća imali suprotstavljene klanove unutar tog razreda. Ovo se odnosi na Hladni rat u kojem su dijela komunističkog SSSR-a ni po čemu značajnom drukčija od kapitalističkih SAD. Normalan više-polarni svijet. I nemoj mi samo reći kako Rusija nije SSSR jer je.

Kontrasvijeta kaže da nisu izazvali Ukrajinu. Pa zar se smije anektirati tuđi teritorij? Pusti mi se volje naroda i ugrožene ruske manjine u Ukrajini. Tek 2014 su se sjetili gdje žive i koliko im je opasno. Sad možeš reći Irak, ovo, ono. Jesu li Ameri anektirali Ninevu ili Anbar?
Stipe Nula Dva is offline  
Old 15.11.2017., 19:52   #2897
Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
Ni ja ne volim izjednačavanje nasilnika i njegove žrtve. Podsjeća me na ogavne Vučića i Vulina i priču o građanskom ratu u Jugoslaviji koja više nepostoji, mislim fuj. Ali problem je što Rusija nije žrtva. Nikad nije ni bila. Moja verzija tvoje priče je da su oba bili nasilnici koji su 50 god prošlog stoljeća imali suprotstavljene klanove unutar tog razreda. Ovo se odnosi na Hladni rat u kojem su dijela komunističkog SSSR-a ni po čemu značajnom drukčija od kapitalističkih SAD. Normalan više-polarni svijet. I nemoj mi samo reći kako Rusija nije SSSR jer je.

Kontrasvijeta kaže da nisu izazvali Ukrajinu. Pa zar se smije anektirati tuđi teritorij? Pusti mi se volje naroda i ugrožene ruske manjine u Ukrajini. Tek 2014 su se sjetili gdje žive i koliko im je opasno. Sad možeš reći Irak, ovo, ono. Jesu li Ameri anektirali Ninevu ili Anbar?
kriza u ukrajini je počela kad su švabe stavili šape na plinski biznis u ukrajini,a ti moš pizdit kolko oš al ima nas koji smo nešto i upazili.ukrajinski nametnuti premijer je dao ostavku uz obrazloženje da nije uspio predati plinski biznis švabama pošto mu taj zadatak nije prošao u poljskom parlamentu,što više treba reći.
galeni is offline  
Old 15.11.2017., 20:01   #2898
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Interese Sirije mogu braniti samo Sirijci.
Na zalost u Siriji se brane interesi hrpe zemalja i osobni interesi diktatora ( da Asad je diktator ), a ne interesi Sirije. Shodno tome : Rusija, Turska i USA ce dobiti rat u Siriji, a Sirija ce biti razjedinjena i podijeljena zemlja.
Pa Sirijci i njihov legalni predsjednik i brane svoje interese. Kada više nisu mogli sami, kada im je bilo najteže pozvali su u pomoć jedinog koga su mogli. I spasili živu glavu.
A Siriju su najviše podjelili i razjedinili oni koji su organizovali, obučavali, financirali, naoružavali, podržavali... koljačke terorističke i druge militantne neprijatelje te zemlje. Oni koji ih godinama medijski pokrivaju manipulišući skoro cijeli svijet.
I suprotno njima Sirija se održala kakva-takva...

Isilovi snajperisti koriste američke termalne kamere čiji je izvoz ograničen zakonom https://www.militarytimes.com/flashp...ermal-devices/
tzipiripi is offline  
Old 15.11.2017., 20:01   #2899
Skrenuli ste s kursa. Vratite se na Siriju.

O Ukrajini nastavite na temi Ukrajine.
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 15.11.2017., 20:13   #2900
Quote:
Stipe Nula Dva kaže: Pogledaj post
Ni ja ne volim izjednačavanje nasilnika i njegove žrtve. Podsjeća me na ogavne Vučića i Vulina i priču o građanskom ratu u Jugoslaviji koja više nepostoji, mislim fuj. Ali problem je što Rusija nije žrtva. Nikad nije ni bila. Moja verzija tvoje priče je da su oba bili nasilnici koji su 50 god prošlog stoljeća imali suprotstavljene klanove unutar tog razreda. Ovo se odnosi na Hladni rat u kojem su dijela komunističkog SSSR-a ni po čemu značajnom drukčija od kapitalističkih SAD. Normalan više-polarni svijet. I nemoj mi samo reći kako Rusija nije SSSR jer je.

Jel rat u Siriji građanski?
Bengalski Tigar is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:52.