Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2005., 06:36   #21
Cijena se konačno dignula na sa 4150 na 4300!

Idemo valjda gore.....
moonwalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:55   #22
ADRS-X-A - Adris grupa d.d.

Redovne dionice ADRIS grupe su konačno dospijele na burzu!

Evo što o tome pišu brokeri Zagrebačke banke:
REDOVNE DIONICE ADRISA KONAČNO NA ZAGREBAČKOJ BURZI!!! Prvi dan trgovanja u novoj godini obilježen je dugoočekivanim izlaskom redovnih dionica Adrisa na burzu, što je popraćeno agresivnom potražnjom koja je dovela do rasta cijene s početnih 600kn na najviših 720kn uz ostvareni ukupni promet od 4,5 milijuna kn. Taj je događaj istovremeno vrlo povoljno djelovao i na povlaštene dionice Adrisa, koje su porastom cijene i značajnim volumenom pratile redovne te dosegnule psihološku razinu od 450kn uz gotovo 8 milijuna kn prometa. S obzirom da, kao što je gore navedeno, potražnja redovnih dionica uvelike nadmašuje ponudu, za očekivati je daljnji blagi rast cijene, iako će se tek nakon intenziviranja trgovine otkriti pravi odnos ponude i potražnje, koji će u konačnici i definirati realnu cijenu.

Euforija je sada prisutna, a i ogromna je potražnja za tom dionicom, posebno od strane investicijskih fondova.

Međutim, prema mojem istraživanju, ne bih se baš složio da je to neka velika prilika.

Npr. zarada se ove godine predviđa između 30 i 40 kuna po dionici, što daje odnos P/E veći od 20.

Knjigovodstvena vrijednost dionice je oko 300 kuna, što znači da je odnos tržišne i knjigovodstvene cijene 2,5.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 17:26   #23
Quote:
mondeo99 kaže:
Redovne dionice ADRIS grupe su konačno dospijele na burzu!



Euforija je sada prisutna, a i ogromna je potražnja za tom dionicom, posebno od strane investicijskih fondova.

Međutim, prema mojem istraživanju, ne bih se baš složio da je to neka velika prilika.

Npr. zarada se ove godine predviđa između 30 i 40 kuna po dionici, što daje odnos P/E veći od 20.

Knjigovodstvena vrijednost dionice je oko 300 kuna, što znači da je odnos tržišne i knjigovodstvene cijene 2,5.
I što preporučaš onda? Kupiti povlaštene koje su ipak dosta jeftinije ili ipak redovite? I čekati i bit strpljiv ili kupiti pa biti strpljiv?
miki69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2007., 19:56   #24
Teško mi je to reći.

Mislim da u ovom trenutku ima boljih dionica za kupiti.

Npr, ex-PIF-ovi, su po meni izvrsni za ulaganje po ovim cijenama. Prije svega LCDS, PRFC, DOM, SLPF.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 00:51   #25
Quote:
mondeo99 kaže:
Teško mi je to reći.

Mislim da u ovom trenutku ima boljih dionica za kupiti.

Npr, ex-PIF-ovi, su po meni izvrsni za ulaganje po ovim cijenama. Prije svega LCDS, PRFC, DOM, SLPF.
a postavimo stvari ovako. Kupuješ sutra i onda padaš u "zimski san" na recimo 2 do 3 godine! Jel bi i onda kupio PIFove ili Adris? Koja ti je dugoročna prognoza?
miki69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2007., 10:57   #26
Kupio bih i jedno i drugo.

Sve su ovo dobre dionice koje se isplati kupovati dugoročno.
mondeo99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 10:48   #27
Ekipa, dajte mi molim vas svoje mišljenje ( naravno onaj koji je upoznat sa njima ) za ove dionice :


Validus d.d. VLDS-R-A
Tehnika d.d. THNK-R-A
Đakovština d.d. DKVS-R-A
Gospodarsko kreditna banka GKBA-R-A
lardo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:32   #28
ADRS-P-A

Lijep pozdrav svima!

Tek nedavno sam odlučio, kao i većina Hrvata, investirati u neke dionice. Još sam nov u tome, ali već sam se, na temelju nekih informacija, odlučio na povlaštene dionice Adris grupe? Zanima me mišljenje iskusnijih na području dioničarstva o tim dionicama...

Unaprijed hvala
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:42   #29
Ja sam je imao nekih mjesec dana, nije imal rast kao neke moje druge dionice, al mi se činila kao dosta stabilna. To ti je dionica za na duge staze, čak i neki fondovi imaju ovu dionicu!
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 10:50   #30
Najbolja dionica na svijetu.
kronberger is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 11:01   #31
Najbolja dionica na svijetu? Neko dodatno objašnjenje ne bi škodilo hehe...
Naime, čuo sam da bi dionica trebala jako puno narasti kada završi sudski postupak kojim bi trebalo biti potvrđeno vlasništvo zemljišta pod svim turističkim objektima koji su u vlasništvu grupe.. U izvješću piše da je prvostupanjska odluka donesena u korist grupe.
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2007., 22:47   #32
Evo pogledaj si samo top 10 vlasnika:

18.10.07
Vlasnik računa Stanje [%] Vrsta računa
1. PBZ D.D. 494.797 7,29 Skrb. račun
2. ZAGREBAČKA BANKA D.D. 435.278 6,42 Skrb. račun
3. PBZ D.D./STATE STREET CLIENT ACCOUNT 249.302 3,67 Skrb. račun
4. PBZ D.D. 175.184 2,58 Skrb. račun
5. POKRAJAC ANTON 133.900 1,97 Osnovni račun
6. BUDIN TOMISLAV 130.100 1,92 Osnovni račun
7. PBZ D.D./THE BANK OF NEW YORK AS CUSTODIAN 117.054 1,73 Skrb. račun
8. VLAHOVIĆ ANTE 109.200 1,61 Osnovni račun
9. ERSTE & STEIERMARKISCHE BANK D.D. 87.800 1,29 Skrb. račun
10. HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D./HYPO ALPE-ADRIA-BANK AG 86.977 1,28 Skrb. račun
Ukupno: 29,77
Dado0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2007., 10:48   #33
Smile

Oprosti što sam možda dosadan, ali kao što rekoh nov sam u ovome..

Do kakvog zaključka bi trebao doći na osnovu popisa koji si priložio?

Hvala na razumijevanju..
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2007., 14:00   #34
Pa , bas do nikakakvog . Uvjek neko kupuje ili prodaje pa atako i TOP 10.
ex Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 10:19   #35
Pozdrav!
Namjeravam kupiti dionice Adris grupe na duzi period(oko 10g) i vidim da postoje povlastene i redovne dionice pa ne znam koja je bolja odluka za tako nesto..
Pa ako mi netko moze ukratko reci koja je razlika izmedju povlastenih i redovnih dionica i sto bi bilo bolje kupiti u ovom slucaju.
Sorry ako je ovo pitanje banalno, ali nov sam u svemu tome..
Hvala na odgovoru!
lostboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:08   #36
Ni ja ti nisam baš stručnjak, ali mislim da vlasništvom redovne dionice imaš pravo biti na Skupštini, odnosno imaš pravo glasa.
Ja imam 10 povlaštenih. Zadnjih dana im opako pada cijena dok se redovne drže otprilike na istoj razini. Ah, valjda treba puno dublje ući u priču da se shvate takve stvari, odnosno zašto je to tako..
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 14:36   #37
Koliko ja znam povlaštene i redovne su kao 2 doma sabora tj. oba imaju skupštinu i povlašteni se moraju usuglasiti sa redovnima oko zaključaka inače bude svinjarija (hint: Sonic banka). Povlašteni također imaju i zagarantiranu dividendu za razliku od redovnih.

Znam da ovo nije ni "tip of the iceberg" no dopuštam iskusnijima da me dopune.
Neuson is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2007., 15:41   #38
Povlaštene su povlaštene jer imaju prvenstvo kod isplate dividende (udjela u dobiti firme), a redovne imaju pravo glasa na skupštini. Vodećih 10 ti može poslužiti da vidiš kako se kreće udio najvećih vlasnika u pojedinoj dionici, što ti može biti preporuka za kupnju (ako veliki kupuje) ili prodaju (ako veliki prodaje). U svakom slučaju je za pretpostaviti da "veliki" vlasnici imaju insajderske informacije prije drugih pa zbog toga kupuju/prodaju. Jasno uzrok kupnje/prodaje može biti i skroz drugi kao što je nevera rekao(la), ali ti uvijek služi da malo dublje prokopaš po takvoj dionici.
kuler is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 16:43   #39
Quote:
yepo kaže: Pogledaj post
Najbolja dionica na svijetu? Neko dodatno objašnjenje ne bi škodilo hehe...
Naime, čuo sam da bi dionica trebala jako puno narasti kada završi sudski postupak kojim bi trebalo biti potvrđeno vlasništvo zemljišta pod svim turističkim objektima koji su u vlasništvu grupe.. U izvješću piše da je prvostupanjska odluka donesena u korist grupe.
Sta nije adris samo tvornica duhana i ini poslovi, a maistra odvojena grupacija koja se bavi turizmom?
gigi_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2007., 20:19   #40
Ne. Ni ja ne znam razlog zašto je sve odvojeno (Maistra, TDR, TDZ, Duhani - oni se uskoro spajaju http://www.bankamagazine.hr/dnevnevi...an?gid=207477)., itd..).

Sve je to dio Adris grupe..

Osnovna djelatnost duhanska industrija i turizam. Ali ima tu i zaklada, galerija, itd... Uostalom http://www.adris.hr/
yepo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.