Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2010., 02:13   #41
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
OK, jel ti znaš kako da natjeram ArcSoft PhotoStudio 5.5 da mi skenira bez ovih uložaka za film?Neće li ga neće, a Vuescan niti znam raditi u njemu, niti imam punu verziju.
nikad vidio PhotoStudio, sorry. nisam se udostojio niti pogledati kaj ima na cedeima koji su došli uz skener, još s HPom sam koristio VueScan (full), samo sam zamjenio hardver.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 02:43   #42
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
nikad vidio PhotoStudio, sorry. nisam se udostojio niti pogledati kaj ima na cedeima koji su došli uz skener, još s HPom sam koristio VueScan (full), samo sam zamjenio hardver.
Hm, u redu, reci onda u VueScan, ako znaš?

Koje postavke namjestiš?Najbolje mi pukni printscreen ako ti nije problem.

EDIT:Čovjek mi je odgovorio gdje je problem.

Nego, pitanje za VueScan i dalje vrijedi, ovo za printscreen, čisto da vidim s kojim postavkama radiš.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr

Zadnje uređivanje Anton : 10.01.2010. at 02:56.
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 17:07   #43
Mene zanima kvalitetan skener sa kvalitetnim popratnim programom za skeniranje fotografija. Običnih, već razvijenih fotografija, čisto da ih mogu imati u digitalnom obliku.

A negdje do 700-tinjak kn..... ?
amelie_poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 20:12   #44
Quote:
amelie_poulain kaže: Pogledaj post
Mene zanima kvalitetan skener sa kvalitetnim popratnim programom za skeniranje fotografija. Običnih, već razvijenih fotografija, čisto da ih mogu imati u digitalnom obliku.

A negdje do 700-tinjak kn..... ?
ak buš skenirala isprintane fotke a ne film, onda ti je bilo koji kolor skener dovoljan. koristi program koji dođe sa njim, nema potrebe za ičim više.
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:37   #45
Ok, ali pošto uopće ne pratim taj dio tehnologije, jer mi nikada nije trebao, uopće ne znam što je neka prosjećna kvaliteta ili što bi bilo best buy. Dakle, neke preporuke su dobro došle.

Ne želim sad baš nešto sasvim bezveze.

E da, još jedno pitanje. Kako se zovu ovi za negative, dijapozitive i slično? I da li i s takvim mogu skenirati slike, tekst, "obične stvari"?

Fakat se ne kužim
amelie_poulain is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 23:56   #46
Quote:
amelie_poulain kaže: Pogledaj post
E da, još jedno pitanje. Kako se zovu ovi za negative, dijapozitive i slično? I da li i s takvim mogu skenirati slike, tekst, "obične stvari"?
Mogu, ako su stolni skeneri, tzv. "flatbed", znači oni klasični koje si mogla vidjeti bar jednom u životu.
Postoje i neki koji ne mogu, ali ti su van tvoga cijenovnog ranga i namijenjeni su samo za skeniranje filmova, što možeš vidjeti i iz njihovog izgleda.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 19:30   #47
elkarrde je "kriv" što od danas imam 8800f
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:13   #48
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
elkarrde je "kriv" što od danas imam 8800f
a mišo13 je kriv što ja teglim okolo bronicu 6x7. Elkarrde je kriv što kontempliram herezu-kupovinu jeftinog pentax stakla
a kriv je i za 35mpx skenove mf negativa sa svojim 8800f, što me tjera da mrmljam generalno pozitivno prema kenjonu
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 20:54   #49
svi su vam krivi, al samo da znate: You Ken!
__________________
Fotomajstor blog - Održavanje i označavanje baterija
DNx is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:01   #50
Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
svi su vam krivi, al samo da znate: You Ken!
ova ti je na mjestu
miso13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:44   #51
Quote:
amelie_poulain kaže: Pogledaj post
Ok, ali pošto uopće ne pratim taj dio tehnologije, jer mi nikada nije trebao, uopće ne znam što je neka prosjećna kvaliteta ili što bi bilo best buy. Dakle, neke preporuke su dobro došle.
Evo ti cijela paleta Canona, i vjerujem da su svi dobri u svojoj klasi: http://webshop.ksu.hr/pregled-proizv...stolni-skeneri

Piše ti i što koji može. Ovi za negative kreću od 900 kn.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 22:52   #52
E a što je sa nekim DIY kopiranjem dijača.... Tuba sa okvirom se nakači na mjesto objektiva na tijelu aparata i kopiraš negative. ??
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 23:11   #53
Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
E a što je sa nekim DIY kopiranjem dijača.... Tuba sa okvirom se nakači na mjesto objektiva na tijelu aparata i kopiraš negative. ??
stara dobra vremena (kaže karde)
miso13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:55   #54
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
elkarrde je "kriv" što od danas imam 8800f
jesam, priznajem.

Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
Elkarrde je kriv što kontempliram herezu-kupovinu jeftinog pentax stakla
a kriv je i za 35mpx skenove mf negativa sa svojim 8800f, što me tjera da mrmljam generalno pozitivno prema kenjonu
hehe, nekak mi se čini da ćeš kupiti i neke pentax analogni fotić, prije ili kasnije. staklovinje nema sumnje, to čak i prije.

Quote:
DNx kaže: Pogledaj post
svi su vam krivi, al samo da znate: You Ken!
hehe, skeneri im definitivno valjaju, nema greške.

Quote:
mamurni kaže: Pogledaj post
E a što je sa nekim DIY kopiranjem dijača.... Tuba sa okvirom se nakači na mjesto objektiva na tijelu aparata i kopiraš negative. ??
doable. možeš kupiti već gotovi slide-duplikator, bilo novi hamin, ili stari (30+ godina, afkors!) originalni. a možeš i napraviti napraviti sam svojeg, da - od tuljca wece papira. isprobavoa neš i s tim, rezultati su jako dobri, jedini problem je dobiti dobar WB, a treba ti i uniformno osvjetljena pozadina.

Quote:
miso13 kaže: Pogledaj post
stara dobra vremena (kaže karde)
naah, nisam aj baš tak star.
ja sam ti zapravo i počel s digitalcima, al otkad sam potpuno shvatio analogiji - no way back, sad kombiniram oboje.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 22:21   #55
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
..... rezultati su jako dobri, jedini problem je dobiti dobar WB, a treba ti i uniformno osvjetljena pozadina.

:
Pa ono. to bi riješio sa nekom matricom bright wfite ledica malo udaljenih iza plana negativa i peri. Mislim da se uzmu one koje imaju deklariranu temperaturu svjetla, i onda to nebi smjelo bit problem ili?
mamurni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:29   #56
Canon 9000F Skener

Jel itko zna kada ovaj skener dolazi kod nas?Trebao je vec doci no ducani i dalje prodaju samo 8800F.
Radi se o skeneru koji film skenira u 9600x9600 (manji format,srednji format,dijapozitiv) rezoluciji i na neki nacin najavljuje smrt dedicated skenerima (osim imaconu i drum skenerima).
dilan20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 15:09   #57
Quote:
dilan20 kaže: Pogledaj post
na neki nacin najavljuje smrt dedicated skenerima

dream on, na žalost, nema fakin šanse za tak neš.

imam 8800F, i osim ak 9000F nije jedno 5732 puta bolji (a nije), nema teoretske šanse da je smrt dediciranim film-skenerima. nije loš, al ni 8800F ni 9000F nisu dorasli ozbiljnom skeniranju - ak niš drugo, ne mogu odskenirati niš ozbiljnijeg od srednjeg formata.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:52   #58
Citaj 9600x9600,imam trenutno Minolta Dimage Scan Multi Pro no sken s Canon 8800F mi ima bolji ton u skeniranju dijapozitiva,potrebno je sharfanje ali dode se do nejvjerovatno dobrog rezultata,a minolta je dedicated.
Smrt dedicated skenerima to je istina jer su se prestali proizvoditi izmedu ostalg,osim plusteka ali on je samo za 35mm i nije bas nesto.Sve je manje starijih a dobrih skenera poput nikon 9000 recimo,no osim ako ne usporedujes drum skenere koji kostaju od 18 000 dolara pa na dalje definitivno je istina da dedicated skeneri vise ne konkuriraju niti ce se proizvoditi,tako je barem najavljeno na image-resource.com a oni dobivaju prvi sve skenere u ruke.
Za veliki format je prica malo drugacija ali akos e vec snima na veliki format onda se sken napravi na drum skeneru tipa Imacon itd...
Canon 9000 ima 9600 dpi CCD Sensor i zastrasujucu rezoluciju te nema konkurencije jer je trenutno najjaci flatbed skener,puno bolji od 8800 po specifikacijama a 50 dolara skuplji.
Evo reviewa na image-source
http://www.imaging-resource.com/SCAN/CS9000/9000F.HTM
Eliot Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 17:54   #59
Ustvari me samo zanima kada dolazi kod nas?
Eliot Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 01:17   #60
Skener za dijapozitive/slajdove

Možda bi moglo pod informatiku, ali mislim da ekipa ovdje bolje zna. Dakle baka ima stotine i stotine dijapozitiva/slajdova i sada bi ja htio to digitalizirati, pa molim da mi se preporuci skener za isto. Guglanje mi ništa ne znači jer nemam pojma koji su trenutno skeneri akutuelni i postoje kod nas da rade ovu funkciju.
Najljepša hvala
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.