Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.12.2006., 13:47   #41
Bitno mi je samo da je pouzdan i da nalog izvrši trenutno po izdavanju.Vidim da se svugdje ograđuju na trodnevnu reakciju. U tri dana se svašta može dogoditi.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 13:54   #42
pokušaj ovdje:
http://www.kd-group.hr/index.php?ndx...&cmd=lst&t=&f=
ja imam dobra iskustva s njima, a ti vidi...
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 13:55   #43
Quote:
konan357 kaže:
Bitno mi je samo da je pouzdan i da nalog izvrši trenutno po izdavanju.Vidim da se svugdje ograđuju na trodnevnu reakciju. U tri dana se svašta može dogoditi.
Kakvu trodnevnu reakciju??? T+3 se odnosi na prijeboj i namiru, ali to nema veze sa brzinom izvršavanja naloga.
On naloge zaprima po redoslijedu i tako ih izvršava, a to što SDA treba tri dana nema veze jer ti možeš trenutno prodati.
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:04   #44
Quote:
syrius1 kaže:
pokušaj ovdje:
http://www.kd-group.hr/index.php?ndx...&cmd=lst&t=&f=
ja imam dobra iskustva s njima, a ti vidi...
Ovi su mi preskupi: 1,5% provizije ili min 150kn.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:05   #45
Uzmi nekog onlajn i zdravo
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 14:07   #46
Quote:
spy kaže:
Uzmi nekog onlajn i zdravo
Htjeo bih otici na razgovor a dalje nastaviti online.
Tko ima najmanju proviziju?
Ima www.rast.hr 0,5 za ulaz i isto toliko za izlaz ili min 90kn, ali su oni u varaždinu. Inace imaju vrlo dobru stranicu.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 22:56   #47
Imaš Prvu generaciju i iz osobnog iskustva mogu reći da su jako profesionalni i korektni. Minimalno ti je 50kn po nalogu ili 0.8% ,nakon 2godi imaš popust...Sve piše na njihovim stranicama ,sve obavljaš online(ako želiš)...
Dobiješ Mostich besplatno prva 3 mjeseca...
Evo link pa vidi...

http://www.prva-generacija.hr/hr/default/default.asp

Ako imaš nekih nejasnoca pitaj...



p.s. ovo mi je prvi post... pozdrav svima

Zadnje uređivanje spy : 12.12.2006. at 09:34.
goran91415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2006., 23:38   #48
Hvala Gorane, takvu sam imformaciju tražio.
Nego vidim ove provizije od 180kn ili do 1 %.
Jel možeš malo pojasniti, jer bih ja htjeo kupiti dionice određene tvrtke a ne po nahođenju brokera.Što znaci upravljanje portfeljom?

Možda su pitanja banalna, ali do sada se nisam bavio vrijednosnim papirima.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 00:47   #49
Quote:
konan357 kaže:
Hvala Gorane, takvu sam imformaciju tražio.
Nego vidim ove provizije od 180kn ili do 1 %.
Jel možeš malo pojasniti, jer bih ja htjeo kupiti dionice određene tvrtke a ne po nahođenju brokera.Što znaci upravljanje portfeljom?

Možda su pitanja banalna, ali do sada se nisam bavio vrijednosnim papirima.
Znači želiš upravljati portfeljeom sam ,a broker ti treba samo kao posrednik da bi se nalozi mogli izvršiti...tada ti je najbolje izabrati opciju "Moj uspješni portfelje" gdje sam zadaješ naloge i sam upravljaš sa svojim portfeljeom (dionicama i novcem). Znači sam određuješ koliko ćeš po kojoj cijeni i kada kojih dionica kupiti ili prodati ,a broker ti je potreban jer samo on može tvoj nalog provesti na burzu - on te ništa ne pita nego nalog automatski stavlja na burzu onakav kakvog si ga ti postavio...
Upravljanje portfeljea znači upravljanje svojim kapitalom na način da kupuješ i prodaješ dionice (ili ih trajno držiš...ovisno o tvojoj strategiji) s ciljem ostvarivanja što većeg profita...

Ako izabereš tu opciju minimalna provizija ti je 50kn za kupnju i za prodaju ili 0.8% transakcije u slučaju da je to više od 50kn...
Uglavnonm apsolutno je sigurno ,nema nikakvih problema ,nalozi se provedu na burzu u jako kratkom vremenu...


Slobodno pitaj sve što ti nije jasno... Nadam se da sam ti razriješio neke nedoumice
goran91415 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 09:28   #50
Pošto sam vidio na linku koji si mi dao da si u ovome više od godine, možeš li mi reci u koliko si zaradio u % u prošloj godini i koliko si imao transakcija( zanima me samo red velicine).Vidim da je prihod u dionickim fondovima izmedju 30-45% pa me zanima da li je uobicajeno zaraditi više trgovinom srednje rizicnim dionicama.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:04   #51
Najjeftinija brokerska kuca je complete line, a i vrlo su brzi u radu. Min naknada je 30 kn, inace 0,6%, a postoji i mogucnost za 1% prilikom kupnje i 0% prilikom prodaje... http://www.comlinebrokers.com/index.php

A sto se zarade tice, pitanje je smijesno. Koliko ljudi, toliko portfelja, svatko tko se time bavi ima drugacije rezultate, neki visestruko povecaju portfelj tokom godine, a neki spuse nesto para. Ne moze ti tuđi prinos bit orijentacija jer svatko drugacije ulaže...
Gilach is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 10:10   #52
Quote:
Gilach kaže:
Ne moze ti tuđi prinos bit orjentacija jer svatko drugacije ulaže...
A pogotovo kada uzmeš u obzir vrijeme, jer nije isključeno da netko tko je ove godine napravio 126% sljedeće napravi -28%...
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 11:57   #53
Htjeo sam cuti Goranovo iskustvo. Jasno je da ovisi kako tko ulaže!

I još jedno pitanje:

Ušao bih u ovo s 10 000 kn. Iz vašeg iskustva, da li je to premlo?
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:25   #54
vraga je premalo, ja sam uso s 5000. ali ja imam jos 20 dionica ine koje cuce na racunu u SDA ja sam isto sad poceo prije par dana, skupio sam nesto love i kreno! complete-line je definitivno najjeftinija, i meni najbolja ja njih koristim, ali im analize nisu bas nesto. sreca da druge kuce daju analize besplatno. ako zelis mozemo malo trejdat tickere i ideje na pocetku jer ja se u ovo kuzim koliko i ti, a do sad sam skuzio da ti bas niko ne zeli rec nesto sta mozes pratit. nemam pojma zasto.
markotros is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:40   #55
mislim da je fima trenutno najjaca... fima.hr
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:54   #56
Imaju prilicno visoke provizije.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 14:59   #57
ti vjerovatno reklamiras mjesto di radis..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2006., 15:04   #58
Quote:
alabrale kaže:
ti vjerovatno reklamiras mjesto di radis..
Neee.
Samo uspoređujem provizije.
Nemam nikakvih skrivenih interesa.
konan357 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:38   #59
Broker u Dubrovniku?

Tražila, tražila i nisam našla. Jel zna netko postoji li ikakav broker u Dubrovniku?

Nemojte me slati u PBZ, Hypo i slično jer su njima sjedišta u Zagrebu i trebala bi poći bar za prvu u Zagreb a to mi nije usput
Herogljifica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 12:39   #60
Imas online brokera kojima nije bitno gdje si.
Zafashan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.