Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2007., 16:40   #81
kao prvo i prvo obavezno si kupi dslr, zaboravi na prosumer fotice s njima se neces nauciti pravo fotkati
sto se tice dslr-a za pocetnike i ja sam bio u tvojoj pozicije prije par mjeseci, isto sam si razbijao glavu izmedju canona 400d i nikona D50, D40 i D80
canon mi se zgadio kad sam ga uzeo u ruke, ergonomija mu je toliko losa da sam se na mjestu sokirao, to je mozda radjeno za nekakve japanske delikatne rucice, al je ustvari strasno nespretan za koristenje, trebam si izvit saku u nekakav neprirodan polozaj samo da bi pritisnuo okidac
druga stvar koja me je od njega odbila je navodno jako losa kit leca, tako da odma u startu racunaj sa dodatnih 3000 kuna za malo bolju lecu, nikon s druge strane dolazi u kitu sa sjajnom 18-70mm lecom koja vrijedi puno, puno vise od 1500 za koliko se prodaje
u nikon sam se zaljubio kad sam ga primio u ruke, ko da su ga radili meni po mjeri, savjetujem ti da odes do ducana pa se sam uvjeris (ko zna mozda ce tebi pasati canon)
sto se tice kavalitete fotografije svi ovi fotici slikaju slike slicne kvalitete, s tim da canon ima manji sum na visokim iso brojevima, te ima anti-dust sistem sto nikon nema, no s druge strane koliko znam canon nema auto iso, sto je nesto najbolje sto postoji, uopce mi nije jasno kako canonovci mogu bez tog zivjeti

nakraju sam obo nikona d80 koji je zmaj od stroja, preporucam to i tebi
ako ti je izbor bas pao izmedju canona 400d i nikona d40x, rekao bi kupi si canon jer jer je vjerovatno za mrvicu bolji fotic, ali samo ako imas love nadogradit objektiv, u suprotnom kupi si nikon zbog super 18-70 kit objektiva, 18-55 je okej al ipak slabiji
MR-26-7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:48   #82
iscrpne testove svih aparata o kojima dumas imas na

http://www.bmfoto.co.yu/review.php
Propali student is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 17:30   #83
Nikon Club

Za Nikonoljupce:
Nikon je launchirao dvi nove kamere.
Full frame sensor D3 yeah!!!

http://www.dpreview.com/news/0708/07082312nikond3.asp

Nu ga:


i novi D300

http://www.dpreview.com/news/0708/07082313nikond300.asp

__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 20:24   #84
Čini mi se,da se canonaši osječaju kao,da jih je upravo pregazio teretni vlak
žute boje.
crux australis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2007., 21:13   #85
vidio, slin, slin, drul, slin....

ali ipak cu mozda ici na D300, D3 bu preskup....iako sumnjam da cu tak brzo zamjenit svog D70....osim ako ..... no da, next target is medium format
__________________
Nijedan život nije promašen! Uvijek možeš biti loš uzor.
StetoCina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:58   #86
Nema nam druge nego pocet stedit.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2007., 17:59   #87
BTW, najavili su i par novih objektiva. Zvuce krasno.
Sve vam je na dpreview websiteu.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 10:49   #88
...samo da novi chip bude bolji nego ovi do sada...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 10:53   #89
Quote:
crux australis kaže: Pogledaj post
Čini mi se,da se canonaši osječaju kao,da jih je upravo pregazio teretni vlak
žute boje.
ovisno koji canonashi...mozda malo ovi koji rade po novinama i agencijama...za polaganiji, studijski rad oni vec imaju dvije mrcine, stari Ds od 16 milja i novi od 21 milju ...isto full frame
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 12:38   #90
Canon... Nikon... ja imam Canon ali ne vjerujem da postoji bitna razlika u kvaliteti i mogućnostima tijela i objektiva iste klase i slične cijene kod oba proizvođača...
mpix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:23   #91
Zaprvo, mpix je u pravu. Oba prozivodjaca rade vrhunske kamera i razlika u kvaliteti zapravo i ne postoji.
Na fotografu je da on izvuce ono najbolje iz kamere.
Ja otkad slikam koristim Nikon pa se njega i drzim.
No ne mislim da je Canon los.
Al isto tako ne mislim ni da cu u skoro vrijeme promijenit svoju kolekciju Nikona za Canon.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 14:45   #92
...ni ja se nebi odreko svog nikona al bi volio imat novaca pa da mogu radit na oba sistema...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2007., 15:03   #93
Quote:
đubre kaže: Pogledaj post
...ni ja se nebi odreko svog nikona al bi volio imat novaca pa da mogu radit na oba sistema...
, da, to bi bilo idealno.
Doduse, jednom kad se naviknes na jedan sistem, tesko je prilagodit se na drugi. Znam da sam prije koji mjesec sutirala nesto s frendovim Canonom i trebalo mi je hiljadu godina da skuzim di, sta i kako. Nekako mi nije sjeo u ruku tako dobro ko moj Nikon.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 14:58   #94
naravno da Nikon nije pregazio Canon,
Canon je nedavno izdao full frame s 21 megapixelom,
dakle Nikon kaska 10 megapiksela...

ps
d300 stvarno dobro izgleda, i mozda ga uzmem kao sportski fotic
da se malo druzi s mojim Canonima 40d izgleda slabo u odnosu na njega.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 15:00   #95
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
, da, to bi bilo idealno.
Doduse, jednom kad se naviknes na jedan sistem, tesko je prilagodit se na drugi. Znam da sam prije koji mjesec sutirala nesto s frendovim Canonom i trebalo mi je hiljadu godina da skuzim di, sta i kako. Nekako mi nije sjeo u ruku tako dobro ko moj Nikon.
najbolja kombinacija, barem po cijeni, bi bila:

1. canon full frame (5d), za pejzaze, portrete
2. nikon crop (d300) za sport i akciju
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 15:35   #96
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
naravno da Nikon nije pregazio Canon,
Canon je nedavno izdao full frame s 21 megapixelom,
dakle Nikon kaska 10 megapiksela...
Kaska 8.9 megapixela. No, zapamti, nije sve ni u megapixelima.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2007., 19:13   #97
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
naravno da Nikon nije pregazio Canon,
Canon je nedavno izdao full frame s 21 megapixelom,
dakle Nikon kaska 10 megapiksela...
...moze se reci da opcenito nikon malo kaska za canonom no ova dva nova aparata (d3 i dsIII) imaju jedino zajednicko full frame, naime namjena im je sasvim drugacija a u tome ih razlikuje tzv. time lag, nikon 37ms, a canon 55ms...novi nikon je aparat za novinske i agencijske fotografe, fotoreportere i u klasi je sa obicnim canonom mark III....za usporedbu, moj stari d1x kojeg sam jako volio imao je time lag 58ms i izludjivao bi me svojim kasnjenjem kod okidanja...ne kazem da se ne moze i s takvim kasnjenjem raditi no iskida ti zivce...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 00:32   #98
Izluđivao te timelag od 58 milisekundi!??!!?!?, to je sedamnaestinka sekunde... ma daaaaaj?!!?
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 10:51   #99
Mislim da je đurbe malo pretjerao s timelagovima. No definitivno sam osjetio razliku u brzini zatvarača između 10D i 30D.
Goran Katić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 11:27   #100
Quote:
Rijecanin kaže: Pogledaj post
Izluđivao te timelag od 58 milisekundi!??!!?!?, to je sedamnaestinka sekunde... ma daaaaaj?!!?
da, cini se cudno ali vjeruj mi da ja ta 'sporost' cesto znacila i razliku izmedju dobre i fotke koju mozes baciti...
đubre is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:06.