Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2009., 01:04   #81
da , ali bi bilo bolje da i vise idiota kupuje Panasonicove proizvode. bog zna da konzumerizam zivi od njih.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 01:08   #82
Quote:
croreiki kaže: Pogledaj post
da , ali bi bilo bolje da i vise idiota kupuje Panasonicove proizvode. bog zna da konzumerizam zivi od njih.
Nitko nije niti tvrdio suprotno.

Meni je recimo Panasonic sinonim za kvalitetu, a isto tako i njegova marka Lumix, jer imam Lumixa preko tri godine i nemam nikakvih pritužbi na njega.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 01:43   #83
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Nitko nije niti tvrdio suprotno.

Meni je recimo Panasonic sinonim za kvalitetu, a isto tako i njegova marka Lumix, jer imam Lumixa preko tri godine i nemam nikakvih pritužbi na njega.
ja svojega lumixa L1 mazim pazim i zovem darkić a bogme i njegove dve proteze, lumix 14-150mm i lumix 25mm
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 02:03   #84
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
ja svojega lumixa L1 mazim pazim i zovem darkić a bogme i njegove dve proteze, lumix 14-150mm i lumix 25mm
Eto vidiš.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 16:23   #85
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Onaj tko se bavi fotografijom, zna šta kupuje, onaj tko ne, ionako će kupiti nešto drugo.
Ovisi na čega ciljaš.Što misliš koliko je ljudi čulo za jedan Contax npr.?
kolko je ljudi općenito čulo za contax, ili kolko je fotografa čulo za contax, ili kolko je naših digitalnih fotografa čulo za contax? velika je razlika, generalno gledajući, kod nas su ljudi poludebilna masa neukih, i znaju samo za mercedes, fau-ve, canon i rolex, kao što smo dokazali u jednom od topica nedavno.

no, fotografi (ne "fotografi", ili wannabe-fotografi) itekako dobro znaju kaj je Contax.
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Meni je recimo Panasonic sinonim za kvalitetu, a isto tako i njegova marka Lumix, jer imam Lumixa preko tri godine i nemam nikakvih pritužbi na njega.
ak ćemo tako, onda je i Olympus sinonim za kvalitetu, i Canon, i Pentax, i Minolta, i Zenit, i Chinon, i Quadro, i Lobox (da ne nabrajam dalje) - sve to imam doma, i sve radi savršeno već godinama, bez ikakvih greški i/ili problema.

kriterij "imam to i nemam primjedbi, mora da je to sinonim za kvalitetu" je apsolutno besmislen - možda nekom drugom ne radi savršeno, no to ne znamo.

poanta je u tome da Panasonic jednostavno nije fotografski prestižna marka, te su odlučili izgraditi "brend" Lumix iz nule. sve pet, svakom svoje. možda za 15 godina ime Lumix stvarno bude značilo nešto, a ne samo rebrandani okljaštreni olympusi u minimalistički sterilno dizajniranom oklopu.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 18:18   #86
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
. možda za 15 godina ime Lumix stvarno bude značilo nešto, a ne samo rebrandani okljaštreni olympusi u minimalistički sterilno dizajniranom oklopu.
hej! to je bio samo L1! (dobro, i možda L10)
ovi drugi su im vlastiti proizvod....
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 18:32   #87
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
hej! to je bio samo L1! (dobro, i možda L10)
ovi drugi su im vlastiti proizvod....
ajd, istina, G1 i GH1 su njihove vlastite izmišljotine - vidi se po dizajnu.

GF1 je okljaštrena kopija E-P1 - srezali su mu stabilizaciju i senzor položaja. i "redizajnirali" su ga u panasonicu, što se opet vidi.

mislim, nemam ja niš protiv minimalizma, dapače, i definitivno stoji da se je jako teško nadmetati s olympusom na području dizajna, oly je daleko najdizajnerskija među fotokompanijama. no pobogu, bar su mogli platiti nekog poznatog industrijskog dizajnera da im nacrta lijep ergonomski dobar fotić, kad već pokušavaju napraviti Lumix high-end markom.
no, ajd, bar ne izgledaju ko canon i nikon - the bad, the worse, the f-ugly.

Zadnje uređivanje elkarrde : 01.11.2009. at 18:39.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 18:34   #88
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
ajd, istina, G1 i GH1 su njihove vlastite izmišljotine - vidi se po dizajnu.

GF1 je okljaštrena kopija E-P1 - srezali su mu stabilizaciju i senzor položaja.
šta će ti senzor položaja - pa valjda znaš u kojem smjeru slike je gore!
...glavno da ima GN6 blic
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 18:48   #89
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
šta će ti senzor položaja - pa valjda znaš u kojem smjeru slike je gore!
...glavno da ima GN6 blic
istina!

taj GN6 blic mi nije bio jasan, dok mi nije sinulo kam to panason, err, lumix pokušava progurati GF1 - na tržište high-end kompakata, među ljude koji imaju viška love, a o fotićima znaju onolko kolko su pročitali u trendy lifestyle novinama. takvi su naviknuti da nakon pritiska okidača, fotić i obavezno blicne. GN6 je taman dovojno da se blic vidi, a da ne uspije unakaziti fotku - osim crvenih očiju, to je a must-have!

zanimljivo mi je kolko se jasno vidi tko radi objektive, a tko tijela - GF1 pati od manjka stabilizacije, okljaštren je na pogrešnim mjestima (senzor položaja), blic je slabo iskoristiv, a zauzima mjesto, dok su objektivi svi odreda odlični - 20/1.7 je odličan!

no, kolkogod se ja smijao, GF1 nije uopće loš fotić, rado bi udomio jednog.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 18:56   #90
Ček ja tu nešt ne razumijem... Jel senzor položaja oko kad okreneš fotić portretno, da ti se i slika na lcd-u okrene?
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:01   #91
..ja brijem da sva panasonic tijela zapravo radi sanyo, kojeg je pany prije godine dvije izvukel iz govana sa divovskim kreditom...
al da, kad bi barem postojal 20mm f1.7 za normalni 4/3....sigh....
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2009., 19:15   #92
Quote:
CrniDjuro kaže: Pogledaj post
..ja brijem da sva panasonic tijela zapravo radi sanyo, kojeg je pany prije godine dvije izvukel iz govana sa divovskim kreditom...
al da, kad bi barem postojal 20mm f1.7 za normalni 4/3....sigh....

potpis.
croreiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 07:31   #93
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
kolko je ljudi općenito čulo za contax, ili kolko je fotografa čulo za contax, ili kolko je naših digitalnih fotografa čulo za contax?
Postotak se povećava od skupine do skupine, ali vjerujem da je općenito nizak.

Quote:
no, fotografi (ne "fotografi", ili wannabe-fotografi) itekako dobro znaju kaj je Contax.
Naravno.

Quote:
ak ćemo tako, onda je i Olympus sinonim za kvalitetu, i Canon, i Pentax, i Minolta, i Zenit, i Chinon, i Quadro, i Lobox (da ne nabrajam dalje) - sve to imam doma, i sve radi savršeno već godinama, bez ikakvih greški i/ili problema.
Ovisi, kako i kada.Svi su oni imali neke modele koji su ostali zapaženi, osim Quadro i Lobox.

Quote:
kriterij "imam to i nemam primjedbi, mora da je to sinonim za kvalitetu" je apsolutno besmislen - možda nekom drugom ne radi savršeno, no to ne znamo.
Kada sam napisao da nemam primjedbi, napisao sam samo da je meni dobar.Kada sam napisao sinonim za kvalitetu, mislio sam na sve Panasonic proizvode koje sam posjedovao, a nisu me iznevjerili.

Quote:
poanta je u tome da Panasonic jednostavno nije fotografski prestižna marka, te su odlučili izgraditi "brend" Lumix iz nule. sve pet, svakom svoje. možda za 15 godina ime Lumix stvarno bude značilo nešto, a ne samo rebrandani okljaštreni olympusi u minimalistički sterilno dizajniranom oklopu.
Možda nije fotografski prestižan, no ako ja vidim, da netko proizvodi bolje fotoaparate, od prestižne konkurencije, onda neću robovati markama i kupovati ih jer sam njihov vjerni sljedbenik.I Panasonic, sa svojom suradnjom sa Leicom, je vrlo blizu da postane prestižna marka.Pogledaj jedan LX3 npr., šta njega razlikuje od Leice D-Lux4 osim imena?
Osobno imam Nikona, kao SLR, ali recimo stvar na koju ciljam trenutno je Sigma, jer smatram da je bolja od Nikona, po onome što nudi.
Razumiješ na čega ciljam?
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 08:58   #94
kužim ja tebe od početka kaj oćeš reći, sve pet.
elkarrde is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:37   #95
Quote:
elkarrde kaže: Pogledaj post
kužim ja tebe od početka kaj oćeš reći, sve pet.
Nema problema, sve pet, samo Renault 4.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 09:56   #96
..nego, taj GF1 i 20mm f1.7...jel ima to ko...pa da stavi malo slikica i linkova na raw fajlove?
__________________
Prof. Farnsworth:"Everyone's always in favor of saving Hitler's brain. But when you put it in the body of a great white shark, ooohh! Suddenly you've gone too far!"
CrniDjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2009., 19:20   #97
kupio bih fotić pan lumix dmc fs3e-k, dal ima netko neka iskustva sa njim
halden is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 18:12   #98
Arrow panasonic sdr-s7

ne nalazim slicnu temu pa otvaram novu....

Imam panasonic sdr-s7, ali selidbom mi se zagubio usb kabel i punjac baterije
ima li koja dobra dusa koja je voljna nekako pomoci??
lutalic@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:24   #99
Upalio fotić dok je zaštitna "kapica" (lens cap) bila na objektivu...

i objektiv se samo vratio u kućište. Na mjesto. Maknuo sam "kapicu" ugasio i opet upalio fotić i sve radi kao i prije. Dakle, pretpostavljam da postoji neka automatska zaštita od "prepreke" ili sam mogao nešto zeznut (neki motorić zooma ili tak nešto)? Imam FZ38. Umirite me
gnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2010., 16:42   #100
postoji automatska zaštita od prepreke i nisi mogao ništa zeznit.
SebaOS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:56.