Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Jesu li vjera i znanost dvije suprotnosti?
Da. 252 56.76%
Ne. 192 43.24%
Glasovatelji: 444. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2018., 21:21   #3041
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Ideja Zemljine starosti od 6000 godina proizlazi iz kršćanstva. Zašto bi ateist virova u tu religijsku glupost? Ono čovik je ateist ali viruje da je bog stvorio Zemlju prije 6000 godina. LQTM, HE HE, LOL, LMAO, LMFAO, LML, ROFLMAO...
aaaahhhhh.....
Ateisti vjeruju u puno onoga što kršćani naučavaju. Npr. da ne smiješ ubijati ili da je sada 2018. g. ili da se za Uskrs jedu šunka i jaja...
Zašto bi neki ateist vjerovao da je Zemlja stara 6000 godina ne znam, ali je sasvim spojivo s ateizmom. Jedino ne može vjerovati da je Bog stvorio zemlju.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:24   #3042
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
To slučajno ti s vrlo zanimljivom profilnom umanjuješ povijesne činjenice i činjenicu da su kršćani i danas proganjani najviše od fundamentalnih muslimana i ateista?
Jeli ti to prodaješ ateizam za ideoligiju ? ... kao alopeciju za boju kose ?

... ovčetino ... previše trave paseš.
__________________
Nobody expects the Spanish Inquisition !
Rijndael is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:37   #3043
Quote:
Rijndael kaže: Pogledaj post
Jeli ti to prodaješ ateizam za ideoligiju ? ... kao alopeciju za boju kose ?

... ovčetino ... previše trave paseš.
Govorim o ateistima i lako provjerljivoj činjenici da jesu i da dan danas progone kršćane i krše njihova temeljna ljudska prava. I to ne samo kršćane, već i: židove, pedere, crnce...
Naravno, ima ateista koji to ne rade.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 21:56   #3044
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Govorim o ateistima i lako provjerljivoj činjenici da jesu i da dan danas progone kršćane i krše njihova temeljna ljudska prava. I to ne samo kršćane, već i: židove, pedere, crnce...
Naravno, ima ateista koji to ne rade.
Jednako kao sto mozes lako provjeriti cinjenicu da su lijecnici silovatelji.
Ne svi naravno.


Jebeno lose trollas i jebeno si offtopic.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:14   #3045
Quote:
Bjesomar_ kaže: Pogledaj post
(cut)
Jebeno lose trollas i jebeno si offtopic.
Nisam ja kriv što moram sve crtati.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 22:43   #3046
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Ideja Zemljine starosti od 6000 godina proizlazi iz kršćanstva. Zašto bi ateist virova u tu religijsku glupost?
Kakva ideja? Činjenice jasno ukazuju koliko je Zemlja stara, e sad što ateist prihvaća ili ne prihvaća te činjenice, nema veze sa kršćanstvom, nego njegovim zdravim razumom.
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:11   #3047
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Dobro, vjernici, jeli Zemlja stara 6000 godina ili nije?
Zemlja je stara između 6 tisuća i 7 i pol tisuća godina, a globalna katastrofa - biblijski Potop se dogodio prije nekih 4 i pol do 5 tisuća godina.

Može se čitati što dr. sc. prirodoznanstvenici katolici (geolozi, fizičari, geofizičari, biolozi) Young Earth kreacionisti o tome govore u zborniku radova katoličke Young Earth prirodoznanstveno-teološko-filozofske kreacionističke konferencije kojoj je papa Benedikt XVI. osobno službeno dao svoj apostolski blagoslov.

Zbornik radova (na gotovo 500 stranica) s te katoličke, od pape Benedikta XVI. blagoslovljene Young Earth kreacionističke konferencije se može nabaviti tu: proceedings of a conference explicitly blessed by a Pope have thoroughly presented the theological, philosophical, and natural science arguments against the evolutionary hypothesis. The Pope's letter of blessing through the Secretariat of State has been printed in the book for all to see...theistic evolution ought to be viewed with horror by Catholics--namely its gross distortion of the character of God. http://kolbecenter.org/store-2/#!/Ev...tegory=3268836

i tu: http://www.siewerth-akademie.de/cms/...amination.html
__________________
"Izgubio sam moju evolucionističku vjeru dok me poučavao uvjerljivo najveći evolucionist 20.st. ...Car darvinovske evolucije je gol." Dr Felix Konotey-Ahulu (vodeći svjetski autoritet za anemiju srpastih stanica, profesor ljudske genetike) "Literalisti (kreacionisti) su apsolutno u pravu. Evolucija je religija." Prof.dr. Michael Ruse (ateist, filozof biologije)  
Luč is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:24   #3048
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Zemlja je stara između 6 tisuća i 7 i pol tisuća godina, a globalna katastrofa - biblijski Potop se dogodio prije nekih 4 i pol do 5 tisuća godina.
(cut)
A zašto je to tebi uopće važno? Na koji način starost Zemlje utječe na Isusovu otkupiteljsku žrtvu?

Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:46   #3049
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
A zašto je to tebi uopće važno? Na koji način starost Zemlje utječe na Isusovu otkupiteljsku žrtvu?
Ako Biblija ne govori istinu po pitanju starosti svemira, nastanka svemira, života...zašto bi joj vjerovali i za druge stvari koje su opisane u njoj?
__________________
Ribe su morale biti strašno ljute kad su prvi put izašle na plažu i uzdržavale se da ne udahnu dok im otpadnu škrge i razviju se pluća. Ali kad ozbiljno odlučiš da evoluiraš, nema više natrag.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:57   #3050
Quote:
Markanm kaže: Pogledaj post
Ako Biblija ne govori istinu po pitanju starosti svemira, nastanka svemira, života...zašto bi joj vjerovali i za druge stvari koje su opisane u njoj?
1) Ne bih rekao da ne govori istinu (je li istina kad mama kaže dijetetu "Ti si moje Sunce"?)
2) Ništa u Bibliji ne treba prihvatiti kao istinito samo zato jer je u Bibliji, nego treba sve provjeravati, a dobro zadržati
3) Čovjek današnjice i Zapada, koji je već odgojen u judeokršćanskom i humanističkom moralu, vjerojatno i ne treba Bibliju i vjerojatno zato Biblija nije došla nama, nego ljudima koji su bili na puno nižim moralnim razinama. Tim je ljudima ona postepeno omogućila da stvore ono što danas smatramo Zapadom, trenutno najpoželjnije mjesto na zemlji (i općenito kroz povijest je to bilo većinu vremena).
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:40   #3051
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
3) Čovjek današnjice i Zapada, koji je već odgojen u judeokršćanskom i humanističkom moralu, vjerojatno i ne treba Bibliju i vjerojatno zato Biblija nije došla nama, nego ljudima koji su bili na puno nižim moralnim razinama. Tim je ljudima ona postepeno omogućila da stvore ono što danas smatramo Zapadom, trenutno najpoželjnije mjesto na zemlji (i općenito kroz povijest je to bilo većinu vremena).
Da si ikada pročitao bibliju vidio bi da je moral u njoj strava i užas. nešto što nema veze sa mozgom i to je svima jasno, zato su razne sekte kršćanstva masivno micale razna sranja iz te abominacije od knjige i izmišljala svoja pravila ili radila moždane egzbicije da se ne koriste. jer da je po bibliji, više jedne osobe na svijetu ne bi bilo, svi bi se morali pobiti koliko ima "moralnih" pravila zašto, koga i kako ubiti.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 00:45   #3052
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
... jer da je po bibliji, više jedne osobe na svijetu ne bi bilo, svi bi se morali pobiti koliko ima "moralnih" pravila zašto, koga i kako ubiti.
Uopce nisi u pravu, oni koji su Bibliju citali znaju da je po tom pitanju Biblija prilicno konzistentna.
Uglavnom preporuca ubijanje kamenovanjem.
Cak su i zivotinje ukljucili u to:
"Ako vol ubode muža ili ženu tako, da nastupi smrt, ima se kamenovati vol, ali meso njegovo neka se ne jede, a gospodar vola ipak se ne kazni."
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:55   #3053
Quote:
Luč kaže: Pogledaj post
Zemlja je stara između 6 tisuća i 7 i pol tisuća godina, a globalna katastrofa - biblijski Potop se dogodio prije nekih 4 i pol do 5 tisuća godina.

Može se čitati što dr. sc. prirodoznanstvenici katolici (geolozi, fizičari, geofizičari, biolozi) Young Earth kreacionisti o tome govore u zborniku radova katoličke Young Earth prirodoznanstveno-teološko-filozofske kreacionističke konferencije kojoj je papa Benedikt XVI. osobno službeno dao svoj apostolski blagoslov.

Zbornik radova (na gotovo 500 stranica) s te katoličke, od pape Benedikta XVI. blagoslovljene Young Earth kreacionističke konferencije se može nabaviti tu: proceedings of a conference explicitly blessed by a Pope have thoroughly presented the theological, philosophical, and natural science arguments against the evolutionary hypothesis. The Pope's letter of blessing through the Secretariat of State has been printed in the book for all to see...theistic evolution ought to be viewed with horror by Catholics--namely its gross distortion of the character of God. http://kolbecenter.org/store-2/#!/Ev...tegory=3268836

i tu: http://www.siewerth-akademie.de/cms/...amination.html
E svaka ti čast. Bez obzira šta se ne slažem s tobom, zadivljem sam tvojom dosljednošću. A ovi kvazikršćani neka kenjaju danas jedno a sutra drugo.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 08:42   #3054
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Quote:
Ateisti vjeruju u puno onoga što kršćani naučavaju. Npr. da ne smiješ ubijat
Po crkvi se smije ubijati i ubija se. Biblija je puna stravičnih monstruoznih ubojstava, silovanja, porobljavanja. Kako se najlipše može dočarati bibliju je cut-cut chop-chop knjiga. Najgore od svega je njena licemjernost što ubija i govori da je to ok, a onda kao podvojena ličnost opet govori da se to nesmi. A vi koji ne ubijate jer vam to piše u knjizi, preispitajte svoju savjest. Ne kažem da si ti ili kolege vjernici sa foruma takvi ali zbog prostodušnika koji slijede knjigu se i događaju masakri diljem svita. Dovoljno je da im napišeš knjigu (ili je tako protumačiš) "od boga" u kojoj piše da pobiju susjedno selo, pleme, religiju, nevjernike.

Quote:
ili da je sada 2018. g.
Gregorijanski kalendar je samo adaptacija julianskog s kojim kršćani nemaju veze niti su ga izumili. Ateistima je nametnuto mirenje godina od kristovog rođenja. Kada se uspostavilo mirenje vrimena od kristovog rođenja kao početne godine, svu vlast je imala crkva i tko bi se usprotivio njenom autoritetu otkinuli bi mu glavu, ud, spalili na lomači ili slično. Cut cut chop chop sistem.

Quote:
ili da se za Uskrs jedu šunka i jaja...
Ateisti za uskrs jedu šta im guzica poželi.

Quote:
Zašto bi neki ateist vjerovao da je Zemlja stara 6000 godina ne znam, ali je sasvim spojivo s ateizmom. Jedino ne može vjerovati da je Bog stvorio zemlju.
Šta je ovo bilo? Jedna dubokoumna odmetnutog, evoluiranog kršćanina?
Neznaš zašto ali sigurno je to tako. :klap:
Dobro, kad neznaš zašto, objasni kako je to spojivo sa ateizmom. Daj mi bar primjer ateista koji misle da je zemlja stara 6000g.
Upordown is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 14:42   #3055
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Branim ih zato jer su ljudi. Slučajno su i teisti.
A "napali" su ih vanzemaljci? Neljudi?

Mislim, netko izrazi nelagodu određenom grupacijom ljudi i ti automatski staješ u obranu te grupacije jer su "ljudi". Ponavljam, ovi što osjećaju nelagodu ne zaslužuju tvoju automatsku obranu? Zašto?

Ili je ipak presudno nešto drugo.

Quote:
Ja ispitujem neovisno o (ne)vjeri. Samo na ovoj temi sam se jasno suprotstavio forumašici Luč koja se deklarira katolikom i kreacionistom.
Ali zašto si se zaštitnički odmah postavio prema istima, a ne npr. i sam istaknuo da imaš stanovitih problema s istima?

Quote:
A zašto ti je važna podloga?
Mene je baš briga što ti u sebi misliš ili vjeruješ, mene samo zanima što ti konkrento radiš.
Pa da, ovi konkretno tvrde da je Zemlja ravna ploča. Žele to ugurati u kurikulum.
Em je netočno, em nema nikakve praktične koristi, ali eto grupacija koja nameće svoj stav, samo zato što je stav.
Stav, otkriće, mišljenje da je zemlja okrugla ima za posljedicu npr. rad GPS sustava.
Koja korist od stava, "otkrića", mišljenja da je zemlja ravna ploča? Nemoj ići stalno pravocrtno jer ćeš jednom naići na rub i pasti ako ne paziš?

Kakva korist od učenja da je Zemlja ravna ploča?

Quote:
Ok, optužbu si iznio. Sada pozivam tužitelja da iznese svoje dokaze.
Pa dokaz je tvoja reakcija. Opravdavaš se da braniš ljude. A napadnuti su od ...?
Opravdanje ti je loše.
Jednostavno braniš ih jer su teisti i bliži su ti nego ateisti koji ih s razlogom "napadaju". Premda i sam imaš problema s istima, to ti je nebitno.

Kad si već potego Staljina, ja ga ne mislim braniti jer si ga ti napao.
Ono što je loše kod njega, nebitno jesi li ti iznio optužbu kao teista ili njegovi drugovi komunisti, ili neki treći -ista (dodaj ispred, umjesto crtice, što ti drago).
dado-666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:44   #3056
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
(cut)r da je po bibliji, više jedne osobe na svijetu ne bi bilo, svi bi se morali pobiti koliko ima "moralnih" pravila zašto, koga i kako ubiti.
Da, to ti pričaš, ali zapravo je samo u judeokršćanskom svijetu nadahnutom Biblijom nastala civilizacija koja je i dan-danas najpoželjnija za život.
I nije da se mi tu moramo pitati „što bi bilo kad bi bilo“. Imamo kroz povijest i danas bezbroj kultura i civilizacija pa da vidimo što bi bilo kad bi bilo.
Ili bi ti radije u hinduistički sustav kasti, komunizam i države u kojima je ateizam službena „religija/filozofija“, tehnološki nazadni budizam, islamski šerijat, fašizam….? Pogledaj na što su naišli kršćani kad su otkrili Ameriku – domorodci su još u 16.st. klali djecu i prinosili ih svojim bogovima. Nešto što židovi, nadahnuti Biblijom, nisu radili nekoliko tisuća godina prije Krista.
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Po crkvi se smije ubijati i ubija se. Biblija je puna stravičnih monstruoznih ubojstava, silovanja, porobljavanja. (cut)
Kršćani nisu sljedbenici knjige, već osobe. Možeš Bibliju izbrisati s lica Zemlje što se mene tiče i meni to neće puno značiti (osim u kulturalnom smislu). Nauk Crkve je jasan po pitanju ubojstva. Za ateizam je to nemoguće reći.
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Gregorijanski kalendar je samo adaptacija julianskog s kojim kršćani nemaju veze niti su ga izumili. Ateistima je nametnuto mirenje godina od kristovog rođenja(cut)
Jasno da je ateistima „nametnut“ kršćanski kalendar. Isto su im tako „nametnuti“ i kršćanski moralni zakoni: ne laži, ne varaj ženu, ne prepisuj na ispitu… Ne možeš ta moralna pravila izvući iz ateizma jer ateizam (kao i teizam) nema nikakve veze s moralom.
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Ateisti za uskrs jedu šta im guzica poželi.
Pa i kršćani za Uskrs jedu što žele. Nije grijeh ne jesti šunku i jaja. Ali je činjenica da i kršćani i ateisti za Uskrs uglavnom jedu šunku i jaja. I činjenica jest da ateisti to uglavnom rade jer su odgojeni u kršćanskom duhu.
Quote:
Upordown kaže: Pogledaj post
Šta je ovo bilo? Jedna dubokoumna odmetnutog, evoluiranog kršćanina?
Neznaš zašto ali sigurno je to tako. :klap:
Dobro, kad neznaš zašto, objasni kako je to spojivo sa ateizmom. Daj mi bar primjer ateista koji misle da je zemlja stara 6000g.
Jednako je spojivo s ateizmom kao što je spojivo s vegetarijanstvom. Ateizam, kao i vegetarijanstvo, ne govore ništa o tome koliko je Zemlja stara. Jednako si dobar ateist koju god da teoriju prihvaćaš.
Ti želiš reći da ne postoje glupi, neškolovani ateisti? Vi po defaultu levitirati iznad svih nas ostalih i drukčije mlijeko sišete?
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 15:54   #3057
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
A "napali" su ih vanzemaljci? Neljudi?
Mislim, netko izrazi nelagodu određenom grupacijom ljudi i ti automatski staješ u obranu te grupacije jer su "ljudi".
Ne, nego sam pitao što točno misli pod pojmom „problem“ i kako ti misli riješiti.
Zapravo ih nisam niti branio, ali po defaultu mogu braniti samo one koji su napadnuti. U ovom se slučaju potrefilo da je „napadač“ ateist tako da je jedino bilo moguće braniti „teiste“ kojih btw. tu nema.

Moguće je da na podsvjesnoj razini reagiram na njih jer su njihove slobode ugrožene od iste skupine ljudi koja ugrožava moju slobodu: ljevičari, sekularisti, ateisti, konzervativci, socijalisti… svi u većoj ili manjoj mjeri pokušavaju državnom silom ograničiti moju slobodu izražavanja, poslovanja i sl.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Ponavljam, ovi što osjećaju nelagodu ne zaslužuju tvoju automatsku obranu? Zašto?
Ili je ipak presudno nešto drugo.
Tako dugo dok ih se ne napada nemam ih od koga braniti. Također, ne postoji pravo na neuvredljivost ili na to da se ne osjećaš nelagodno.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Ali zašto si se zaštitnički odmah postavio prema istima, a ne npr. i sam istaknuo da imaš stanovitih problema s istima?
Samo sam postavio pitanje što se točno misli pod pojmom „problem“. Ostalo si ti učitao.
Nemam problema s nikakvim ljudima koji imaju drugačije vjerovanje od mene. Imam problem s konkretnim rješenjima i djelovanjima pojedinih ljudi, neovisno o (ne)vjeri.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Pa da, ovi konkretno tvrde da je Zemlja ravna ploča. Žele to ugurati u kurikulum.
(cut)
Nemam problema s time da oni to žele ugurati bilo kamo. I ja želim nekima svašta ugurati, ali tako dugo dok to ne napravim i to ostane na razini moje želje nemaju se što buniti.
Jedino mi Bog može reći „Ne poželi“.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Pa dokaz je tvoja reakcija. Opravdavaš se da braniš ljude. A napadnuti su od ...?
Opravdanje ti je loše.
Jednostavno braniš ih jer su teisti i bliži su ti nego ateisti koji ih s razlogom "napadaju". Premda i sam imaš problema s istima, to ti je nebitno.
Ponavljam, branim ih jer su ljudi. Slučajno se dogodilo u ovom slučaju da je napadač ateist. Moja reakcija ne može biti dokaz jer je ona upravo pitanje: je li moja reakcija pristrana ili nije.
Quote:
dado-666 kaže: Pogledaj post
Kad si već potego Staljina, ja ga ne mislim braniti jer si ga ti napao.
Ono što je loše kod njega, nebitno jesi li ti iznio optužbu kao teista ili njegovi drugovi komunisti, ili neki treći -ista (dodaj ispred, umjesto crtice, što ti drago).
Kako ga/ih nisi branio? Skočio si objeručke u relativiziranje činjenice da su ateisti ubijali kršćane i složio se s konstatacijom da su to „laprdanja“. Umjesto da prekoriš svog kolegu po nevjeri da to nije bilo u redu i da banalizirati masovne likvidacije nije u redu tim više kad vaši mnogi ateisti to i dan danas rade. Ti nisi to napravio, nego si se pridružio banaliziranju tih ubojstava.
S druge strane, kad su u pitanju Križarski ratovi i Inkvizicija to nećeš dopustiti i glasno ćeš ustvrditi da je i jedna žrtva bila previše. Kad si ti za kršćanske zločine, kao komentar na „opet laprdanja Inkviziciji i Križarskim ratovima“ rekao „mah to je sto puta prožvakana tema“?
Laprdati = govoriti gluposti, dosadne i beznačajne sitnice
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:09   #3058
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Da, to ti pričaš, ali zapravo je samo u judeokršćanskom svijetu nadahnutom Biblijom nastala civilizacija koja je i dan-danas najpoželjnija za život.
I nije da se mi tu moramo pitati „što bi bilo kad bi bilo“. Imamo kroz povijest i danas bezbroj kultura i civilizacija pa da vidimo što bi bilo kad bi bilo.
Ili bi ti radije u hinduistički sustav kasti, komunizam i države u kojima je ateizam službena „religija/filozofija“, tehnološki nazadni budizam, islamski šerijat, fašizam….? Pogledaj na što su naišli kršćani kad su otkrili Ameriku – domorodci su još u 16.st. klali djecu i prinosili ih svojim bogovima. Nešto što židovi, nadahnuti Biblijom, nisu radili nekoliko tisuća godina prije Krista.
Ja to pričam ne zato jer izvlačim iz guzice već jer to tako i jest. Pročitaj si bibliju pa češ vidjeti.

Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Nauk Crkve je jasan po pitanju ubojstva. Za ateizam je to nemoguće reći.
Nauk crkve je dugo vremena bio da treba pobiti jako, jako puno ljudi. Recimo, hugenote. Brojne grupe su bile ubijene direktno od strane crkve i to baš zbog njenog nauka. Na drugu stranu, ateizam nema nikakav nauk o ubijanju jer nije religija, jednostavno je riječ o odsustvu vjerovanja u boga i to je to.
Quote:
Jack Frost kaže: Pogledaj post
Jasno da je ateistima „nametnut“ kršćanski kalendar. Isto su im tako „nametnuti“ i kršćanski moralni zakoni: ne laži, ne varaj ženu, ne prepisuj na ispitu… Ne možeš ta moralna pravila izvući iz ateizma jer ateizam (kao i teizam) nema nikakve veze s moralom.
Ne postoji kršćanski kalendar. Kalnedar od 12 mjeseci, sa 30 dana i ostlao je stariji od kršćanstva. Čak dapače, dani i mjeseci se zovu po starijim bogovima.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 20:28   #3059
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ja to pričam ne zato jer izvlačim iz guzice već jer to tako i jest. Pročitaj si bibliju pa češ vidjeti.
Ti si govorio "kad bi bilo po Bibliji" - imaš povijest i možeš vidjeti kako je to kad se čitava civilizacija gradi "po Bibliji". Imaš i civilizacije i pokušaje civilizacije pomoću nekih drugih knjiga ili bez Biblije. Nisu se baš proslavile.
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Nauk crkve je dugo vremena bio da treba pobiti jako, jako puno ljudi. Recimo, hugenote. (cut)
Da, nekada nauk Crkve nije bio na razini, već ispod nje. Unatoč tome, judeokršćanski svijet je gotovo uvijek bio najpoželjnije mjesto za živjeti. Svakako je to danas.
Jasno, bilo je razdoblja kada to nije bilo tako, ali podvuci danas crtu i najveći jackpot koji si mogao dobiti jest taj da si se rodio u judeokršćanskoj kulturi/civilizaciji, a ne muslimanskoj, hinduističkoj, komunističkoj, fašističkoj...
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne postoji kršćanski kalendar. Kalnedar od 12 mjeseci, sa 30 dana i ostlao je stariji od kršćanstva. Čak dapače, dani i mjeseci se zovu po starijim bogovima.
Ti koristiš gregorijanski kalendar koji nosi naziv po papi Grguru XIII. koji je napravio reformu julijanskog kalendara (po Cezaru). Dakle, da, to je kršćanski kalendar. Zapravo katolički. Pravoslavci (pretežno) npr. imaju julijanski, tj. rimski kalendar u liturgiji. Oni za našim kalendarom kasne 13 dana, jer kad je njima 25.12. nama je već 7.1.
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
ateizam nema nikakav nauk o ubijanju
Tako je. Ateizam, kao i teizam, nema nikakve veze s moralom. S (a)teističkog stajališta, nema baš ničeg lošeg u ubijanju i mučenju djece.
Jack Frost is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 23:17   #3060
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
O kojem Bogu govoriš?
O Stvoritelju neba i zemlje, svega vidljivoga i nevidljivoga.


Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Aj se dogovori sam sa sobom, jel svemoguć ili nešto ne može



Ne možeš biti "prirodoznanstvenika" i vjerovati u religijska bulažnjenja ovakve kategorije. Zašto bulažnjenja? Zato što je riječ o očitoj i neskrivenoj manipulaciji, npr. C14 vam je loša metoda kojom se ništa ne može dokazati i dokaz da radiometrijsko datiranje ne funckionira, ali samo kada vam to ne paše. Onda fino, kao u citiranim dijelovima je C14 i radiometrijsko datiranje jako dobro i pouzdano

Ako išta, "katolik kreacionist" i njihovi vođe su ono što se u bibliji naziva vragom koji muti um narodu i udaljuje ga od boga jer širi laž u srcu ljudi, i žudnju za manipuliranjem bližnjega svoga. A to tebe, Luče, čini sljedbenikom sotone ili sotonistom.
C14 može biti pouzdana metoda samo ako ga je moguće kalibrirati, a to znači ukoliko je starost poznata ili određena na neki drugi način koji nije radiometrijski. Sama činjenica da se C14 može detektirati u nekim tkivima potvrđuje da ne mogu biti stara milijunima godina jer bi se za to vrijeme raspao u tolikoj mjeri da ga se više ne bi moglo naći.

Narod od Boga udaljuju evolucionisti svojim lažima i manipuliranjem činjenicama u svoju korist. Dakle, ti si sljedbenik Sotone kao što i tvoj potpis pokazuje.
Dijalektika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.