Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2012., 23:15   #21
Viđe majstora!

Poslovni prihodi Tele2 Hrvatska u drugom kvartalu ove godine porasli su 7,3 posto te sada iznose 284,6 milijuna kuna, pokazuju najnoviji konsolidirani poslovni rezultati Grupacije Tele2 AB za drugo tromjesečje i prvih šest mjeseci 2012. godine. EBITDA je ostvario lagano smanjenje od 3,1 posto te iznosi 8,3 mil. kuna. Ostvaren je rast i na polugodišnjoj razini, pa su poslovni prihodi porasli 3,2 posto, sa 496,7 mil. kuna na 512,8 mil. kuna, dok je EBITDA ostvarila 60,5 posto rasta, sa 9,1 mil. kuna na 14,6 mil. kuna.

U prvih šest mjeseci ove godine broj novih korisnika porastao je 25,2 posto, sa 44.306 na 55.465, pa korisnička baza na kraju drugog tromjesečja iznosi 765.000.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 00:24   #22
Broj novih korisnik 55k? Svaka im čast nek nastave revolucije i dalje
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 01:12   #23
Rješenje o inspekcijskom nadzoru Tele2 - tarifa Revolucija
direktna posljedica toga:
Novo Načelo pravednosti - sada je dopušteno samo 200 minuta poziva prema 092 brojevima
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 01:17   #24
Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Rješenje o inspekcijskom nadzoru Tele2 - tarifa Revolucija
direktna posljedica toga:
Novo Načelo pravednosti - sada je dopušteno samo 200 minuta poziva prema 092 brojevima
I 2000 minuta prema drugim mobilnim mrezama u Rh?
A oglašavali su tarifu kao neograničenu.
arianne11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 04:13   #25
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...ne znam zašto bi korisnik na pretplati bio u boljem odnosu od onoga na postpaidu
Vjerojatno slučajna greška, ali u hrvatskom jeziku je:
pretplata = postpaid
bonovi = prepaid
dosta nespretno učinjen prijevod, al je tako ko zna zašto ( možda jer je prije postojala samo pretplata ak se ne varam , pa nam izraz postpaid nije ništa ni značio )
Cobs is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 07:13   #26
...dobro zamijećeno,
uglavnom, u prednosti bi trebao biti onaj
loji za svoje usluge plati prije korištenja...
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:34   #27
Quote:
arianne11 kaže: Pogledaj post
I 2000 minuta prema drugim mobilnim mrezama u Rh?
A oglašavali su tarifu kao neograničenu.
Čuj, da nismo bili balkanci i zloupotrebljavali tarifu nebi do ovog dovelo. A komentare tipa "ak sam platio neograničeno moja stvar kako ću to koristiti (zloupotrebljavati)" samo dokazuju da ne zaslužujemo ništa neograničeno.

Al bit će sigurno neka slična ponuda siguran sam
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:55   #28
...mogli bi to i drugačije gledati sa strane prosječnog korisnika...
...da nam tele2 nije reklamom nametnuo lažnu neograničenost,
ne bi korisnici prelazili ograničeni limit od 5000 minuta...
...dakle, ne ponašaju se korisnici kao balkanci, nego nam operater nameće svoj mentalni sklop...

...u novom načelu pravednosti opet slične nelogičnosti:
Quote:
Osobitu važnost za krajnje korisnike usluga Tele2 predstavlja neometano korištenje Tele2 usluga i proizvoda,
zadovoljstvo kvalitetom istih kao i sigurnost te stabilnost Tele2 mreže.
dakle, garantiraju nam neometano korištenje, - neće nas iskapčati, ukoliko se držimo načela pravednosti, a onda :
Quote:
3. Ako korisnik tijekom obračunskog razdoblja ostvari više od 200 minuta odlaznih poziva prema brojevima u mrežama drugih operatora,
a koji se nalaze na tarifama koje omogućavaju primatelju poziva dobivanje bonus iznosa na temelju dolaznih poziva.
pa zar ja kao krajnji korisnik trebam znati na kojim se tarifama nalazi broj kojega pozivam, ili je to obaveza operatera da nas obavijesti..?
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 08:55   #29
Sva sreća pa sam dobro procijenio situaciju i otišao na vrijeme od njih.. . Sa 5000 na 2000... Koje varanje vlastitih korisnika.
Oni računali da će ljudi zvati 300 min i to tele2.....

Sent from my GT540
Alfa Romeo is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 11:21   #30
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...dobro zamijećeno,
uglavnom, u prednosti bi trebao biti onaj
loji za svoje usluge plati prije korištenja...
Ja gledam to ovako: bon cu kupit ako imam novaca taj tren, racun
MORAM platit.. Mislim da bi teletu bilo puno bolje mene na pretplati imat..

Doduse od kad sam se na SMART na bonove navukao, tesko da cu na
pretplatu ikako vise ic... 100kn 2 mjeseca bez brige.. Doduse sad kad
su prestali dijelit 30kn poklona za svaki uplaceni bon, trajat ce mi malo
manje, al kako god uzmes bagatela....
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:00   #31
Quote:
Alfa Romeo kaže: Pogledaj post
Sva sreća pa sam dobro procijenio situaciju i otišao na vrijeme od njih.. . Sa 5000 na 2000... Koje varanje vlastitih korisnika.
Oni računali da će ljudi zvati 300 min i to tele2.....

Sent from my GT540
ovo je ogromna svinjarija i ovo bi treba bit razlog zbog kojeg bi se trebalo moc raskinuti ugovor na stetu tele2 isti tren. Nije me smetalo to kad su stavili onih 5k minuta limita, al 2k limita s tim da te mogu iskljucit kad im prdne ako zoves i nekog s 092 preko 200 min je katastrofa. Mislim da bi se mogla pokrenuti tuzba zbog laznog oglasavanja i obmanjivanja potencijalnih korisnika...
__________________
Remember, Remember, the 5th of November
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:32   #32
Interesantno kako ljudima bode u oci taj pojam neograniceno samo kod Tele2, a kad druga mreža (kopirajuci Tele2 i pokusavajuci sprijeciti masovni odlazak korisnika) malo tko se buni (citajuci forume o ta dva operatera). To mi daje osjecaj da ovi koji se zale na Tele2 i pojam neograniceno (naravno ne svi) su skloni nekim makinacijama tipa idem nadpolatiti "Na tudji racun" po 1000-2000kn...
I na kraju od stvarno revolucionarne tarife ispadne jedna veliko razocaranje i potreba za uvodjenjem dodatnih ogranicenja.

Zadnje uređivanje tomisličak : 20.07.2012. at 13:20. Reason: izbrisan text drugog operatera
10aLEX is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:36   #33
da, nebi da smo u hrvatskoj... punoj hrvata..
__________________
Pride is all very well, but sausage is a sausage.
Welcome to terrordome...I'm your host the friendly neighborhood baritone
aspirin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 12:46   #34
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
Interesantno kako ljudima bode u oci taj pojam neograniceno samo kod Tele2, a kad druga mreža (kopirajuci Tele2 i pokusavajuci sprijeciti masovni odlazak korisnika) malo tko se buni (citajuci forume o ta dva operatera). To mi daje osjecaj da ovi koji se zale na Tele2 i pojam neograniceno (naravno ne svi) su skloni nekim makinacijama tipa idem nadpolatiti "Na tudji racun" po 1000-2000kn...
I na kraju od stvarno revolucionarne tarife ispadne jedna veliko razocaranje i potreba za uvodjenjem dodatnih ogranicenja.
Meni osobno bode oci zato jer koristim Tele2, a ne t-mobile ili vip pa me boli uvo za njih i da smeta me sta ako mi cura ili bilo ko s kim razgovaram cesto mora minjat broj koji koristi u slucaju da je to tomato, a isto tako me smeta cinjenica da sam presao na revoluciju s druge tarife koju sam imao radi potencijalne ustede kod razgovora, a dosa san u situaciju da riskiram ukidanje usluga zvanja sad u sezoni kad mi najvise treba telefon. Meni 2000 minuta nije dovoljno za potrebe telefoniranja koje imam, a obecani neograniceni telefonski razgovori prema svima su glavni razlog zbog koje sam se odreka puno veceg interneta na staroj tarifi i presa na tu revoluciju. Sta neko drugi radi sa svojim telefonom mene nije briga, ali cinjenica je da je relovucija od apsolutno neogranicene tarife mic po mic postala jedna jaaaako ogranicena tarifa koja ima potencijal da mi napravi ogromnu financijsku stetu ako me iskljuce jer je neko od mojih prijatelja/poslovnih suradnika ima tomato, a i ako predjem 2k minuta sta san na staroj tarifi redovito prelazija u sezoni...
Obecano mi je pricanje bez ikakvih briga, a u stvarnosti moran dobro provjeravat koga zovem i u kakvu mrezu
__________________
Remember, Remember, the 5th of November

Zadnje uređivanje tomisličak : 20.07.2012. at 13:21.
Gavun is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:04   #35
Treba pratiti situaciju dalje. Mislim da je ovo Načelo pravednosti doneseno na brzinu, kako bi se zaštitili od kazne. HAKOM-ova odluka je donesena 2.7. i poslana je poštom, a rok za usklađivanje je bio 15.7., tako da je Tele2 imao samo tjedan dana ili malo više za usklađivanje uvjeta, pa su morali nešto na brzinu smisliti.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 13:23   #36
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
...mogli bi to i drugačije gledati sa strane prosječnog korisnika...
...da nam tele2 nije reklamom nametnuo lažnu neograničenost,
ne bi korisnici prelazili ograničeni limit od 5000 minuta...
...dakle, ne ponašaju se korisnici kao balkanci, nego nam operater nameće svoj mentalni sklop...

...u novom načelu pravednosti opet slične nelogičnosti:

dakle, garantiraju nam neometano korištenje, - neće nas iskapčati, ukoliko se držimo načela pravednosti, a onda :

pa zar ja kao krajnji korisnik trebam znati na kojim se tarifama nalazi broj kojega pozivam, ili je to obaveza operatera da nas obavijesti..?
Da je prava neograničena tarifa tek onda bi dolazilo do pravih zloupotreba. Sjetimo se primjera gdje su skužili da limit ne funkcionira pa su nabili preko 50 sati inozmenih poziva i plakali u medije. S jedne strane istina tele2 je do bola ograničio revoluciju da se opće ne isplati, al s druge strane hrvati su također pomognuli svojim mentalitetom

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Treba pratiti situaciju dalje. Mislim da je ovo Načelo pravednosti doneseno na brzinu, kako bi se zaštitili od kazne. HAKOM-ova odluka je donesena 2.7. i poslana je poštom, a rok za usklađivanje je bio 15.7., tako da je Tele2 imao samo tjedan dana ili malo više za usklađivanje uvjeta, pa su morali nešto na brzinu smisliti.
Već će neka ljetna akcija u 8 ili jesenska u 9 mjesecu kad skuže kako da se zaštite od nas
__________________
Cellular Tower Maps
sipe is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 14:25   #37
"2. Ako korisnik tijekom obračunskog razdoblja ostvari više od 200 minuta odlaznih poziva prema 092 brojevima"

Meni je cura s vipa (091 predbroj) prešla na Tomato. Vrijedi li ovo za nju?


"3. Ako korisnik tijekom obračunskog razdoblja ostvari više od 200 minuta odlaznih poziva prema brojevima u mrežama drugih operatora, a koji se nalaze na tarifama koje omogućavaju primatelju poziva dobivanje bonus iznosa na temelju dolaznih poziva."

Da li Tele2 može uopće znati na kojoj je tarifi neki broj koji nije u njegovoj mreži?
Ako može, smije li znati?

Iskoristiti malo pogodnosti podržavam, ali pretjerati u zloupotrebi, osuđujem.
Svjedoci smo brojeva sa par tisuća kuna koji se na Njuškalu prodaju za šestinu, sedminu od svote prikupljene na BONUS računu...

Ali se isto tako ne slažem s točkom 2. ukoliko tarifa pozivanog broja nije "Na tuđi račun"

Točku 1. apsolutno podržavam jer 2000 minuta prema ostalim mrežama smatram sasvim dovoljno i vrlo poslovnom čovjeku, da ima 66 minuta dnevno prema drugim mrežama. Inače mozak mozak proključa ako nemaš sluše ili BT.
Antonio Vivaldi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 16:58   #38
Zamislite ovo,
Na pretplati sam u tarifi Smart 100
Jucer ujutro saljem poruku Smart? I vidim da nemam vise MB za internet, potom posaljem poruku TPO i trenutna potrosnja mi je bila nekih 3kn. Posto mi je trebao internet aktivira sebi paket L od 45kn. Nakon sat-dva paket mi postane aktivan i imao sam 209mb s obzirom koliko je dana ostalo do krajamjeseca. I to je bilo sve uredu dok nisam danas ujutro dozivio šok.
Posaljem poruku TPO kad ono stanje racuna 369kn. Nemam pojma kako su mi to zaracunali, preko pprograma na androidu vidim da sam jucer potrosija nekih 30mb. Potom posaljem poruku MB? da vidim koliko mi je u paketu MB ostalo kad ono pise da ie potroseno 0mb a ostalo 209mb kao sto je jucer pisalo iako sam taj dan bija na internetu.
Sada ispada da su oni meni internet tj MB naplatili direktno na tarifu a ne oduzeli MB sa paketa koji mi je aktivan.
Ulozija sam prigovor na to u njihovom centru i zatrazio da mi izracunaju koliko dode zatvaranje pretplate. Ako to bude neka abnormalna svota jedino mi preostaje tuzba od strane moga odvjetnika zbog neizvrsenja njihovih usluga od strane ugovora koji smo potpisali.
Jer mi je ova u Sluzbi za korisnike drsko rekla kad dode racun da to kao platim pa ono saljem neke vragove za prigovor pa oni vrate lovu ili sto vec.
To su obicni lopovi...
Cezar89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 22:35   #39
Quote:
sipe kaže: Pogledaj post
Čuj, da nismo bili balkanci i zloupotrebljavali tarifu nebi do ovog dovelo. A komentare tipa "ak sam platio neograničeno moja stvar kako ću to koristiti (zloupotrebljavati)" samo dokazuju da ne zaslužujemo ništa neograničeno.

Al bit će sigurno neka slična ponuda siguran sam

Nevjerojatne besmislice! Čovjek plati uslugu i zašto ju ne bi maksimalno iskoristio. Zašto da gleda interes operatora kada može gledati svoj i interes svojih bližnjih. Umjesto da operator pleše kako korisnici žele, ispada da mi moramo strahovati nakon svakoga poziva.


Quote:
Gavun kaže: Pogledaj post
Meni osobno bode oci zato jer koristim Tele2, a ne t-mobile ili vip pa me boli uvo za njih i da smeta me sta ako mi cura ili bilo ko s kim razgovaram cesto mora minjat broj koji koristi u slucaju da je to tomato, a isto tako me smeta cinjenica da sam presao na revoluciju s druge tarife koju sam imao radi potencijalne ustede kod razgovora, a dosa san u situaciju da riskiram ukidanje usluga zvanja sad u sezoni kad mi najvise treba telefon. Meni 2000 minuta nije dovoljno za potrebe telefoniranja koje imam, a obecani neograniceni telefonski razgovori prema svima su glavni razlog zbog koje sam se odreka puno veceg interneta na staroj tarifi i presa na tu revoluciju. Sta neko drugi radi sa svojim telefonom mene nije briga, ali cinjenica je da je relovucija od apsolutno neogranicene tarife mic po mic postala jedna jaaaako ogranicena tarifa koja ima potencijal da mi napravi ogromnu financijsku stetu ako me iskljuce jer je neko od mojih prijatelja/poslovnih suradnika ima tomato, a i ako predjem 2k minuta sta san na staroj tarifi redovito prelazija u sezoni...
Obecano mi je pricanje bez ikakvih briga, a u stvarnosti moran dobro provjeravat koga zovem i u kakvu mrezu

Prvo, Revolucija je apsurdna tarifa jer donosi velike gubitke operatoru. Dovoljno je 500 minuta prema drugim mrežama i Tele2 gubi.

Drugo, problem leži u činjenici što su mnogi ljudi prelazili na Tele2 i sada su nasamareni jer je uvedena hrpa ograničenja u "neograničenoj tarifi". Menadžeri najmlađeg operatora poprilično su blesavi jer su mogli napisati da će nakon potrošenih 2000 minuta prema drugim mrežama ili 200 minuta prema Tomatu cijena poziva biti 50 lipa, a ne da će korisnik biti isključen.

Treće, korisnik nikako ne može znati je li druga strana na drugoj mreži, jer obavijest o promjeni mreže ne prepoznaje tu suptilnu razliku.

Zadnje uređivanje tomisličak : 20.07.2012. at 22:54.
Radoboj29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2012., 22:37   #40
Quote:
Radoboj29 kaže: Pogledaj post
Treće, korisnik nikako ne može znati je li druga strana na drugoj mreži, jer obavijest o promjeni mreže ne prepoznaje tu suptilnu razliku.
Ne može znati ni Tele2.

Zadnje uređivanje tomisličak : 20.07.2012. at 22:53.
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.