Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.11.2012., 22:33   #1
Tko je Lorens Novosel i njegov SOZO

Danas sam bio na uvodnom predavanju izvjesnog apostola Isusa Krista , po imenu Loren Novosel. Pokušao sam o njemu saznati detalje, ali nisam uspio. Niti sam od njega uspio nešto izvuči konkretno. Radi se o tome da on održava svojevrsne tečajeve u trajanju nekoliko dana po 2 sata. Mene zanima da li je netko bio do kraja na tome tečaju i da li zna što o tome Lorensu, koji izbjegava staviti svoje prezime.


http://www.sozo-hr.com/

Tijekom ove prve sezone (2011-2012) održavanja javnih Seminara na temu Božanskog iscjeljenja susreo sam se sa svakojakim komentarima i primjedbama od strane prisutnih i također ne-prisutnih ljudi, od strane laika i od strane svećenstva (pastora), od kojih su neki, kako to obično i biva, bili pozitivne a drugi pak negativne prirode. Kako nije teško za pretpostaviti da će se tako nešto ponavljati i u budućnosti, a kako negativne primjedbe mogu štetno utjecati na ionako klimavu 'ne-na-Svetom-Pismu-utemeljenu' vjeru u današnjih vjernika, tj. mogu u umu slabih u vjeri Kršćana potaknuti dvojbe što onda prema Jakovljevoj 1:5-8 sasvim onemogući primanje iscjeljenja, jer čovjek prima iscjeljenje putem vjere a dvojbe uništavaju tu vjeru, htio bi na ovom mjestu skrenuti iskrenom tražitelju Istine pažnju na nekoliko po meni često zanemarenih Biblijskih činjenica.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 15:47   #2
Nitko ništa ne piše. Mora da je stvarno neki lijevi kršćanin.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:46   #3
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nitko ništa ne piše. Mora da je stvarno neki lijevi kršćanin.
Vidim da je uvodno predavanje besplatno (standardna navlakuša), a cijena seminara je profesionalno prešućena. I još lik sebe naziva apostolom Isusa Krista. Nema što, gerila marketing na djelu (brz, šokantan, djelotvoran). Sada treba pričekati što će katolički biskupi i svećenici reći o nelojalnoj konkurenciji.
Ako krije prezime, bit će da je to Hit and run propovjednik (uzmi lovu i bježi), da mu se teže uđe u trag kada svoje sljedbenike uspije osloboditi navezanosti na materijalna blaga (novac, zlato, nekretnine, ...).
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 16:56   #4
Quote:
konjokradica kaže: Pogledaj post
Vidim da je uvodno predavanje besplatno (standardna navlakuša), a cijena seminara je profesionalno prešućena. I još lik sebe naziva apostolom Isusa Krista. Nema što, gerila marketing na djelu (brz, šokantan, djelotvoran). Sada treba pričekati što će katolički biskupi i svećenici reći o nelojalnoj konkurenciji.
Ako krije prezime, bit će da je to Hit and run propovjednik (uzmi lovu i bježi), da mu se teže uđe u trag kada svoje sljedbenike uspije osloboditi navezanosti na materijalna blaga (novac, zlato, nekretnine, ...).
Ne mora da znači da su svi isti uopće.

PO meni je žalosna ta generalizacija od tebe zaista je žalosno stanje duha u koje čovjek upadne da upadne u takvo generaliziranje.
Nemoguće je i imati i dobre rezultate iz takva stava prema materiji jednostavno nemoguće.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2012., 18:40   #5
Pričekati ću joj koji dan pa da vidimo što će mi reći prijatelj koji misli ići do kraja sa ovim predavanjima. To je onaj što hoda po labirintima.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 23:10   #6
Svijet je jako mali. Danas sam bio na predavanjima i tip je jako dobar. Liči na samozvanog karizmatika. Ali sam saznao da je on dobar prijatelj moga rođaka koga sam više puta stavio na forum: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114 Ali moj rođak je ateist. Unatoč tome oni se dobro slažu: karizmatik i ateist !!??
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 00:08   #7
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Svijet je jako mali. Danas sam bio na predavanjima i tip je jako dobar. Liči na samozvanog karizmatika. Ali sam saznao da je on dobar prijatelj moga rođaka koga sam više puta stavio na forum: https://www.forum.hr/showpost.php?p=4...&postcount=114 Ali moj rođak je ateist. Unatoč tome oni se dobro slažu: karizmatik i ateist !!??
Ne bih se iznenadio da je on jedan od 12 apostola koji su u svjetu jer 12 nije nikad ni otišlo gore oni su u raznim inkarnacijama pomažu svjetu.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 22:33   #8
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Ne bih se iznenadio da je on jedan od 12 apostola koji su u svjetu jer 12 nije nikad ni otišlo gore oni su u raznim inkarnacijama pomažu svjetu.
Danas sam popričao sa ženom moga prijatelja koja je velika vjernica. Ona ga isto poznaje, ali ga ne šljivi ni 0.02%. Jer taj samozvani apostol nije na liniji RKC. Može znati svu bibliju napamet, liječiti ljude i davati sve prihode siromasima, on NIJE BOŽJI ČOVJEK jer ne slijedi politiku RKC.
Zbog toga je na predavanjima bilo par katolika, a sve ostalo su bili baptisti, mormoni, protestanti, jehovci..........


Inače, kako sam shvatio, on je neka vrsta kršćanskog bioenergetičara !!
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 23:16   #9
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Danas sam popričao sa ženom moga prijatelja koja je velika vjernica. Ona ga isto poznaje, ali ga ne šljivi ni 0.02%. Jer taj samozvani apostol nije na liniji RKC. Može znati svu bibliju napamet, liječiti ljude i davati sve prihode siromasima, on NIJE BOŽJI ČOVJEK jer ne slijedi politiku RKC.
Zbog toga je na predavanjima bilo par katolika, a sve ostalo su bili baptisti, mormoni, protestanti, jehovci..........


Inače, kako sam shvatio, on je neka vrsta kršćanskog bioenergetičara !!
Bolje da te malo ljudi priznaje jer kad te mase vole to je dobar znak da si fulao i to podobro.Upamtiti ću to ime pa kad me put nanese u Zagreb upoznati ću ga.
AvluV is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2012., 17:51   #10
Quote:
AvluV kaže: Pogledaj post
Bolje da te malo ljudi priznaje jer kad te mase vole to je dobar znak da si fulao i to podobro.Upamtiti ću to ime pa kad me put nanese u Zagreb upoznati ću ga.
Ja mislim da je tip iz Splita, odnosno rodom sa nekog srednje-dalmatinskog velikog otoka.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:01   #11
Evo njega opeta: http://www.sozo-hr.com/

18.-24. svibnja 2013.

18:30-20:30h



Znanstvena Knjižnica Zadar

Ulica Ante Kuzmanića 3 (dvorište Primorske škole)

23000 Zadar


Nije mi jasno odakle njemu lova za najam prostora. A to je barem par tisuća kuna za 7 dana. A ulaz je slobodan svih 7 dana. Posjećenost je slaba , tridesetak ljudi.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:24   #12
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Evo njega opeta: http://www.sozo-hr.com/

18.-24. svibnja 2013.

18:30-20:30h



Znanstvena Knjižnica Zadar

Ulica Ante Kuzmanića 3 (dvorište Primorske škole)

23000 Zadar


Nije mi jasno odakle njemu lova za najam prostora. A to je barem par tisuća kuna za 7 dana. A ulaz je slobodan svih 7 dana. Posjećenost je slaba , tridesetak ljudi.
U evandjelju piše da Marija Magdalena pa Ivana žena Huze Herodova upravitelja i još neke od viđenijih žena su služile imovinom Spasitelja.
Dakle nađe se financijera na reformatorskim putevima božijim.
To ne treba da te čudi.
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:43   #13
Djeluje mi dosta otvoren, ali ima jedna stvar koja me malo nasmijala, jer ga pogledo na nekoj lokalnoj TV, naime pitao ga spiker, kako se vanjski svije očituje prema njemu, tj. na koji način on djeluje na svoju okolinu... Uglavnom on je spomenuo slučaj di su neki mladi igrali balote ili što već i kad je on prošo, oni su pustili buće i počeli moliti Očenaš, spiker mi nije vjerovao, a meni poslije palo napamet kako se radilo o šaljivđijama kojima je on u tom trenutku bio interesantniji od partije buća.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 17:50   #14
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Djeluje mi dosta otvoren, ali ima jedna stvar koja me malo nasmijala, jer ga pogledo na nekoj lokalnoj TV, naime pitao ga spiker, kako se vanjski svije očituje prema njemu, tj. na koji način on djeluje na svoju okolinu... Uglavnom on je spomenuo slučaj di su neki mladi igrali balote ili što već i kad je on prošo, oni su pustili buće i počeli moliti Očenaš, spiker mi nije vjerovao, a meni poslije palo napamet kako se radilo o šaljivđijama kojima je on u tom trenutku bio interesantniji od partije buća.
Možda se i on šalio no ti nisi skontao poantu.
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:00   #15
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Možda se i on šalio no ti nisi skontao poantu.
Ali čovjek kopira po izledu Krista puno bolje negoli vlč. Sudac.

Inače ima malo drukčiji stav prema bolesti, s teološkog aspekta katoličke crkve :

Iscjeljenje nam je osigurano unutar Iskupljenja



Jedan od problema sa kojim se moram obračunavati (2 Korinćanima 10:4, 5) prilikom posluživanja Božanskog iscjeljenja jeste lažna doktrina koja kaže ‘kako je bolest od Boga nametnut križ kojeg PREMA TOME mi moramo ponizno (pod)nositi’!

Odgovor na to jeste ovaj: ‘Bolest ne može biti od Boga nametnut križ kojeg mi moramo poznizno (pod)nositi budući prvo bolest dolazi od đavla (vidi učenje ‘Bolest: blagoslov ili prokletstvo’ u sekciji ‘Propovijedi’), i drugo jer je Isus na Križu, kao naš Zastupnik, već uzeo na Sebe naše fizičke slabosti i ponio naše bolesti i boli, i prema tome ako ih je On ponio, onda to znači da ih mi ne moramo (pod)nositi!’



Video: https://www.youtube.com/watch?featur...&v=RTexoGMBJPE

Zadnje uređivanje krena : 19.05.2013. at 23:13.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 23:06   #16
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ali čovjek kopira po izledu Krista puno bolje negoli vlč. Sudac.
Nazareni svi su imali duge kose i brade nije to po uzoru na Jezusa nego datira mnogo prije..
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:46   #17
Quote:
Mališute kaže: Pogledaj post
Možda se i on šalio no ti nisi skontao poantu.
Moguće

nisam ni ja uvijek najpametniji
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2013., 15:59   #18
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Moguće

nisam ni ja uvijek najpametniji
Naravno da je moguće,kao što je moguće da nije ni moja interpretacija kao ni tvoja nego da je neka treća u pitanju jer ne znamo što se u čovjeku u glavi motalo toga trena.
Ali zaključiti kao ti onako je prebrzo pukovniče ...
Mališute is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 19:04   #19
..kako je lako osuđivati čovjeka i reći za njega ovo ili ono..a da istog niste nikad vidili-upoznali a da ne kažem živili s njim određeno vrime!
Lorens jeste Apostol Isusa Krista i to dokazuje njegovo svedočanstvo i življenje za Istog.
zokibacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2013., 20:48   #20
Quote:
zokibacko kaže: Pogledaj post
..kako je lako osuđivati čovjeka i reći za njega ovo ili ono..a da istog niste nikad vidili-upoznali a da ne kažem živili s njim određeno vrime!
Lorens jeste Apostol Isusa Krista i to dokazuje njegovo svedočanstvo i življenje za Istog.
Djeluje li on u okviru neke zajednice ili je sam?
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:18.