Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2016., 00:20   #81
Izgleda da je poklonik/kopirant njemačke proročice skorog Sudnjega dana i Isusova povratka - Berthe Duda. Majstorice puno priče a da ništa konkretno ne kaže.

A kada ipak kaže, onda joj je Bog rekao da se Saturn sastoji od "prozirne svijetleće kovine", a druge zvijezde uopće ne bi mogle postojati bez sjaja našega Sunca ("Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen."). .
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:30   #82
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izgleda da je poklonik/kopirant njemačke proročice skorog Sudnjega dana i Isusova povratka - Berthe Duda. Majstorice puno priče a da ništa konkretno ne kaže.

A kada ipak kaže, onda joj je Bog rekao da se Saturn sastoji od "prozirne svijetleće kovine", a druge zvijezde uopće ne bi mogle postojati bez sjaja našega Sunca ("Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen."). .
Nije bitno. Glavno da ima puno svojih sljedbenika. Barem im nije dosadno u životu. A vidimo da i pitche padaju na propovjednike
Lorens je oženio manekenku. Zašto nije oženio jednu ženu koja liže oltare, koju je muž napustio radi 10 godina mlađe ljubavnice.
Bila je jedna takva na predavanju u Zadru.

S obzirom da više voli manekenke , ja bih mu predložio da se poveže sa sektom Komaja. I da spoji ugodno s korisnim.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2016., 09:48   #83
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije bitno. Glavno da ima puno svojih sljedbenika. Barem im nije dosadno u životu. A vidimo da i pitche padaju na propovjednike
Lorens je oženio manekenku. Zašto nije oženio jednu ženu koja liže oltare, koju je muž napustio radi 10 godina mlađe ljubavnice.
Bila je jedna takva na predavanju u Zadru.

S obzirom da više voli manekenke , ja bih mu predložio da se poveže sa sektom Komaja. I da spoji ugodno s korisnim.
Znači, sve se svodi na dvije jedine konstante u svemiru: pare i p... https://youtu.be/WMwLFLbRNu0
konjokradica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 12:27   #84
Plakat u Splitu

Poznajete li sektu Lorensa Novosela u Splitu?

Trazimo kontakt sa obiteljima ugrozenima djelovanjem ove sekte.
Svaka podrska je dobrodosla, svaka informacija moze pomoci mladima i naivnima da prepoznaju opasnost za vlastiti zdrav razum.

Koja su obiljezja jedne sekte?

- Jedan vodja, "Bozji" izabranik, jedna "misija", jedna i jedina "istina"

- Jedan idealni svijet unutar sekte, untar kojeg vlada "dobro", a sljedbenici su jedni drugima "duhovna" braca i sestre.. i drugi vanjski opasni svijet u kojem vlada "zlo".. u tom svijetu najcesce ostaje i vlastita krvna obitelj. Ona cesto unosi nemir u srca "izabranih", pa su se oni zbog "Boga" prisiljeni distancirati od "nevjernika" iz vlastite obitelji..

- Prijeteci "smak svijeta"! Slicni dogadjaji su vec desetine puta pogodili Zemlju, ali ovaj puta dolaze najavljeni u Bibliji, a samo "prorok" ce dobiti na vrijeme tocnu informaciju i spasiti svoju grupu vjernih. Vruca linija s Bogom je moguca samo preko "proroka". Kod ostalih sljedbenika koji imaju slican dar taj njihov kontakt s Bogom nije bas siguran.

- Misionarenje je rad u "Bozjem vinogradu".. a zaista se radi o jednom "duhovnom" multilevel sustavu. Oni na vrhu postaju predmet obozavanja, "duhovnog" zaljubljivanja.. a oni na dnu piramide dolaze i pokusavaju konacno rijesiti svoje probleme. Dok im to uspijeva dotle se i zadrzavaju u sekti. Nakon razocarenja i odlaska bivaju etiketirani kao "otpad".

- Dogadjaju se CUDA!
To je sljedbenicima vjerovatno najvaznije. A kako ta cuda izgledaju moze se vidjeti na youtube kod "proroka" Kenneth E. Hagina koji u osnovi ima jednako ucenje kao i ova sekta, i takodjer dijeli iste darove "duhovnog pijanstva" (drunk in the Spirit).
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 17:35   #85
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Nije bitno. Glavno da ima puno svojih sljedbenika. Barem im nije dosadno u životu.
Ali odvodi kršćane i kršćanke od Majki crkava!
Ko Most.

Quote:
S obzirom da više voli manekenke , ja bih mu predložio da se poveže sa sektom Komaja. I da spoji ugodno s korisnim.
Nije mi poznat niti jedan slučaj da se neka od desetaka tisuća kršćanskih sekti spojila s nekom drugom (ili oficijelna religija), i podvrgla njihovom karizmatskom vođi. Bilo bi pravo čudo da se to desi..... znak Duha Svetoga?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:32   #86
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Poznajete li sektu Lorensa Novosela u Splitu?
Znamo za vrlo slične koji mrze da ih se zove sekta ali isto djeluju.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:41   #87
Upravo je poceo Lorensov seminar u Splitu. Vjerovatno nikad necemo saznati sto se tu dobija, sto se sa dusom zaista dogadja, ali je izgleda ovo nesto prema cemu se ide i smatra "vrhom vrhova".. slika kao i uvijek govori vise od rijeci..

https://youtu.be/X2V7KbbfRHA

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 21:45   #88
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Upravo je poceo Lorensov seminar u Splitu. Vjerovatno nikad necemo saznati sto se tu dobija, sto se sa dusom zaista dogadja, ali je izgleda ovo nesto prema cemu se ide i smatra "vrhom vrhova".. slika kao i uvijek govori vise od rijeci..

https://youtu.be/X2V7KbbfRHA

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Bila sam iz znatiželje na seminaru, bilo je ljudi iz različitih vjera, par Časnih sestara koje zanima ekumenizam itd.... Lorens topla, pristupačna, jednostavna, osoba, gorljiv u svojoj vjeri, ali ono tko hoće hoće, tko neće nema prisile. Izuzetan je poznavalac Biblije, a to što ima neki svoj put i tumačenje to je druga priča. Uglavnom otvoren za dijalog, objašnjenja... tako da mu se slobodno obratite, ako imate pitanje ili ako ga želite upoznati da vidite jel stvarno "opasan" i jel "opasno to što priča". Neće Vas pokušati obratiti, ako vas je toga strah, niti "opiti"... Ja sam jedno vrijeme slušala njegove propovjedi, primala materijale, nešto mi se svidilo, nešto nije... komentirala sam sa njime... zahvalila se jer se nisam sasvim našla u tome i OK, valjda me Duh Sveti nije dovoljno obuzeo tj. nisam se predala... što se događa ne znam. Ajmo zabraniti onda i fra Ivu Pavića (za kojeg je Lorens priznao, da iako se u nekim stvarima razmimoilaze , smatra ga jednim od najvećih karizmatika ovog kraja), ajmo zabraniti Sudca, ajmo zabraniti baptiste, pentakostalce, Adventiste, Riječ života, duhovne obnove, ..... sve to mogu biti neke čudne "sekte" koje zaluđuju ljude... Ali netko ima potrebu za tim, nekome pomogne, netko se nakon prvotnog ushita razočara, netko očekuje čaroban štapić.... itd. Sve je to osobna stvar...Meni se kod Lorensa svidilo, što ne straši paklom, posljednjim vremenima... itd već je bazirana propovjed na Bog je ljubav. Ako je kome pomogao, tj ta vjera... treba biti zahvalan, a ne on je "opasnost"... Vjera uistinu može biti opasnost, ako vodi u neki "fanatizam", ako osoba "izgori u tome", ali toga ima u svim vjerama i kršćanskim pravcima. Ja inače ne volim kod nikoga Mi jedini u pravoj, čistoj, punoj Istini, pa ni u Katoličkoj Crkvi, ni kod Lorensa, ni kod Adventista, ni kod Baptista, ni kod svih ostalih.... ali to je vjera ili jesi vjernik tj. vjeruješ ili ono si ni tu ni tamo, bi i ne bi... A na seminaru , pa eto uz pet dana besplatnog zanimljivog predavanja, jer sam išla bez predrasuda i ostavila "tvrdoglavost" i ono to su "gluposti" kod kuće, puno toplih zagrljaja i to je to, ne boli i nije "strašno" .

Zadnje uređivanje vannia : 06.09.2016. at 22:18.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:20   #89
Taj covjek, Lorens za samog sebe izjavljuje kako je nesebican.. to jos od nikog u zivotu nisam cuo, osim u sali..

Za ateiste izjavljuje "nema dobrog ateista, oni samo misle da su dobri.." itd. u istom stilu..
Ali naravno, za razne prigode ima razlicite nastupe, jedno je za najsiru javnost, a drugo u nesto u uzem krugu..

Koja je njegova definicija bolesti i zdravlja, muskarca i zene, seksualnosti?

Koje mjesto imaju uopce ljudski osjecaji.. postoji li tu uopce svjesno i podsvjesno.. Moze li covjek uopce ostati psihicki zdrav drzeci se njegovog kulta "pozitivnosti", ili kako to nazivaju "Evandjelje prosperiteta". Sljedbenici kako sama rijec kaze "slijede".. A sto slijede? Covjeka koji je stalno "super".. Pa cak mu je i privremena supruga manekenka u tom stilu na tv izjavila (youtube) da joj je u braku s njim "super"..

Gdje to sve zajedno vodi pokazuje video sa Haginom.. pa tko to voli, taj video, te "fenomene" ili "darove", tko vidi "Duha" u tome, tome ne treba nista ni argumentirati, kao i svi mi ima slobodu da dodje do tog iskustva, Split mu nije daleko.

A o djeci koja nadam se dobijaju samo napadaje bujne maste u njegovom prisustvu, o tome ne bih ni pocinjao.. Sto kada i ako se pokaze druga strana tog covjeka.. Sto ako ta vidjenja nisu spontano djelovanje "Duha"? Tko i koliko u tom slucaju stavlja na kocku prepustajuci vlastitu djecu "silama" "sfere" koja okruzuje tog covjeka?

Na njegovim stranicama se spominje "duznost obrane istine".. Potpuno se slazem s time. Jer u njegovom se slucaju smisao naseg ljudskog zivota na Zemlji potpuno dovodi u pitanje.. Naravno, to on nikada nece tako kratko i jasno izjaviti, ali mozda bi najbolje iskustvo bilo upoznati njegove sljedbenike osobno, i to one najblize.. a poznajem ih dovoljno. Zbog takve radikalnosti, na prvi pogled skrivene iza "krscanskog" smjeska smatram da bi njegov poziv na "obranu istine" trebao prihvatit svatko koga iole zanimaju gore navedene teme, tko voli sebe, zivot, djecu i ovu planetu.. Jer on, Lorens, je upravo neprijatelj zemaljskog zivota..

Jos samo nedostaje svemirski brod kojeg vozi "Isus" i koji ce cijelu grupu u zadnji tren izvuci pred jurecim asteroidom.. pravi holivudski film! za djecu..


Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:50   #90
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Taj covjek, Lorens za samog sebe izjavljuje kako je nesebican.. to jos od nikog u zivotu nisam cuo, osim u sali..

Za ateiste izjavljuje "nema dobrog ateista, oni samo misle da su dobri.." itd. u istom stilu..
Ali naravno, za razne prigode ima razlicite nastupe, jedno je za najsiru javnost, a drugo u nesto u uzem krugu..

Koja je njegova definicija bolesti i zdravlja, muskarca i zene, seksualnosti?

Koje mjesto imaju uopce ljudski osjecaji.. postoji li tu uopce svjesno i podsvjesno.. Moze li covjek uopce ostati psihicki zdrav drzeci se njegovog kulta "pozitivnosti", ili kako to nazivaju "Evandjelje prosperiteta". Sljedbenici kako sama rijec kaze "slijede".. A sto slijede? Covjeka koji je stalno "super".. Pa cak mu je i privremena supruga manekenka u tom stilu na tv izjavila (youtube) da joj je u braku s njim "super"..

Gdje to sve zajedno vodi pokazuje video sa Haginom.. pa tko to voli, taj video, te "fenomene" ili "darove", tko vidi "Duha" u tome, tome ne treba nista ni argumentirati, kao i svi mi ima slobodu da dodje do tog iskustva, Split mu nije daleko.

A o djeci koja nadam se dobijaju samo napadaje bujne maste u njegovom prisustvu, o tome ne bih ni pocinjao.. Sto kada i ako se pokaze druga strana tog covjeka.. Sto ako ta vidjenja nisu spontano djelovanje "Duha"? Tko i koliko u tom slucaju stavlja na kocku prepustajuci vlastitu djecu "silama" "sfere" koja okruzuje tog covjeka?

Na njegovim stranicama se spominje "duznost obrane istine".. Potpuno se slazem s time. Jer u njegovom se slucaju smisao naseg ljudskog zivota na Zemlji potpuno dovodi u pitanje.. Naravno, to on nikada nece tako kratko i jasno izjaviti, ali mozda bi najbolje iskustvo bilo upoznati njegove sljedbenike osobno, i to one najblize.. a poznajem ih dovoljno. Zbog takve radikalnosti, na prvi pogled skrivene iza "krscanskog" smjeska smatram da bi njegov poziv na "obranu istine" trebao prihvatit svatko koga iole zanimaju gore navedene teme, tko voli sebe, zivot, djecu i ovu planetu.. Jer on, Lorens, je upravo neprijatelj zemaljskog zivota..

Jos samo nedostaje svemirski brod kojeg vozi "Isus" i koji ce cijelu grupu u zadnji tren izvuci pred jurecim asteroidom.. pravi holivudski film! za djecu..


Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Pa i katolici i ostali vjernici imaju dužnost "braniti" svoju istinu, i katolici smatraju da se ateisti neće spasiti, i da se ne može biti dobar bez predaje Isusu Kristu tj nije to to .. Radikalnost u bilo kojem pogledu, mi se ne sviđa, ali to je vjera ili jesi ili nisi... Ne vidim razliku između onih koji su "opijeni" propovjedi fra ive Pavića u Šurkovcu, Zlatka Sudca, koji govore u jezicima, padaju u duhu, koji su "opijeni" (ništa negativno) na duhovnim obnovama ili onih koje dotakne ono što Lorens propovjeda. Ako je konkretno nekoga odveo na "krivi put", netko previše zastranio u tome na štetu nekog drugog, obratite mu se i to je to.... A da se i meni sviđa što inače vjera i religije propovjedaju u vezi ateista i drugih vjeroispovjesti i ne baš... ali to je moja osobna stvar. A koji "Duh" "progovara" kroz Lorensa, to ne znam... isto kao što ne znam koji "Duh" "progovara" kroz svećenike koji se bave politikom na oltaru.... Inače sam katolik i poštujem svoju vjeru, pa zato to i naglašavam što mi smeta ....
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 21:59   #91
Da, istina, Lorensova glavna i u biti jedina poruka je "ljubav".. I to je vjerujem jedini pravi razlog koji privlaci i zadrzava njegove sljedbenike. Ali koliko god to bilo istina s tim necemo daleko stici, ljubav kao "mjerilo" moze biti nas osobni, dusevni kriterij, ali u razgovoru, diskusiji s neistomisljenicima.. tu je koristenje pojma ljubav prije jedna mala diverzija nego nesto o cemu se moze razgovarati.

Sto li sve ljudi smatraju ljubavlju, po meni s pravom.. ljubav malog djeteta prema majci i svemu sto mu ona znaci, pa kasnije u pubertetu prvi puta mozda jednako tako jaka ljubav prema onima koji sada mogu cak konkurirati roditeljima..i tako dalje.. svaka dob, svaka razina svijesti ima svoju karakteristicnu "ljubav", glavnu pokretacku silu zivota.

Pa tako i nasa spomenuta sekta ima svoju karakteristicnu "ljubav" koju bih radije nazvao "zaljubljenost", a kakve veze zaljubljenost i stvarnost imaju to znamo svi.. barem smo svi trebali ili mogli proci kroz tu fazu, ali sto ako nismo, pa sa 30, 40 ili 50 jos sanjarimo kao curica od 15, 16 godina..

Pitanje ljubavi je po meni prije pitanje zivota u cjelini.. ljubav i patnja su nerazdvojni, pa tko se ne boji ljudi i zivota imat ce jednog i drugog nerazdvojivo i u izobilju. Mozda bih povukao jednu bitnu granicu u zivota sa ljubavlju kao mjerilom.. granicu izmedju djeteta i odraslog. Prva faza bi bilo djetinjstvo sa ljubavlju prema svemu sto nam je ugodno, i s tim u vezi "mrznjom" koja ne zeli nasu najdrazu igracku nikome prepustiti bez borbe, ili bar kazne. A u drugoj "odrasloj" fazi bi ljubav mogla postojati i bez svoje suprotnosti, mrznje.. Kako je netko vec davno primijetio, prava suprotnost ljubavi nije mrznja nego ravnodusnost. Prva faza bi bila djetinjstvo u kojem smo navikli samo primati.. okruzeni paznjom obitelji, vise ili manje.. a druga je stvaran zivot u kojem se ljubav pokazuje strpljenjem, spremnoscu za zrtvu, li patnju.. to je faza zivota u kojoj se sve placa, a ono sto smo naucili od roditelja sada imamo priliku dati vlastitoj djeci..

I tako dolazimo do "ljubavi" po Lorensu.. koji kaze da je majcinska ljubav nista jer majka nije spremna umrijeti za svako dijete, u principu. On se toliko visoko uzdigao do "Isusa" da ih vec tesko razlikujem. To Isusovo djelo on sada bez pardona spusta i povezuje sa sobom i Ekipicom, jer oni imaju udio u tom djelu ne samo kao spaseni, nego upravo kao oni koji spasavaju.. s cime se jedna majka nikada ne moze usporediti.. Upravo oni su ti koji su spremni biti razapeti, ici i u Pakao kako bi i zadnja ljudska dusa nasla svjetlo i spas..

Nadam se da ce na ovom forumu i opcenito na webu zrtve ove sekta, prije svega clanovi obitelji sljedbenika, pronaci malo nade i kontakt sa drugima u slicnoj situaciji.

Ovo je osnovno pitanje koje bih volio uz pomoc neistomisljenika rasvijetliti i izbrusiti. Postoje li sekte uopce? Koji kriteriji bi se mogli postaviti za jednu takovu analizu?

Sto se tice ljubavi kao nekog kriterija za "istinu" nadam se da cemo ga svi slijediti u svom zivotu, ali na ovakvom mjestu, u diskusiji, mozemo pokusati doci i do neceg objektivnijega. Vjerujem da svi u nekoj mjeri imamo "osjecaj za istinu", koji se oslanja i na misljenje i na "srce". Razgovor je nesto sasvim novo u odnosu na samo "srce", to je put u stvarnost, prema stvarnoj istini. Ako se ovdje npr. nadje desetak stvarno zainteresiranih za ovu temu to ce biti veliki korak prema istini o Lorensu, ma kako ona izgledala.

Nadam se da ce neko reagirati i na video o Haginu. Hagin je Lorens, Lorens je Hagin.. ako ne vjerujete pitajte Lorensa. Zanima me ima li koga, tko nije ateist, tj. materijalist, ima li nekog takvog tko bi rado dosao na jedan takav dogadjaj kao kod Hagina?
Kad se jednom prihvati Lorensa, "preda" mu se, tada to pitanje otpada, tada vise nema osobnog izbora.. tada nekim cudom svi sljedbenici otkrivaju "Duh" u svemu sto guru donosi.. sve granice padaju.. tada je prekasno za zdrav razum, najcesce

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 22:51   #92
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Poznajete li sektu Lorensa Novosela u Splitu?

Trazimo kontakt sa obiteljima ugrozenima djelovanjem ove sekte.
Svaka podrska je dobrodosla, svaka informacija moze pomoci mladima i naivnima da prepoznaju opasnost za vlastiti zdrav razum.

Koja su obiljezja jedne sekte?

- Jedan vodja, "Bozji" izabranik, jedna "misija", jedna i jedina "istina"

- Jedan idealni svijet unutar sekte, untar kojeg vlada "dobro", a sljedbenici su jedni drugima "duhovna" braca i sestre.. i drugi vanjski opasni svijet u kojem vlada "zlo".. u tom svijetu najcesce ostaje i vlastita krvna obitelj. Ona cesto unosi nemir u srca "izabranih", pa su se oni zbog "Boga" prisiljeni distancirati od "nevjernika" iz vlastite obitelji..

- Prijeteci "smak svijeta"! Slicni dogadjaji su vec desetine puta pogodili Zemlju, ali ovaj puta dolaze najavljeni u Bibliji, a samo "prorok" ce dobiti na vrijeme tocnu informaciju i spasiti svoju grupu vjernih. Vruca linija s Bogom je moguca samo preko "proroka". Kod ostalih sljedbenika koji imaju slican dar taj njihov kontakt s Bogom nije bas siguran.

- Misionarenje je rad u "Bozjem vinogradu".. a zaista se radi o jednom "duhovnom" multilevel sustavu. Oni na vrhu postaju predmet obozavanja, "duhovnog" zaljubljivanja.. a oni na dnu piramide dolaze i pokusavaju konacno rijesiti svoje probleme. Dok im to uspijeva dotle se i zadrzavaju u sekti. Nakon razocarenja i odlaska bivaju etiketirani kao "otpad".

- Dogadjaju se CUDA!
To je sljedbenicima vjerovatno najvaznije. A kako ta cuda izgledaju moze se vidjeti na youtube kod "proroka" Kenneth E. Hagina koji u osnovi ima jednako ucenje kao i ova sekta, i takodjer dijeli iste darove "duhovnog pijanstva" (drunk in the Spirit).
Opisao si najvecu sektu sviju vremena krscanstvo a ostalo su samo pritoci na isti kalup inace se ne bi uljevalo ili sljevalo iz jedna u drugo.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:12   #93
Istina, samo sto se razlikuje postotak fanatika medju sljedbenicima.. Sekte po definiciji razaraju obitelji, ako se cijela obitelj uskoro ne "obrati".. Velike vjerske zajednice u principu podrzavaju krvno srodstvo, obiteljsku povezanost, dok sekte zive takoreci samo u "Duhu".. njima je zemaljski zivot, a time i obitelj nesto ispod casti, oni su jednom nogom vec na "Nebu"..

Moje pitanje je ima li razlike izmedju male grupe - sekte, i neke velike crkve? U cemu se razlikuju?

Bezbroj je prica o sektama koje ilustriraju to sto vidim kod Lorensa. U Njemackoj i Svicarskoj je djelovala sekta Fiat Lux sa istom pozadinom kao i Ekipica iz Splita.. Swedenborg, Lorber i Dudde su i tamo bili izvori "ciste istine".. I sto je na kraju bilo od sve te "Istine"? Nista specijalno, uz stalno ocekivanje Apokalipse vodio se lagodan zivot za one na vrhu hijerarhije.. a to je netko od onih na dnu trebao nekako platiti, direktno ili indirektno.. A zacudo potpuno ista teologija..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:16   #94
Isus je reko u evandjelju da je došao donijeti razdor u obitelji ...Prema tome o čem vi palamudite? Je li tko od vas nazvao Isusa uništavačem obitelji? Ja nisam čuo nego čujem da su drugi tj vođe sekti...Dvostruka mjerila,priča završena,licemjerstvo !!!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 23:16   #95
Istina je da se crkve razlikuju po velicini najvise..ali crkve i krscanstvo ne bih stavio pod apsolutni znak jednakosti.. ostavio bih Isusa po strani od institucija i teologija, dostupnog svim ljudima bez obzira na to odakle su i znaju li uopce pricu o njemu ili ne.. u tom smislu jesam krscanin, ali ne i katolik..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 01:09   #96
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Istina je da se crkve razlikuju po velicini najvise..ali crkve i krscanstvo ne bih stavio pod apsolutni znak jednakosti.. ostavio bih Isusa po strani od institucija i teologija, dostupnog svim ljudima bez obzira na to odakle su i znaju li uopce pricu o njemu ili ne.. u tom smislu jesam krscanin, ali ne i katolik..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Ostavio bi fanatika Isusa iz evandjelja a kritizirao one koji ga sljede lol da su fanatici??

Daj uozbilji se !!
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 01:16   #97
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Izgleda da je poklonik/kopirant njemačke proročice skorog Sudnjega dana i Isusova povratka - Berthe Duda. Majstorice puno priče a da ništa konkretno ne kaže.

A kada ipak kaže, onda joj je Bog rekao da se Saturn sastoji od "prozirne svijetleće kovine", a druge zvijezde uopće ne bi mogle postojati bez sjaja našega Sunca ("Es kann kein einziger Stern ohne die Leuchtkraft der Sonne bestehen."). .
Sve je podložno manipuliranju sve što postoji to ne znači da ta Berta Dude nema porciju znanja a čitao sam tekstove doduše davno je to bilo a jedina ako se ne varam od sviju je potegla ono što ja govorim cijelo vrijeme a to je dvojica u evandjelju ili dva Isusa.Ona govori da je drugi spreman umrijeti na križu samo da ostvari svoj plan zavođenja no u svrhu spoznaje ljudima ostavlja da sami to ocjene ...Rijetkost zaista, držim da je vrlo blizu istine jer poznajem mnoge stare spise no što je poslije ona napravila od svega što je dobijala otkrivenjem u duhu to je vjerojatno dogma opet manipulacija no na način kako Ti Nepoznati gledaš nećeš nikada steći razumjevanje ama baš nikad....
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 20:39   #98
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Istina, samo sto se razlikuje postotak fanatika medju sljedbenicima.. Sekte po definiciji razaraju obitelji, ako se cijela obitelj uskoro ne "obrati".. Velike vjerske zajednice u principu podrzavaju krvno srodstvo, obiteljsku povezanost, dok sekte zive takoreci samo u "Duhu".. njima je zemaljski zivot, a time i obitelj nesto ispod casti, oni su jednom nogom vec na "Nebu"..

Moje pitanje je ima li razlike izmedju male grupe - sekte, i neke velike crkve? U cemu se razlikuju?

Bezbroj je prica o sektama koje ilustriraju to sto vidim kod Lorensa. U Njemackoj i Svicarskoj je djelovala sekta Fiat Lux sa istom pozadinom kao i Ekipica iz Splita.. Swedenborg, Lorber i Dudde su i tamo bili izvori "ciste istine".. I sto je na kraju bilo od sve te "Istine"? Nista specijalno, uz stalno ocekivanje Apokalipse vodio se lagodan zivot za one na vrhu hijerarhije.. a to je netko od onih na dnu trebao nekako platiti, direktno ili indirektno.. A zacudo potpuno ista teologija..

Gesendet von meinem SM-T555 mit Tapatalk
Stvar je "psihološke prirode". Kad sam naišla na Lorensa bilo mi je zanimljivo čitati materijale u kontekstu duhovnosti, new age, zakona privlačenje (Lorens dosta toga na neki način temelji na zakonu privlačenja, ali u kontekstu vjere u Isusa, što mi je bilo zanimljivo jer na neki način vjerujem u taj zakon, naglašavam na neki način), a opet Biblije krščanstva... i povlačiti paralele na neki način. Taj dio mi je bio na neki način kao da čitam nekog novog "duhovnjaka", filozofa.... Mada onaj dio od kojeg sam "zazirala" i od kojeg zazirem da je bilo tko u pitanju je naša vjera, propovjed je istinitija od drugih, punija, čistija itd... Neću reći da je Lorens "direktno" napastan po tom pitanju... Nije, ali indirektno to učenje,nastojanje, psihološki je... jer , vjera nema izbora.... ili jesi predan Isusu i dotaklo te ili još nisi "baš", ali zato moraš biti u okrilju onih koji jesu da te "duhovi" iz vana ne bi pokolebali i odveli na krivi put. Ukoliko nemaju u tome podršku obitelji, naravno da će je smatrati "opasnosti" , ali ne u smislu da im to namjerno rade, ne u smislu nečeg lošeg, ne u smislu da misle da ih ne vole , već u smislu da jedino ako ostanu u svojoj istini moći će pomoći i svojoj obitelji da dođu do Istine. Jer kako živjeti sa time da znaš i da si u milosti Istine tj. znaš put, a da netko tvoj bližnji nije. Teško. Naravno prvo nastojanje će biti nastojati ih uvesti u tu istinu, što naravno onaj tko nije pod tim "utjecajem" neće gledati blagonaklono...

Ovo pišem jer sam i sama počela sebi postavljati ta pitanja, što ako npr.uđem u to, pa prvo bi bilo da svi moji moraju ući Užasan osjećaj, kao da dovodiš sav svoj život i život svojih u pitanje, u smislu da sve ono do sad je bilo krivo na neki način, a ja sam uistinu zahvalna na svojoj obitelji i kad se susretnem sa nekim "teškim" obiteljskim pričama, kažem Bože hvala ti. I sad zamisli da ih počnem "daviti" sa nečim, a oni su jedva i formalni vjernici u smislu vjere, ali u smislu obiteljskih vrijednosti su pravi vjernici. Ne radi toga jer mi se sviđa ta "sekta", učenje, vođa... itd nego zato jer sam "uvjerena" u tu Istinu kad sam već tu i odabrala ostati , a sva ona pitanja i ono što me odvlači od toga smatram opasnošću, smatram da nisam dovoljno predana molitvama, čitanju propovjedi itd. I kako sad živjeti sa spoznajom da si ti vjerojatno na dobrom putu da budeš u Božjoj milosti, spasenju, a tvoji bližnji baš i ne .... Teško, ako ti je stalo do njih. I eto upravo iz ljubavi dolazi do tih raskola u obitelji. Iskreno meni je upravo to grupiranje, odvajanje, čuvanje od vanjskog svijeta, koliko god to sad shvaćam na neki način, da to nije manipulacija nekog nadobudnog vođe radi hira, već da je to istinska vjera, bio znak upozorenja, ono nešto što mi je reklo miči se od toga, ono nešto što mi je bilo neprihvatljivo, koliko god mi je bilo razumljivo na neki način tj koliko god sam pokušavala razumjeti, nisam mogla... nikako da mi "legne". Uistinu za tako nešto moraš biti "svoj", ma koliko god zvuči da netko drugi manipulira tobom. Jer to je korak u nešto novo, što baš nije "prihvatljivo". U prvi mah si doista "opijen" time, kao i poslije neke knjige npr "self help" ili npr povući ću paralelu sa počecima Ho oponopona (već četiri godine sam u tome, a NISAM u tome, ono odušak kako mi dođe bez vezanosti za Ho oponopono) Otrežnjenje je znak da nisi uspio, da je svijet jači u prvi mah, a onda staješ na loptu tj. izlaze pitanja na koja ti odgovori nisu "legli" (Iako Lorens uistinu ima odgovore na sve na neki način, naravno u okrilju svog vjerovanja i stvarno je ugodno sa njime "filozofirati", razlagati, što, zašto, ).... Kod mene nikad nije došlo do "potpune opijenosti" ,jer je više bilo filozofiranja i odgovora koji mi nisu legli bez obzira što sam "znala" da je to utjecaj "svijeta". Koliko god pokušavam da shvatim, a ovo je bio jedan od pokušaja da shvatim što se krije iza toga Samo je jedan Put do Boga, iskreno nisam shvatila i dobila odgovore koji bi meni legli... Kako toliko krščanskih pravaca, denominacija, raskola i svi u Istini, a svi oni drugi i ne baš..... I na to pitanje još uvijek tražim odgovor kojeg nema.... U isto vrijeme na ovu temu paralelno sam "filozofirala", časkala, otvoreno pokušavajući otkriti ono nešto, sa Lorensom, sa jednim mislim vjernikom iz Riječi života, sa jednom ženom koja je Adventistima i još nekima.... I svi su oni jedini bili u Istini, a samo čitajući Bibliju i predanju Isus mogu to otkriti... naravno za one druge su govorili i da ih se klonim jer to nije baš to...I što mi je preostalo, nakon tog jednog razdoblja "istraživanja" u kojem sam uistinu svoje predrasude, "znanja" nastojala ostaviti sa strane, otvorivši se za nešto "neobjašnjivo" i duhovno... preostalo mi je da zaključim da do onih odgovora koje me muče neću doći ili pak da slušam svoje odgovore... a to je Puno je puteva do Boga, cijeni i poštuj sve.... Bitno je ono što je ugrađeno u te puteve, a to su neke univerzalne vrijednosti koje ne djele ljude po vjeri.... Eto možda sam u zabludi jer me Isus nije dotakao sasvim, ali ne mogu protiv sebe .... Uf odužih i zakomplicirah, ako je što kome jasno iz ovoga čestitam, ali došlo mi da pokušam objasniti neki moj unutarnji osjećaj vezano uz ovu temu, a koji se provlači i kroz druge teme.... I ovo nije "napad" na one čvrste u svojoj vjeri... ja im se i divim na neki način... Ali isto tako, nakon ushita sa nečim treba stati i pitati se jel to to....jel sam to ja ili se silim na nešto jer je netko tako rekao, jer sam se vezao za vođu, gurua, jer sam baš ušao u to u nekom osjetljivom razdoblju.....

Zadnje uređivanje vannia : 08.09.2016. at 21:28.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 21:45   #99
Prije nekoliko mjeseci je izasla knjiga, trenutno samo na engleskom Beyond Belief Artura Janova. Kao sto sam naslov kaze knjiga se bavi pozadinom vjerovanja, pogotovo ekstremnih, sekti, kulteva..
Janov je covjek koji je uspio pomoci samome sebi, i iz tog iskustva i zahvaljujuci strucnoj naobrazbi postao poznat na podruzju epigenetike.. postao je strucnjak za stvarnu ljubav, onu kojom se svi mi hranima, a pogotovo djeca, pa cak i prije rodjenja.
Sam za sebe kaze da je imao "lude" roditelje, i to detaljno opisuje, a sto se tice struke i obrazovanja je izjavio da je vise o zivotu naucio igrajuci se sa prijateljima nego na medicinskom psihijatrijskom studiju..
Ono sto je ovdje posebno nije samo to da netko uspjesno "lijeci" depresije, ovisnosti, cudne ideje.. nego to da se taj proces provodi na siguran nacin, da se prate tjelesni parametri i dovode u vezu sa psihickim procesima.. pa do toga da se mjera necije traumatiziranosti i prije samog rodjenja moze "izmjeriti" cak i na genima.. To nije samo njegov doprinos nego opcenito doseg danasnje epigenetike..

S druge strane njegovo iskustvo kaze da je rad na dubokim traumama dug i trazi strpljenje. Takoreci kotac vremena se okrece unatrag, i klijent ne smije biti pod nikakvim pritiskom ni vremena ni moraliziranja.. Ukratko, najbolje bi bilo da terapeut ne prica suvise.. a klijent ce tada lakse pronaci put do sebe koji jedino on poznaje.. Naravno, to traje, godina ili dvije nisu preduge ako se radi o tezem djetinjstvu..

Kod nas sam cuo da se to radi u Puli kod dr. Horvata..

http://blog.dnevnik.hr/sekte
Gideo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 22:12   #100
Quote:
Gideo kaže: Pogledaj post
Prije nekoliko mjeseci je izasla knjiga, trenutno samo na engleskom Beyond Belief Artura Janova. Kao sto sam naslov kaze knjiga se bavi pozadinom vjerovanja, pogotovo ekstremnih, sekti, kulteva..
Janov je covjek koji je uspio pomoci samome sebi, i iz tog iskustva i zahvaljujuci strucnoj naobrazbi postao poznat na podruzju epigenetike.. postao je strucnjak za stvarnu ljubav, onu kojom se svi mi hranima, a pogotovo djeca, pa cak i prije rodjenja.
Sam za sebe kaze da je imao "lude" roditelje, i to detaljno opisuje, a sto se tice struke i obrazovanja je izjavio da je vise o zivotu naucio igrajuci se sa prijateljima nego na medicinskom psihijatrijskom studiju..
Ono sto je ovdje posebno nije samo to da netko uspjesno "lijeci" depresije, ovisnosti, cudne ideje.. nego to da se taj proces provodi na siguran nacin, da se prate tjelesni parametri i dovode u vezu sa psihickim procesima.. pa do toga da se mjera necije traumatiziranosti i prije samog rodjenja moze "izmjeriti" cak i na genima.. To nije samo njegov doprinos nego opcenito doseg danasnje epigenetike..

S druge strane njegovo iskustvo kaze da je rad na dubokim traumama dug i trazi strpljenje. Takoreci kotac vremena se okrece unatrag, i klijent ne smije biti pod nikakvim pritiskom ni vremena ni moraliziranja.. Ukratko, najbolje bi bilo da terapeut ne prica suvise.. a klijent ce tada lakse pronaci put do sebe koji jedino on poznaje.. Naravno, to traje, godina ili dvije nisu preduge ako se radi o tezem djetinjstvu..

Kod nas sam cuo da se to radi u Puli kod dr. Horvata..

http://blog.dnevnik.hr/sekte
Ja pozdravljam svako ozdravljenje i fizičko i duhovno kad čovjek u nečemu nađe mir... bilo to slušanjem Lorensa i predanjem Isusu, bilo iscjeljenja u Šurkovcu , u Riječi života, kod bioenergetičara.... bilo odmakom od stresa, što je u pozadini nije mi važno. U jednom jako stresnom razdoblju na poslu, kad osjetiš da izgaraš od akumuliranog stresa , naišla sam na Ho oponopono. Inače sam pokušavala sa metodama opuštanja, meditacije, čitala, ali prelijena za prakticiranje ičega.... Kad sam naišla na Ho oponopono doslovno nisam ništa znala o tome, niti sam htjela čitati o tome previše, nego sam rekla sebi ajde probaj, Iako mi je bilo glupo... Radi se ukratko u ponavljanju fraza hvala ti i volim te u sebi (ima o tehnici).... Meni je to pomoglo, kako ? Ono kad osjetiš da više nenosiš stres sa posla 24 sata, već da ti Ho oponopono pomaže da ga otpustiš i to je bilo moje mjerilo jel djeluje ili ne za mene i na meni. Drugo je bio problem sa seborejom dosta jakom koja se izmjenjivala svakih mjesec dana... shvatila nakon pet mjeseci hopsanja da je već četiri mjeseca nemam, kako što...ok . Dan danas je nemam, bar ne u onom obimu i to nakon četiri godine... E sad, kako u vjeri tako i u Ho nisam se htjela vezivati, ono u smislu moram hopsati jer itd. Da jesam bih,ali ima ljudi koji se vežu, pa razočaraju, pa očekuju ili pak ostaju u tome i to im mjenja život ili im je odušak, pomaže.... kao i u vjeri. Ho oponopono je jedan od načina.... i dan danas ga vrtim, kad dolazim pred direktora, ka zablokira kompjuter, kad mi dođe itd... odmak od panike i nervoze, odušak i neko povjerenje kao stalna molitva Bogu (koliko god racionalno to bilo glupo i meni samoj) .... po meni to može biti i molitva, i afirmacije... Sve to "djeluje" ne po principu dokazivosti, univerzalnosti, kako djeluje, psihološki, umirujuće, neke univerzalne sile, Bog, sikronicitet ili što zar je važno.... Jel naučno, jel dokazivo.... zar je važno... I u tom smislu jesam vjernik i ne trebaju mi dokazi... ne zato što znam jer ne znam.... Hooponopono je samo primjer.... iako i to nekima djeluje kao neka luda "sekta"...
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.