Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fotografija > Fotoaparati i oprema

Fotoaparati i oprema Tvornica fotografija

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.10.2017., 11:16   #21
Quote:
Brada13 kaže: Pogledaj post
Nism pitao diste nego napisao marku baterija DSTE, vidim ima ih trenutno na ebayu seller iz UK
hahahahahaha umirem od smijeha, što reći, čitanje s nerazumijevanjem, neznanje i nepoznavanje marki hvala u svakom slučaju na preporuci

Zadnje uređivanje eMeM : 10.10.2017. at 11:43.
eMeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2019., 07:36   #22
Gdje u Zagrebu ima baterija za Sony A6000?

Pronašao sam na www.svebaterije.hr, 190 kn je cijena. Može li se naći povoljnije?
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2019., 15:06   #23
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Gdje u Zagrebu ima baterija za Sony A6000?

Pronašao sam na www.svebaterije.hr, 190 kn je cijena. Može li se naći povoljnije?
Kod zamijenskih baterija je pravo pitanje koje su pouzdane a ne koje su jeftinije. A to su provjereni proizvođači, Jupio, Patona, Hahnel, i sl.

Vidi tu np-fw50

ovakav kit sam ja uzeo samo za canon
2 baterije + dvostruki punjač
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2019., 23:48   #24
Hvala.

Sviđa mi se ovakav komplet. Ima na ebayu dosta jeftinijih opcija, ali proizvođač je Probty. Nešto kao ovo npr.: https://www.ebay.com/itm/NP-FW50-Bat...488fa480fd0c00


A ima opet i ova, koja mi se čini da je baš original https://www.ebay.com/itm/Genuine-Ori...wAAOSwUAJdQCEJ

Osim proizvođača ima li kakvog utjecaja i kapacitet baterije? Originalna je 1020 mAh, a vidim da su zamjenske i po 2000 mAh, a negdje sam naletio i na manje, 950 mAh.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2019., 09:34   #25
ljudi kupe opremu koja kosta po par tisuca kuna ili eura i onda cicijase na 100-200 kuna razlike za bateriju, nikad to necu shvatiti

naravno da proizvodjac preporucuje original zbog zarade, ali isto tako ima tu i pouzdanost i mala sansa da losa baterija unisti puno skuplji uredjaj ili prestane raditi kad ju najvise trebate

tko voli nek izvoli, osobno ne hvala
daidza is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2019., 18:29   #26
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Hvala.

Sviđa mi se ovakav komplet. Ima na ebayu dosta jeftinijih opcija, ali proizvođač je Probty. Nešto kao ovo npr.: https://www.ebay.com/itm/NP-FW50-Bat...488fa480fd0c00


A ima opet i ova, koja mi se čini da je baš original https://www.ebay.com/itm/Genuine-Ori...wAAOSwUAJdQCEJ

Osim proizvođača ima li kakvog utjecaja i kapacitet baterije? Originalna je 1020 mAh, a vidim da su zamjenske i po 2000 mAh, a negdje sam naletio i na manje, 950 mAh.
Ovo na ebayu što piše "Genuine Original Sony", to niti je genuine, niti je original, niti je sony. Bježi od toga. To su kopije i daleko su lošije od zamjenskih baterija.
A ovo drugo, to su neke no name zamjenske kakvih na ebayu ima na tisuće, a takve, bez obzira kako god se zvale, nemaju kapacitet kakav se reklamira nego dosta manji, ne traju dugo, i potencijalno mogu napravit štetu jer su nekvalitetne. Mogu se napuhat dok su u aparatu, oštetit kućište i kontakte, mogu pustit kiselinu, a može se ne dogoditi ništa od toga, ali svakako je upitna upotrebljivost.
Lijepo sam gore napisao, uzmi zamjenske od kvalitetnih provjerenih proizvođača, kao npr Jupio, Patona, Hahnel, i sl. Te baterije su jeftinije od originalnih pa te neće izut iz cipela, a nisu toliko jeftine kao recimo kopije ili nekvalitetne zamjenske, ali zato su sigurne, pouzdane, rade dobro i ne kužim zašto bi išao na tome dodatno štediti i riskirati s nekim no name baterijama s ebaya
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2019., 00:31   #27
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
Ovo na ebayu što piše "Genuine Original Sony", to niti je genuine, niti je original, niti je sony. Bježi od toga. To su kopije i daleko su lošije od zamjenskih baterija.
A ovo drugo, to su neke no name zamjenske kakvih na ebayu ima na tisuće, a takve, bez obzira kako god se zvale, nemaju kapacitet kakav se reklamira nego dosta manji, ne traju dugo, i potencijalno mogu napravit štetu jer su nekvalitetne. Mogu se napuhat dok su u aparatu, oštetit kućište i kontakte, mogu pustit kiselinu, a može se ne dogoditi ništa od toga, ali svakako je upitna upotrebljivost.
Lijepo sam gore napisao, uzmi zamjenske od kvalitetnih provjerenih proizvođača, kao npr Jupio, Patona, Hahnel, i sl. Te baterije su jeftinije od originalnih pa te neće izut iz cipela, a nisu toliko jeftine kao recimo kopije ili nekvalitetne zamjenske, ali zato su sigurne, pouzdane, rade dobro i ne kužim zašto bi išao na tome dodatno štediti i riskirati s nekim no name baterijama s ebaya
Hvala na savjetu i super objašnjenju
Tako ću napraviti.
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2019., 19:07   #28
Quote:
Skrewdriver kaže: Pogledaj post
ovakav kit sam ja uzeo samo za canon
2 baterije + dvostruki punjač
Kupio sam na preporuku ovaj komplet od dvije baterije i punjačem.
Može li se kombinirati u punjač ta zamjenska baterija i originalna ili baš mora svaka baterija u svoj punjač? Za originalnu niti nemam punjač nego sam punio preko fotića, a i za to mi je rečeno da nije baš najbolje.

Karakteristike baterija:

1) Originalna:
7.2 V, 7.3 Wh, 1020 mAh

2) Zamjenska:
7.2 V, 7.4 Wh, 1030 mAh
Vulpo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.01.2020., 05:02   #29
Quote:
Vulpo kaže: Pogledaj post
Kupio sam na preporuku ovaj komplet od dvije baterije i punjačem.
Može li se kombinirati u punjač ta zamjenska baterija i originalna ili baš mora svaka baterija u svoj punjač? Za originalnu niti nemam punjač nego sam punio preko fotića, a i za to mi je rečeno da nije baš najbolje.

Karakteristike baterija:

1) Originalna:
7.2 V, 7.3 Wh, 1020 mAh

2) Zamjenska:
7.2 V, 7.4 Wh, 1030 mAh
zašto ne bi mogao, najnormalnije se puni i originalna i zamijenska baterija na isti taj punjač
Skrewdriver is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.