Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2014., 12:27   #1
Question Najjeftinije telefoniranje ka inozemstvu

Hajde da postavim pitanje i ovde...

S obzirom da često boravim u Hrvatskoj, interesuju me iskustva sa najjeftinijim vrstama telefoniranja prema inostranstvu (pre svega Srbija i Slovenija).

Radi se o pozivanju fiksnih i mobilnih brojeva.

Znači da me interesuju tarife, dodatci kod mobilnih operatera, internet varijante, dakle sve ono sa čime imate iskustva da funkcioniše a da je jefitinije od klasične tarife.

Pretpostavljam da ima i drugih koji koriste slične usluge, pa bih molio za njihovu pomoć.

Koristim mobilni-BonBon trenutno (nemam fiksni telefon u Hr) i internet, a uzeo bih karticu (odnosno uslugu, ako je u pitanju internet) onog operatera/ponuđača usluga koji je najpovoljniji.



Hvala.
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:34   #2
Usporedba trenutno važećih cijena za pozive/poruke prema međunarodnim destinacijama

Hrvatski Telekom (uključujući Simpa):
Slovenija (zona 1)
od 7-19h = 4,34 Kn/min
od 19-7h, vikendom i blagdanom 0-24h = 3,84 Kn/min

Srbija (zona 2)
od 7-19h = 5,58 Kn/min
od 19-7h, vikendom i blagdanom 0-24h = 5,08 Kn/min

SMS (za obje zone) = 1,01 Kn

Bonbon
Slovenija, Srbija (zona 1)
2,70 Kn/min
SMS = 0,50 Kn

Tele2
Slovenija, Srbija (Europa 1)
3,75 Kn/min ILI 4,50 Kn/min (ovisno o tarifi)
SMS = 0,85 Kn ILI 0,99 Kn (ovisno o tarifi)

Vipnet
Slovenija, Srbija (Europa 1)
od 7-19h = 4,61 Kn/min
od 19-7h, vikendom i blagdanom 0-24h = 4,11 Kn/min
SMS = 0,90 Kn

Tomato (za cjenik vidi Vipnet-ov)
Slovenija, Srbija (Europa)
3,05 Kn/min + uspostava poziva 0,25 Kn
SMS = 0,51 Kn

Mislim da nisam štogod propustio
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:45   #3
Hvala puno.
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 13:54   #4
Upravo sam pronašao najbolje rešenje; VoIP.

Od onoga što sam pronašao, ovi su najpovoljniji:

http://www.voipdirekt.net/index.php/usluge/did-brojevi


Npr. za Srbiju je 0,89/1,95 kn/min.

Zna li neko za povoljnijeg ponuđača usluga?
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 14:11   #5
Ako koristiš smartphone, provjeri Viber i Skype. Čini mi se da su cijene tu negdje (izuzev Viber poziva prema mobilnim mrežama).
sanjinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 14:46   #6
@laki21
Ja isto koristim voip za pozive prema van i recimo meni je https://www.callingcredit.com/ prema Srbiji fiksni 0,075 €/min, mobilni 0,205 €/min.
S tim da moras znati da ti pozivi ne uspiju uvijek tako ako ti je nesto hitno i vazno onda moras koristiti pravog operatera a ne ove voip.
Inace imas i one specificne tarife za turiste npr. http://www.vipnet.hr/vipme-tarifa-international gdje obicno imas pozive prema fiksnim brojevima jeftinije ali prema mobilnim je standardna cijena kao i kod ostalih tarifa.
10aLEX is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 14:51   #7
Hvala još jednom.
laki21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2014., 14:58   #8
pogledaj nonoh

Zadnje uređivanje tomisličak : 16.01.2014. at 15:51. Reason: umetnut link u poveznicu
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 12:28   #9
Tražim rješenje za povoljno telefoniranje na području EU

Pozdrav!

Ovako, konkretna situacija. Suprug mi ima takav posao da mnogo vremena provodi na putu, najviše na području EU. Iako su cijene roaminga u zadnje vrijeme pale, svejedno potrošimo najmanje 500 kn mjesečno samo na to da se povremeno čujemo, što nam je previše.
Znači, ne zanima me klasični roaming, kojega nude naše mreže, jer je to još uvijek preskupo, osim za povremeno iznimno korištenje.

Zanima me postoji li neka mreža u EU, koja bi pokrivala više zemalja (Austrija, Njemačka, Nizozemska, Švedska, Engleska) preko koje bi se mogao uzeti neki paket internet prometa, pa da se čujemo preko Skypea.

Postoji li išta takvo uopće?
Ili nešto slično? Bilo kakvo saznanje, samo da je jeftinije od ovoga. Jer, pazite, nama ode 500 kn mjesečno, a nije da baš razgovaramo - samo na to da se čujemo i razmjenimo par riječi je li sve OK s njim na putu i kod mene doma. I to je to.

On je navodno nešto načuo da postoji neka mreža koja pokriva više zemalja unutar EU, ali nije uspio saznati nikakve detalje o tome.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 18:35   #10
npr... voip je povoljniji od skype-a
a kaj se tiče mreže. mislim da je najbolje kupiti od svake države jednu sim karticu pa izmjenjivati u mobitelu ili već ćemu..

Zadnje uređivanje tomisličak : 23.01.2014. at 18:57. Reason: umetnut link u poveznicu
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2014., 19:52   #11
Tak svejedno - ako zoveš Skype-Skype onda je ionako free. Za to mi i treba - ionako nisam mislila koristiti za zvanje broja.

Problem je i u tome što sam čula npr. za Mađarsku (ne znam kako je u drugim državama) da ne možeš kupiti karticu ako nisi njihov državljan.
Nešto slično kao i kod nas kad je bilo govora da će se vlasnici i prepaid kartica morati registrirati OIB-om (ne znam je li to na kraju uopće uvedeno, ali navodno je u Mađarskoj neka takva fora).

Zadnje uređivanje tomisličak : 23.01.2014. at 22:14. Reason: uklonjen nepotreban citat
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 10:13   #12
@Orange Brick
Ja znam primjer iz Njemacke gdje i stranac moze kupiti prepaid broj ali moras pokazati putovnicu i dati adresu (recimo hotela u kojem si odsjeo).
Ali i to kad bi tvoj suprug kupio karticu za svaku zemlju onda bi morao paziti na odrzavanje tih kartica i koliko ima data prometa
Zato bi bilo najbolje naci prepaid sim karticu (sa data prometom za skype) koja radi u svim zemljama EU, na zalost ja nemam iskustva s tima ali pogledaj na google-u mozes li naci sto:

https://www.google.hr/#q=data+sim+card+for+all+europe

A niste razmislili da on kad negdje ode da pokusa naci free wi-fi signal (kafic,...) da te tada nazove.
10aLEX is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2014., 19:27   #13
Quote:
10aLEX kaže: Pogledaj post
A niste razmislili da on kad negdje ode da pokusa naci free wi-fi signal (kafic,...) da te tada nazove.
Jesmo. Čak smo i mislili da to neće biti nikakav problem. Ono, pa to je EU, sigurno ima free wi-fi na svakom ćošku! Ali, klinac!
Začudili biste se - prije ga nađe u Rumunjskoj, nego u Njemačkoj.

Čak i kod nas imaš wi-fi u skoro svakom kafiću i šoping centru, često i na benzinskama. Tamo ne.
Tamo recimo na benzinskoj imaš wi-fi za koji dobiješ šifru ako platiš parking, koji je nekih 6 eura (npr. ako si kamiondžija koji planira prespavati na benzinskoj).
I takve fore.
Da se nismo krenuli aktivno "baviti time", ne bih vjerovala koliki je to problem usred EU.
A i tamo gdje je uspio naći, obično je brzina bila očajna - nedovoljna za normalan razgovor.
Orange Brick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 12:51   #14
mi u firmi koristimo Voip ..

provider je INTERVOIP .. nema uspostave,cijene jako povoljne,kvaliteta poziva solidna
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2014., 22:54   #15
Quote:
laki21 kaže: Pogledaj post
Hvala još jednom.
Nije ti jeftinije da si na telenoru uzmes roaming paket?
Oni su povoljni. Cesto sam u RS pa imam njihovu karticu
__________________
It’s a joke, not a cock. Don’t take it so hard.
Armstrong is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 21:15   #16
ovako. treba mi kartica za telefon iz slovenije koja je najjeftinija. tipa bonbon u hrvatskoj. treba mi samo da se mene zove u sloveniji. ja sam guglao po slovenskim stranicama, ali nisam nešto prepametno našao. mislim, jesam, ali nisam uspio više operatera za usporedbu...
tnx
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2014., 23:25   #17
ako ti neces zvati svejedno ti je koju ces uzeti...tusmobil,izy,simobil,t2 i ostali.....

ja sam imao simobil jer su imali dobre cijene za pozive prema EU(trebali mi radi posla dok mi jos nismo bili u EU)
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 09:51   #18
u biti sam izostavio najbitnije. da kad nadoplatim ne neku velku cifru da traje što dulje. recimo bonbon kad dobiješ ne moraš 3 mjeseca nadoplatit, pa ak platiš cca 20 eura traje godinu + 3 mjeseca itd.
al, ok, ako je manje više isto uzet ću ko i ti, simobil...
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:18   #19
Probaj pogledati ovdje:

http://www.prepaidgsm.net/en/slovenia.php
10aLEX is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 14:46   #20
e, bravo, to je to...

Zadnje uređivanje assassin : 22.10.2014. at 19:52. Reason: Maknut nepotreban citat
BijedniVitez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:36.