Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2005., 02:40   #1
Exclamation Broj poginulih u ratu u BiH - 100.000

Quote:
http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2344...13284342&page=

U listopadu smo imali 93.000 imena na našim popisima a brojke se malo povećavaju. No konačni zbroj će vjerojatno biti oko 100.000", navela je norveška agencija procjenu Mirsada Tokače, predsjednika IDC-a

Naše istraživanje sugerira da su oko 70 posto ubijenih bili Bošnjaci (bosanski muslimani), 25 posto ubijenih bosanski Srbi, a 5 posto bosanski Hrvati", rekao je Tokača

Hrvati su se čuvali bolje nego sam se nadao

Zna li netko je li više Hrvata stradalo od Bošnjaka ili od Srba, bar nekakvu procjenu? A za ostale narode?
paladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 02:41   #2
Quote:
paladin kaže:
http://www.vip.hr/sp/d_show?idc=2344...13284342&page=

Zna li netko je li više Hrvata stradalo od Bošnjaka ili od Srba, bar nekakvu procjenu? A za ostale narode?
Od Bosnjaka... koje li ironije. Tocne brojeve ne znam.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 03:07   #3
Quote:
rambi kaže:
Od Bosnjaka... koje li ironije. Tocne brojeve ne znam.
To ne znači da su se veće borbe vodile između njih jer je borbu protiv Srba na početku i na kraju rata dorim dijelom nosila HV, dok su u borbi protiv Bošnjaka to bili BH Hrvati. Poginuli vojnici HV-a ne ulaze u popis.

Čudno za Srbe pošto su najvećim dijelom rata bili praktički nedodirljivi. Ajmo sad Srbi, ovo vam dobro ide , gdje vas je najviše poginulo u ratu u BiH, baš me zanima, .......... i molim bez preuveličavanja.
paladin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 03:12   #4
Quote:
paladin kaže:
To ne znači da su se veće borbe vodile između njih jer je borbu protiv Srba na početku i na kraju rata dorim dijelom nosila HV, dok su u borbi protiv Bošnjaka to bili BH Hrvati. Poginuli vojnici HV-a ne ulaze u popis.

Čudno za Srbe pošto su najvećim dijelom rata bili praktički nedodirljivi. Ajmo sad Srbi, ovo vam dobro ide , gdje vas je najviše poginulo u ratu u BiH, baš me zanima, .......... i molim bez preuveličavanja.
najvise izginulih Srba su vojnici koliko se meni cini, Bosnjaka je najvise ubijenih civila mada je isto tako dosta vojnika izginulo. mislim da ima negde poblize i o tome!
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 04:17   #5
70 % Bosnjaka su zrtve. Sjetimo se samo prvih 6 mjeseci pocetka agresije na R BiH da je ubijeno preko 25.000 bosnjackih civila samo u Podrinju. Tad je najvise izginulo Bosnjaka kao i genocid nad civilima u Srebrenici.

'95, osim Srebrenice, Srbi su najvise nastradali kako u Hrvatskoj tako i u BiH. Mislim na njihovu vojsku.
TuzlaK_i_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 09:39   #6
Ovo je jos jedan od dokaza muslimanskih lazi koje su govorili i govore. U toku rata su govorili da je ubijeno 300 000 Muslimanima, silovano 100 000 Muslimanki. Sad silovanja i ne pominju, jer ih skoro da nije bilo.Ima vise silovanja u miru...ali jos uvijek govore o 200 000 poginulih Muslimana, koje nema veze sa zdravim razumom.

Ovaj spisak od 100 000 ukupno poginulih ljudi u BiH je sastavljao Musliman i vjerovatno je i on malo preuvelicao muslimanske zrtve, a smanjio srpske i hrvatske zrtve, ali svejedno, jer ce konacno prestati one gluposti o 200 000 poginulih Muslimana u BiH.

VRS je imala ukupno 80 000 vojnika.

A treba pogledati spisak ubijenih u Srebrenici. Ima par hiljada ubijenih Srba. I na tom spisku ima puno zena, staraca....

A Muslimani su ekshumirali samo 1332 covjeka, koliko ja znam, i to sve vojno sposobni muskarci.

I na kraju, ispadose da su svi civili, i to poginuli na kraju rata, i da niko nije poginuo za one 4 godine rata

A kod Srba, iako ima puno zena, staraca...ispadose svi vojnici

Koja je to muslimanska propaganda.
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 10:05   #7
Srbi vec godinama traze da se napravi komisija koja ce utvrditi broj poginulih Srba u Sarajevu, ali Muslimani blokiraju formiranje te komisije.
Srbi vec godinama traze da se u BiH izvrsi popis stanovnistva, da bi se konacno znalo koliko ima zivih, mrtvih, protjeranih...ali Muslimani opet blokiraju popis stanovnistva.

Muslimanima najvise odgovara ovo stanje, jer mogu manipulisati sa brojkama.
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:10   #8
Quote:
IznadG kaže:
Srbi vec godinama traze da se napravi komisija koja ce utvrditi broj poginulih Srba u Sarajevu, ali Muslimani blokiraju formiranje te komisije.
Srbi vec godinama traze da se u BiH izvrsi popis stanovnistva, da bi se konacno znalo koliko ima zivih, mrtvih, protjeranih...ali Muslimani opet blokiraju popis stanovnistva.

Muslimanima najvise odgovara ovo stanje, jer mogu manipulisati sa brojkama.
Mogu si mislit kakav bi to bio popis i kak bi te cifre izgledale koji bi srbi organizirali. Evo niti ne treba popisivati. Srbi 97% Muslimani 2% Hrvati 0.5%.
Norylo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:17   #9
Quote:
IznadG kaže:
Ovo je jos jedan od dokaza muslimanskih lazi koje su govorili i govore. U toku rata su govorili da je ubijeno 300 000 Muslimanima, silovano 100 000 Muslimanki. Sad silovanja i ne pominju, jer ih skoro da nije bilo.Ima vise silovanja u miru...ali jos uvijek govore o 200 000 poginulih Muslimana, koje nema veze sa zdravim razumom.

Ovaj spisak od 100 000 ukupno poginulih ljudi u BiH je sastavljao Musliman i vjerovatno je i on malo preuvelicao muslimanske zrtve, a smanjio srpske i hrvatske zrtve, ali svejedno, jer ce konacno prestati one gluposti o 200 000 poginulih Muslimana u BiH.

VRS je imala ukupno 80 000 vojnika.

A treba pogledati spisak ubijenih u Srebrenici. Ima par hiljada ubijenih Srba. I na tom spisku ima puno zena, staraca....

A Muslimani su ekshumirali samo 1332 covjeka, koliko ja znam, i to sve vojno sposobni muskarci.

I na kraju, ispadose da su svi civili, i to poginuli na kraju rata, i da niko nije poginuo za one 4 godine rata

A kod Srba, iako ima puno zena, staraca...ispadose svi vojnici

Koja je to muslimanska propaganda.

Hadje da se jednom i složim sa prijedor-spamerom...........

Ako je slušati i vjerovati muslimanima kod njih uopće nisu ginuli vojnici nego samo civili dok su i kod Hrvata i srba ginuli samo vojnici dok civilnih žrtava gotovo da i nije bilo.
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:38   #10
Naser Oric je sa svojim drustvom vršio prepade i iz enklave na okolna srpska sela. Video-snimke svojih akcija (pljacke, masakre, paljevine, spaljene kuce, mrtva tijela, odsjecene glave itd.) prikazivao je i stranim novinarima Istraživaci Honig i Bot pišu o više od 1.300 ubijenih Srba do januara 1993. godine . O njegovim zlocinima svjedoci general Morijon, predhodnik genala Rouza u Bosni u intervju u NIN-u .
General Hadzihasanovic, bivši nacelnik staba Armije BiH, izjavio je kao svjedok pred Haskim tribunalom, da je od 5.803 pripadnika 28. muslimanske divizije, stacionirane u Srebrenici, ubijeno 2.628 njenih pripadnika u probijanju prema Tuzli . Medutim, evidentno je da bošnjacki krugovi za javnost imaju neke druge brojke o srebrenickim žrtvama: 7.618 nestalih i 3.745 poginulih izbeglica, ukupno 11.363 žrtava koje navodi "Špigl". U knjizi" Srebrenica ", Holandjani Honig i Bot govore o 6.546 nestalih, koji su prijavljenih MKCK.
Na osnovu analiza dogadanja u Srebrenici (jul 1995) proizlazi da iz obruca srpskih snaga sa civilima nije izašlo 5.000 - 6.000 naoružanih ljudi. Isti izvori potvrduju da se radi o muslimanskim vojnicima, koji su odbili predati oružje UNPROFOR-u u Potocarima. Po nalogu lokalnih komandanata oni su krenuli u proboj prema Tuzli, Kaknju i Goraždu pa su se nakon proboja, kako je rekao general Delic, ukljucili u borbe na širem prostoru BiH i mnogi na tim ratištima poginuli a potom dodati na spiskove pobijenih u Srebrenici. To potvrduje i Sefer Halilovic u knjizi "Lukava strategija" kaže "da je 28. divizija muslimanske vojske iz Srebrenice reorganizovana posle povlacenja iz Srebrenice i da je sastavljena od 6.000 vojnika koji su probili liniju Srba." Znaci da je dio vojnika 28. divizije prebacen na front Treskavice, Trnova i Goražda, gdje su vodene borbe u kojima je bilo gubitaka a pridodati stradalim u Srebrenici
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:39   #11
Quote:
IznadG kaže:
Ovo je jos jedan od dokaza muslimanskih lazi koje su govorili i govore. U toku rata su govorili da je ubijeno 300 000 Muslimanima, silovano 100 000 Muslimanki. Sad silovanja i ne pominju, jer ih skoro da nije bilo.Ima vise silovanja u miru...ali jos uvijek govore o 200 000 poginulih Muslimana, koje nema veze sa zdravim razumom.

Ovaj spisak od 100 000 ukupno poginulih ljudi u BiH je sastavljao Musliman i vjerovatno je i on malo preuvelicao muslimanske zrtve, a smanjio srpske i hrvatske zrtve, ali svejedno, jer ce konacno prestati one gluposti o 200 000 poginulih Muslimana u BiH.

VRS je imala ukupno 80 000 vojnika.

A treba pogledati spisak ubijenih u Srebrenici. Ima par hiljada ubijenih Srba. I na tom spisku ima puno zena, staraca....

A Muslimani su ekshumirali samo 1332 covjeka, koliko ja znam, i to sve vojno sposobni muskarci.

I na kraju, ispadose da su svi civili, i to poginuli na kraju rata, i da niko nije poginuo za one 4 godine rata

A kod Srba, iako ima puno zena, staraca...ispadose svi vojnici

Koja je to muslimanska propaganda.
Srbi to sami kazu za svoje vojnike (kazu oko 15-20.000 vojnika) a ne Bosnjaci. A to za civile i sami znamo da je veliki deo izmisljen narocito oko Sarajeva gde je bilo ubijanja Srba ali ne u tolikom broju kao sto bi ti voleo. Uostalom veliki broj Srba(i Hrvata) je ubijen zajedno sa Bosnjacima od onih sa brda ali te oni ne zanimaju ocito. Za ranjene i osakacene da i ne pricamo.
I izgleda da su za tebe svi vojno sposobni muskarci vojnici pa se i mogu kao takvi jednostavno likvidirati.
A recimo i da je 50.000 Bosnjaka civila ubijeno a 20.000 vojnika tebi to nista ne govori. Pa i silovane zene (od 13 godina pa nadalje) neka ih je i nekoliko hiljada, tebi je to opet nista ne govori.
A za Hrvate ne vidim da je ovde iko ista spekulisao.
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:44   #12
I Sefer i ostali Muslimani potvrdjuju da je muslimanska vojska iz Srebrenice krenula u probijanje obruca, i da ih je tad par hiljada poginulo, a 6000 vojnika probilo obruc...i da je su se tih 6000 vojnika nastavilo boriti na drugim ratistima...i na kraju, niko ziv to vise ne pominje.
Ispadose da su svi bili civili koje su Srbi ubili na kraju rata.
Ima li iko ziv u toj Srebrenici, da je bio vojnik, da je poginuo u toku rata, u prve 4 godine rata..?
Ako je vjerovati medijima, svi su poginuli u zadnjem mjesecu rata.
A onih 100 spaljenih srpskih sela, par hiljada ubijenih Srba na pocetku rata od strane Nasera Orica, niko i ne spominje.
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:47   #13
Evo dio spisak ubijenih Srba u Srebrenici i okolini.
Poredano je po datumu, od pocetka rata. na tom spisku se moze vidjeti da ima puno zena i staraca, koji ne mogu biti vojnici.
A na muslimanskom spisku ubijenih, sve su vojno sposobni muskarci.

http://rs-icty.org/PUBLIKACIJE/ratni_zlocini1992.pdf
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:48   #14
Koliko sam ja vidio neki spisak Hrvata je poginulo u BIH negdje oko 10 000. Sad koliko je to posto od poginulih ne znam. I niko ne zna. Svak s time špekulira ..i svak vuče na svoju stranu.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:49   #15
Quote:
IznadG kaže:
I Sefer i ostali Muslimani potvrdjuju da je muslimanska vojska iz Srebrenice krenula u probijanje obruca, i da ih je tad par hiljada poginulo, a 6000 vojnika probilo obruc...i da je su se tih 6000 vojnika nastavilo boriti na drugim ratistima...i na kraju, niko ziv to vise ne pominje.
Ispadose da su svi bili civili koje su Srbi ubili na kraju rata.
Ima li iko ziv u toj Srebrenici, da je bio vojnik, da je poginuo u toku rata, u prve 4 godine rata..?
Ako je vjerovati medijima, svi su poginuli u zadnjem mjesecu rata.
A onih 100 spaljenih srpskih sela, par hiljada ubijenih Srba na pocetku rata od strane Nasera Orica, niko i ne spominje.
sad bih ti dao par linkova kad bih znao da te stvarno interesuje ali ti si mi malo cudan tip jer verujem da te to ne bi ni malo promenilo
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 12:51   #16
Quote:
fransiskol kaže:
Pa i silovane zene (od 13 godina pa nadalje) neka ih je i nekoliko hiljada, tebi je to opet nista ne govori.
A za Hrvate ne vidim da je ovde iko ista spekulisao.
Silovanje.

Ubrzo je ulijedila nova velika obmana medunarodne javnosti o masovnom silovanju žena bošnjacke nacionalnosti, koju je lansirao americki novinar Štefan Švarc, a zdušno prihvatili mnogi mediji. Najangažovanija novinarka bila je Aleksandra Štiglmajer, koja je vjerovatno za takve zasluge bila dugogodišnji portparol Visokog predstavnika u BiH Volfganga Petrica.
Martin Letmajer u listi "Di Vohe" iz Ciriha, marta 1994. godine istakao je da je Aleksandru Štiglmajer upoznao u Medugorju. Ona se proslavila kao autor clanaka o masovnim silovanjima Bošnjakinja. Prvi tekst Aleksandra je objavila u "Veltvohe" 5. novembra 1992. godine pod naslovom "Poniženje kao oružje: u Bosni i Hercegovini vrše se sistematska silovanja kako bi se potkopao moral protivnika - totalna degradacija žene na nivo robe." Potom je dopunila reportažu u Šternu", "Cajtu" i "Zi dojce cajtungu", i TV što joj je donijelo popularnost a broj navodno silovanih popeo na stotinu hiljada. Govoreci o "silovanjima" njemacki general Mahfred Opel, clan SDP, izjavio je da su samo tri žene u Njemackoj tvrdile da su silovane a brojka se popela na 150.000. "Medutim - kaže Opel - poslije se utvrdilo da su i te tri žene koje su davale izjave medijima imale njemacke pasoše prije pocetka rata u BiH".

"Citiram Petera Glotza iz novina Die Woche od 10. 2. 1994.: »Pompozna kampanja o navodnim silovanjima 60.000 muslimanskih žena od strane Srba mogla bi se pokazati kao najuspješniji primjer neistinite huškačke propagande od 1. svjetskog rata."
IznadG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:31   #17
Quote:
Zrinski kaže:
Hadje da se jednom i složim sa prijedor-spamerom...........

Ako je slušati i vjerovati muslimanima kod njih uopće nisu ginuli vojnici nego samo civili dok su i kod Hrvata i srba ginuli samo vojnici dok civilnih žrtava gotovo da i nije bilo.
Svakako, u superuspjesnoj akciji superhrabre muslimanske Armije BiH u Uzdolu uspjesno su likvidirani ustase od osam godina starosti.

Ti dobro znas da je od 12.000 poginulih u Sarajevu, 5.000 vojnika i policajaca.
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:43   #18
Narav rata u BiH posebno dobro oslikava omjer ubijenih civila i vojnika.
Na žalost, nemam točnijih podataka ali izaći će uskoro.

Kod Srba debelo natpolovično su vojnici.
Kod Hrvata je omjer bilzu pola/pola.
Kod Bošnjaka su žrtve natpolovično civili.

Slično je i u Hrvatskoj.
Kod Srba debelo natpolovično su vojnici.
Kod Hrvata je omjer bilzu pola/pola.
Ber is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 13:56   #19
Quote:
Vanja oko panja kaže:

Ti dobro znas da je od 12.000 poginulih u Sarajevu, 5.000 vojnika i policajaca.
Znam ja i ti i oni koji su rat proveli u Sarajevu ali za sve one van Sarajeva cifra je 12000. Nikad nitko nije ni pokušao razdvojiti koliko je vojnika a koliko civila. I onda naravno dolazimo do toga kako su kod muslimana ginuli samo civili a kod svih ostalih naravno samo vojnici........
Zrinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2005., 14:19   #20
Quote:
Zrinski kaže:
Znam ja i ti i oni koji su rat proveli u Sarajevu ali za sve one van Sarajeva cifra je 12000. Nikad nitko nije ni pokušao razdvojiti koliko je vojnika a koliko civila. I onda naravno dolazimo do toga kako su kod muslimana ginuli samo civili a kod svih ostalih naravno samo vojnici........
isto je tako pitanje koliko su to pravi i uvezbani vojnici a koliko obicni mladici i gradjani na brzinu obuceni i bez oruzja na prvim linijama
fransiskol is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:42.