Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2012., 15:03   #1
Presa za proizvodnju ulja

Zanima me može li se negdje u Hrvatskoj nabaviti presa za hladno prešanje sjemena za proizvodnju ulja?

Pretražio sam sve živo ali jedino što sam uspio naći je presa ali za dobivanje industrijskog ulja a ne jestivog... Saznao sam da se takve prese mogu nabaviti u Sloveniji, ali također nema dostupnih informacija na net-u
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 22:30   #2
Može, ali neznam točno adresu, negdje oko sesveta. probaj sesvetski kraljevec, razgovarao sam sa frajerom, ali ne sjećam se točno adrese.Staviš nutra kuruzu stisneš, i dobiješ ulje van.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 20:24   #3
Koliko bi takva presa mogla kostati?
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2012., 22:27   #4
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Koliko bi takva presa mogla kostati?
1500 Eura i naviše
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:14   #5
Quote:
more kaže: Pogledaj post
1500 Eura i naviše
imaš možda neki link ili kontakt?
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 00:15   #6
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Može, ali neznam točno adresu, negdje oko sesveta. probaj sesvetski kraljevec, razgovarao sam sa frajerom, ali ne sjećam se točno adrese.Staviš nutra kuruzu stisneš, i dobiješ ulje van.
raspitati ću se, thanks
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 17:34   #7
Quote:
more kaže: Pogledaj post
1500 Eura i naviše
Danke.
Tepif is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 21:53   #8
Quote:
Tepif kaže: Pogledaj post
Danke.
Ne mogu naći link za najbolju malu viljčanu prešu.Made in usa motor oko 5 kw
kapacitet oko 400 kg h.presu sam gledao i znam cijenu ali mi je bila preteška oko 1000 kg i nije bila dobra za masline.
Ako ti treba za manje kolićine 100 kg /h to možeš jednostavno napravit
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 22:38   #9
E hebiga nije kraljevec nego KAŠINA, a firma je : pitaj me?. Dobar sam sa teta elzom, pa da ne dobijem crveni karton.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:31   #10
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
E hebiga nije kraljevec nego KAŠINA, a firma je : pitaj me?. Dobar sam sa teta elzom, pa da ne dobijem crveni karton.
A ime firme je? može i na pm...
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2012., 23:52   #11
Može, 5 kuna na paypal.
__________________
thinking is difficult, therefore let the herd pronounce judgment
diabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:33   #12
Quote:
diabolica kaže: Pogledaj post
Može, 5 kuna na paypal.
hahaha...
znam za tu tvrtku, zvao sam ih prije 2-3 tjedna pa su mi rekli da je preša za proizvodnju industrijskog ulja, a ne za prehrambene svrhe
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 00:35   #13
Quote:
more kaže: Pogledaj post
Ne mogu naći link za najbolju malu viljčanu prešu.Made in usa motor oko 5 kw
kapacitet oko 400 kg h.presu sam gledao i znam cijenu ali mi je bila preteška oko 1000 kg i nije bila dobra za masline.
Ako ti treba za manje kolićine 100 kg /h to možeš jednostavno napravit
Gdje si gledao tu presu, to negdje kod nas ili?
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 01:04   #14
neznam dali se smiju stavljati linkovi poput ovog, ali ako je "protuzakonito" maknut ću

http://www.oekotec.ibg-monforts.de/i...il-press-s120f

poslao sam im upit o cijeni pa ću vidjeti...
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 08:20   #15
Quote:
slvnc kaže: Pogledaj post
Gdje si gledao tu presu, to negdje kod nas ili?
nisam gleda kod nas.USA.
Još nisi reka koliko kg na sat ti treba
ako je za vlastitu upotrebu tada bi i ovo bilo dosta 155$ i do 100$ poštarine
http://www.rajkumarexpeller.com/
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 13:26   #16
Otprilike 4 tone sjemena bi trebalo sprešati kroz određeni dio vremena, s ovom koju sam ja naveo to bi se obavilo već za 10 dana (8 sati dnevno), tako da ću razmotriti neki manji model.

Sačekat ću odgovor od ove njemačke firme pa napišem ovdje, a možda se u međuvremenu javi i neki domaći proizvođač
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 20:07   #17
Quote:
slvnc kaže: Pogledaj post
Otprilike 4 tone sjemena bi trebalo sprešati kroz određeni dio vremena, s ovom koju sam ja naveo to bi se obavilo već za 10 dana (8 sati dnevno), tako da ću razmotriti neki manji model.

Sačekat ću odgovor od ove njemačke firme pa napišem ovdje, a možda se u međuvremenu javi i neki domaći proizvođač
između 3000 i 5000 Eura

Ps.
Ovi reduktori i motori ti se rade u Končaru Mes
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 22:44   #18
Ova za koju sam stavio link nije pogodna za sjeme koje mene zanima, pa su mi preporučili ovu: http://www.oekotec.ibg-monforts.de/e...ss-d85-1g.html
I cjena joj je 8.000,00 Eura... znači na to još PDV, carina, i dostava (neznam postoji li mogućnost slanja kurirskom službom ali to mi se čini najpraktičnijom metodom)

Poslali su mi i tablice sa postotcima krajnjeg proizvoda nakon presanja (ulje,pogača) za sva moguća sjemena, pa ako koga zanima mogu poslati...

Nego gledao sam u nekoj emisiji na TV da negdje oko VŽ, koliko se sjećam, postoji OPG koji posjeduje presu te vrši uslužno presanje Bučinog sjemena, uglavnom pola sela donosi svoje sjeme i ambalažu, ovi im to sprešaju za određenu naknadu i svi sretni i zadovoljni Ljudi to ulje koriste u prehrani tokom cjele godine...
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 23:51   #19
Quote:
slvnc kaže: Pogledaj post
Ova za koju sam stavio link nije pogodna za sjeme koje mene zanima, pa su mi preporučili ovu: http://www.oekotec.ibg-monforts.de/e...ss-d85-1g.html
I cjena joj je 8.000,00 Eura... znači na to još PDV, carina, i dostava (neznam postoji li mogućnost slanja kurirskom službom ali to mi se čini najpraktičnijom metodom)
.
To ti je preskupo za 8000 eura se može nabavit prava uljara samo treba tražit i zajebi njemce njihovo je preskupo.moraš tražit Kina,indija,Usa,Malezija. Jednostavno oni rade veče serije presa čak i talijani.ali oni nisu normalni kao i njemci šta se tiće cijena

ja kad bi to uzima uzeo bi ovu

http://www.alibaba.com/product-gs/45...oil_press.html

oko 5000$ i tu tvoju kolićinu bi u 1-2 dana iscjedio i pružao usluge ostalim
U dalmaciji ti je tako krenulo sa presama za ulje tako da ti sada svako mjesto ima barem 2 mini uljare

Zadnje uređivanje more : 06.04.2012. at 00:05.
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 13:37   #20
Quote:
more kaže: Pogledaj post
To ti je preskupo za 8000 eura se može nabavit prava uljara samo treba tražit i zajebi njemce njihovo je preskupo.moraš tražit Kina,indija,Usa,Malezija. Jednostavno oni rade veče serije presa čak i talijani.ali oni nisu normalni kao i njemci šta se tiće cijena

ja kad bi to uzima uzeo bi ovu

http://www.alibaba.com/product-gs/45...oil_press.html

oko 5000$ i tu tvoju kolićinu bi u 1-2 dana iscjedio i pružao usluge ostalim
U dalmaciji ti je tako krenulo sa presama za ulje tako da ti sada svako mjesto ima barem 2 mini uljare
Ovo je stvarno povoljno, no znaš li možda dali je netko već kupovao iz kine od ovih što si naveo? Neznam kako bi to išlo s dostavom...
slvnc is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:22.