Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2012., 12:04   #2001
Vet-teh imam preporuku za taj prokleti kašalj. I moj čopor ga je pokupio sad nedavno. Nisam spavala čitavu noć kad je krenulo, s obzirom da se pas davio koliko je kašljala.

Uglavnom, dala mi jedna forumašica preporuku da im probam dat propolis ( imaš ga u Dm-u, ja uzela sa kaduljom, bezalkoholni) i savršeno djeluje. Nama je jako pomoglo, a i psu je ublažilo muke te je kašalj prošao dosta brzo i bez puno muke.

Preporučam svakako, ako već nisi probala.
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 13:47   #2002
Vet teh.ako je kupate nakon svake šetnje..onda je moguće da je nešto iz hrane ili čak stvar čopora odnosno ostalih pasa..ili sredstava za higijenu doma.
Izbaci svu kemikaliju doma..ostavi jedino sodu bikarbonu, limunov sok i ocat...s tim jedino peri..a pod ako nemaš čime peri ga plivaseptom..ničim drugim.
Izbaci sve tepihe..ako ih ima..a ako imaš išta tapecirano unajmi Kirby ili nešto slično i dubinski usiši.Zabrani joj na vaše krevete. Ograničite čak i svoje dezodoranse ili parfeme..možda je glupo..bit malo hm..smrdljiv, ali pokušajte.
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:08   #2003
Ma... ja se nisam javljala neko vrijeme, ali me potaknuo post od vet.teh.
Već zadnjih tjedan dana je Alba potpuno upaljena, posebno šape, ove godine ekstra nego inače, brada, ranice na licu... alergija na n-tu ove godine.
Pošto smo mi radili testove, buhe, grinje iz namještaja i hrane su glavni kod nje problem, ali i neke vrste trave, nemoguće je to pobijediti samo se može ublažiti.
Usisavanje, pranje, promjena prehrane, kupanje psa... sve to radim već godinama, do ove godine je bilo variralo, ove godine možda zbog suše, nema kiše da ispere vanjske alergene, je najgore do sada.
Održavanje šapa suhima(onda se javlja problem pak perutanja i skidanja kože...), ma, uglavnom, suosjećam sa vet.teh iz prve ruke!

Naše ostale curke nemaju niti jedan takav problem, tako da zasad imam "samo" jednu stalnu pacijenticu, no, kod nas je tako godinama, već znamo proceduru kako ublažiti, iako se riješiti ne možemo nikad do kraja.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 14:12   #2004
Ja mislim da je krivac trenutno sada ambrozija, tako da mislim da zato su i krenule sada alergije.


Sto se tice kasalja vet.teh rekla sam ti sto sam ja davala svojima i od cega je prolazilo.
__________________
~Sto nitko ne smije da te zamjeni, sto nitko ne moze da te zamjeni~ MEDO 10.10.1999-11.11.2011 ~ REA 08.06.2009-16.06.2017 ~ MO 23.04.2010-01.01.2020 ~ .... Sometimes it's hard to follow your heart ....
masha01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 22:37   #2005
ja sam ovaj mj dala preko 1000 kn na veterinare , od sampona, injekcij, slapa, tableta, da bi dosla do toga da ne postoji nista da joj pomogne kod nas sa time da izgleda kao da je bila u ringu sa filipovicem.

sve si mislim da zovem okolo drzave da vidim jel imaju nesto , samo da se prestane cesat, jer kad se pocese ti mater imam osjecaj da ce si skalp skinut
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 07:28   #2006
Quote:
andyzgc kaže: Pogledaj post
Vet-teh imam preporuku za taj prokleti kašalj. I moj čopor ga je pokupio sad nedavno. Nisam spavala čitavu noć kad je krenulo, s obzirom da se pas davio koliko je kašljala.

Uglavnom, dala mi jedna forumašica preporuku da im probam dat propolis ( imaš ga u Dm-u, ja uzela sa kaduljom, bezalkoholni) i savršeno djeluje. Nama je jako pomoglo, a i psu je ublažilo muke te je kašalj prošao dosta brzo i bez puno muke.

Preporučam svakako, ako već nisi probala.
To si ima stavljala direkt u usta ili u caj ili neki drugi nacin?
Jer imam doma tekuci propolis pa bi probala sa tim svakako.
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:21   #2007
Propolis je u spreju i direktno im špricneš u usta kad krene kašalj, ublažava ga i brzo prestane.

Možeš pokšati i sa Imunalom, kupiš ga u Ljekarni, također je dobar kod kašlja.Od mojih 4 pasa u stanu samo su njih dvije pokupile kašalj. Atena je kašljala nekih 7 dana, a Rosi nekih 10 dana. Propolis sa kaduljom ti je nekih 30kn u Dm-u, samo pazi da je bezalkoholan.
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 11:27   #2008
Hvala


Ma kod mene doma je naravno krenulo sa jednim i par dana kasnije ga imaju svih 5
Mala Yuma je sad pocela i krv povracat,tako da sad cekamo do 12 da otvore i spuramo kod veta,a za ostatak se idemo oboruzat u ljekarnu i dm
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 12:01   #2009
Ajd javi jel je kaj pomoglo.

Naši su svi bili na Antibiotiku kad je prva krenula kašljat, pa su svi dobili terapiju , preventivno, i davala sam od prvog dana propolis. Očekivala sam da će ga svi pokupit ,s obzirom da ih nemogu fizički odvajat , nemam mjesta, ali hvala bogu nisu. Za Imunal sam saznala kad su cure već prestale kašljat, ali ću ga svakako kupit, zlu ne trebalo.

Hvala bogu nemam problema sa alergijama kao vi, iskreno nemam pojma kako bi se nosila s time. Jadni psi a i vi skupa s njima. Držim fige da se problem brzo riješi
andyzgc is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 15:02   #2010
Kad je ovako godišnje doba da su jače alergije, ja ne idem dugo van nikako, čak niti navečer.
Izvedem rađe više puta dnevno na kratko da ne trpi i da se ispiški i obavi svoje što treba do kraja, i doma.

Na taj način sam već kroz zadnjih par godina skužila da ju manje uhvate alergije, nego kad sam znala ići sat ujutro i sat navečer, onda joj je bilo puno teže.
Barem je tako kod moje koja ne samo da je osjetljiva na sve živo od malena, nego je još i bijela s plavim okom... potpuni osjetljivko, pa se snalazimo iz godine u godinu kako znamo.

Kad dođe zima su drugi problemi, upale mjehura i opet problemi sa šapama po snijegu, ali to rješavamo kad dođe to doba.
E da, upravo zbog problema koje ispoljava puno više tu u Zagrebu nego na moru, upravo sam u akciji prodaje stana i seljenja na more, tamo će se većinom godine preporoditi, nikad nije tako kao u Zg-u teško niti ju tamo uhvate tako jako alergije.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 10:47   #2011
Afra...di ideš na more ?? U koji dio priobalja...?
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2012., 14:54   #2012
Uho si je istrgala,uho cijeli dio di se uho spaja sa glavom je otvorila



Ja ne znam vise kaj da radim,nis ne pomaze,nis
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 00:55   #2013
joj jadna, nazalost vidim to cesto na mojoj uho, nos i ispod brade krastice, al srecom saniram
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 12:43   #2014
Probaj više toga odjednom.
Često prati stan i usisavati krevete zbog kućnih grinja.
Stalno mazati pesicu da konstantno bude pod blagom terapijom, pa će se manje čohati, nama to pomaže.

Grinje iz hrane također mogu biti alergen, tako je kod nas, pa probajte i mijenjati hranu dok ne dođete do onog što joj ne smeta(ako je do hrane).
Umjesto riže i tijesta, obično vetovi preporučuju heljdu, ječam i slične namirnice, jer psi znaju biti dosta alergični na rižu i raznu tjesteninu.

Također, može ti biti alergična na piletinu(to je česta pojava kod pasa) a i na govedinu, znam par pasa takvih.
Probaj prijeći na ribu, zečetinu, konjetinu... neke vrste koje još možda nisi davala a izbaciti ono što daješ stalno, možda je do alergije na hranu.

To ti je pikanje i ispipavanje, znam jednu curu koja je osam godina isprobavala, od promjena hrane do deterdženata kojima pere doma i upalilo je na kraju.
Nikad ne treba odustati.

Ja sam našla za Sulu što joj paše za gastritis, sve mimo onog što dobiva joj šteti i mi dajemo sad samo ono što joj paše.
Isto za Albu, alergična je na dosta namirnica, to sam iz prakse vidjela kad sam maknula te namirnice da je bilo bolje, kombiniram stalno, često čistim stan i dodajem neke dodatke u prehranu za kožu tipa dermanorm, maslinovo ulje i slično, da bi se koža i dlaka što prije obnavljala.

Sretno u svakom slučaju!
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2012., 13:15   #2015
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
Probaj više toga odjednom.
Često prati stan i usisavati krevete zbog kućnih grinja.
Stalno mazati pesicu da konstantno bude pod blagom terapijom, pa će se manje čohati, nama to pomaže.

Grinje iz hrane također mogu biti alergen, tako je kod nas, pa probajte i mijenjati hranu dok ne dođete do onog što joj ne smeta(ako je do hrane).
Umjesto riže i tijesta, obično vetovi preporučuju heljdu, ječam i slične namirnice, jer psi znaju biti dosta alergični na rižu i raznu tjesteninu.

Također, može ti biti alergična na piletinu(to je česta pojava kod pasa) a i na govedinu, znam par pasa takvih.
Probaj prijeći na ribu, zečetinu, konjetinu... neke vrste koje još možda nisi davala a izbaciti ono što daješ stalno, možda je do alergije na hranu.

To ti je pikanje i ispipavanje, znam jednu curu koja je osam godina isprobavala, od promjena hrane do deterdženata kojima pere doma i upalilo je na kraju.
Nikad ne treba odustati.

Ja sam našla za Sulu što joj paše za gastritis, sve mimo onog što dobiva joj šteti i mi dajemo sad samo ono što joj paše.
Isto za Albu, alergična je na dosta namirnica, to sam iz prakse vidjela kad sam maknula te namirnice da je bilo bolje, kombiniram stalno, često čistim stan i dodajem neke dodatke u prehranu za kožu tipa dermanorm, maslinovo ulje i slično, da bi se koža i dlaka što prije obnavljala.

Sretno u svakom slučaju!
Hej, mogu li pitati čime hraniš svoje kujice?
Tillea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:52   #2016
jel vasi malci izbacuju slajm zbog alergija?

muci me danima vec, ovaj malac se udomljava iz amerike, vrag mi ne da mira, samo morak iskopat kako da ga dopremim u hrv.


pametni rodjak mi izjavio sta ce ti pas koji ne zna hrvatski
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone

Zadnje uređivanje atlantis : 28.08.2012. at 18:13. Reason: prevelika fotka
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:55   #2017
Molim pročitajte ovu obavijest
__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 13:56   #2018
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
jel vasi malci izbacuju slajm zbog alergija?
Ne,moja se sam groznicavo cese i gricka
AndyZg prestao nam je kasalj hvala
vet.teh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:09   #2019
Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
jel vasi malci izbacuju slajm zbog alergija?
jesi sigurna da je alegija..odnosno šlajm od alerije..

Quote:
muci me danima vec, ovaj malac se udomljava iz amerike, vrag mi ne da mira, samo morak iskopat kako da ga dopremim u hrv.
zgrabi, ako može iz HR van može i obrnuto.. famozan je.




Quote:
vet.teh kaže: Pogledaj post
Ne,moja se sam groznicavo cese i gricka
AndyZg prestao nam je kasalj hvala
zar još
nije ništa prestalo??
__________________
"Za mudru osobu cijeli je svijet učitelj, a za budalu je cijeli svemir pun neprijatelja"SplitskeSape Tužna svakodnevna priča
Pimpinell@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 19:48   #2020
Quote:
Pimpinell@ kaže: Pogledaj post
jesi sigurna da je alegija..odnosno šlajm od alerije..


jesmo dogadja se samo kad pocne kihat i malo jako izbaci i to je to, bila je na ostalim pregledima pa su mi rekli da je od toga, jer bas je bijeli onako kao kad ja recimo budem bolesna.


joj znam za malca, poslah im danas mail pa cekam odgovor
__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:07.