Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2011., 16:25   #4201
Ne znam ni ja kakve su ja sam kod socijalke tako da jeftinije i sigurnije. A mozda i dodje u medjuvremenu
__________________
stigla cvrčkica :D
abattoir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:23   #4202
Trudna ili ne

Pozdrav svima :-)
Dakle...juce ujutro sam radila test na trudnocu i bio je pozitivan....poslijepodne test negativan.Navece isto tako.E juce sam tri testa potrosila,danas je nedjelja nista ne radi...za dvi sedmice imam termin kod ginekologa.Ali pitam se koji vrag se desava...jel se nekoj od vas desilo isto ovo.Sta bi to moglo il trebalo da znaci...pojma nemam.Prvo pozitivan...kasnije negativan,malo smijesno a
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:29   #4203
Pa ako je bio pozitivan na prvu jutarnju mokraću onda je po meni pozitivan. Za primjer: ja sam radila test na 28 dan ciklusa i bila mi je blijeda ona druga crtica koja pokazuje da sam trudna i bila sam stvarno trudna.

Kad ti je bila zadnja menstruacija? Jesu ti ciklusi točni ili nisu?

Test na trudnoću se uvijek radi na prvu jutarnju mokraću, ovog popodne nisi trebala ni piškit. Bolje da si si ga sačuvala i provjerila za koji dan opet ako misliš da je nemoguće da si trudna.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:38   #4204
Joooj Kitteey nikad ti nick vidila nisam nit tebe sta je logicno al tako bi te sad zagrlila da bi ti oci ispale,ko malo dite sam sretna sto si tu :-D

Mjesecnice su mi redovne...normalno bi trebala sad za 6 dana dobiti mjesecnicu i to mi je nakon ovog jedina orjentacija.Onda ginekolog.I pojma nemas koliko mi je krivo sto juce tri ispuca testa,sto nísam jedan za ujutro ostavila,naravno da cu ujutro odmah po test.Ali mi nije jasno da ujutro i poslijepodne pokazuje razlicite rezultate
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 11:39   #4205
Quote:
elvital kaže: Pogledaj post
Joooj Kitteey nikad ti nick vidila nisam nit tebe sta je logicno al tako bi te sad zagrlila da bi ti oci ispale,ko malo dite sam sretna sto si tu :-D

Mjesecnice su mi redovne...normalno bi trebala sad za 6 dana dobiti mjesecnicu i to mi je nakon ovog jedina orjentacija.Onda ginekolog.I pojma nemas koliko mi je krivo sto juce tri ispuca testa,sto nísam jedan za ujutro ostavila,naravno da cu ujutro odmah po test.Ali mi nije jasno da ujutro i poslijepodne pokazuje razlicite rezultate
I zaboravih...zadnju mjesecnicu sam imala 17.12. prosle godine
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:01   #4206
A imaš onda kakve druge simptome trudnoće da si išla raditi test tako rano, tj prije očekivane menstruacije?

Meni je recimo logično da ujutro pokazuje drugačije jer je nakon cijele noći akumuliranja urina hormon trudnoće najkoncentriraniji. Al opet, obzirom da si tako rano napravila test sad nisam sigurna više. Najbolje ti je čekati iduću menstruaciju, ako se pojavi ok a ako ne odeš giniću kako si rekla kad imaš termin. Nemoj ni kupovati više testova onda.
__________________
Kapetan rođen 14.03.2012 <3
Kitteey is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:07   #4207
Quote:
elvital kaže: Pogledaj post
Joooj Kitteey nikad ti nick vidila nisam nit tebe sta je logicno al tako bi te sad zagrlila da bi ti oci ispale,ko malo dite sam sretna sto si tu :-D

Mjesecnice su mi redovne...normalno bi trebala sad za 6 dana dobiti mjesecnicu i to mi je nakon ovog jedina orjentacija.Onda ginekolog.I pojma nemas koliko mi je krivo sto juce tri ispuca testa,sto nísam jedan za ujutro ostavila,naravno da cu ujutro odmah po test.Ali mi nije jasno da ujutro i poslijepodne pokazuje razlicite rezultate
Ako sam dobro shvatila tebi još mjesečnica nije ni kasnila? U principu se testovi na trudnoću NE rade dok ti ne izostane mjesečnica. Ako si tek tako kratko trudna onda je normalno da testovi ne pokazuju dobro jer još uvijek nema dovoljno hormona trudnoće da bi se to jasno vidjelo na testu. Mada mislim isto što i Kittey, ako ti je ujutro pokazalo pozitivno, 90 % si trudna. Ne bacaj novac na testove više dok ne vidiš hoćeš li dobiti mjesečnicu. Mada ni to ne mora ništa značit, ja sam imala mjesečnicu, a bila sam već trudna. U svakom slučaju, sretno!
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:10   #4208
Sutra cu ujutro odmah u ljekarnu po novi test i onda par dana sacekat,jbg.Eto ni od vas niko nista ne zna .
Test sam kupila jer mi je muka ujutro posebno....kao da mi nesto hoda u donjem dijelu trbuha...onda sam pogledala malo datume i vidila da smo bili najaktivniji u plodnom razdoblju

I onda dobijem ovako precizan rezultat pozitivno-negativan

Imam bas ono neki osjecaj desava se nesto hm....
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:16   #4209
Quote:
elvital kaže: Pogledaj post
Sutra cu ujutro odmah u ljekarnu po novi test i onda par dana sacekat,jbg.Eto ni od vas niko nista ne zna .
Test sam kupila jer mi je muka ujutro posebno....kao da mi nesto hoda u donjem dijelu trbuha...onda sam pogledala malo datume i vidila da smo bili najaktivniji u plodnom razdoblju

I onda dobijem ovako precizan rezultat pozitivno-negativan

Imam bas ono neki osjecaj desava se nesto hm....
Rekle smo ti ono što znamo (i to bi ti rekao i svaki ginekolog da ga pitaš): a to je da se testovi ne kupuju dok ti ne izostane mjesečnica. Mojoj prijateljici su i dva tjedna nakon izostanka mjesečnice testovi pokazivali negativan rezultat iako je bila trudna jer je u mokraći bilo premalo hormona trudnoće tj. bilo je prerano. Ako ti je mučno, to ti sigurno nije od trudnoće, čak i ako si trudna JER JE PRERANO. A ti bacaj novce na testove ako ti se bacaju.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:17   #4210
a da odeš vaditi betu hcg?
ona ti je jedina 100% točna
i nema dileme
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:18   #4211
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a da odeš vaditi betu hcg?
ona ti je jedina 100% točna
i nema dileme
Ma nema joj smisla ništa raditi dok ne dobije mjesečnicu, dajte molim vas.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:22   #4212
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma nema joj smisla ništa raditi dok ne dobije mjesečnicu, dajte molim vas.
kako misliš
malo si me zbunila.. kako dok ne dobije mengu.. pa ako je trudna neće je ni dobiti..


gle, ja sam betu vadila 11 dpo (znači 3-4 dana prije menstruacije) i bila mi je 40.

više od 5 je trudnoća, a vadila sam ju ne zato jer sam bila znatiželjna nego što je to strašno bitno kod mene jer sa 5 tjednom trudnoće ja sam morala imati potvrđenu trudnoću (betom) potvrđenu u maternici (UZV) da bih sa 5+0 počela sa terapijom koja je kod mene nužna

stoga, ja tebe i dalje ne razumijem
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:26   #4213
lara, mislim da je HB mislila do izostanka mjesečnice pa se krivo izrazila

Iako se slažem s tobom da će beta iz krvi pokazati da li je trudna, pa ako se elvital želi riješiti sumnje nek sutra ode vaditi betu i to je to.
__________________
ono sve što znaš o meni
to je stvarno tako malo
*chiara* is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:29   #4214
Quote:
*chiara* kaže: Pogledaj post
lara, mislim da je HB mislila do izostanka mjesečnice pa se krivo izrazila

Iako se slažem s tobom da će beta iz krvi pokazati da li je trudna, pa ako se elvital želi riješiti sumnje nek sutra ode vaditi betu i to je to.
aha..
gle, ako ona danas treba dobiti, njoj će sutra ako je trudna beta iznositi najmanje 120
i elvital.. vadi ju poslijepodne... ona se u pravilu popodne dupla (ako si trudna)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:29   #4215
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
kako misliš
malo si me zbunila.. kako dok ne dobije mengu.. pa ako je trudna neće je ni dobiti..


gle, ja sam betu vadila 11 dpo (znači 3-4 dana prije menstruacije) i bila mi je 40.

više od 5 je trudnoća, a vadila sam ju ne zato jer sam bila znatiželjna nego što je to strašno bitno kod mene jer sa 5 tjednom trudnoće ja sam morala imati potvrđenu trudnoću (betom) potvrđenu u maternici (UZV) da bih sa 5+0 počela sa terapijom koja je kod mene nužna

stoga, ja tebe i dalje ne razumijem
Pa jednostavnije joj je da pričeka da dobije mjesečnicu. To je valjda prvi pokazatelj, njoj još nije ni izostala mjesečnica koliko sam shvatila, znači da je trudna 2 tjedna, nijedan test joj neće pokazat točan rezultat, osim ovog što si ti spomenula, ali što će se sad maltretirat vadit krv i potrošit neznam koliko kuna na testove kad za par dana treba dobit mengu. Mislim, ako joj je toliko bitno nek ide vadit krv, ali kad ode po uputnicu prvo što će ju doktorica pitat je da li je dobila mjesečnicu.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:43   #4216
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Pa jednostavnije joj je da pričeka da dobije mjesečnicu. To je valjda prvi pokazatelj, njoj još nije ni izostala mjesečnica koliko sam shvatila, znači da je trudna 2 tjedna, nijedan test joj neće pokazat točan rezultat, osim ovog što si ti spomenula, ali što će se sad maltretirat vadit krv i potrošit neznam koliko kuna na testove kad za par dana treba dobit mengu. Mislim, ako joj je toliko bitno nek ide vadit krv, ali kad ode po uputnicu prvo što će ju doktorica pitat je da li je dobila mjesečnicu.
iskreno nisam detaljno ni čitala..
ajmo ponovno detaljno...

17.12 - 1 dc
pretpostavimo da su joj ciklusi uredni 28-29 dana znači ovulacija je bila oko nove godine, i danas joj je 8 dpo odnosno 23 dc

imaš pravo , površno sam čitala... neka sačeka do termina kada treba dobiti i napravi test.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:43   #4217
Quote:
elvital kaže: Pogledaj post
I zaboravih...zadnju mjesecnicu sam imala 17.12. prosle godine
Ako joj je zadnja mjesečnica bila 17.12. onda joj slijedeća treba biti oko 13.01. (recimo da je redovit ciklus). Danas je 08.01. Ako je trudna- trudna je tjedan dana. Ili ja nešto nisam dobro shvatila?
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:46   #4218
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
iskreno nisam detaljno ni čitala..
ajmo ponovno detaljno...

17.12 - 1 dc
pretpostavimo da su joj ciklusi uredni 28-29 dana znači ovulacija je bila oko nove godine, i danas joj je 8 dpo odnosno 23 dc

imaš pravo , površno sam čitala... neka sačeka do termina kada treba dobiti i napravi test.
Ma joj,već sam ja mislila da ja nisam pročitala dobro, pa sam išla opet čitati.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:51   #4219
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Ma joj,već sam ja mislila da ja nisam pročitala dobro, pa sam išla opet čitati.
ne ja sam površno čitala... ti si ok čitala
elvital - sačekaj do 13.01. i onda napravi test
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 13:51   #4220
Ne ne nisam mislila nista ne znate u smislu "ma daj kaj vi pricate"...nego sam mislila jbg znate koliko i ja,vise nego ja,bas u rangu s ginekologom cak i da sam mu jutros otisla rekao bi mi isto sto i vi...sorry lose sam se izrazila

Naravno najprije cu sacekat jos tih par dana do mjesecnice i svakako mi je krajem mjeseca termin i to je to.Bude ok drago mi je extra cu se radovat,a ako ne....jbg onda bice
Ujutro cu jos skoknut do apoteke,vjerujem da ce mi apotekarka isto tako par savjeta dati

Meni je puno lakse od kad sam s vama podjelila ono sta me brine,vasi odgovori su mi ko bronhi-lakse se dise
elvital is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:12.