Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2006., 16:05   #1
Krvavice

Otkad su mi prekinute sve šire porodične veze s provincijom i simpatičnim koljačima po kućama, zaželio sam se - krvavica... bilo koje fele.

Ima li tko preporuku - gdje ih kupiti? Vidim da se često prodaju po mesnicama. Ima li tko kakva iskustva? Za preporuku možda?

Ili pak - u kojem se restaču mogu dobre pojesti??? Dakako, s kiselim zeljem/kupusom i restanim krumpirom.

Thx!
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:08   #2
Quote:
Butko kaže:
Ili pak - u kojem se restaču mogu dobre pojesti??? Dakako, s kiselim zeljem/kupusom i restanim krumpirom.

Thx!
kažu da su kod pere fantastične
pero je na vrhu šloserovih, ako ideš baš po štengama popneš se gore i odmah desno
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:09   #3
Joj, krvavice
Kako ih volim, onako fine tople, s kuhanim krumpirom...a ni pečene nisu loše...
__________________
Zagrebačkim ulicama
crtica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 02:32   #4
Kod Ferenčine (Laščinska Klet, na Bijeničkoj cesti...) (I roštilj mu je apsolutni zakon, iako mi nije drago kaj mu delam reklamu, jer mi se zadnji put zamjerio - nešto "tehnički", a ne zbog kvalitete hrane - pa iz protesta ne idem već neko vrijeme... )
A za domaću izvedbu kupovala sam u mesnicama, nailazila na izvrsne, ali i svakakva s...nja. Zadnje kaj sam probala su vakumirane, od PIK-Vrbovca, meni su jako fine, a imaš ih, mislim, u puno dućana, što pojednostavnjuje stvar...
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 09:35   #5
mesnica "rodjo" na trešnjevci
castanea is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 10:20   #6
vidla da ih interspar ima, ali ih u tom trenu nisam kupila, pa ak je neko probo nek javi da ne tjeram muzica u soping a ne valjaju
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2006., 11:09   #7
Meni su dobre one slovenske s heljdom umjesto riže.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 00:28   #8
Quote:
Špranja kaže:
...od PIK-Vrbovca, meni su jako fine, a imaš ih, mislim, u puno dućana, što pojednostavnjuje stvar...
Zaboravih dodati: izvrsne su po okusu unutrašnjeg sadržaja, ali mana im je da imaju pretanku kožicu, tj. crijevo, pa pri pečenju nikad ne dobijete onu finu, malo tvrđu i hrskavu koricu, nego je sve jednako mekano.
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 14:25   #9
joj bas sam ih jucer jela sa pireom i dinstanim zeljem
may@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 22:10   #10
Quote:
Špranja kaže:
Zaboravih dodati: izvrsne su po okusu unutrašnjeg sadržaja, ali mana im je da imaju pretanku kožicu, tj. crijevo, pa pri pečenju nikad ne dobijete onu finu, malo tvrđu i hrskavu koricu, nego je sve jednako mekano.

Bas takovu hrskavu koricu imaju krvavice od čakovečke Vajde. a i uvijek su ujednacene kvalitete. meni osobno jako fine.
e sad, ja ih kupujem u tvornickom ducanu turbo svjeze.
vidio sam ih u metro-u i kauflandu, pretpostavljam da ima i u drugim vecim centrima
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2006., 20:23   #11
Quote:
kumek kaže:
Meni su dobre one slovenske s heljdom umjesto riže.
E, te, baš te, s heljdom... Daj dojavi gdje se mogu pronaći? Možda u Mercatoru???
Butko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 09:54   #12
Quote:
Špranja kaže: Pogledaj post
Zadnje kaj sam probala su vakumirane, od PIK-Vrbovca, meni su jako fine, a imaš ih, mislim, u puno dućana, što pojednostavnjuje stvar...
Njih sam baš htio spomenuti. Odlično su začinjene (pikantne) i punjene su heljdom. Inače jako volim krvavice i moram priznat da su mi ove od pik-a puno finije od večine domaćih koje sam imao prilike probati.


I imao bih jedno pitanje, na koje sve načine se krvavice mogu pripremiti?

Ja ih stavim u tavu s malo ulja, probušim par rupica da se ne raspuknu i stavim poklopljeno na najslabijoj vatri do cirka pol sata.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:03   #13
na tavi? mi ih uvijek pečemo u rolu oko pola sata. ne znam kako bi se baš još mogle pripremati, jeo sam neku suhu varijantu par puta i nije me baš oduševilo
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:32   #14
Da, na tavi na slaboj vatri poklopljeno, pa to ispadne slično kao da je pečeno. Nije baš ni ekonomično palit pećnicu ako recimo radim samo za sebe.

Suhe - misliš dimljene?
Jednom davno sam probao domaće iz Imotskog, dimljene i punjene za kukuruznim brašnom (ili krupicom, neznam). Mislim da ih zovu "divenice" ili "djevenice", nešto u tom stilu. Treba ih ipak malo termički obraditi ali su savršene. Nažalost, samo ih je pokojna prababa znala napravit. Ostatak te daljne rodbine od kojih smo ih dobili jednostavno nema talenta za to.
__________________
Bok!
Limeni Nos is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 10:40   #15
da, dimljene. jeo sam i pečenu varijantu tih dimljenih (dosta dobro, ali pomalo tvrdo) i samo dimljene bez dodatne termičke obrade, to mi se nije posebno svidjelo. inače, dimljene sam jeo i u Španjolskoj (bez dodatne termičke), njihove su veće u promjeru od naših (šire je crijevo) i onda ih režu jako na koso i malo deblje i bile su fine
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:59   #16
Nikad ih ne bi jela, a da ne poznajem covjeka koji ih je radio i koji ih je radio za
sebe i rodbinu.
Mesnice, restorani, nikad.
Tako da ih vise ni ne jedem.
gerbengoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 18:04   #17
baš super da si to podijelila s nama
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 22:50   #18
Quote:
Limeni Nos kaže: Pogledaj post
...Jednom davno sam probao domaće iz Imotskog, dimljene i punjene za kukuruznim brašnom (ili krupicom, neznam). Mislim da ih zovu "divenice" ili "djevenice", nešto u tom stilu. Treba ih ipak malo termički obraditi ali su savršene. Nažalost, samo ih je pokojna prababa znala napravit. Ostatak te daljne rodbine od kojih smo ih dobili jednostavno nema talenta za to.
Da, divenice...
Ja sam samo jednom jela jedne koje su mi bile fine, a sve ostale nakon toga... Suhe, bez okusa...s hrpom kukuruznog griza koji nije bio ni dovoljno kuhan, nego još pomalo zrnat... ma očajne!
Znači, i to treba znat napravit...Nije mi jasno kako ljudi koji ih rade već kod spremanja smjese kojom pune crijevo ne vide da je smjesa bezukusna ili nedovoljno kuhana? Pa nije problem u toj fazi popraviti smjesu (nekima je falilo čak i soli)!

A "prave" krvavice jedva čekam ponovo jest, al mi nekak još nije sezona...pretoplo mi je, a to mi je nekak za zimski ugođaj! (Zasad mi je moja prva ovogodišnja prehlada jedini znak da polako ulazimo u zimsku sezonu...)
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 13:19   #19
Ajde da malo dignem temu iz mrtvih.
Bliži im se sezona, a volim ih jako. Imam osjećaj da su bile nekada bolje dok sam ih kao dijete jeo.
Ima li tko kakvih informacije gdje ih ima finih za kupiti/pojesti.
Prije par godina sam jeo dobre kod Dragaša u Kranjčevićevoj. Tada mi je rekao da ih nabavlja od Igomata.
Mojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 13:45   #20
To nas sve zanima.
Taman kad otkrijemo koje su fine, misteriozno se pokvare.
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:28.