Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2016., 01:29   #1601
nama za nesto manji stan, u kojem nitko ne zivi, svaki mjesec dolazi oko 25 kuna struje. to je vecinom nekakva naknada. isto tako i za plin 20 kuna.

tvoje svote za plin i struju mi se cine jako malene. kako se kuha? indukcija ili plinska kuhalista?
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 14:01   #1602
Quote:
Brick Top kaže: Pogledaj post
Tako da ja lijepo svaki mjesec od 25. do 30. u mjesecu preko govornog automata dostavim stanje brojila i mirna bosna. Račun dobijem upravo onoliko koliko sam potrošio taj mjesec. Stres sveden na minimum
Kako to radiš?
Ovo i ja pokušavam, samo oni ne kuže prijavljujem svaki mjesec prvog, preko hep ods online aplikacije. i opet su mi poslali rate za šest mjeseci po 90kn. onda kad se nakupi, mi pošalju opomenu (za nepotrošenu struju ) pa onda ih moram zvati i boriti se s njihovom birokracijom
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:14   #1603
Quote:
vaglji kaže: Pogledaj post
Kako to radiš?
Ovo i ja pokušavam, samo oni ne kuže prijavljujem svaki mjesec prvog, preko hep ods online aplikacije. i opet su mi poslali rate za šest mjeseci po 90kn. onda kad se nakupi, mi pošalju opomenu (za nepotrošenu struju ) pa onda ih moram zvati i boriti se s njihovom birokracijom

pošalji im ugovor o samoočitanju i problem riješen
LP
markotornic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 16:25   #1604
Quote:
vaglji kaže: Pogledaj post
Kako to radiš?
Ovo i ja pokušavam, samo oni ne kuže prijavljujem svaki mjesec prvog, preko hep ods online aplikacije. i opet su mi poslali rate za šest mjeseci po 90kn. onda kad se nakupi, mi pošalju opomenu (za nepotrošenu struju ) pa onda ih moram zvati i boriti se s njihovom birokracijom
Da, ja sam išao u HEP na šalter i sklopio ugovor da želim samoočitavati potrošnju.
I onda svakog mjeseca od 25. do 30. u mjesecu na besplatni telefon 0800-nešto utipkam stanje brojila. Minuta posla i dobijem račun za točno onoliko koliko sam potrošio. Dva put godišnje (ili jednom, ne sjećam se) mi dođe netko iz HEP-a provjeriti brojilo da ne muljam nešto i to je to.

Dakle, bitno je jedino da do kraja mjeseca pošalješ očitanje i da ne zaboraviš na to. Mislim da čak negdje u ugovoru i piše da smiješ zaboraviti koji put, ali ako ti to prijeđe u naviku, onda te vraćaju na te polugodišnje račune (naravno, ne piše baš tim riječima ).

Eto, meni je u biti jedini problem što zaista nekad i zaboravim očitati. Ali sve skupa, mogu reći da sam se preporodio otkada primam takve račune.

Iako moram reći i ovo, i dalje mi je potpuna enigma koliko košta jedan kWh u kunama (imam jednotarifno brojilo i u HT-u sam) pa evo ako nije offtopic da mi netko pruži tu informaciju.
Ima ovaj ovdje izračun koji mi se za prošli mjesec pokazao točnim kada bih utipkao potrošnju, ali svejedno mi i dalje nije jasno po kojoj se to formuli računa...
Brick Top is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:01   #1605
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
Struja mi izgleda nestvarno malo..
Struju troši samo rasvjeta i frižider, a od sad će i 2 laptopa. I to je to. U trenutnom stanu imamo i peć na struju pa nam je mjesečna rata 95kn, a razlika oko 200kn

Quote:
titulus_ kaže: Pogledaj post
nama za nesto manji stan, u kojem nitko ne zivi, svaki mjesec dolazi oko 25 kuna struje. to je vecinom nekakva naknada. isto tako i za plin 20 kuna.

tvoje svote za plin i struju mi se cine jako malene. kako se kuha? indukcija ili plinska kuhalista?
Kugat će se na plin. Proveden je u zgradi plin.
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:09   #1606
Nije ni kod mene drugacije pa mi je struja 160kn..
A s peci na struju, placat samo 95 kn, to mi je jaaako malo
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:31   #1607
citam te nestvarne brojke oko potrosnje struje, zaista mi nije jasno kako netko moze kuhati/grijati se na struju i imati 100 i cak 200kn racuna, kakve to tarife vi imate, obavezno ocitavam dvotarifno brojilo krajem mjeseca i niti jedan racun nije bio ispod 360/380kn, bude i veci od 400kn cesto, grijanje mi na plin, kuhanje plin, bojler 80L strujni kupatilo (radi samo po noci), zamrzivac ne moze biti manji, ostalo klasika perilica/susilica, friz, pc
prijava brojila na mogucu neispravnost mi nista nije pomogla, otpojio tip zice i kaze evo nista ne vrti, sve je ok ..digitalno mi ne preporucuju, zamjena mozda moze na vas trosak, ali nisu bili bas sigurni u mjernim uredjajima hep, kao mozda moze, ali je pitanje zasto vam treba, zavod jamci za ispravnost postojeceg brojila, kazu trosite 100kn struje tjedno i to vam je to

pozz
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 20:47   #1608
nama isto tako : )
frizider, perilica, laptopi, rasvjeta, odvlazivac, fen, elektricne cetkice, punjenje mobitela, tv, pecnica... ne znam jesam li sto zaboravila...
titulus_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2016., 21:14   #1609
pa samo da kuhas priblizno 2 sata dnevno na struju to je do 60/70kn mjesecno, pod uvjetom da je u pitanju pecnica ili električni ring do 18cm
meni je problem sto niti ne kuham na struju, uzeo sam nedavno watmetar, pokusavam utvrditi sto toliko vuce potrosnju, ali nista nisam uocio da odskace od neke prosjecne potrosnje uredjaja

samo smo prosli mjesec imali 330kwh vise i 200kwh nize tarife

pozz

Zadnje uređivanje fango : 09.02.2016. at 21:30.
fango is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:38   #1610
106 m2/ dvoetažni - južno orjentiran stan
4 odrasle osobe
grijanje na struju

struja zimi 700-850kn (sa grijanjem)
voda 260 kn svaki drugi mjesec
bnet TV/internet - 360 kn
pričuva 114 kn
čistačica 35 kn
čistoća 53 kn

komunalna naknada i slivne vode 85 kn +45 kn svaka tri mjeseca
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 15:08   #1611
Aha možda igra veliku ulogu činjenica da smo studenti pa nije baš ono da kuhamo svaki dan i naša kuhanja se svode na jela kojima treba 20min kuhanja
EDIT: Potrošnja nam je u prosjeku po mjesecu 50kWh više tarife, a 35kWh niže tarife
__________________
"There is a crack in everything. That's how the light gets in." - L.C.

Zadnje uređivanje horrortatoo : 10.02.2016. at 15:24.
horrortatoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:01   #1612
Quote:
dar01 kaže: Pogledaj post
Je netko prešao iz tarifnog modela bijeli u plavi u HEP-u.
Kakva je ušteda? Vidim da je razlika u cijeni sa visoka tarifa (Bijeli) 1,05 - a 0,96 (Plavi).
Po mome ušteda je minimalna skoro pa nikakva.
Planiram se riješiti Termo peći i staviti klimu i tu je jedina ušteda ali struja je sramotna razlika u cijeni!?
Mene je isto pitanje mučilo (trošim oko 25% niže tarife) dok nisam vidio:
Ako trošite više od 11 posto električne energije za vrijeme trajanja niže tarife, isplativ je tarifni model Bijeli (dvotarifno mjerenje).
__________________
AGmath - Android app. Kalkukativna pomagala za poljoprivrednike i one koji se bave srodnim djelatnostima.
Agrometar - besplatna desktop aplikacija za evidenciju, pregled i statističku obradu poslovnih događanja na obiteljskim poljoprivrednim gospodarstvima
babkonj5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 21:29   #1613
Quote:
markotornic kaže: Pogledaj post
pošalji im ugovor o samoočitanju i problem riješen
LP
ahaaa, nisam znala da treba ugovor!
hvala na odgovorima marko i brick top
__________________
samo gledam!
vaglji is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 09:23   #1614
stan 64 m2 2 osobe i pas..struja 250 kn, holding (voda pricuva cistoca)650 kn, internet tv..200 kn (sad inace preko 300), grijanje.od 170 do 500 kn,


sve skupa dodje nekih 1700 kn
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 12:30   #1615
Koji k?! Starogradnja? Kod nas 2 osobe i 2 macke u 60m2 pa imamo ukupno s internetom max 850kn.

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
shelby-eleanor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2016., 13:16   #1616
Moj stan je slicne povrsine, a i rezije su slicne kao kod yaye..
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2016., 20:25   #1617
Stan u zgradi 78 m2, 20+ godina stara, ZG
U sredini zgrade, juzno orijentiran
4 odrasle osobe

Pricuva 160
Cistacica + predstavnik 50
NUV 70
Voda cca 300- 350 ( dijeli se na broj ukucana po zajednickoj potrosnji, sada cca 50ak osoba)
Cistoca 76
Plin 300 (grijemo se na plin, etazno grijanje)
Iskon (fiksni,tv, flat internet) 320
GEN-I 180
Hep 125
HRT 80

UKUPNO cca 1700 kn, 1400 bez Iskona
Brulz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2016., 21:22   #1618
Quote:
Allexis kaže: Pogledaj post
Nema tu nikakvog otpora, kao ni kod razdjelnika, jer su svi stanovi na ulazu to izglasali...uostalom, kad ja jednom preselim, njoj ce isto biti manji računi i za grijanje i za vodu, sto je i sama rekla da joj odg...to ide iz pričuve...

a svima u ulazu je u interesu da ne plaćaju račune rastrošnim susjedima....ova ispod nas preko ljeta zna hladiti stan tako da teče voda u kuhinji i kupaonici od 23 h - 6 ujutro....i nikome nista, a ostatak zgrade to plati, jer ona živi sama...

Mene samo zanima info - postoji li jeftiniji internet od 150 kn/mj
imaš Amis 75kn prvih 8 mjeseci, a ostalih toliko koliko vec placas.
iskljucivo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 18:27   #1619
Quote:
Knezijaboy kaže: Pogledaj post
najviše me čudi struja jer ljudi s istim potrošačima i brojem članova obitelji imaju duplo manje struje....
Možda imaju dvotarifno brojilo, a ti ne? Nama je struja isto bila cca. 500 kn na jednotarifnom, nakon kaj smo prešli na dvotarifno kupili smo škrinju i prešli na Gen-I i struja nam je sad cca. 430 kn.
gl1tch is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2016., 18:54   #1620
1. mj., stan 55 m2

pričuva 116 kn
komunalna naknada 57 kn
smeće 59 kn
voda 205 kn (plaća se po broju osoba, nas je dvije, pri čemu jedne uvijek nema pola mjeseca)
toplana grijanje 317 kn
struja 90 kn
telefon priključak 50 kn
internet 150 kn

ukupno 1044 kn

Quote:
iskljucivo123 kaže: Pogledaj post
imaš Amis 75kn prvih 8 mjeseci, a ostalih toliko koliko vec placas.
hvala, ali to mi ne znači puno, a i vjerojatno se plaća neki priključak + ide ugovorna obveza...ostajem na ovome zasad...
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:14.