Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2004., 17:31   #21
Na terapije (tens) idem u Vinogradsku (toplo preporučujem, isključivo na odjel odmah tamo gdje je EMG i fizijatri). Kod mene je gadno jer je disk iskočio do polovice kanala (tako nekako), prije 5 godina sam imala jedno mjesec dana nesnosne bolove u desnoj nozi po cijele noći. Nakon struje bolovi nestali 6i dan, bila sam luda od sreće (i nikad neću zaboraviti medic. sestru Mateu koja je bila krajnje profesionalna). Sad razmišljam da si kupim tens, ali sam s novcima nak-nap (osobito sad nakon što sam iskeširala 2/3 tempur kompleta)...ali za tens sam emotivno vezana
Zadnja 4 mjeseca imam povremene bolove u obje noge, i najviše me šokiralo da me lijeva (s kojom nisam imala nikad problema u ovih 5 godina) počela boljeti nakon 3eg dana terapije (rastezanje na stolu na kojem ti potkoljenice pričvrste na dio koji se digne; to je izgleda bilo pomaknulo disk i on sad izgleda 'šeće' lijevo-desno). Kupila sam loptu, radim te vježbe na podu, očekujem tempur, i ..... tvrdoglavo/naivno vjerujem da će sve nekako ići u pozitivnom smjeru
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 18:40   #22
Re: disk hernia

Quote:
hirondelle kaže:
disk hernia... postoji naprijed jedna tema vezana za protruziju diska, mene zanimaju iskustva mlađih ljudi (meni je iskočio disk u 29oj, prije 5 godina), zapravo htjela bih čuti kako se nosite s ovim problemom (navodno sve raširenijom bolešću danas)... ja vježbam (statičke vježbe na podu) i to mi jako puno pomaže, vježbe su broj 1! Sad mi se stanje pogoršalo (težak ruksak, selidbe), idem na terapije, razmišljam o kupnji tens-a... kiropraktičar? operaciju nikako ne želim (a ta riječ se stalno provlači za vrijeme mojih posjeta liječnicima)

Oh, moja omiljena tema!
Jutro je kod mene u Australiji ,a ujutro moram u bolnicu!

Dotle mislite samo pozitivno ...sve drugo ce se srediti.

__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 23:12   #23
Re: disk hernia

Quote:
hirondelle kaže:
disk hernia... protruziju diska
tko i kakvim postupcima moze to dijagnosticirati?
valnea is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 23:19   #24
Klinickim pregledom, magnetskom rezonancom i mijelografijom.

Najtocniju sliku daje magnetska rezonanca.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2004., 23:22   #25
Quote:
hirondelle kaže:
Na terapije (tens) idem u Vinogradsku (toplo preporučujem, isključivo na odjel odmah tamo gdje je EMG i fizijatri). Kod mene je gadno jer je disk iskočio do polovice kanala (tako nekako), prije 5 godina sam imala jedno mjesec dana nesnosne bolove u desnoj nozi po cijele noći. Nakon struje bolovi nestali 6i dan, bila sam luda od sreće (i nikad neću zaboraviti medic. sestru Mateu koja je bila krajnje profesionalna). Sad razmišljam da si kupim tens, ali sam s novcima nak-nap (osobito sad nakon što sam iskeširala 2/3 tempur kompleta)...ali za tens sam emotivno vezana
Zadnja 4 mjeseca imam povremene bolove u obje noge, i najviše me šokiralo da me lijeva (s kojom nisam imala nikad problema u ovih 5 godina) počela boljeti nakon 3eg dana terapije (rastezanje na stolu na kojem ti potkoljenice pričvrste na dio koji se digne; to je izgleda bilo pomaknulo disk i on sad izgleda 'šeće' lijevo-desno). Kupila sam loptu, radim te vježbe na podu, očekujem tempur, i ..... tvrdoglavo/naivno vjerujem da će sve nekako ići u pozitivnom smjeru
Struja sluzi samo za gasenje pozara, ona smanjuje simptome, ali ne pomaze kod uklanjanja uzroka problema. TENS takodjer, ali zbog svoje jednostavnosti ga mozes primjenjivati i kod kuce. Cijena je oko 500 kuna. Jedino sto istinski moze pomoci je kineziterapija, odnosno terapijsko vjezbanje.
Pozitivno razmisljanje je pola puta do ozdravljenja, nemoj odustati od vjezbanja i svaki dan provodi vjezbe doma i nakon zavrsetka terapije.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2004., 16:53   #26
Moj stari je imao problema sa diskom od 28 godine, a u 42 je završio na operaciji kičme. Najprije mu je malo smetao pa bi se pazio nosio nekakve pojaseve i sl., pa je onda odlazio i kod kiropraktičara itd. Uglavnom disk možeš vratiti kada nije ispao van (kao kad imaš knjige složene jedne na drugoj), ali kad skroz ispadne onda nema više nazad bez operacije.
Drugo: taj se disk dere (od stalnog micanja - iskakanja), a ljepljiv je ko smola a oštar ko staklo, i tako ti komadići ti se ljepe između ostalog i za živce u kičmi i lagano ih rezuckaju, a ako ih precvikaju nije dobro (mom starom skoro).
To ti nije za zajebanciju.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:27   #27
Uff,zvuci gadno...

Mene tolko boli u donjem dijelu leđa da jedva hodam u zadnje vrijeme,mozda je vrijeme da napokon posjetim doktora da vidim dal je disk izletio ili kaj vec
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 00:44   #28
Jesi dizao velike tezine?
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 04:25   #29
Ma jesam,kad treniram u teretani barem tri puta tjedno.
Al mene su znala bolit ledja još prije desetak godina,više ni sam ne znam od kada to vucem
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 07:41   #30
Vidis, i meni je teretana dosta "pripomogla". Cucnjevi pod opterecenjem su najgori po kraljesnicu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 09:16   #31
Quote:
takozvani kaže:
Uff,zvuci gadno...

Mene tolko boli u donjem dijelu leđa da jedva hodam u zadnje vrijeme,mozda je vrijeme da napokon posjetim doktora da vidim dal je disk izletio ili kaj vec

Ako ti noge trnu onda bolje odi kod doktora što prije.
Kad ti je kičma sjebana, onda kada dižeš teret (bilo u teretani ili negdje drugdje) ne smiješ dizati ništa iz pregiba več se moraš sagnuti i dizati iz čučnja (leđa držati ravno)
btw: ne mora ti biti disk ako te bole križa to ti može biti upala išijaldičnog živca (išijas). Imao sam slične simptome nakon preforsiravanja (nepravilnog rada) u teretani.
cincilator is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 12:14   #32
Slažem se da je pozitivno razmisljanje pola puta do ozdravljenja, vježbanje mi je svakodnevica, reiki isto dobro dođe (energija). Mislim/vjerujem da i dobar bioenergetičar može uvelike pomoći
hirondelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 16:27   #33
Quote:
cincilator kaže:
Ako ti noge trnu onda bolje odi kod doktora što prije.
Kad ti je kičma sjebana, onda kada dižeš teret (bilo u teretani ili negdje drugdje) ne smiješ dizati ništa iz pregiba več se moraš sagnuti i dizati iz čučnja (leđa držati ravno)
btw: ne mora ti biti disk ako te bole križa to ti može biti upala išijaldičnog živca (išijas). Imao sam slične simptome nakon preforsiravanja (nepravilnog rada) u teretani.
Ne mora biti disk ako bole križa, ali ne upali se zivac sam od sebe nego ga disk obicno pritisne i zato boli.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 16:49   #34
Quote:
cincilator kaže:
ne mora ti biti disk ako te bole križa to ti može biti upala išijaldičnog živca (išijas)
Dobronamjerni komentar, ako smijem. Ishijadicni zivac, ishijas.
__________________
Ja bi htio da sam skoljka za ve-ce!

Rasturaci Levice
Pallas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 17:02   #35
Tko zna, zna

Ja bih jos toga dobronamjerno komentirala, ali zaista nemam sad vremena.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2004., 19:02   #36
Quote:
lahor kaže:
Tko zna, zna

Ja bih jos toga dobronamjerno komentirala, ali zaista nemam sad vremena.

Kao po obicaju imamo mnogo tema sa istim pitanjima ,mnogo savjeta kao i krivih /dobronamjernih savjeta/.

Moje misljenje je da je jos uvijek najbolje prepisati /pastati uvod i tada otvoriti i nastaviti sa pitanjima i savjetim, kao i iskustvo od razlicitih osoba.Zadnji koji smo imali imao je mnogo IMAGE kao i linkova ,a sada opet se pocinje nanovo?



__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2004., 01:13   #37
Quote:
lahor kaže:
Vidis, i meni je teretana dosta "pripomogla". Cucnjevi pod opterecenjem su najgori po kraljesnicu.
Ja nikad ne radim čučnjeve,al ima još dosta kandidata od vježbi za sje.... leđa

Najgore sam ih potrgao prošle godine i to dok sam radio triceps (french press)
__________________
_____\o/_____/|_______________
takozvani is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 21:32   #38
Hernia disci

Otišao sam na pregled jer sam imao užasne bolove (išijas), a doktor veli: ukliješten živac, sa pomakom diska, operiraj, može se samo još više pogoršati.
U petak sam operirao kralježnicu, evo me napokon doma, osječam se super, ne boli ništa.
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2005., 21:59   #39
Ruda, Ruda, pa zakaj avatar ne promjenis??? vis da ti zdravlju skodi
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2005., 14:49   #40
Quote:
xxGaladrielxx kaže:
Ruda, Ruda, pa zakaj avatar ne promjenis??? vis da ti zdravlju skodi
Viš, viš, to mi nije palo na pamet
Ruda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:52.