Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.01.2016., 13:59   #421
Quote:
Fakin95 kaže: Pogledaj post
Ovako....ako odem u banku sa brojem tekućeg računa, mogu li mi oni dati podatke o vlasniku tog računa?(ime i prezime je dovoljno) Ili da napravim uplatu na taj račun, pa ću možda dobiti neku potvrdu na kojoj su podaci? Išao bi u banku pitati ali nije mi baš blizu pa eto ako neko zna bio bi zahvalan..
Nema šanse da ti daju podatke o vlasniku tuđeg računa, ako je fizička osoba u pitanju, to je protuzakonito.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2016., 21:13   #422
Pozdrav,

molio bih preporuku banke gdje bih otvorio tekući račun s tim da mi je potrebno internet bankarstvo. Eventualno bih otvorio i žiro račun.

Trenutno sam na studentskoj Lepezi u Zabi i plaćam 5kuna što mi je prihvatljivo.
To jest, bilo je prihvatljivo jer više nisam student, kartica mi istječe u 4. mjesecu i počinjem raditi za tjedan dana.

Nekako naginjem PBZ-u jer sam čuo generalno pozitivna iskustva no mene zanima nešto što je povoljno (čitaj: bez pretjeranih naknada i količine dotičnih) i dovoljno dobro.

Unaprijed hvala!
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 03:09   #423
Uf.. ja potražio temu misleći da vrvi od korisnih informacija kad ono ništa. Nula. Slabo totalno. Ja pokušavam pobjeći od OTP banke jer su poskupili sa 15 na 25 kn. PBZ ima nekakve lepeze i ne može se naći (bez dužeg kopanja) što to ulazi u te njihove pakete usluga pa ne možeš znati ni cijenu koju ćeš plaćati.
OTP mininet
dubrovnik4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2016., 09:55   #424
Nešto si pobrkao!
PBZ nema lepeze - to ima ZABA!
PBZ ima proizvod i-novac-i-ja tj. popuste na mnoge naknade ako se ima više proizvoda.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2016., 10:34   #425
Na kraju sam uzeo kunski tekući i kunski žiro račun sa mobilnim i internet bankingom za 21 kunu mjesečno.
mario92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 08:31   #426
Imam otvoren tekuci racun u kunama i devizni tekuci u pbz-u i zanima me ako mi je stanje racuna 0 kuna, vodi li se naknada za vođenje racuna?
Sad sam gledao po izvodima i mjesecno mi naplacuju vođenje racuna iako nisam nista radio, ni podizao lovu, ni placao nista.
razor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 12:49   #427
otvaram racun u zaba pbz hypo poštanska koja je najbolja ne treba mi izvjesce ni internet bankarstvo i daj sto manja naknada za vođenje racuna?
stipis is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:33   #428
Quote:
razor1 kaže: Pogledaj post
Imam otvoren tekuci racun u kunama i devizni tekuci u pbz-u i zanima me ako mi je stanje racuna 0 kuna, vodi li se naknada za vođenje racuna?
Sad sam gledao po izvodima i mjesecno mi naplacuju vođenje racuna iako nisam nista radio, ni podizao lovu, ni placao nista.
Da, svakako, minimalno 7 kuna samo za tek. račun. Ukoliko nemaš novaca na računu, nema brige; naplaćuju ti iz minusa, pomalo bezobrazno od njih. Pitaj u banci da li možeš privremeno zatvoriti račun, ako ne onda zatvori ga besplatno, ali prije toga moraš podmiriti minus.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2016., 13:36   #429
Quote:
stipis kaže: Pogledaj post
otvaram racun u zaba pbz hypo poštanska koja je najbolja ne treba mi izvjesce ni internet bankarstvo i daj sto manja naknada za vođenje racuna?
Sve ti je to manje više isto; pbz - 7 kuna mj. naknade za tek. račun, prednost; prisutnost bankomata te uplata i isplata u njih, ne moraš ići u banke.
__________________
Ja mislim da je barem tako...
Davero is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 09:25   #430
kakva su iskustva sa RBA-a? dobio sam ponudu od njih da otvorim tekući račun...nude razne pakete od 22kn mjesečno do 55kn sa svim dodacima i pogodnostima
pupa265 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:14   #431
Koliko se dugo čeka da dode kartica s pinom kuci?
stipis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:10   #432
Imam pitanje za tekući račun. Postoji mogućnost da jedna osoba u obitelji bude u kratkom roku imala isplatu od osiguranja, i tu nastaje mali problem. Tekućeg nema, a alternative(isplata na moj tekući, isplata preko poštara) imaju(u odnosu na ono što će se dobiti) relativno visoku cijenu, 50-100kn umanjen iznos isplate. Mene zanima postoji li banka u kojoj otvaranje, isplata svega s računa i zatvaranje mogu biti u rangu besplatne, ili na razini cijene vođenja računa za mjesec dana(manje od 10kn)? Tekući bi poslužio samo za to, jer osoba, trenutno, nema nikakvih redovnih primanja.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 13:48   #433
Nitko ne brani otvoriti račun (besplatno), podići novac (besplatno) i onda zatvoriti račun (isto tako besplatno).
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2016., 18:27   #434
Ne mislim da netko brani, nego sam pretpostavio da postoji naknada za otvaranje, ili nešto slično Ako je tako, onda se definitivno isplati. Doduše, račun bi vjerojatno morao biti otvoren nekih 15ak dana
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 01:21   #435
Rocket:

racun sam otvorio pocetkom mjeseca i uz otvaranje je odmah isla debitna kartica banke... novci sjeli, digao pare... za 14 dana od otvaranja racuna dosla kartica koju sam platio 15 kn, drugi dan od podizanja kartice sam dosao u banku zatvoriti racun, vratio karticu i platio samo naknadu za vodenje racuna za tekuci mjesec od 10kn... ukupan trosak od 25kn

Poslano sa mog LG-D955 koristeći Tapatalk
__________________
"I have no special talents. I am only passionately curious"
ddrock1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2016., 21:59   #436
Majka bila u banci, službenica joj predložila otvaranje žiro računa, zato što nema vođenja računa(ja sam nekako pomislio da je on vezan uz tekući, ali očito može biti i samostalan).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 12:55   #437
otvorio sam račun u pbz, još imam 0 kn na njemu

jel mogu sad uplatit gore? imam u gotovini kod sebe, a nije mali iznos koji bih htio držat doma...
__________________
Jebeš potpis na kojem ništa ne piše.
deni-15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2016., 13:43   #438
Pametno ti je uplatiti makar toliko da imaš dok ti neka lova ne sjedne. Mada me čudi da ti to netko ne kaže prilikom otvaranja(zbog skidanja naknade za vođenje i slično).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 22:14   #439
Lightbulb Tekuci racun

Moze mala pomoc?
Situacija je sljedeća
Xx osoba bi uplatila novac na uplatnicu za xx osobu...znaci adresa, iban sve za tu osobu i meni ce bit dana ta uplatnica kako bi ja to dala toj xxxx osobi
Interesira me jel moguce da ja prepisem sve sa te uplatnice samo svoj IBan da stavim umjesto tog vec napisanog? Jel taj novac onda moze sjesti na moj racun?
( ne radi se o nikakvoj krađi ili npr velikim novcima da se razumijemo odmah, slozena je situacija, pa bih vas samo zamolila ako mi mozete reci jel moguce to ili nesto slicno tome barem?)
Nadam se da ste me razumjeli
lalala1311 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2016., 22:34   #440
Nisam ništa razumio...
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.