Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2010., 21:33   #81
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Što bi to trebalo značiti?!
Ne znam da li je još uvijek tako, ako nije ispravite me...
moj prvi posao, ugovor na određeno 3 mj pa 3 i tak u nedogled valjda... dođem u PBZ otvoriti račun i kaže mi ženska nema čekova, nema minusa po tekućem računu.. ništa.. jer nisam zaposlena na neodređeno....

Kasnije kad sam prešla u RBA taj račun je ostao otvoren s nekih 50 kn na njemu... da bi par godina kasnije dobila pismo iz banke kako mi je račun već mj dana u nedozvoljenom minusu 21 kunu i da dođem to podmiriti. Ajd reko i tak mi ne koristi idem ja to zatvoriti. Dođem u poslovnicu i kažem dajte mi recite koliko moram uplatiti da smo kvit i da zatvorim taj račun. Kaže ona tih 21 kn i još neš sitno za zatvaranje... OK platim ja to, onda meni poništi karticu i da mi da potpišem izjavu o zatvaranju tekućeg računa... sve riješimo.. da bi za mj dana opet došla poštom opomena da mi je račun u minusu??? Reko kaj sad opet? Dođem u PBZ istu poslovnicu i kažem: ja sam taj račun zatvorila prije mj dana... kak sam sad opet dužna? Kaže ona meni, pa znate to smo mi zaračunali jer vi ste došli u sred mj zatvoriti račun, a mi smo vam morali naplatiti onih prvih par dana vođenje računa reko ja sam lijepo pitala koliko sam dužna i dala zatvoriti taj račun??? na što da ja sad platim??? Na kraju je voditelj poslovnice rekao da ne moram ništa platiti jer je greškom djelatnice došlo do toga....

no... to nije tak ni bitno... jer evo moj stari ima račun kod njih od samih početaka i prezadovoljan je... ali on je oduvijek zaposlen na neodređeno....
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 13:49   #82
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
To ti je poslodavac rekao??? Neka ti izvadi papir na kojem piše da ti MORAŠ biti u toj i toj banci?? Zato jer je njemu lakše??? Ti imaš pravo birati u kojoj ćeš banci imati otvoreni račun.
Naravno da znam da zakonski imam pravo otvoriti račun u bilo kojoj banci. No teorija je jedno, a praksa drugo, osobito ako je poslodavac privatna tvrtka.
fandango is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 20:34   #83
Quote:
fandango kaže: Pogledaj post
Naravno da znam da zakonski imam pravo otvoriti račun u bilo kojoj banci. No teorija je jedno, a praksa drugo, osobito ako je poslodavac privatna tvrtka.
Ja bih na tvom mjestu (a bila sam tu) inzistirala na banci koja meni odgovara. Ako neće milom reci mu da u toj i toj banci dižeš kredit i da ga ne možeš dobiti ako ne preneseš primanja u tu banku....

ne mogu vjerovati što si sve dopuštaju još malo pa će te tražiti da mu pokažeš svoj mjesečni izvadak iz banke
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 12:41   #84
Nemoj gledati na troškove prvu godinu. Za besplatno učlanjenje si u plusu, ali izračunaj za drugu-treću godinu!
daan_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:11   #85
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Ja bih na tvom mjestu (a bila sam tu) inzistirala na banci koja meni odgovara. Ako neće milom reci mu da u toj i toj banci dižeš kredit i da ga ne možeš dobiti ako ne preneseš primanja u tu banku....

ne mogu vjerovati što si sve dopuštaju još malo pa će te tražiti da mu pokažeš svoj mjesečni izvadak iz banke


roga, radi se o tome da neke firme jednostavno potpišu ugovor sa nekom od banaka, ako i sami imaju račun tamo otvoren, i bude im povoljnije da se onda plaće svih zaposlenika isplaćuju preko te banke, odnosno jednostavnije pri isplatama; ili čak im banka možda uvjetuje za njihove obveze po nekim kreditima da se određeni prometi rade preko njih... i možeš poslodavcu i sto puta reći da ti drugdje hoćeš dići kredit a ne možeš jer nemaš primanja, jer ako plaća ide kolektivno putem jedne specifikacije na jednu banku kao zbirna uplata koja se dalje raspoređuje, radi jedne osobe neće raditi iznimku... njima to previše komplicira stvari, i tak se radi i po cijeloj hrvatskoj po nekim firmama i po svim bankama imaš takve situacije...
tica_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:23   #86
Quote:
tica_vz kaže: Pogledaj post
roga, radi se o tome da neke firme jednostavno potpišu ugovor sa nekom od banaka, ako i sami imaju račun tamo otvoren, i bude im povoljnije da se onda plaće svih zaposlenika isplaćuju preko te banke, odnosno jednostavnije pri isplatama; ili čak im banka možda uvjetuje za njihove obveze po nekim kreditima da se određeni prometi rade preko njih... i možeš poslodavcu i sto puta reći da ti drugdje hoćeš dići kredit a ne možeš jer nemaš primanja, jer ako plaća ide kolektivno putem jedne specifikacije na jednu banku kao zbirna uplata koja se dalje raspoređuje, radi jedne osobe neće raditi iznimku... njima to previše komplicira stvari, i tak se radi i po cijeloj hrvatskoj po nekim firmama i po svim bankama imaš takve situacije...
Ja bi od cijelog tvog posta izdvojla Hrvatska i neke firme. To što je njima tako lakše to im ne daje pravo da tebe ograničavaju u kojoj ćeš biti banci. Ti ako nisi zadovoljan radom iste IMAŠ pravo promijeniti banku. I NITKO ti drugačije ne može uvjetovati...

Jer radila sam i u malim i u velikim firmama i meni su samo jednom uvjetovali gdje ću primati plaću... prvi puta kad sam počela raditi... kad sam bila uvjerena da oni na to imaju pravo... tad i nikad više.

I ne komplicira toliko kako ti govoriš.... jer da je tako... sve bi firme tako poslovale
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 14:38   #87
Quote:
roga27 kaže: Pogledaj post
Ja bi od cijelog tvog posta izdvojla Hrvatska i neke firme. To što je njima tako lakše to im ne daje pravo da tebe ograničavaju u kojoj ćeš biti banci. Ti ako nisi zadovoljan radom iste IMAŠ pravo promijeniti banku. I NITKO ti drugačije ne može uvjetovati...

Jer radila sam i u malim i u velikim firmama i meni su samo jednom uvjetovali gdje ću primati plaću... prvi puta kad sam počela raditi... kad sam bila uvjerena da oni na to imaju pravo... tad i nikad više.

I ne komplicira toliko kako ti govoriš.... jer da je tako... sve bi firme tako poslovale
to ti rade neke firme koje imaju recimo veliki broj zaposlenih... jer se onda plaće ne isplaćuju pojedinačno, već upravo zato se sklopi ugovor sa bankom da se pojednostavni jer:
napravi se specifikacija svih djelatnika, spisak sa imenima i brojevima računa, i koliko kome treba sjest na račun, banci da jedan nalog sa cjelokupnim iznosom svih plaća i preda specifikaciju, a banka obrađuje specifikaciju i kad dobije priljev raspoređuje novac unutar banke po tim računima... jel bi ti u računovodstvu htjela svaki mjesec raditi 300-tinjak naloga gdje svaki djelatnik ima drugačiju banku i broj računa i moliti boga da ih je svih 300-tinjak otišlo na dobar broj računa ili u pravu banku? vjerojatno nebi... i koliko to vremena oduzme...
a usput, konkretna situacija kad je tako jednom jedna jedina osoba koja je bila na toj specifikaciji zatvorila račun a da nije obavijestila poslodavca, banka zbog greške koja se prilikom učitavanja specifikacije pojavljivala pošto je taj jedan račun bio nepostojeći, nije mogla u tom trenutku nikom isplatiti plaće na račun dok se nije otkrila greška...
a i koliko znam, neke banke onda ako imaju sklopljene ugovore sa takvim firmama po nekim svojim proizvodima imaju povoljnije uvjete za zaposlenike istih...

tica_vz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2010., 15:18   #88
Quote:
tica_vz kaže: Pogledaj post
..... jel bi ti u računovodstvu htjela svaki mjesec raditi 300-tinjak naloga gdje svaki djelatnik ima drugačiju banku i broj računa i moliti boga da ih je svih 300-tinjak otišlo na dobar broj računa ili u pravu banku? vjerojatno nebi... i koliko to vremena oduzme...
........

a i koliko znam, neke banke onda ako imaju sklopljene ugovore sa takvim firmama po nekim svojim proizvodima imaju povoljnije uvjete za zaposlenike istih...

Jesi kad radila u računovodstvu, kadrovskoj what ever na obračunu plaća u skorije vrijeme? Danas u vrijeme računala, internet bankarstva, softvera i bogom dane excel tabele tebi je problem 300 naloga????

Al', O.K. nek ti bude....

Što se tiče drugog dijela...
Ako banka nudi tebi kao zaposleniku određene firme neke povoljnije usluge samo zato što tvoja tvrtka ima ugovor s njima, onda logično da si zadovoljan tom bankom i da ćeš radije uzeti kredit po povoljnijim uvjetima samo tebi dostupnima, nego u nekoj drugoj banci... ali ako se radi o nekoj manjoj naknadi, a kreditni uvjeti su kao i u svakoj drugoj banci... ja mijenjam banku...

Ja sam vjerna RBA banci već dosta godina.. upravo zbog te vrjernosti često mi je banka izašla u susret (iako u zadnje vrijeme s nekim svojim postupcima me ljute i jedva čekam da dobijem kredit u Norge, da zatvorim taj u RBA jer mi više ne treba). A ako mijenjaš banke kao čarape, svaki puta kad promjeniš poslodavca, što misliš kako to izgleda bankarima???
__________________
Žene nisu objekti, i kad se postaviš prema njima kao osobi, onda dobiješ onu "Dama na ulici, kurva u krevetu, samo za tebe!" by sused
Man er ikke norsk med mindre man kan navngi fem typar snø :D
Say goodbye to my John Cocke!—John Locke
roga27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2010., 19:09   #89
Tekući račun - ZABA

Pozdrav!


Uskoro se zapošljavam i moram otvoriti tekući račun u ZABA-i.
Vidim tu po internetu različite dojmove o ovoj banci. Zanima me mogu li ja samo otvoriti tekući račun i dobiti karticu uz pomoć koje mogu podizati plaću na bankomatu, bez ikakvih lepeza, platnih asistenata i sl. za koje moram plaćati mjesečnu naknadu. Pitam jer te usluge ne koristim, a ne želim plaćati nešto što ne koristim.
trazimstan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 00:19   #90
Ovako, neki dan sam otvorio u ZABA-i tekući i devizni račun preko Platnog asistenta. Mjesečna naknada je 20 kn za vođenje tih računa + internet bankarstvo. Ja trenutno nemam ništa love na tim računima, otvorio sam tekući kako bih primao plaću.

Odmah pri otvaranju sam platio 20 kn za pokretanje opcije platnog asistenta. Mene sad zanima, budući da sam rekao da trenutno nemam love na tekućem, što će biti 1.9. - hoće li mi odmah teretiti tekući račun i hoću li otići u neki nedozvoljen minus? kolike su naknade za to?
pitam jer mi plaća sjeda tek oko 9.-10. 9.
parabolica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 12:57   #91
Pitanje u vezi PBZ tekuceg racuna

Opet ja s pitanjima)

Imam PBZ Master Card tekući račun na koji mi sjeda plaća naravno ,e sad me zanima,ako sam digao cijelu plaću i na računu tj kartici imam samo 50 kn da mi mogu troskove banke skidat,DALI MOGU JA RECIMO SAD UZET NESTO NA RATE POSTO NEMAM NA KARTICI TRENUTNO NISTA A PLAĆA ĆE MI SJEST ZA MJESEC DANA , ????
knaufmajstor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:21   #92
Za tekući račun u PBZu nemaš mastercard nego maestro karticu tekućeg računa.

Ako su ti odobrili limit za plaćanje na rate, možeš je koristit iako nemaš sredstava na računu u okviru odobrenog limita. Prva rata ide na naplatu za mjesec dana. Ukoliko ti je limit manji od pola dopuštenog prekoraćenja (šta možeš provjeriti na bankomatu ili PBZnet) nazovi PBZ na 0800 365 365 i traži da ti ga povećaju do visine polovice dopuštenog prekoraćenja, to je maximalni iznos.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2010., 15:29   #93
MasterCard je kreditna kartica i nema veze s tekućim računom. Uz tekući račun imaš Maestro karticu. Trebaš imati odobreno prekoračenje (minus), i odobren limit za kupovinu na rate (to sve možeš vidjeti na internet bankarstvu, ili, ako ga nemaš, u poslovnici banke). Na MasterCard od PBZ-a se, koliko znam, ne može kupovati na rate.

Edit: kasnim.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:26   #94
Imam pitanje jedno, možda će se nekome činiti glupo, ali dobro, navodno nema glupih pitanja, pa:

Može li netko tko zna broj mog tekućeg računa to na neki način zlouporabiti?

Dakle, radi se o tome da bi nekoj nepoznatoj osobi prodala nešto. I dala bi joj broj tekućeg da mi uplati novce.
Ima li rizika ili ne?
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:44   #95
Nema, jer bez kartice računa i tvoje osobne/putovnice ne može ništa.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 19:53   #96
Hvala Vlažni, i sama smatram da je tako. Čekam da me netko razuvjeri.

Naime, problem je u tome što mi je majka bacila bubu u uho (radila žena godinama u računovodstvu, doduše prije 100 godina, ali...) da može. A velim ja njoj kak? Reko jedino može zloupotrijebiti moj račun tak da uplaćuje lovu . A ona tvrdi, da kaj ako da moj broj računa negdje gdje to treba da bi se nekome skidalo s računa, kao recimo alimentacija, kredit...mislim, još uvijek taj račun stoji na moje ime, ne njegovo....i tak, uglavnom, razuvjerite/uvjerite me.
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:13   #97
Kažem ti da ne može.
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:23   #98
Evo da i ja potvrdim da zaista ne može.
To što zna tvoj broj računa ne znači da je bliže tvom novcu
__________________
It could have been...
lili p. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2010., 20:35   #99
Quote:
mokry kaže: Pogledaj post
Kažem ti da ne može.
Kažem ti - doooooooobro Vlažni. Ekskjuzmi, ne mogu si pomoći. Mokry, Vlažni...sve je to isto.

Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Evo da i ja potvrdim da zaista ne može.
To što zna tvoj broj računa ne znači da je bliže tvom novcu
U redu. A ko da bi se obogatio tak i tak - ja sam već cijelu godinu bez posla, pa možeš misliti koliko je novca na računu .
(ali znam, ja jednostavno znam da će se to uskoro promijeniti .
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2010., 14:42   #100
Koja banka je najjeftinija da nudi tekući plus internet bankarstvo i koliko imaj e naknada za plaćanje net-om?
online is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.