Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2015., 01:14   #2041
treba vam oko 7 dana da se potpuno oporavite
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 19:54   #2042
Imam jedno pitanje..
Zanima me da li ću odmah nakon vađenja umnjaka moći normalno funkcionirati?

Naime imam jedan ispit dan poslije kirurškog vađenja i usmeni isto tako par dana poslije pa me zbog toga zanima da li cu imat nekih problema
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2015., 09:15   #2043
Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje..
Zanima me da li ću odmah nakon vađenja umnjaka moći normalno funkcionirati?

Naime imam jedan ispit dan poslije kirurškog vađenja i usmeni isto tako par dana poslije pa me zbog toga zanima da li cu imat nekih problema
izabrala si kriv termin vađenja
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2015., 23:01   #2044
Ja imam zakazanu operaciju za tj dana u poliklinici krhen. Lijeva strana, gornji i donji odjednom. Strah me strah me uzasno me strah onda druga strana nakon ljeta.

Ima li tko iskustva s dr krhenom?
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 15:10   #2045
dr. krhen je super; bio 2011 vaditi gornji desni, trajalo svega 2 minute sa injekcijom - jako brzo i profesionalno. tada je bio još u heinzelovoj, jel još uvijek tamo?
aka47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 17:12   #2046
Joj nadam seee da ce i meni tako biti! Nisu, preselili su se u centar, iznad slasticarnice zagreb
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 20:27   #2047
I ja imam super iskustva s dr. Krhenom, vadila oba donja umnjaka kod njega u 1. i 2. mjesecu, nisam imala najlakši slučaj za vađenje, ali sve prošlo super. Najgori su zvukovi koje čuješ tijekom vađenja pa se probaj pripremiti na to :-)

Sve preporuke za dr Krhena od mene i sretno :-)
Ticia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2015., 23:34   #2048
Hvala vam puno! Malo mi je lakse sad
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2015., 08:20   #2049
Imam pitanje...Može li se dogoditi da umnjaci narastu ako nema ničega na onoj slici sa svim zubima(ona siva,slika neznam kako se zove)?
Lea Leić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:35   #2050
Thumbs up

Čitam i ne mogu vjerovati. Pa zar su ljudi završili stomatologiju, i još specijalizirali oralnu kirurgiju da bi mučili pacijente? I ja mislim da je idealno loša pretjerala, a ja imam samo pohvale za cijelu priču oko mog umnjaka desnog dolje (ili 48 po stom. terminologiji).
Doktorica (Čmelik Sinovčić u Zadru) i sestra su bile izuzetno ljubazne, profesionalne, naručena sam bila u 11, u 11 sam ušla, zahvat kratko trajao, za 20 minuta sam izišla (od toga 15 minuta čekala da injekcija počne djelovati -redovna procedura), žena me na sve pripremila...evo 2 dana poslije nemam ni oteklinu, niti me boli jer svakih 5-6 sati popijem jedan ibuprofen, 400 mg...ma kao da ga nisam vadila. Ljudi pretjeruju, preuveličavaju i zato od ribe nastane ribetina.

Zadnje uređivanje kokolokokolo : 25.07.2015. at 12:29.
kokolokokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 11:54   #2051
Thumbs up

Quote:
Lea Leić kaže: Pogledaj post
Imam pitanje...Može li se dogoditi da umnjaci narastu ako nema ničega na onoj slici sa svim zubima(ona siva,slika neznam kako se zove)?
Lea, slika se zove ORTOPAN, a jedan odgovor od prije par godina na istom ovom forumu (stranica 82) glasi:

Ako ih na ortopanu nema tj.nema zametka, onda neće nikad ni niknuti . Niti će se ikad taj zametak više stvoriti.

Ne znam je li ribica0603 osoba iz struke, ali možda ti pomogne.
kokolokokolo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 12:31   #2052
Quote:
kokolokokolo kaže: Pogledaj post
Čitam i ne mogu vjerovati. Pa zar su ljudi završili stomatologiju, i još specijalizirali oralnu kirurgiju da bi mučili pacijente? I ja mislim da je idealno loša pretjerala, a ja imam samo pohvale za cijelu priču oko mog umnjaka desnog dolje (ili 48 po stom. terminologiji).
Doktorica (Čmelik Sinovčić u Zadru) i sestra su bile izuzetno ljubazne, profesionalne, naručena sam bila u 11, u 11 sam ušla, zahvat kratko trajao, za 20 minuta sam izišla (od toga 15 minuta čekala da injekcija počne djelovati -redovna procedura), žena me na sve pripremila...evo 2 dana poslije nemam ni oteklinu, niti me boli...ma kao da ga nisam vadila. Ljudi pretjeruju, preuveličavaju i zato od ribe nastane ribetina.
Nemaju svi odlična iskustva kao ti. Bio sam prije 3 dana na vađenju donjeg lijevog. Izvadio se on, uz sitnu bol i jak pritisak. Bio je zeznut zub i tkivo oko njega, pa je moralo se malo rezuckat. Pukla je i neka žilica i krvarilo, pa se palilo sa uređajem laser što već. Uglavnom, neugodno iskustvo. Ali nisam naotekao, ne boli ništa nit pijem antibiotik. To je individualno od pacijenta do pacijenta. Recimo ja sam trebao puno prije izvadit umnjak taj. Karijes je bio dubok i prešao na tkivo tako nekako. Ali to se vidlo ne putem neke boli samo, nego i ortopana koji sam napravio. Zeznuti su umnjaci svakako.

Nego, pitanje za nekog tko zna. Dal na mjestu i oko šivanja se stvara nešto bijelo kao što pišu kad se normalno vadi umnjak ? Jer nisam siguran dal je to tako nešto kod mene ili hrana, makar nebi rekao da je hrana, bijelkasto je. Ne usudim se pipnut...
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 14:57   #2053
Quote:
kokolokokolo kaže: Pogledaj post
Lea, slika se zove ORTOPAN, a jedan odgovor od prije par godina na istom ovom forumu (stranica 82) glasi:

Ako ih na ortopanu nema tj.nema zametka, onda neće nikad ni niknuti . Niti će se ikad taj zametak više stvoriti.

Ne znam je li ribica0603 osoba iz struke, ali možda ti pomogne.
Onda se nemoram brinuti da će mi narasti
Lea Leić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 10:15   #2054
Počela su mi sva 4 izbijati prije nekih godinu dana cca, s tim da su mi gornji izrasli do pola negdje, a donji manje od pola, samo su probili meso takoreć. Trebam li ih svejedno ići vaditi ili da pustim ovako? Hoće li mi raditi probleme, pomicati ostale zube, s obzirom da ionako već imam malo mjesta u vilici?
Eaea is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 01:54   #2055
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Nemaju svi odlična iskustva kao ti. Bio sam prije 3 dana na vađenju donjeg lijevog. Izvadio se on, uz sitnu bol i jak pritisak. Bio je zeznut zub i tkivo oko njega, pa je moralo se malo rezuckat. Pukla je i neka žilica i krvarilo, pa se palilo sa uređajem laser što već. Uglavnom, neugodno iskustvo. Ali nisam naotekao, ne boli ništa nit pijem antibiotik. To je individualno od pacijenta do pacijenta. Recimo ja sam trebao puno prije izvadit umnjak taj. Karijes je bio dubok i prešao na tkivo tako nekako. Ali to se vidlo ne putem neke boli samo, nego i ortopana koji sam napravio. Zeznuti su umnjaci svakako.

Nego, pitanje za nekog tko zna. Dal na mjestu i oko šivanja se stvara nešto bijelo kao što pišu kad se normalno vadi umnjak ? Jer nisam siguran dal je to tako nešto kod mene ili hrana, makar nebi rekao da je hrana, bijelkasto je. Ne usudim se pipnut...
to je normalno
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2015., 01:55   #2056
Quote:
Eaea kaže: Pogledaj post
Počela su mi sva 4 izbijati prije nekih godinu dana cca, s tim da su mi gornji izrasli do pola negdje, a donji manje od pola, samo su probili meso takoreć. Trebam li ih svejedno ići vaditi ili da pustim ovako? Hoće li mi raditi probleme, pomicati ostale zube, s obzirom da ionako već imam malo mjesta u vilici?
ak ne rade probleme, pustite ih na miru
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 15:45   #2057
Rast umnjaka

Cao,imam 20 god i rastu mi umnjaci u dojnoj vilici desni je izbio djelomicno i vidi se samo kruna al bez problema i bolova neougodnog osjecaja i ostalog nisam nis skuzio da je izbiio dok nisam prao zube i pogledao slucajno.
Lijevi mi jutros izbija lagana bol (podnosljiva) ,malkice meso oko 7-ice i na onome mjestu gdje ce izbiti zub crveno i oteklo jacih bolova nema tipa glavobolja temperatura,mogu jest na desnu stranu al kada skroz stisnem vilicu osjecam kako gnjecim meseko oko zuba to me malo iritira i pecka malo boli.
Jeli to normalan rast i citao sam da ti umnjaci stvaraju probleme?.
Nego najglavnije ja sam strastveni pusac nisam pusio od jucer tj nisam zapalio cijeli dan a u vecer sa ekipom idem na kavu.
Pa smijem li zapaliti posto raste zub i malo je oteklo uz kavicu mi se pusi i pricica lagana hehehe
Molim vas da odgovorite jeli ovaj rast noramalan ili ?
Officer123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2015., 23:43   #2058
Quote:
Eaea kaže: Pogledaj post
Počela su mi sva 4 izbijati prije nekih godinu dana cca, s tim da su mi gornji izrasli do pola negdje, a donji manje od pola, samo su probili meso takoreć. Trebam li ih svejedno ići vaditi ili da pustim ovako? Hoće li mi raditi probleme, pomicati ostale zube, s obzirom da ionako već imam malo mjesta u vilici?
Ja sam pustila svoje misleci da mi nece napravit stetu, medutim pogurali su mi jedinice prema van i sad moram nosit aparat.

Tak da bih ja na tvom mjestu to povadila, jer nikad neznas sta mogu prouzrocit a poslije je onda kasno
andmare is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 03:48   #2059
pušenjem jako štetiš zubima i zubnom mesu, te svom novčaniku
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 21:34   #2060
Ovaj utorak sam vadila, kod privatnika, donji desni umnjak i desnu šesticu.
Umnjak je rastao nekako vodorano i samo je jedan dio njega bio na površini i gurao je sedmicu, dok je korijen šestice već neko vrijeme pod upalom i nije mu bilo spasa.
Pročitala sam skoro sve što se moglo pročitati vezano za vađenje i nekako sam znala što me čeka.
Došla sam tamo, doktor mi je dao dvije inekcije, pričao sa mnom dok nije počela djelovati i onda je samo rekao: 'Ajmo mi to vadit.'
S obzirom da je korijen bio dosta duboko i sav nekako vodoravan, trebalo je prvo ovaj dio zuba koji se nazirao na površiti prepiliti, slomiti i izvaditi.
Nakon toga je zarezao zubno meso i počeo lomiti i čupati korijene.
Kroz cijeli taj postupak osjećala sam pritisak i samo sam se molila da injekcija ne popusti.
Nakon što je izvadio osmicu (koristio je svakakva pomagala) uzeo je kliješta i samo iščupao šesticu. Zašio je rane, napisao recept za antibiotik i to je bilo to.

Uspjela sam nakon svega sjesti u auto i odvest se kući u komadu. Kad je injekcija popustila nije me ništa boljelo, samo mi je jako naoteklo i nisam mogla uopće otvorit usta prvih dan-dva. Danas je već bolje, i dalje jedem pire i čokolino, ali nema više otekline.

Jedino, nikako ne uspijem otvoriti dovoljno usta (užasno me boli, imam osjećaj da će konci popucat ako otvorim jače) da vidim ako/kako mi rane napreduju. Nakon kolko je vama prošla ova ukočenost čeljusti?
nosupergirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:27.