Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2024., 14:26   #1
Question Kako biste vi reagirali?

Dragi svi, očajna sam i u meni se lomi puno toga. Nakon godinu dana veze saznajem za neke stvari u vezi svog dečka i njegovog stajališta u vezi mene i našeg odnosa. Naime, iz nekog razloga jedan dan je došao i rekao da je mislio da nisam dovoljno lijepa žena za njega, te u odnosu na nas dvoje da je on ljepši. Nekako kao žena osjetim tu neku 'dužnost' biti lijepa i sređena, dapače, to i jesam i uživam u tome. Eh sad, kroz cijelu vezu poteže se pitanje jedne moje nesavršenosti, a to je blagi skoro neprimjetni strabizam na jednom oku koji se više ne može operirati i da svašta sam kroz odrastanje prošla, ali sad kao odrasla osoba samo to prihvatila i zaista problem nije toliko ni velik. Sama sa sobom sam se izborila dok već ovih godinu dana nisam naišla na komentare poput 'to je odbojno', 'mislio sam da će se meni netko smijati ili rugati u vezi tebe', 'mislio sam da te moji neće prihvatiti' i sl. Stvorio je neki kompleks i osjećaj stida u vezi mene i pogađa me to, jer zaista mene to kao konkretan estetski problem nije spriječilo u apsolutno ni u čemu. Dakle obrazovana sam, živim život, imam razne interese. S druge strane sretna sam s njim dok se ne sjetim toga, dobijem dojam da ga više volim nego on mene, da se o u sebi bori, a ne može dosta iri jer eto 'ne želi biti površan', a opet ja trebam shvatiti njega da njemu treba vremena da to posloži u glavi. Ne razumijem to, jer je ipak godinu dana prošlo. Ja sam sve njegove nedostatke momentalno zaboravila. Iza svega, kaže da me nitko drugi neće moći voljeti, jer eto treba to prihvatiti. Lomim se, istovremeno imam svoj ponos i mišljenje, a opet drag mi je i naravno da ima lijepih trenutaka u našoj vezi. Znam, glupo je, spala sam na forum, nisam osoba koja se žali na privatne probleme javno, ali se gubim više.
arcadiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:37   #2
Napokon se na dejtu pojavila neka s Tindera koja mu je po guštu?
Coretja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:39   #3
Oprosti, ali....koliko vi, konkretnije, on, imate godina? Nije red flag tvoj strabizam (za koji i sama veliš da je jedva primjetan pa nisam sad siguran je li u pitanju prenaglašavanje ili nešto, ali uistinu je to sporedno), već to što su ovo (pretpostavljam) njegove izjave: 'to je odbojno', 'mislio sam da će se meni netko smijati ili rugati u vezi tebe', 'mislio sam da te moji neće prihvatiti'. To i: "kaže da me nitko drugi neće moći voljeti, jer eto treba to prihvatiti".

Ako su to doista njegove riječi, onda imaš posla sa osobom koja te zapravo ne voli i kojoj partnerica služi za pokazivanje. A sa takvom osobom nemaš što tražiti. Pogotovo ako se osjećaš manje vrijedno zbog nje.
Galijun1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:44   #4
kakav je to decko da te omalovazava zbog tvojih fizickih karakteristika. kakav partner?

jesu li vec otpocetka bili nekakvi slicni komentari ali si ti to pokusavala zanemariti? ili je sve bilo super divno krasno i sad odjednom krece s tim izjavama?

ja bih se osjecala totalno jadno u takvom odnosu. ozbiljno popricajte o tome i sve sto si tu napisala mu reci.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:46   #5
Quote:
arcadiaa kaže: Pogledaj post
Iza svega, kaže da me nitko drugi neće moći voljeti, jer eto treba to prihvatiti.
Možda ja već pušem na hladno ali ovo je rečenica klasičnog narcisa, pročitaj si malo o tome...

On tebi ustvari čini uslugu jer je s tobom i ti trebaš biti zahvalna
Tom rečenicom tebe čini manje vrijednom od sebe, a on je predivan i najbolji a ipak je eto s tobom...
Sve klasične narcis spike

Tek ste godinu dana u vezi, pa sigurno još nije pokazao pravo lice, to ti slijedi kad počnete živjeti skupa
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:47   #6
Ne kužim...pa strabizam si imala i kad ste prohodali.
U čemu je sad problem?
Ima drugu, pa vrijeđa tebe...odvratno.
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:47   #7
Quote:
gđica smokvica kaže: Pogledaj post
kakav je to decko da te omalovazava zbog tvojih fizickih karakteristika. kakav partner?

jesu li vec otpocetka bili nekakvi slicni komentari ali si ti to pokusavala zanemariti? ili je sve bilo super divno krasno i sad odjednom krece s tim izjavama?

ja bih se osjecala totalno jadno u takvom odnosu. ozbiljno popricajte o tome i sve sto si tu napisala mu reci.
Što bi to ozbiljno trebala razgovarati s tim balvanom?
Podučavati ga o ljepotama različitosti, body positivityju, vrtit mu reklame za Dove dok ne shvati?
Frajer je ionako na Tinderu i nalazi se s drugima, uostalom.
Coretja is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:51   #8
Quote:
Coretja kaže: Pogledaj post
Što bi to ozbiljno trebala razgovarati s tim balvanom?
Podučavati ga o ljepotama različitosti, body positivityju, vrtit mu reklame za Dove dok ne shvati?
Frajer je ionako na Tinderu i nalazi se s drugima, uostalom.
imam dojam da sve to sto je ona tu nama napisala da njemu nije rekla.
nek mu kaze sve sto misli i sto joj smeta.

nece se on sad promjeniti i postati idealan partner. u konacnici joj je bolje to okoncati. pa eto...oziljan razgovor o prekidu takvog odnosa.
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:55   #9
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Možda ja već pušem na hladno ali ovo je rečenica klasičnog narcisa, pročitaj si malo o tome...

On tebi ustvari čini uslugu jer je s tobom i ti trebaš biti zahvalna
Tom rečenicom tebe čini manje vrijednom od sebe, a on je predivan i najbolji a ipak je eto s tobom...
Sve klasične narcis spike

Tek ste godinu dana u vezi, pa sigurno još nije pokazao pravo lice, to ti slijedi kad počnete živjeti skupa
slazem se
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:57   #10
Quote:
gđica smokvica kaže: Pogledaj post
imam dojam da sve to sto je ona tu nama napisala da njemu nije rekla.
nek mu kaze sve sto misli i sto joj smeta.

nece se on sad promjeniti i postati idealan partner. u konacnici joj je bolje to okoncati. pa eto...oziljan razgovor o prekidu takvog odnosa.

Zapravo smo razgovarali i više puta o tome, mali milijun puta i svodi se na moram se promjeniti, ne mislim to više tako, tako sam sebi stvorio u glavi, nije to tako. A onda opet kao da na momente mu smeta i krivo mu je sto to govori. Pa se on sam mora odluciti sta hoce
arcadiaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 14:58   #11
Quote:
arcadiaa kaže: Pogledaj post
Zapravo smo razgovarali i više puta o tome, mali milijun puta i svodi se na moram se promjeniti, ne mislim to više tako, tako sam sebi stvorio u glavi, nije to tako. A onda opet kao da na momente mu smeta i krivo mu je sto to govori. Pa se on sam mora odluciti sta hoce
i sad vidim tvoju temu od prije nekoliko mjeseci gdje se on nalazi s drugima i da je na Tinderu.

i ti si jos uvijek s njim
gđica smokvica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:03   #12
Quote:
arcadiaa kaže: Pogledaj post
Iza svega, kaže da me nitko drugi neće moći voljeti, jer eto treba to prihvatiti.
ja mislim da ti u ovo i vjeruješ, u protivnom bi mu momentalno dala nogu u guzicu. da si se zbilja prihvatila, mislim da se ni sekunde ne bi lomila oko tipa koji te maltretira temeljem nedostatka za kojeg zna od prvog dana. razmisli.
__________________
I always know when someone's uncomfortable at a party.
poison.Ivy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:14   #13
biti s nekim tko te sam tak omalovažava mi je strava, i odmah mi u glavi ide pitanje: ti sebe tak malo voliš?

pa makar bil zadnji i jedini kojeg bi ikad imala ostavila bi ga, ti si zapravo njemu tu da ima nekog za pod jajca dok traži svoj savršeni par, svijesno si druga u toj vezi, a prva još ni ne postoji ili se traži

dete drago, žal mi te je kaj si tolko željna biti u vezi da si spremna na najmanje mrvice koje ti daje, sa tu i tam kojom opaskom da nisi dovoljno dobra za njega i da moraš biti sretna jer je on s tobom
__________________
Ne umijem da odrastem.
Još su mi mape bajke. Još uvijek pričam sa zvijezdama.
I maštam, uvijek maštam.
:)
The Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:33   #14
"Nitko drugi te nece voljeti" - pa, on je cini se emocionalno zakinuta osoba koja nije niti sposobna ikoga voljeti. Lik te omalovazavao u nekoliko navrata i ima vece karakterne probleme. To je pomalo sadisticki za reci. Mislim da to moze samo netko ili s problemom u glavi ili zao, bescutan i pokvaren. "Decko" ti je blago receno psiho. Odvratno...
scarlett603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:34   #15
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Možda ja već pušem na hladno ali ovo je rečenica klasičnog narcisa, pročitaj si malo o tome...



On tebi ustvari čini uslugu jer je s tobom i ti trebaš biti zahvalna

Tom rečenicom tebe čini manje vrijednom od sebe, a on je predivan i najbolji a ipak je eto s tobom...

Sve klasične narcis spike



Tek ste godinu dana u vezi, pa sigurno još nije pokazao pravo lice, to ti slijedi kad počnete živjeti skupa
Slazem se. Cini se kao slucaj za pdf Psihologija. Nije cist u glavi i ego hrani omalovazavanjem.
scarlett603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 15:54   #16
Quote:
arcadiaa kaže: Pogledaj post
'mislio sam da će se meni netko smijati ili rugati u vezi tebe', 'mislio sam da te moji neće prihvatiti' i sl.
kaže da me nitko drugi neće moći voljeti, jer eto treba to prihvatiti.
Oprosti ali dečko ti je iskompleksirana budala koja brine tko što misli, a te komplekse bi mogao lako prenijeti i na tebe i uništiti ti samopouzdanje. Nisam za prekide bez veze, ali on te takvu upoznao i "prihvatio" a sad ti to nabija na nos. Ja bih ga na tvome mjestu ostavila.
Goldenrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 16:28   #17
To je ko likovi koji se udvaraju s "drugim ženama (fizička mana) loše stoji, ali ti ju nosiš sa samopouzdanjem", negging manipulacija emocijama i nesigurnostima
To ni m nije od muško, kamoli gospodin covek
scarlett603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 16:48   #18
omalovazavanje i ponizavanje jedino koristim kada treba nekoga motivirati, ali ovo je lose ponizavanje kako on radi
klingonac_worf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 17:00   #19
Quote:
klingonac_worf kaže: Pogledaj post
omalovazavanje i ponizavanje jedino koristim kada treba nekoga motivirati, ali ovo je lose ponizavanje kako on radi
Dokazano ne djeluje motivirajuće
scarlett603 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2024., 17:11   #20
@arcadiaa Pročitala sam tvoj post o tome kako je tražio cure po Tinderu. Tinder i neprimjereni komentari na račun tvog izgleda su ispipavanje terena, želi vidjeti koliko daleko može ići s nepoštivanjem tebe. Tinder si mu oprostila, pa misli da ćeš i ovo.
Stvarno želiš dati šansu takvom debilu?
Ionako niste dugo u vezi a niti ste puno vremena proveli zajedno. Nemaš što izgubiti.
Dawn star is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:53.