Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2010., 01:47   #1
Fabia vs. i20 vs. Grande Punto

Pozdrav. Može li netko pomoći laiku da sagleda dobre i loše strane kolica iz naslova? Svi imaju motor 1.2 i podjednake cijene, garancije i popratna oprema tu negdje, ali zanima me ima li kod nekog od njih nešto na što treba posebno paziti.

Odvozio sam nekoliko kilometara Fabiu i i20 i iznenadilo me to što mi se čak učinilo - potpuno subjektivno, ali eto - da Fabia (6v) bolje vuče iako nominalno ima manje KS od i20. Naravno, moguće je da mi se zbilja samo učinilo.

Isto tako mi se čini da Fabia mekše gazi rupe na cesti.

Potrošnja im je nominalno tu negdje, ali sam negdje načuo da Fabia zna dosta trošiti, dok je i20 tipični Koreanac - vozi na šaku riže dnevno.

Fiat još nisam provezao, po tehničkim podacima ispada da troši najviše od svih, ali pitanje je koliko je to više i kakav je omjer udobnosti i popratnih sadržaja.

Ima li tko kakvih iskustava?

Hvala.
Izitpajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 02:01   #2
i20 ima najbolji motor od te trojice,makar bi ja pogledao grande punto sa 1.4 motorom,nije neka razlika u cijeni,a motor je daleko bolji od 1.2,koji je pretrom za gp....
1.2 u fabiji je trom,i realno poprilično guta goriva.... što se tiče načina na koji se voze,tu je grande punto bolji od ostale dvojice,ima bolji ovjes,volan i mjenjač,onda nakon tog slijedi fabia,pa onda i20...po kvaliteti izrade objektivno fabia i grande punto imaju kvalitetnije materijale u unutrašnjosti od i20,i solidnije su izrade..... glavna i najveća prednost i20 je bolji motor,i najbolji omjer uloženo/dobiveno od sve trojice,također i troši najmanje.....
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 03:20   #3
Da je u fabiji koji drugi motor (1.4) onda nju, no ovako ipak i20...

I provozaj to još koji put za potpuniji dojam, no nema šanse da fabija 1.2 ide bolje od i20, a i20 će svakako imati bolju potrošnju... taj zadnji evo punto s tim motor popljuvan po svim testovima kao pijanac
__________________
OFF DUTY

Zadnje uređivanje STINGer : 20.06.2010. at 03:29.
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 03:24   #4
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
igrande punto bolji od ostale dvojice,ima bolji ovjes,volan i mjenjač
Nemoj... fabija je tu ipak bolja... stavljam oba jaja mada, s tim motorima totalno nebitna kategorija. I da, fabija definitvno najprostranija, al tako jadno izgleda s onom njihovm classic/start opremom koju stalno guraju
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 03:31   #5
fabia je(ako je motor promjenjen kao i u polu) 12V, motor je dobiven skraćivanjem 1.6 motora i na glasu kao dosta rastrošan, ali na nedavnom testu u auto blicu su"primijetili" da stvari s potrošnjom idu nabolje. motor u i20 je novorazvijen, ekonomičan i živahan(nisam probao, prenosi ukratko dojmove iz testova). za GP(odnosno sada evo) su u auto blicu rekli da je na našem tržištu 1.4 16v jedini pravi benzinac, autor vjerovatno cilja na 8 v izvedbu. moj izbor bi bio vjerovatno i20, ali svakako probati.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 07:30   #6
Vozim službenu fabiju 1.2 i nikako je ne preporučujem. Po gradu troši oko 9-9,5l. Motor je preglasan i po meni se auto previše ljulja i djeluje mi nestabilno pri višim brzinama (100kmh+). I po meni preskupa.
GP isto dosta troši sa 1.2 motorom a nejde s mjesta.
i20 vozi frend i po gradu je potrošnja od 7-7,5l. Najjeftiniji je od njih i mislim da je čak i naopremljeniji, pogotovo fifa edicija sa automatskom klimom
igorrzg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 08:15   #7
Jel' to samo meni Fabia extremno ružna da je ne bih ni da je superiorna po svim ostalim mjerilima!? A nije.... prema tome, zašto Fabia??? Za bilo koga i u konkurenciji s bilo kim?
zvm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 08:39   #8
Quote:
zvm kaže: Pogledaj post
Jel' to samo meni Fabia extremno ružna da je ne bih ni da je superiorna po svim ostalim mjerilima!? A nije.... prema tome, zašto Fabia??? Za bilo koga i u konkurenciji s bilo kim?
i meni je Fabia grozno nelijep auto...
__________________
Life is pleasant. Death is peaceful. It's the transition that's troublesome.
H-K is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:31   #9
Kaj se tiče izgleda ni meni Fabia nije baš nešto ali mi je još gori i20 koji je kopija Corse. I dok mi Corsa još i prolazi i20 ne. Ak gledaš punto onda nemaš kaj gledati 1.2. On je u starom puntu ok za nezahtjevnu vožnju, znači nejde ali i ne troši. A u grandeu taj motor samo nejde. Tak da barem ovaj od 1.4 gledaj ak već gledaš grande. I kaj ti gledaš? Grande ili Evo?
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 09:39   #10
i20 je tu bolji po svemu, od komfora, motora, kvalitete izrade, svega--
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 10:41   #11
Quote:
mustang01 kaže: Pogledaj post
i20 ima najbolji motor od te trojice,makar bi ja pogledao grande punto sa 1.4 motorom,nije neka razlika u cijeni,a motor je daleko bolji od 1.2,koji je pretrom za gp....
1.2 u fabiji je trom,i realno poprilično guta goriva.... što se tiče načina na koji se voze,tu je grande punto bolji od ostale dvojice,ima bolji ovjes,volan i mjenjač,onda nakon tog slijedi fabia,pa onda i20...po kvaliteti izrade objektivno fabia i grande punto imaju kvalitetnije materijale u unutrašnjosti od i20,i solidnije su izrade..... glavna i najveća prednost i20 je bolji motor,i najbolji omjer uloženo/dobiveno od sve trojice,također i troši najmanje.....
nebi se složio sa tobom oko toga da Punto ima najbolji mjenjač i da se bolje vozi od ove dvojice,mjenjač definitivno najlošiji...... , ne slažem se ni za unutrašnjost da je kvalitetnija kod GP od ove dvojice........temeljim to na prijašnjem iskustvu gdje sam išao sa bratićem u kupnju malog gradskog autića,nisam mu ništa preporučavao nego mu čisto čuvao leđa da ga ne zajebu......na kraju kad mene nije bilo uspjeli su ga azjebat i te je uzeo GP 1.4 sa socijala opremom za 86 000 kn....kakav zajeb!!!!!!
gledali smo i20,lacceti,mazdu2..........iskreno od ovih svih bio sam za i20,dobar motor,malo troši,jeftin za održavanje i solidan iznutra,puno moderniji od jedne mazde i punta........
kupio je punta 1.4.......ne znam kako su mu uspjeli ga uvaliti za 86 k kn.....šta da kažem,neuk čovjek,ima lovu,ošo u salon sam i uzeo ne razmišljajući! unutrašnjost katastrofalna po meni i socijalna poput stojadina,3 prekidača i brdo plastike,unutra skučen........za vrata kad uhvatiš misliš da će otpasti......ručice sve plastične.....u u sporedbi sa ovim nabrojanima čak je nadmašio i mazdu 2 po plastici.......GP moj zadnji izbor,ili Fabia ili i20
Porucnik31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:03   #12
Po tvome ispada da je taj hyundai Merdeces. A gledam sad slike unutrašnjosti i osim fora volana ima i puno sivila. Tak da ne znam po čemu je njegova unutrašnjost tolko bolja. Baš me zanima kakav je to auto. Kad budem u Zg idem ga pogledat.
I sad malo gledam cijene. Škoda sa drugim najslabijim motorom koji ima SAMO 69ks i sa Classic opremom koja nema klimu (osim ak je kakva akcija) košta 82tkn. Motor preslab i još trocilindraš, oprema totalno nepotpuna. Grande Punto, tu nemaš kaj birat imaš 1.4 8v Amore sa 77ks. Kolko sam čuo nije da leti i troši možda malo više od očekivanja, cijena 76tkn sa svom nužnom opremom i ništa više od toga. Znači bolji izbor od Fabije svakako. Ali onda je tu i20, i iako nisam ljubitelj Hyundaia, ova Fifa Edicija ga čini daleko najboljim izborom s obzirom na cijenu i opremu. Oprema bolja nego kod Grandea, motor za 1ks jači i po pričama štedljiviji i još je 1000kn jeftiniji. Tako da Hyundai.

Zadnje uređivanje Danny Z. : 20.06.2010. at 11:17.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:38   #13
fabia izgledom najgora ali unutrasnjost jako prostrana i jako kvalitetan auto, nece te ostavit na putu
famozni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:45   #14
Quote:
Izitpajn kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Može li netko pomoći laiku da sagleda dobre i loše strane kolica iz naslova? Svi imaju motor 1.2 i podjednake cijene, garancije i popratna oprema tu negdje, ali zanima me ima li kod nekog od njih nešto na što treba posebno paziti.

Odvozio sam nekoliko kilometara Fabiu i i20 i iznenadilo me to što mi se čak učinilo - potpuno subjektivno, ali eto - da Fabia (6v) bolje vuče iako nominalno ima manje KS od i20. Naravno, moguće je da mi se zbilja samo učinilo.

Isto tako mi se čini da Fabia mekše gazi rupe na cesti.

Potrošnja im je nominalno tu negdje, ali sam negdje načuo da Fabia zna dosta trošiti, dok je i20 tipični Koreanac - vozi na šaku riže dnevno.

Fiat još nisam provezao, po tehničkim podacima ispada da troši najviše od svih, ali pitanje je koliko je to više i kakav je omjer udobnosti i popratnih sadržaja.

Ima li tko kakvih iskustava?

Hvala.
neznam za fabiju i i20, al grande punto 1,2 sam imao na par dana , i ostao sam oduševljen sa potrošnjom, obrtomjer je većinom bio između 5000 i 6500, a potrošnje 6,2 l po gradu , troši manje nego golf tdi moj
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:49   #15
Quote:
Izitpajn kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Može li netko pomoći laiku da sagleda dobre i loše strane kolica iz naslova? Svi imaju motor 1.2 i podjednake cijene, garancije i popratna oprema tu negdje, ali zanima me ima li kod nekog od njih nešto na što treba posebno paziti.

Odvozio sam nekoliko kilometara Fabiu i i20 i iznenadilo me to što mi se čak učinilo - potpuno subjektivno, ali eto - da Fabia (6v) bolje vuče iako nominalno ima manje KS od i20. Naravno, moguće je da mi se zbilja samo učinilo.

Isto tako mi se čini da Fabia mekše gazi rupe na cesti.

Potrošnja im je nominalno tu negdje, ali sam negdje načuo da Fabia zna dosta trošiti, dok je i20 tipični Koreanac - vozi na šaku riže dnevno.

Fiat još nisam provezao, po tehničkim podacima ispada da troši najviše od svih, ali pitanje je koliko je to više i kakav je omjer udobnosti i popratnih sadržaja.

Ima li tko kakvih iskustava?

Hvala.
a kolike su im cijene?
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:49   #16
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
, obrtomjer je većinom bio između 5000 i 6500, a potrošnje 6,2 l po gradu :
ne laži
-mobyXXL- is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 11:51   #17
fabiu nisam vozio, ali ni ne bih, skuplja je i ide na formulu "das auto", što nikako ne podržavam jer mi oće uzeti više novaca za nešto što i ne daje, samo zbog švapskih korjena...
i20 sam vozio i išao je ok, čak ostavio dojam da je i živahan, al za potrošnju ne znam... iznutra je ok..
GP sa tim malim motorom nisam vozio, već onaj 1.4 i nije me impresionirao perfomansama, ali nekako mi je ostavio najbolji dojam kao auto u cjelini... ipak bih najradije za njega istresao nofce..
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 13:29   #18
Quote:
-mobyXXL- kaže: Pogledaj post
ne laži
JBT ZAŠTO BI LAGAO, JEDINO AKO KOMP LAŽE NJEGOV, nemam interes branit taj auto, jer sam ga samo imao kao zamjenski, uglavnom, na kompu je prosjek potrošnje bio 6,2, btw auto sam dobio sa 1/4 rezervara, vozio 4 dana pun većinom pun gas( jer 65 konja neide smjesta s tim autom ako nije bar na 4500 rpm), i nije se ni rezerva upalila, meni je isto bilo čudno, taj auto ili abnormalno malo troši ili je plovak zaglavljen treće nema sad ako komp malo laže, al preko 7 ipo netroši da ga jebeš jer je mali rezervoar, a ta 1/4 traje pun q
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:39   #19
Quote:
ryder on the storm kaže: Pogledaj post
neznam za fabiju i i20, al grande punto 1,2 sam imao na par dana , i ostao sam oduševljen sa potrošnjom, obrtomjer je većinom bio između 5000 i 6500, a potrošnje 6,2 l po gradu , troši manje nego golf tdi moj
To bi značilo da normalnom vožnjo gp troši oko četiri litre. Gdje si ga vozio 5000 do 6500 (ja sam svoj bivši auto vozio pet godina i možda sam ga dva ili tri puta digao na 5000 okretaja) ? Jedino ako si ga u prvoj naganjao okolo.

Zadnje uređivanje Brazil : 20.06.2010. at 14:47.
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2010., 14:45   #20
Quote:
Prigorecc kaže: Pogledaj post
To bi značilo da normalnom vožnjo gp troši oko četiri litre. Gdje si ga vozio 5000 do 6500 (ja sam svoj bivši auto vozio pet godina i možda sam ga dva ili tri puta digao na 5000 okretaja) ? Jedino ako si ga u prvoj naganjao okolo.

prva, druga sam ga rastezo, a u trečoj ionako više nije imao snage više, al prva druga temelj3. i 4. sam ga lagano držo stotku zaobilaznica i to
ryder on the storm is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:29.