Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.12.2013., 19:29   #1961
Quote:
Sunčana77 kaže: Pogledaj post
Ako pijete progesteron (duphaston ili neki drugi) ni neće vam vrlo vjerojatno doći vještica jer on "drži" endometrij i sperčava krvarenje...tako da ako vam ne dolazi mjesečnica a uzimate progesteron to nije neki simptom za trudnoću nažalost.

To apsolutno nije istina, cure cu krvarile i unatoc progresteronu!
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3

Zadnje uređivanje Sashica : 20.12.2013. at 14:05. Reason: quote
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:38   #1962
Dobra vecer drage moje, cekalice, trudnice...

Bila sam danas na utz-u i docekala da vidim svoje bebe da da, dvije bebe!
Danas mi je 5+5. Jedna beba je veca i vidjela sam srce druga beba je malo manja i na njoj jos uvijek nema srcanog odjeka! Ne brinem se jer mi je receno da ro ne mora nista znaciti! Narucena sam na utz za tjedan dana i nadams e i drugom srceku!

Za sada je sve u redu i sluzbeno mogu objaviti, drage moje cure : Ja sam TRUDNA!

Sto se tice racunanja, ni meni nije jasno, hvala bogu na iphone aplikaciji pa mi ni ne mora biti zadnji menzis 11.11, aspiracija 23.11, tr. 26.11!
Prva beta 12 dnt 352,6, druga beta 14 dnt 750! Eto neka sve bude u jednom postu!

Apsolutno sam presretna, i definitivno nesvijesna sto se desava je r se ja osijecam potpuno normalno!
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 19:39   #1963
Quote:
Semi80 kaže: Pogledaj post
lilyann
Sretno danas iiiiii...
čekam detaljno iskustvo sa UTZ!!!
I tebi sretno draga Semi isto ocekujem vijesti sutra!
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:50   #1964
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Dobra vecer drage moje, cekalice, trudnice...

Bila sam danas na utz-u i docekala da vidim svoje bebe da da, dvije bebe!
Danas mi je 5+5. Jedna beba je veca i vidjela sam srce druga beba je malo manja i na njoj jos uvijek nema srcanog odjeka! Ne brinem se jer mi je receno da ro ne mora nista znaciti! Narucena sam na utz za tjedan dana i nadams e i drugom srceku!

Za sada je sve u redu i sluzbeno mogu objaviti, drage moje cure : Ja sam TRUDNA!

Sto se tice racunanja, ni meni nije jasno, hvala bogu na iphone aplikaciji pa mi ni ne mora biti zadnji menzis 11.11, aspiracija 23.11, tr. 26.11!
Prva beta 12 dnt 352,6, druga beta 14 dnt 750! Eto neka sve bude u jednom postu!

Apsolutno sam presretna, i definitivno nesvijesna sto se desava je r se ja osijecam potpuno normalno!
Ajmeeeeeeeeeee..koje predivne vijesti,neježila sam se..ma kako si samo znala da su dvije malo malo pa bi napisala nešto vezano za to i u tom smislu,te se pitala koliko ih je i gle čuda..super iskreno se veselim s tobom i vjerujem da za tjedan dana će i drugo srčeko biti vidljivo.Kad su dvije bebe uvijek je jedna veća jedna malkice manja to je normalno!!
Uživaj u svoj trudnoći pozz
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 22:05   #1965
Quote:
Semi80 kaže: Pogledaj post
Ajmeeeeeeeeeee..koje predivne vijesti,neježila sam se..ma kako si samo znala da su dvije malo malo pa bi napisala nešto vezano za to i u tom smislu,te se pitala koliko ih je i gle čuda..super iskreno se veselim s tobom i vjerujem da za tjedan dana će i drugo srčeko biti vidljivo.Kad su dvije bebe uvijek je jedna veća jedna malkice manja to je normalno!!
Uživaj u svoj trudnoći pozz
Hvala, hvala, hvala ! Neopisivo smo sretni i jos uvijek sam u soku i nevjerici!

Javi mi sutra svoje rezultate!
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 22:29   #1966
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Dobra vecer drage moje, cekalice, trudnice...

Bila sam danas na utz-u i docekala da vidim svoje bebe da da, dvije bebe!
Danas mi je 5+5. Jedna beba je veca i vidjela sam srce druga beba je malo manja i na njoj jos uvijek nema srcanog odjeka! Ne brinem se jer mi je receno da ro ne mora nista znaciti! Narucena sam na utz za tjedan dana i nadams e i drugom srceku!

Za sada je sve u redu i sluzbeno mogu objaviti, drage moje cure : Ja sam TRUDNA!

Sto se tice racunanja, ni meni nije jasno, hvala bogu na iphone aplikaciji pa mi ni ne mora biti zadnji menzis 11.11, aspiracija 23.11, tr. 26.11!
Prva beta 12 dnt 352,6, druga beta 14 dnt 750! Eto neka sve bude u jednom postu!

Apsolutno sam presretna, i definitivno nesvijesna sto se desava je r se ja osijecam potpuno normalno!
Ajmeeeeee lily, super! Dvojčeki, bravo! Hahahaha kako dobro! Uf, koliko je to kolača.. Btw, mogle bi se i nać na kolačima! Ja još 4 dana do prvog utz-a!
Vagalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 08:51   #1967
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Dobra vecer drage moje, cekalice, trudnice...

Bila sam danas na utz-u i docekala da vidim svoje bebe da da, dvije bebe!
Danas mi je 5+5. Jedna beba je veca i vidjela sam srce druga beba je malo manja i na njoj jos uvijek nema srcanog odjeka! Ne brinem se jer mi je receno da ro ne mora nista znaciti! Narucena sam na utz za tjedan dana i nadams e i drugom srceku!

Za sada je sve u redu i sluzbeno mogu objaviti, drage moje cure : Ja sam TRUDNA!

Sto se tice racunanja, ni meni nije jasno, hvala bogu na iphone aplikaciji pa mi ni ne mora biti zadnji menzis 11.11, aspiracija 23.11, tr. 26.11!
Prva beta 12 dnt 352,6, druga beta 14 dnt 750! Eto neka sve bude u jednom postu!

Apsolutno sam presretna, i definitivno nesvijesna sto se desava je r se ja osijecam potpuno normalno!
lily, dvojke!!!!! presretna sam radi vas!!!
nora eleonora is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 09:41   #1968
Quote:
nora eleonora kaže: Pogledaj post
lily, dvojke!!!!! presretna sam radi vas!!!
Nora daaaa, hvala! njedno srce se vidjelo, boze kakkav osjecaj! Nevjerica, smijeh, suze...

U petak idem opet na utz da vidimo za drugo srceko!
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 11:02   #1969
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
To apsolutno nije istina, cure cu krvarile i unatoc progresteronu!
Lili prvo cestitam na dvojcekima
Progesteron služi kao pomoć žutom tijelu ali također "drži" endometrij. Naravno da su cure znale i prokrvariti i na njemu ali kažem da to što netko ne bobije vješticu a uzima progesteron nije mu neki simptom. ja evo drugi put prestala uzimati u roku 48 sati prokrvarila. Pitaj to bilo kojeg ginekologa.

Zadnje uređivanje Sashica : 20.12.2013. at 14:06. Reason: quote
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 12:18   #1970
Evo mene sa pvog UTZ 5tj+5 dana vidi se samo gestacijska vrećica 0,57*0,45 :-( malo sam razočarana..
U ponedjeljak moram opet betu vadit i utorak ponovo UTZ valjda će bit sve ok,
kao po visini zadnje bete koja je u ponedjeljak bila 1571 bi se trebao vidjeti plod no sve je moguće,kažu možda sporije raste pa se ne nazire.
Borba traje i dalje,nada je velika!!!
Pozdrav svima
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 17:50   #1971
Quote:
Sunčana77 kaže: Pogledaj post
Lili prvo cestitam na dvojcekima
Progesteron služi kao pomoć žutom tijelu ali također "drži" endometrij. Naravno da su cure znale i prokrvariti i na njemu ali kažem da to što netko ne bobije vješticu a uzima progesteron nije mu neki simptom. ja evo drugi put prestala uzimati u roku 48 sati prokrvarila. Pitaj to bilo kojeg ginekologa.
Čestitam svim curama na uspješnim betama, nažalost ja sam danas vadila krv i beta je 2,46. I ovaj puta kapitulacija....
Treba se sad malo odmoriti pa ćemo vidjeti što dalje.
Svima sa velikim betama puno sreće i da "izgurate do kraja" i SRETAN BOŽIĆ a još sretnija NOVA 2014.
pčelica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 18:29   #1972
Quote:
pčelica 2 kaže: Pogledaj post
Čestitam svim curama na uspješnim betama, nažalost ja sam danas vadila krv i beta je 2,46. I ovaj puta kapitulacija....
Treba se sad malo odmoriti pa ćemo vidjeti što dalje.
Svima sa velikim betama puno sreće i da "izgurate do kraja" i SRETAN BOŽIĆ a još sretnija NOVA 2014.
pčelica 2.. baš mi je žao
Nadam se da ćeš imat sreće sljedeći put.
Veliki pozdrav i također sretan Božić i jednog bebača u 2014 da dobiješ!!!
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:09   #1973
Quote:
Sunčana77 kaže: Pogledaj post
Lili prvo cestitam na dvojcekima
Progesteron služi kao pomoć žutom tijelu ali također "drži" endometrij. Naravno da su cure znale i prokrvariti i na njemu ali kažem da to što netko ne bobije vješticu a uzima progesteron nije mu neki simptom. ja evo drugi put prestala uzimati u roku 48 sati prokrvarila. Pitaj to bilo kojeg ginekologa.
Kada si ga prestala uzimati, da li si bila trudna? Ako jesi, koliko dugo?
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:17   #1974
Quote:
Semi80 kaže: Pogledaj post
Evo mene sa pvog UTZ 5tj+5 dana vidi se samo gestacijska vrećica 0,57*0,45 :-( malo sam razočarana..
U ponedjeljak moram opet betu vadit i utorak ponovo UTZ valjda će bit sve ok,
kao po visini zadnje bete koja je u ponedjeljak bila 1571 bi se trebao vidjeti plod no sve je moguće,kažu možda sporije raste pa se ne nazire.
Borba traje i dalje,nada je velika!!!
Pozdrav svima
Semi necu ti reci zao mi je, jer nista nije gotovo! Jesi li razmisljala ici kod nekog privatnog ginekolaga koji ima bolji utz? Ja sam bila u zg di sam i imala postupak na utz-u, oni imaju 3D cudo, i meni je rekla da se na losijem utz-u srceko mozda nebi primjetilo!
Mrvica je malena za 5+5, ali ima nade! Mislim na tebe stalno i saljem ti pozitivne misli!
I ja sam 5+5 i vidi se gest. Vrecica 2mm sa srlcanim odjekom, a na drugoj gst vrecici se ne vidi i puuuno je manja od ove...ali ne gubim nadu!
Biti cu sretna s jednim, a dva bi bila pravi blagoslov!

Drzi se, nisi sama
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:18   #1975
Quote:
pčelica 2 kaže: Pogledaj post
Čestitam svim curama na uspješnim betama, nažalost ja sam danas vadila krv i beta je 2,46. I ovaj puta kapitulacija....
Treba se sad malo odmoriti pa ćemo vidjeti što dalje.
Svima sa velikim betama puno sreće i da "izgurate do kraja" i SRETAN BOŽIĆ a još sretnija NOVA 2014.
Hrabro naprijed, to je vjerovatno najbolje sta ti mogu pozeljeti
Oces radit drugu betu?
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 20:57   #1976
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Semi necu ti reci zao mi je, jer nista nije gotovo! Jesi li razmisljala ici kod nekog privatnog ginekolaga koji ima bolji utz? Ja sam bila u zg di sam i imala postupak na utz-u, oni imaju 3D cudo, i meni je rekla da se na losijem utz-u srceko mozda nebi primjetilo!
Mrvica je malena za 5+5, ali ima nade! Mislim na tebe stalno i saljem ti pozitivne misli!
I ja sam 5+5 i vidi se gest. Vrecica 2mm sa srlcanim odjekom, a na drugoj gst vrecici se ne vidi i puuuno je manja od ove...ali ne gubim nadu!
Biti cu sretna s jednim, a dva bi bila pravi blagoslov!

Drzi se, nisi sama
Hvala ti draga na lijepim riječima..svaka dobro dođe u ovakvom trenutku.

Nadam se još i isto mislim da je vjerovatno prerano,nisam razmišljala za sada da idem po drugo mišljenje ali ako se kod njih ne pokaže ništa u narednih tjedan dana svakako da hoću.I nema teoretske šanse da bi prestala sa utričima ili lako odustala pa čak i do osmog tjedna,pogotovo ako beta nebude u padu.Čekat ću da se pojavi da zakuca..mora i bude,imam osjećaj da je to to,nekako stvarno imam, možda se već sada igramo skrivača
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 23:51   #1977
Quote:
Semi80 kaže: Pogledaj post
Hvala ti draga na lijepim riječima..svaka dobro dođe u ovakvom trenutku.

Nadam se još i isto mislim da je vjerovatno prerano,nisam razmišljala za sada da idem po drugo mišljenje ali ako se kod njih ne pokaže ništa u narednih tjedan dana svakako da hoću.I nema teoretske šanse da bi prestala sa utričima ili lako odustala pa čak i do osmog tjedna,pogotovo ako beta nebude u padu.Čekat ću da se pojavi da zakuca..mora i bude,imam osjećaj da je to to,nekako stvarno imam, možda se već sada igramo skrivača
Ne govorim ti napamet, citala sam puuuno po forumima cure koje su duugo cekale srce i bile tako isprepadane pa je bilo sve ok! drzim ti fige i zelim sve naj naj!
Glavu gore i hrabro....
__________________
here is the deepest secret nobody knows,here is the root of the root and the bud of the bud and the sky of the sky of a tree called life;which grows higher than soul can hope or mind can hide and this is the wonder that's keeping the stars apart
I carry your heart I carry it in my heart... <3
lilyann is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 09:53   #1978
Quote:
lilyann kaže: Pogledaj post
Kada si ga prestala uzimati, da li si bila trudna? Ako jesi, koliko dugo?
Nisam bila trudna ali kad ne uzimam ništa normalni mi ciklus traje 28 dana bez iznimke a kad god sam pila progesteron i preko tog dana mi nije dolazila a kad ga prestanem piti dođe 2,3 dana nakon.
Sunčana77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 10:32   #1979
svaki stumulirani postupak sam prokrvarila 8-9-10dnt neovisno o progesteronu ( crinone, utrići - ne igra ulogu ).
Uzevši u obzir da se radi o blasticama nije baš neočekivano ili čudno iako cure uglavnom procure tek kad stanu s progesteronom al to ovisi o više stvari pa nema smisla generalizirati. Niti izostanak menstruacije gledati kao simptom koliko god to čudno zvučalo. Jedini pravi pokazatelj je beta a sve ostalo ... je kao se mene pita zanemarivo.

čestitke curama na pozitivnim betama i uzv-ima i sretno nadalje te sretno svima koje još čekaju.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2013., 11:12   #1980
Užas..beta danas 2260 a prije tjedan dana bila 1571..nije dobro
E tako je sve lijepo bilo krenulo nemogu vjerovat...
Znaći prošli petak na UTZ se vidjela samo gestacijska plod ne,sutra idem opet na UTZ.
Dali ima netko sa slićnim iskustvom a da je ipak sve dobro završilo?
Semi80 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:44.