Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2005., 14:30   #1
Visina (dužina) i težina bebe do prve godine

Help please, ima li netko link na sličnu tablicu? Hvala!
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 14:39   #2
friendly savjet
ne zamaraj se s time - to je toliko relativno kao i početak govora

vodi dijete redovito pedijatru i on će ti reći jel sve ok
kentaur is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:09   #3
Hvala, i ja tako razmisljam kada racionalno razmisljam ali... Bebica je predivna ali joj je mjesecni prirast visine zaista mali.
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:51   #4
Koliko se sjećam, nema ih besplatno na webu. Ali imaš ih u skoro svakoj knjizi o novorođenčadi.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 15:53   #5
Quote:
Gilmor kaže:
Hvala, i ja tako razmisljam kada racionalno razmisljam ali... Bebica je predivna ali joj je mjesecni prirast visine zaista mali.
U knjizi koju ti je žena dobila kad je izlazila iz rodilišta postoji tablica koja te zanima ali, kako reče kentaur, ne zamaraj se time...
__________________
Rezime
prometej is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 16:21   #6
Dobro ali da preformuliram pitanje: Koji je raspon normalne visine za jednogodišnju curicu?
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 23:09   #7
moja je imala 77cm i 11kg(rodila se s 3750g i 51 cm) to ti je sve individualno,mislim da su rasponi od 20 - 30 cm u prvoj godini(sin mi je narastao 31,5cm u prvoj godini)
 
Odgovori s citatom
Old 25.07.2005., 23:29   #8
Meni u mojoj knjizici koju smo dobili u bolnici pise da je raspon 71cm -81cm za jednogodisnju curicu. Tu to daju u postocima, ove mjere su za jednogodisnje curice, njih 5-95% u USA. Glavno je da ti jako ne odudara visina od tezine.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 00:05   #9
Tu u knjizici koju ja imam ima neka krivulja, pa se da ocitati 70-80 cm za jednogodisnje dijete, bez obzira na spol.
Pripadajuci raspon tezine: 7,5 - 12,5 kg.

Cini mi se da u onoj knjizici, koja se dobije u rodilistu, pise da se do prve godine otprilike utrostruci porodjajna tezina.
Einherjer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 15:40   #10
Vidi
http://www.yumama.com/dete/beba/razv...s=tabele_rasta
__________________
Žena, Majka, Domaćica, Poslovna Žena
BrzaZena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2005., 16:09   #11
Hvala, ma nasao sam vec neke dijagrame (primjerice http://www.drhull.com/EncyMaster/G/growth_chart.html ) koji su me umirili. Takav sam. Kad je sve u redu tada trazim razlog za zabrinutost. Prepoznajete li se u tome?
Gilmor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:19   #12
veli mi danas pedijatrica da bi gospodična mogla i manje vagati...ima 9400g i 70cm. trebali bi izbaciti noćne podoje i davati joj samo jedan obrok sa žitaricama. trenutno dobiva ujutro zobene sa jogurtom i voćem, a navečer griz ili 7korn

sve si mislim da će stagnirati na težini jer je počela puzati, a vjerujem da će se uskoro dizati..što kaže vaga kod vaših bebica? moram li se brinuti? sada ima devet i pol mjeseci
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 14:34   #13
Mi imamo 6 mj. dugački smo 69 cm, a teški 7730 kg.
__________________
kiss .. kiss
Tina406 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:36   #14
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
veli mi danas pedijatrica da bi gospodična mogla i manje vagati...ima 9400g i 70cm. trebali bi izbaciti noćne podoje i davati joj samo jedan obrok sa žitaricama. trenutno dobiva ujutro zobene sa jogurtom i voćem, a navečer griz ili 7korn

sve si mislim da će stagnirati na težini jer je počela puzati, a vjerujem da će se uskoro dizati..što kaže vaga kod vaših bebica? moram li se brinuti? sada ima devet i pol mjeseci
moj je sa 8 i pol mjeseci imao 9,6 kg i 72 cm. pravi mali sumo hrvač!
i da sad će ti početi lagano stagnirati u težini i samo se izvlačiti u visinu.
nema brige!
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:44   #15
Ma moj sa 7940/67, izgleda normalno, ne može se reći da je baš krupna beba, a valjda ima teške kosti kako kažu!
Rođen je sa 4030 i 53 cm.
Sav je iznad 95 percentile, i visinom i težinom i opsegom glave!
Jednostavno je velik i gotovo i ja sam se prestala opterećivati tim tabelama samo me strah koliko će imati sa godinu dana, kako ću ga nositi?:rofl
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:54   #16
moj "malecki" se rodio sa 4080 g i 57 cm sta ce biti sa godinu dana
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:03   #17
Nas sin je s 9mj bio dugacak 77cm i imao 10kg.

Jucer je napunio godinu dana, a tek za 6 dana idemo na pregled pa cemo znati koliko je, ali velika je beba.

(uvijek ima i vecih i manjih tako da na to ni ne obracamo pozornost, bitno da on voli sve papati, iskljucivo dojen je 6mj, a sad jede bas sve ali dojimo jos uvijek osobito nocima ahahhaha).
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 16:54   #18
Moj je na zadnjoj kontroli s devet mjeseci imao oko 8800g i 71 cm. Ni veliki ni mali, od šestog do devetog mjeseca dobio oko kilu. Jede dovoljno, ima tri obroka dohrane dnevno i zadnjih dana po noći spava na sisi, ali je i vrlo aktivan, pa valjda zato nije neki bucko.
mel777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 17:02   #19
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Ma moj sa 7940/67, izgleda normalno, ne može se reći da je baš krupna beba, a valjda ima teške kosti kako kažu!
Rođen je sa 4030 i 53 cm.
Sav je iznad 95 percentile, i visinom i težinom i opsegom glave!
Jednostavno je velik i gotovo i ja sam se prestala opterećivati tim tabelama samo me strah koliko će imati sa godinu dana, kako ću ga nositi?:rofl
mogu ti ja reći kak će biti s godinu dana - 82,5 cm i 12 kg + pilates 3x tjedno za bolove u leđima kaže pedica da će,ako ovako nastavi biti oko 193 cm prema tablicama...ali mislim da se time ne treba opterećivati...naravno da je nama koji imamo velike bebe koje uz to nisu pretile, lakše govoriti da se ne opterećujemo nego roditeljima s bebama kojima visina i težina nije u višim "granicama tabela",ali bez obzira na to, sve je to relativno i individualno...
disident is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2008., 18:50   #20
Quote:
disident kaže: Pogledaj post
mogu ti ja reći kak će biti s godinu dana - 82,5 cm i 12 kg + pilates 3x tjedno za bolove u leđima
A ja van mogu reci kako je sa dvije - 15 kg i 94 cm.
Bolovi u ledjima? koja ledja?
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:36.