Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2015., 18:50   #21
sve pet,krivo smo se skuzili....

"Shvatio sam da je jedini način da izgledam mršavo upravo da se družim sa debelim ljudima."
Rodney Dangerfield


nemam pojma,ali u jednu ruku nitko nije kriv za moj zivot,a opet da pocne rat zbog neceg sto nema veze samnom,utjecat ce na moj zivot i drugih zbog prdonja koji ne znaju zapalit lulu mira....hm,ali opet ajmo na domino efekt,ako ja opalim nekom samarcinu,on se napije,dode do mene s nozem,ubije mi zenu,ja se napijem,ubijem mu zenu i njega nakon dvosatnog mucenja,policija trazi me,sjebem njima slobodno vrijeme,panika u ulici,djeca pod strahom odlaze u skolu...jel imas kakvo lakse pitanje za raspravu,naopaki;-)
__________________
kad ti zivot da led,napravi sladoled
tromo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 17:50   #22
I opet se svodi na pitanje je li kozmos determiniran.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 18:31   #23
Smatram da sam ovom temom, nekome ozbiljnom, kome je filozofija podrucje djelovanja i rada, dao materijal za pisanje doktorata. Zao mi je sto ne vidite dubinu pitanja i ogroman potencijal za razviti i razgranati raspravu.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 18:51   #24
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Smatram da sam ovom temom, nekome ozbiljnom, kome je filozofija podrucje djelovanja i rada, dao materijal za pisanje doktorata. Zao mi je sto ne vidite dubinu pitanja i ogroman potencijal za razviti i razgranati raspravu.
Misliš da pitanje "je li kozmos determiniran" nije takvo?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 19:20   #25
A tek pitanja "što je kozmos?" ili "što je determiniranost?"
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 19:33   #26
Naravno da jesu. No..vidite li naslov teme i uvodni post? Ja, ekipo nisam filozof, i ne bavim se pretjerano filozofijom kao takvom, iako sam samoinicijativno proučavao određena učenja iste. Postavio sam pitanje na ovaj pdf iz sasvim logičnih razloga, da mi netko, više vas, zapravo, napiše neki logičan odgovor.

Konkluzija: više površnih odgovora suprotnih značenja, među kojima se ističe i odgovor moderatora. Pomutnja i na kraju negacija pitanja radi same kompleksnosti istog, radi vlastite 'ograničenosti' umova pojedinaca, te spuštanje na osobnu razinu u nedostatku argumenata (da budem precizniji, mislim na forumaša Abaddon0100). Nitko se nije ni potrudio dati suvisao, dubok i kompleksan odgovor upotrebljavajući filozofske termine u skladu s postavljenim problemom.

Znam da je problem težak, no nisu li baš teški problemi - najzanimljiviji problemi!? Poticao sam raspravu u nekoliko navrata i jednostavno još uvijek nema osobe koja je spremna pomoću vlastitih spoznaja dati složen odgovor.
okapoaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2015., 20:39   #27
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Konkluzija: više površnih odgovora suprotnih značenja, među kojima se ističe i odgovor moderatora. Pomutnja i na kraju negacija pitanja radi same kompleksnosti istog, radi vlastite 'ograničenosti' umova pojedinaca, te spuštanje na osobnu razinu u nedostatku argumenata (da budem precizniji, mislim na forumaša Abaddon0100). Nitko se nije ni potrudio dati suvisao, dubok i kompleksan odgovor upotrebljavajući filozofske termine u skladu s postavljenim problemom.
Jebote, nema slozenog odgovora. Izmisljas probleme gdje ih nema.

Napuni posudu vodom. Stavi posudu punu vode pred sebe i gledaj u nju. Zatim umoci prst. Zapisi na papir sto vidis. Ono sto vidis je reakcija na tvoju akciju. Utjecao si.

Nije da ljudi daju jednostavne odgovore jer je pitanje prekompleksno, vec su jednostavni odgovori dovoljni za odgovaranje na tvoje pitanje. Ti si sebi vjerojatno u glavi iskonstruirao neku svoju trivijalnu teoriju za koju ovdje trazis potvrdu, a onda ces kada je netko potvrdi glumiti pametnjakovica i nagraditi sretnika sa keksicem.

Slobodno i ti reci sto imas, pa ako to netko prepozna kao suvislo, duboko, te vrijedno rasprave, onda ce i raspraviti s tobom.
__________________
"Truth is like poetry. And most people fucking hate poetry." - Overheard at a Washington, D.C. bar
Abaddon0100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 09:53   #28
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Znam da je problem težak, no nisu li baš teški problemi - najzanimljiviji problemi!? Poticao sam raspravu u nekoliko navrata i jednostavno još uvijek nema osobe koja je spremna pomoću vlastitih spoznaja dati složen odgovor.
Probaj na pdf religija.
Orah is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:12   #29
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Znam da je problem težak, no nisu li baš teški problemi - najzanimljiviji problemi!? Poticao sam raspravu u nekoliko navrata i jednostavno još uvijek nema osobe koja je spremna pomoću vlastitih spoznaja dati složen odgovor.
Moguće je da previše očekuješ od ovog foruma, na kojem, koliko je meni poznato, zapravo i nema filozofa. Tako da mi koji se tu skupljamo ko muhe na drek nismo dorasli tvojoj intelektualnoj dubini. Druga mogućnost je da se kod tebe ne radi o intelektualnoj dubini, nego o dosadi. Možda ima i neka treća mogućnost? Meni osobno uvodni post je potpuno nepoticajan i nezanimljiv, da ne kažem dosadan, te to predstavlja osnovni razlog što nisam krenuo full snagom s dubokoumnim filozofskim argumentima.
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 22:33   #30
Apsolutno,apsolutno nam apsolutno niko drugi ne odredjuje zivot do nas samih.
Ali,to je moje misljenje i jedni misle tako,a drugi misle da im drugi odredjuju,i to po meni zavisi od osobina osobe..ali naravno,cesto se nesto i slucajno desi.. dosta filozofije za veceras,glava pocinje da me boli
SloMil93 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:36   #31
Quote:
okapoaN kaže: Pogledaj post
Nisi shvatio, niti čitao uvod, znam koji su predstavnici egzistencijalizma. Zanima me točno koji se filozofi bave, ne egzistencijom individue, nego egzistiranjem više individua u ovisnosti jedne o drugoj. Dajte mi nešto. Dajte mi citate. Dajte mi redni broj stranice određene knjige.
Erich Fromm -Zdravo društvo.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2015., 22:53   #32
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
I opet se svodi na pitanje je li kozmos determiniran.
Postavljaš si krivo pitanje.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 00:37   #33
Dobio si odgovor, ali evo da dodam ne mora da bude na fil.nivou ali u principu to je to. Vrlo lahko bi se moglo objasniti zakonom atrakcije, tako da vozač B je u podsvijesti odigrao cjeli slučaj sa policijom i to mu se naravno desilo, dok vozač C očigledno nije razmišljao o tome i naravno izbjegao je. Vozač A je uticao na obe odluke.
Kapetanos Vukk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.