Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2015., 17:45   #81
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Pa to ne znači da muža manje voliš.
Kada ti dijete naraste do te mjere da recimo realno i svjesno može ugroziti muža (hipotetski) bi li dobila poriv obraniti i muža u takvoj situaciji? Ok ovo je smiješno za zamišljati, ali čisto usporedbe radi. :
draga moja cjepidlaka
samo sam htjela rec kako zbog tog bicenca imas neke rekcije kojima se nikad nisi nadao...

znas onu pricu da su zidovke izvijale zeljeznu ogradu dok su gledale kako im ubijaju djecu.
(okej, ne znam jel to sad ode primjereno)

Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Zanimljiva mi je ova konstatacija da ne pada intenzitet. Jer osobno ne znam razumijem li što to točno znači. Meni ljubav nema jačeg i većeg intenziteta, tipa muža u nekim periodima volim manje, u nekima više. : Čudno mi je kad to netko opisuje. Volim ga. To što sam nekad manje raspoložena, što nekad imam dojam da se ne kužimo u nečemu i sl. ne znači da ga manje volim.

Tako da ti sigurno intenzitet ljubavi u pubertetu neće padati, možda će ti samo 'mrvicu' više titrati po živcima.
pisem pa brisem

ne znam, mozda sam se nespretno izrazila...nekako oni uvijek drze emocije na visini, nema tu ono nemam volje, ne da mi se...jednostavno te drze na nekoj ludoj energiji i sretan si sta uvijek imaju ideje kako je trositi

i ne ispituj me vise nego aj za poslom
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 17:51   #82
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
draga moja cjepidlaka :g rli: : D
samo sam htjela rec kako zbog tog bicenca imas neke rekcije kojima se nikad nisi nadao...

znas onu pricu da su zidovke izvijale zeljeznu ogradu dok su gledale kako im ubijaju djecu.
(okej, ne znam jel to sad ode primjereno)



pisem pa brisem

ne znam, mozda sam se nespretno izrazila...nekako oni uvijek drze emocije na visini, nema tu ono nemam volje, ne da mi se...jednostavno te drze na nekoj ludoj energiji i sretan si sta uvijek imaju ideje kako je trositi

i ne ispituj me vise nego aj za poslom

Uskoro ću.

Roditelji baš uvijek imaju volje za sve ikad s djetetom?
Nekako mi to iskreno zvuči utopistički.
Naravno da će često pregristi svoj umor i neraspoloženje i usrećiti dijete, to mi je jasno, ali baš da nikad ne osjete zasićenost?
I to svi roditelji ikad?
Osobno sam često čula roditelje da im se nešto ne da s djetetom i da nemaju volje i ne žele i nek' ih puste na miru da se odmore (ima svakakvih roditelja, na kraju krajeva), tako da baš i ne vjerujem u tvoje riječi.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:25   #83
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Uskoro ću.

Roditelji baš uvijek imaju volje za sve ikad s djetetom?
Nekako mi to iskreno zvuči utopistički.
Naravno da će često pregristi svoj umor i neraspoloženje i usrećiti dijete, to mi je jasno, ali baš da nikad ne osjete zasićenost?
I to svi roditelji ikad?
Osobno sam često čula roditelje da im se nešto ne da s djetetom i da nemaju volje i ne žele i nek' ih puste na miru da se odmore (ima svakakvih roditelja, na kraju krajeva), tako da baš i ne vjerujem u tvoje riječi.
a gle, naravno da imas dana kad bi najradje da nekog drugog zovu mama
nisam na to ciljala, nego, skroz drukcije reagiras na sve njihovo nego na ono od drugih ljudi tako se poklopis po usima i ides radit cokoladni puding, ili kokice, a zapravo si zelio lezat pokriven dekom po glavi. i onda gle, raspolozenje se vrati kad ih vidis kako dovlace stolice uzimaju zlice, jedan otvara frizider i vadi mlijeko... da ne nabrajam dalje
__________________
It would be a crime to ever let you go...
slavica_05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:29   #84
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Uskoro ću.

Roditelji baš uvijek imaju volje za sve ikad s djetetom?
Nekako mi to iskreno zvuči utopistički.
Naravno da će često pregristi svoj umor i neraspoloženje i usrećiti dijete, to mi je jasno, ali baš da nikad ne osjete zasićenost?
I to svi roditelji ikad?
Osobno sam često čula roditelje da im se nešto ne da s djetetom i da nemaju volje i ne žele i nek' ih puste na miru da se odmore (ima svakakvih roditelja, na kraju krajeva), tako da baš i ne vjerujem u tvoje riječi.
i uz to je dokazano da i dijete više cijeni i poštuje roditelja koji ima i vrijeme i mjesto za sebe....te se nema razloga opravdavati....
iako mi se često dogodilo da depru presiječem gnječenjem plastelina s bejbićem...jednostavno preusmjerim pažnju...
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 18:52   #85
Quote:
slavica_05 kaže: Pogledaj post
a gle, naravno da imas dana kad bi najradje da nekog drugog zovu mama
nisam na to ciljala, nego, skroz drukcije reagiras na sve njihovo nego na ono od drugih ljudi tako se poklopis po usima i ides radit cokoladni puding, ili kokice, a zapravo si zelio lezat pokriven dekom po glavi. i onda gle, raspolozenje se vrati kad ih vidis kako dovlace stolice uzimaju zlice, jedan otvara frizider i vadi mlijeko... da ne nabrajam dalje
Pa meni je ovako sa svim ljudima koje volim.
X puta sam za seku, mamu, muža, nekog četvrtog, učinila nešto što mi se u tom trenu ne da, kada bih se radije strovalila u krevet od umora i sl. pa kad vidiš koliko im to znači, napuniš se nevjerojatnom energijom.

Tako da je meni to odlika ljubavi, ne odlika ljubavi prema djetetu.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 20:56   #86
Quote:
mrafica kaže: Pogledaj post
Uskoro ću.

Roditelji baš uvijek imaju volje za sve ikad s djetetom?
Nekako mi to iskreno zvuči utopistički.
Naravno da će često pregristi svoj umor i neraspoloženje i usrećiti dijete, to mi je jasno, ali baš da nikad ne osjete zasićenost?
I to svi roditelji ikad?
Osobno sam često čula roditelje da im se nešto ne da s djetetom i da nemaju volje i ne žele i nek' ih puste na miru da se odmore (ima svakakvih roditelja, na kraju krajeva), tako da baš i ne vjerujem u tvoje riječi.

Nisam čitala sve, ali ne da ovo zvuči utopistički, nego to jest utopija.
Ono, da kad si roditelj, postaneš nadčovjek. Malo sutra.

Naravno da se želiš odmoriti od vlastite djece, naravno da ponekad poželiš i malo pobjeći od njih. Naravno da ih obožavaš, da izvlačiš iz sebe za njih snagu i kad je nemaš više za ništa živo, ali istina je da te nitko na svijetu ne može samljeti kao vlastita djeca.
Ja, primjerice, sada jedva čekam da odrastu i puste me napokon na miru.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 21:54   #87
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nisam čitala sve, ali ne da ovo zvuči utopistički, nego to jest utopija.
Ono, da kad si roditelj, postaneš nadčovjek. Malo sutra.

Naravno da se želiš odmoriti od vlastite djece, naravno da ponekad poželiš i malo pobjeći od njih. Naravno da ih obožavaš, da izvlačiš iz sebe za njih snagu i kad je nemaš više za ništa živo, ali istina je da te nitko na svijetu ne može samljeti kao vlastita djeca.
Ja, primjerice, sada jedva čekam da odrastu i puste me napokon na miru.
Joj... Iz iskustva majke velikog djeteta, rekla bih ti samo jedno, da oni nikada ne prestanu biti djeca, a mi nikada roditelji.

I da nažalost roditeljska briga nikada ne prestaje, a niti pomoć.

Svaki uzrast djeteta je poseban...svaki je neprocjenjiv. Ali kada odrastu i kada misliš da si se napokon riješio velikih briga, neke tek onda počnu
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:16   #88
Nisu ni moji više tako mali i razigrani da me totalno iscrpe, ali zezaju s drugim stvarima..., tako da otprilike znam da to nikad ne prestaje.
Ali, eto, tješim se i nadam da ću se jednoga dana moći više posvetiti nekim svojim hobijima, da ću se više moći zabavljati, zezati.

Uhvatila me neka faza kad bih se najradije malo osamila, ali tog luksuza nema kad imaš djecu.

Ovo ne znači da si sretniji bez djece
To nisam mislila reći.
Ali ne znači ni da si sretniji s djecom.

Sreća nema veze s tim ima li netko djecu ili nema.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:27   #89
kužim te Etta....isto je kod mene....ja se nisam''osamila'' već 2 godine....i ne samo to nego gotovo da nemam kvalitetnog kontakta sa svijetom,..... ne svojom voljom...
plus još koja nepovoljna okolnost (rastava, isti krov s roditeljima,dislociranost) koja čini da kad idem na posao pjevam jer imam vremena za sebe...)
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 09:45   #90
Da, isto, mene veseli put do posla, kad sam sama sa svojim mislima.
I nitko me stalno nešto ne zapitkuje.

Umorna sam, ja bih u neke toplice...
Sjela bih na bijelu klupu, gledala u zelenu travu i ne bih niti da mi ptičica zacvrkuće
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 10:13   #91
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nisu ni moji više tako mali i razigrani da me totalno iscrpe, ali zezaju s drugim stvarima..., tako da otprilike znam da to nikad ne prestaje.
Ali, eto, tješim se i nadam da ću se jednoga dana moći više posvetiti nekim svojim hobijima, da ću se više moći zabavljati, zezati.

Uhvatila me neka faza kad bih se najradije malo osamila, ali tog luksuza nema kad imaš djecu.

Ovo ne znači da si sretniji bez djece
To nisam mislila reći.
Ali ne znači ni da si sretniji s djecom.

Sreća nema veze s tim ima li netko djecu ili nema.

e upravo to

a apropo uzimanja vremena...ujutro se ustajem ranije i prije svih samo zato da u miru, sama popijem kavu, pogledam nešto glupavo na TV u bez da mi netko (muž ili klinci) okreće očima i gleda kak će mi maznut daljinski.To je mojih 30-45 minuta.... i jutros se probudi mali čim je zazvonila moja budilica -na stranu to da ima popodne školu i da ga inače moram dizalicom izvlačit iz kreveta, frajer se nije ugasio svih mojih 45 minuta. Udavio me lego tehnicom, lego creatorom....pa vidi ovog, pa onog
S druge strane, neku večer leži na kauču i ja ga pokrijem dekicom a on mi na to kaže:"volim te mama"..onak, ničim izazvan i ja se rastopim
Dodagoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 18:25   #92
Quote:
majica_2008 kaže: Pogledaj post
i uz to je dokazano da i dijete više cijeni i poštuje roditelja koji ima i vrijeme i mjesto za sebe....te se nema razloga opravdavati....
Hm, kako je to dokazano, kad, gdje, tko je dokazao i na kojoj skupni djece? Od 2 god, 5, 7, 19?
siddharta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:43   #93
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Nisu ni moji više tako mali i razigrani da me totalno iscrpe, ali zezaju s drugim stvarima..., tako da otprilike znam da to nikad ne prestaje.
Ali, eto, tješim se i nadam da ću se jednoga dana moći više posvetiti nekim svojim hobijima, da ću se više moći zabavljati, zezati.

Uhvatila me neka faza kad bih se najradije malo osamila, ali tog luksuza nema kad imaš djecu.

Ovo ne znači da si sretniji bez djece
To nisam mislila reći.
Ali ne znači ni da si sretniji s djecom.

Sreća nema veze s tim ima li netko djecu ili nema.
Ma slažem se, sreća je ili nije.

Bitno je da si se našao u nečemu u životu, to može biti i posao, može biti neki hobi, nemam pojma, puno toga ima na ovom svijetu što nas može učiniti sretnima.

A djeca naš život mogu dodatno obogatiti, samo što imati dijete nije niti lak zadatak, a niti nešto što odrađuješ "usput"...zahtjevno je i koliko donosi zadovoljstva toliko zna unijeti i nemira i straha.
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:47   #94
Možda bi bilo bolje reći da je djetetu bolji model roditelj koji se, uz brigu o njemu, bavi i svojim aktivnostima. Ta djeca odmah na primjeru vide kako funcioniraju ljudi koji znaju sve lijepo izbalansirati.

Ja sama to nisam znala, uvijek oko dječice, oko dječice.
Majka zaštitnica pa se oni i danas podosta oslanjaju na mene, a ne na sebe.
Možda u tom smislu je forumašica mislila ono što je Siddartha komentirao.

Gledam kolegice s posla, doma imaju malu djecu, a one sto aktivnosti.
I ta njihova mala djeca bolje se znaju zauzeti za sebe nego moja, nešto starija od njihove.
Od mlađih treba učiti
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 19:49   #95
Jelena, ja sam mislila da ti sa mnom ne želiš više razgovarati, ono nikada
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:31   #96
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Jelena, ja sam mislila da ti sa mnom ne želiš više razgovarati, ono nikada
Imam otvorene granice

Šalim se...pa gledaj, ne moramo se složiti oko svega, osim toga često se kroz suprotno mišljenje od tvoga zapitaš...što je dobro.

Treba saslušati i pročitati drugačija mišljenja kako bi mogao svoja potvrditi ili ih ipak ponekad preispitati, tak da...nema razloga da ne pričamo
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:34   #97
Quote:
Etta kaže: Pogledaj post
Možda bi bilo bolje reći da je djetetu bolji model roditelj koji se, uz brigu o njemu, bavi i svojim aktivnostima. Ta djeca odmah na primjeru vide kako funcioniraju ljudi koji znaju sve lijepo izbalansirati.

Ja sama to nisam znala, uvijek oko dječice, oko dječice.
Majka zaštitnica pa se oni i danas podosta oslanjaju na mene, a ne na sebe.
Možda u tom smislu je forumašica mislila ono što je Siddartha komentirao.

Gledam kolegice s posla, doma imaju malu djecu, a one sto aktivnosti.
I ta njihova mala djeca bolje se znaju zauzeti za sebe nego moja, nešto starija od njihove.
Od mlađih treba učiti
I ja sam tako poput tebe...zapravo pošto nisam kako mala imala dovoljnu i potrebnu zaštitu, ja sam zato skakala iza svoje kćeri i kad je trebalo i kada nije.

Zato je ona pomalo "ovisnički raspoložena" prema meni.

Što me danas izluđuje, jer se radi o odrasloj osobi, a ja znam, točno znam u čemu sam pogriješila. Makar jedina prednost ovog odnosa je u tome da stvarno možemo otvreno razgovarati o svemu, pa kresne ona meni, ali kresnem i ja njoj...barem nemamo kako bih rekla "skrivenih primisli"...nego se jasno izražavamo
__________________
"Ljubav je poput rata:lako ju je započeti, ali vrlo teško zaustaviti."
jelena1777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:34   #98
Sve pet!
Drago mi je da je tako.

Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2015., 20:38   #99
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
I ja sam tako poput tebe...zapravo pošto nisam kako mala imala dovoljnu i potrebnu zaštitu, ja sam zato skakala iza svoje kćeri i kad je trebalo i kada nije.

Zato je ona pomalo "ovisnički raspoložena" prema meni.

Što me danas izluđuje, jer se radi o odrasloj osobi, a ja znam, točno znam u čemu sam pogriješila. Makar jedina prednost ovog odnosa je u tome da stvarno možemo otvreno razgovarati o svemu, pa kresne ona meni, ali kresnem i ja njoj...barem nemamo kako bih rekla "skrivenih primisli"...nego se jasno izražavamo
Upravo bih o ovome mogla napisati cijeli roman.
Nisam čak dala da mi itko pričuva djecu, da im, nedaj Bože, netko drugi netko skuha, odvede ih u šetnju.
Sve to mora raditi sama prava majka

Dok mi jednog dana moja svekrva, najbolja žena koju sam u životu upoznala nije rekla - drago moje dijete, ti imaš kompleks majke!

I žena je bila u pravu. Pogodila je u sridu.
Etta is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2015., 12:23   #100
e viš,jbg...ja bih jedva dočekala da malenu ostavim nekom drugom na dulje vrijeme (tipa pol dana, ili kroz noć)...ali osim mame svi drugi bi se samo ''igrali''..i dolaze na sat,dva se igrati.:/
tako da sve ostaje na nama dvjema...meni i mojoj mami

a bogami ne dam dijete površnim osobama za koje sam se nebrojeno puta uvjerila da im je bitnija njihova komocija nego sigurnost djeteta...ne želim s primjerima , ali stvarno nisam fiksirana majka kao mnogobrojne oko mene-...pa ''moje dijete je samo moje i ja znam najbolje brinuti o njemu''.....nhf Etta, ne mislim ništa loše, ima nas majki,koliko i različitih pristupa:*...ja to kužim....


dijete do 3+ ne ide nikome sa strane....jednostavno radi njezine sigurnosti.
__________________
https://youtu.be/LOLE1YE_oFQ
majica_2008 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.