Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2016., 16:03   #8481
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
Pa to im je jedna rijetkih poluga za koliko toliko ravnopravnu pregovarcku poziciju (citaj: ucjenjivanje)
Ja inace mogu iz humanog vidika razumjet tvoju nelagodu, posto si ocigledno expat tamo, ali iskreno:
to je tvoja procjena, njihova moze bit da ce engleska bez imigranata procvatat
vjerujem kako i u njima postoji toliko ljudskosti, da im nije svejedno, ali prioritet im je sto sam napisao gore - pregovaracka pozicija
to ih ne zanima uopce. Uostalom, svi imigranti jos uvijek zaradjuju bitno vise nego bi doma. Nitko ne emigrira zbog 10-15% vece plate, koliko je sad funta propala....
To je kriva poluga za pregovaranje, ako nemaš neke stvarne adute u ruci, a UK nema, tada je glupo izmišljati neke "dobre" pregovaračke pozicije.

Za mene nema nelagode, jer sam državljan UK, ali žao mi je tog velikog broja imigranata, koji sada moraju brinuti i o tome.

UK su potrebni imigranti, u današnjim novinama, pisma na stotine važnih i utjecajnih osoba, koji to kažu. Neki istaknuti advokati pišu na pr.: " mi želimo Britaniju, koja pruža dobrodošlicu imigrantima, osigurava njihovu sigurnost, mi želimo dinamičnu, multi kulturnu Britaniju sa pravom socijalnom pravdom, a ne propadanje i ići na dolje, što je stanovništvo Britanije osjetilo u zadnjih 30 godina".

To pismo je potpisao advokat najvišeg ranga, kraljičin savjetnik, QC, uz 43 drugih advokata. Ti ljudi nisu glupi i znaju što je dobro za Britaniju.

Jučer, na tisuce viših advokata, barristers, i oko 100 QC. uputilo pismo premijeru, u kojemu traže da se osnuje odbor, prije nego počnu pregovori, da se ustanovi da li je Brexit dobar ili nije i da li je obavezujući.

http://www.ibtimes.co.uk/brexit-over...inding-1569919

I dobar članak profesora na Londonskom sveučilištu http://blogs.bmj.com/bmj/2016/07/06/...-after-brexit/

što će se dogoditi sa imigrantima iz EU?

Zadnje uređivanje Blues Dada : 12.07.2016. at 16:28.
Blues Dada is offline  
Old 12.07.2016., 16:36   #8482
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
A evo još i od jučer: http://www.nytimes.com/2016/07/09/wo...pgtype=article

Mr. Obama, after meeting in the morning with leaders of the European Union, tried to play down fears that Britain’s exit would weaken European resolve. He acknowledged that the “Brexit” vote had “led some to suggest that the entire edifice of European security and prosperity is crumbling.”

But he added, “Let me just say that as is often the case in moments of changes, that this hyperbole is misplaced.”

The president expressed confidence that Britain and Europe would be able negotiate an amicable separation.


Ukratko, Obama odbacuje nagađanja "nekih" da će Brexit ugroziti sigurnost i napredak Europe i naglašava svoju sigurnost da će GB i Europa biti u stanju ispregovarati prijateljsko razdruživanje.

Ako to nije politička poruka i jasno izražavanje stava Amerike, onda ne znam što jest.
ne samo Amerika nego i Europe i kao sto smo rekli otpocetka - prijateljsko razdruzivanje za dobrobit svih ili kako Theresa May kaze -

''Brexit means Brexit and we're going to make a success of it”.

http://en.mercopress.com/2016/07/12/...es-theresa-may


naravno da da. uspjeh i samo to... luzeri kukaju i uvijek samo doom & gloom, a uspjesni ljudi se hvataju posla i uvijek s pozitivnim mindsetom. uvijek bilo i bit ce.

(luzerske kuknjave niti slusam niti citam...to samo optereciva ljude i inace, mislis da i u RL itko obraca paznju na takvo sto, naranvo da ne. reklo bi se pogotovo Britanci ne, a koji su go-getteri uglavnom i kao nacija poznati po svom tzv stoicizmu).
Grazia is offline  
Old 12.07.2016., 16:47   #8483
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Meni malo nije jasno, zašto dva glavna političara u UK, budući premijer Theresa May i Ministar vanjskih poslova Philip Hammond kažu da ne bi bilo pametno ili bilo bi apsurdno da se sada daju čvrste garancije da se ne će mjenjati status EU imigranta u Britaniji.
To je glupost,
.....
jel ti kuzis recimo zasto je to receno i zasto i kako planiraju u svezi toga pregovarati sa EU ili ne bas?

.

Zadnje uređivanje Grazia : 12.07.2016. at 17:02.
Grazia is offline  
Old 12.07.2016., 16:58   #8484
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
to je tvoja procjena, njihova moze bit da ce engleska bez imigranata procvatat
vjerujem kako i u njima postoji toliko ljudskosti, da im nije svejedno, ali prioritet im je sto sam napisao gore - pregovaracka pozicija
...
to boldano - DA, apsolutno. bez mass imigracije, jer jedino o tome se i govori otpocetka)
Grazia is offline  
Old 12.07.2016., 17:13   #8485
Quote:
zvonkotelefonko kaže: Pogledaj post
Kad će u GB novi izbori?
Naime, koliko vidim, gospođa May je neizabrani Londonski birokrat...

Hvala!
ah May je izvrsna ustvari i jako sposobna zena i vrlo cvrstog moralnog kompasa uz to Konzervativna Stanka je totalno podrzava i vec neko vrijeme poznata je po necemu sto nijednom drugom politicaru tada nije poslao za rukom. (u jendu ruku slicno kao Thacherica, morala osoba i krscanka, i fer i sposobna, uz to )

dakle ---usprokos ovih i onih konvenicija i regulacija u EU deportirala je jednog islamo-teroristu koji je doslovno godinama zloupotreblajvao sistem u UK i trazio rupe u zakonu (ustvari se sprdalo sa 'sistemom')

da bi doslovo Kraljica dreknula jedan dan, pa dobro jel taj covjek jos uvijek u drzavi, (bilo u svim novinama tada) Theresa i tada Home Secretary brze- bolje otputovala u Jordan na pregovore i teorista prvim avionom potjerali vn drzave.


http://www.ibtimes.co.uk/abu-quata-d...cretary-330402

onda upravo njen input kada se izglasavao zakon i ozakonjenju gay zajednica, tu je dosta toga dobrog naporavila i po tome s pamti isto (kada su te manjine doslovno htjeli natjerati religiozne organizacije da im de da da se vjencavaju u crkvama, siangogama etc lool - upravo Theresa May, a devout Anglican je napravila izvrsnu stvar i tada. ali duga pricha....)
Grazia is offline  
Old 12.07.2016., 18:13   #8486
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
jel ti kuzis recimo zasto je to receno i zasto i kako planiraju u svezi toga pregovarati sa EU ili ne bas?

.
Opet ti, kako ti nije neugodno toliko trolanje, kažeš nešto, a ne objasniš zašto tako misliš.
Blues Dada is offline  
Old 12.07.2016., 18:21   #8487
Quote:
Grazia kaže: Pogledaj post
ah May je izvrsna ustvari i jako sposobna zena i vrlo cvrstog moralnog kompasa uz to Konzervativna Stanka je totalno podrzava i vec neko vrijeme poznata je po necemu sto nijednom drugom politicaru tada nije poslao za rukom. (u jendu ruku slicno kao Thacherica, morala osoba i krscanka, i fer i sposobna, uz to )

dakle ---usprokos ovih i onih konvenicija i regulacija u EU deportirala je jednog islamo-teroristu koji je doslovno godinama zloupotreblajvao sistem u UK i trazio rupe u zakonu (ustvari se sprdalo sa 'sistemom')

da bi doslovo Kraljica dreknula jedan dan, pa dobro jel taj covjek jos uvijek u drzavi, (bilo u svim novinama tada) Theresa i tada Home Secretary brze- bolje otputovala u Jordan na pregovore i teorista prvim avionom potjerali vn drzave.


http://www.ibtimes.co.uk/abu-quata-d...cretary-330402

onda upravo njen input kada se izglasavao zakon i ozakonjenju gay zajednica, tu je dosta toga dobrog naporavila i po tome s pamti isto (kada su te manjine doslovno htjeli natjerati religiozne organizacije da im de da da se vjencavaju u crkvama, siangogama etc lool - upravo Theresa May, a devout Anglican je napravila izvrsnu stvar i tada. ali duga pricha....)
I bila je za Remain.

Sent from my SM-G901F using Tapatalk
__________________
The dark side calls, I shan't resist...
Adyson is offline  
Old 12.07.2016., 18:23   #8488
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post

što će se dogoditi sa imigrantima iz EU?
Statement: the status of EU nationals in the UK

Quote:
There has been no change to the rights and status of EU nationals in the UK, and UK nationals in the EU, as a result of the referendum.
__________________
Mis enteroscas estallan del entusiasmo!
castanea is offline  
Old 12.07.2016., 18:29   #8489
Zasto ljudi kad politicar , koji je isto covjek promjeni svoje misljenje imaju vrlo jaku negaciju te osobe.
Pa jel nije Keynes rekao , gospodine kad se cinjenice promjene ja promjenim svoje misljenje , sto vi ucinite gospodine?

Evo ja sam bio za EU, sada vise nisam i u cemu je problem , ne mogu promjeniti svoje misljenje.

Pa neki ovdje su vrlo nefleksibilni. Za takvo nesto idite u Germaniju, oni ne znaju kad se treba savijati kAO TRAVA A KADA STOJATI KAO HRAST. Zato su vjerovatno i najebali 2 puta u povijesti.
Panipat is offline  
Old 12.07.2016., 18:36   #8490
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
To je kriva poluga za pregovaranje, ako nemaš neke stvarne adute u ruci, a UK nema, tada je glupo izmišljati neke "dobre" pregovaračke pozicije.
A gle, to je njihov prljav adut kojeg ce u pregovorima sigurno pokusat obilato iskoristit, kako bi postigli sto vise single marketa, sa sto manje freedom of movementa, pa svidjelo se to nekome ili ne.

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
UK su potrebni imigranti, u današnjim novinama, pisma na stotine važnih i utjecajnih osoba, koji to kažu. Neki istaknuti advokati pišu na pr.: " mi želimo Britaniju, koja pruža dobrodošlicu imigrantima, osigurava njihovu sigurnost, mi želimo dinamičnu, multi kulturnu Britaniju sa pravom socijalnom pravdom, a ne propadanje i ići na dolje, što je stanovništvo Britanije osjetilo u zadnjih 30 godina".

To pismo je potpisao advokat najvišeg ranga, kraljičin savjetnik, QC, uz 43 drugih advokata. Ti ljudi nisu glupi i znaju što je dobro za Britaniju.
Uvijek se moze na brexit strani naci nekog masterminda, koji ce tvrdit upravo suprotno. Koliko znam, nekakva nezvanicna parola brexita bila je i "Let's make this country to be England again!" i cini mi se, da tu nisu opisivali nekakvo multi-kulti drustvo...

Zadnje uređivanje lutnik : 12.07.2016. at 18:56.
lutnik is offline  
Old 12.07.2016., 19:53   #8491
Quote:
lutnik kaže: Pogledaj post
A gle, to je njihov prljav adut kojeg ce u pregovorima sigurno pokusat obilato iskoristit, kako bi postigli sto vise single marketa, sa sto manje freedom of movementa, pa svidjelo se to nekome ili ne.

Uvijek se moze na brexit strani naci nekog masterminda, koji ce tvrdit upravo suprotno. Koliko znam, nekakva nezvanicna parola brexita bila je i "Let's make this country to be England again!" i cini mi se, da tu nisu opisivali nekakvo multi-kulti drustvo...
Meni je žao što je tako, ali mislim da UK nema skoro nikakovih aduta, baš sada na TV govorio James Brokenshire ministar u Home Office, unutarnji poslovi. Rekao da ne misle pregovarati o statusu sadašnjih imigranata, koji su dobro došli i znače puno za boljitak Londona i zemlje.

Brexit mastermindi uglavnom šute, a i glupo bi bilo da nešto kažu poslije svih mogućih problema u koje u doveli zemlju, kao pad funte, manje investiranja, pa pad dionica domaćih kompanija, (dionice međunarodnih kompanija, baziranih u Londonu, rastu, jer se njihovi poslovni rezultati iskazuju u dolarima, on ide gore). I ovo najnovije, UK naručila 50 vojnih Apache helikoptera iz Amerike, i zbog pada funte, oni će sada koštati 250 milijuna funti više, i to je samo početak problema.
Blues Dada is offline  
Old 12.07.2016., 20:05   #8492
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Meni je žao što je tako, ali mislim da UK nema skoro nikakovih aduta, baš sada na TV govorio James Brokenshire ministar u Home Office, unutarnji poslovi. Rekao da ne misle pregovarati o statusu sadašnjih imigranata, koji su dobro došli i znače puno za boljitak Londona i zemlje.

Brexit mastermindi uglavnom šute, a i glupo bi bilo da nešto kažu poslije svih mogućih problema u koje u doveli zemlju, kao pad funte, manje investiranja, pa pad dionica domaćih kompanija, (dionice međunarodnih kompanija, baziranih u Londonu, rastu, jer se njihovi poslovni rezultati iskazuju u dolarima, on ide gore). I ovo najnovije, UK naručila 50 vojnih Apache helikoptera iz Amerike, i zbog pada funte, oni će sada koštati 250 milijuna funti više, i to je samo početak problema.
Ma neeeeeeeeee, sve ostaje kak je bilo, ak ce EU izaci u susret Britaniji kak kaze Farage, onda ce i braca Ameri zaboraviti tih 250 milijuna funti, Britanija je to...
PETIT-BEURRE is offline  
Old 12.07.2016., 20:15   #8493
Novi UK veleposlanik u Zagrebu:

http://www.tportal.hr/vijesti/svijet...Hrvatskoj.html
Blues Dada is offline  
Old 12.07.2016., 21:45   #8494
Što pišu u NY timesu: England’s Last Gasp of Empire - From Elizabeth I to Elizabeth II, England was an empire. No more.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 12.07.2016., 23:44   #8495
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Što pišu u NY timesu: England’s Last Gasp of Empire - From Elizabeth I to Elizabeth II, England was an empire. No more.
A drugi tekst je vrištao "Britanija je izgubila progresivnost, moralnu superiornost i kozmopolitizam" a sad idu u neke nacionalističke spike o "gubitku Carstva".
Nek se dogovore tamo
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 12.07.2016., 23:58   #8496
Zamisli da recimo dođeš trajektom na Cres, i ono, odjednom svi voze po krivoj strani ceste.
..i da do nedavno nisu pojma imali kolko bi to bilo 1 metar, milimetar ili centimetar.
..i onda se nekak uspiješ dovest po krivoj strani ceste do Malog Lošinja, "glavnog grada", kad ono, ko da si došo u Pakistan

Jednostavno su morali iz EU i tim svojim putem..
Starfighter is offline  
Old 13.07.2016., 00:10   #8497
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
A drugi tekst je vrištao "Britanija je izgubila progresivnost, moralnu superiornost i kozmopolitizam" a sad idu u neke nacionalističke spike o "gubitku Carstva".
Nek se dogovore tamo
Prvo Majki, raspravlja se argumentima ne smajlićima. Drugo. nema partijske direktive po kojoj bi sve novine morale isto pisati. Treće, oba članka imaju poruke koje ti se ne sviđaju i koje ne možeš drugačije osporavati nego kreveljenjem.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Old 13.07.2016., 09:17   #8498
Quote:
Roy kaže: Pogledaj post
Prvo Majki, raspravlja se argumentima ne smajlićima. Drugo. nema partijske direktive po kojoj bi sve novine morale isto pisati. Treće, oba članka imaju poruke koje ti se ne sviđaju i koje ne možeš drugačije osporavati nego kreveljenjem.
Dapače, kao što sam rekao, prva mi je samo izazvala "cringe", druga je čak relativno OK, iako je tvrdnja sama po sebi malo nelogična.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 13.07.2016., 10:18   #8499
Vec sada mole britanske mladice da studiraju a oni nece jer su lijeni. Postoji posebna akcija na nivou zemlje da ih se motivira za studij jer studiraju u velikoj vecini zene. Imigranti povecavaju broj stanovnika. Ako ukinu imigraciju mladih ljudi, Velika Britanija ce brzo zaostati jos desetak miliona vise nego je danas za Njemackom i Francuskom i to je onda njen kraj. Postat ce izolirana mala zemlja neinteresantna za ulaganja u privredu.
Nekad mi se cini da UK vode amateri.
__________________
Sve je uzalud.
McFuck is offline  
Old 13.07.2016., 10:20   #8500
Dobar komentar u jučerašnjem londonskom vecernjim listu Evening Standard od poznatog komentatora Anthony Hiltona

http://www.standard.co.uk/business/a...-a3294066.html

da ako dođe do Brexita UK je u prilično velikom g*vnu. Ta zemlja zapravo nema šta prodati svijetu, jer njena industrijska proizvodnja, manufacturing, čini svega oko 12% ekonomije. Ostalo je financije, bankarstvo, turizam itd. I većina te industrijske proizvodnje ne može konkurirati drugim zemljama. Citira ekonomistu Patrick Minforda da ima izgleda da će industrijska proizvodnja i poljoprivreda ići još dolje, zapravo nestati, ako zemlja napusti EU.

Čak i turizam je u opasnosti, jer oko 60% radne snage u toj grani gospodarstva su imigranti. Crna slika!

A i ovo, da ne će doći do Brexita:

http://www.standard.co.uk/news/polit...-a3284216.html
Blues Dada is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:14.